Piešimo pamokos „Boružėlė. Piešinys su antspaudais darželio vidurinės - vyresniosios grupės vaikams

Pamokos santrauka
Piešimas vidurinėje grupėje
Tema: „Vabalai boružėlės“.
Tikslas: Tęsti ovalo formos objektų įvaizdžio mokymą. Mokykitės nuosekliai, kurkite įvaizdį. Išmokykite vaikus maišyti geltonus ir raudonus dažus, kad gautumėte naują (oranžinę) spalvą. Ugdykite supratimą apie vabzdžio struktūrą. Puoselėkite gerus jausmus.
Medžiagos ir įranga:
- vabalų atvaizdo pavyzdys;
- geltonos, raudonos ir juodos spalvos guašas, šepečiai;
- albumų lapai pagal vaikų skaičių;
- iš plastilino nulipdytas vabalas;
- paletės, indeliai vandens.
Pamokos eiga
- Vaikinai, pamenate Mukhu-Tsokotukha iš K. Čukovskio pasakos?
Kokie svečiai pas ją atėjo į pasaką? (galima atsinešti knygą, apžiūrėti ir pavadinti vabzdžius).
– Musė yra vabzdys, o jos svečiai taip pat yra vabzdžiai. O, žiūrėk, kas šliaužia ant stalo? (rodo klaidą). Tai vabalas. Kas žino, koks jo vardas? (Teisingai, tai ladybug.) Jis taip pat vadinamas kitu būdu - Vanya-Vanya-komarok. Kokie meilūs šios klaidos vardai. Ir jis pats toks mielas, tai mielas ir naudingas vabalas. Jis išvaro amarus, kurie gadina obuolius, slyvas ir vyšnias.
- Vaikinai, žiūrėk, aš nupiešiau Ladybugs klaidas. Jie būna įvairių spalvų. Kurie? Kokia yra vabalo forma? Kad jis turi? (Vabalas yra ovalo formos, turi galvą su antenomis, po tris kojeles iš abiejų pusių, dėmėmis nugaroje).
– Kodėl vabalo nugara juostele padalinta į dvi dalis? (Vabalui pakilus, abi nugaros dalys pakyla į skirtingas puses, o iš po šviesios nugaros atsiranda sparnai).
– Greitai ateis tikras pavasaris. Bus šilta, žalia, visi vabzdžiai pabus iš žiemos miego, niūniuos ir čiulbės. Manau, šiandien galime padėti pavasariui: atsibuskite – piešime tokias pačias boružes.
- Vaikinai, atidžiai pažiūrėkite, aš parašysiu ant raudonų dažų teptuko ir nupiešiu ovalą lapo viršuje ir nupiešsiu jį taip… Ar galiu iš karto nupiešti galvą su antenomis, letenomis, dėmėmis?... Ne! Reikia palaukti, kol nugara išdžius.
– Tuo tarpu viršutinėje lapo dalyje nupiešiu kito vabalo nugarėlę. Gerai nuvalysiu šepetėlį. Rinksiu geltonus dažus... Piešiu ovalą... Dažau... leidžiu išdžiūti.
- Ką aš nupiešiu oranžinę blakę. Mes net neturime tokių dažų... Ach! Prisiminiau vieną paslaptį. Jei sumaišysite geltonus ir raudonus dažus, gausite oranžinius. Paimsiu į paletę geltonų dažų, pridėsiu raudonos spalvos, tik teptuku nuvalysiu nuo geltonų dažų... Dabar maišau... Ar pavyko?
(Piešiame oranžinį ovalą).
- Dabar, kai raudona Vanya-Vanya išdžiūvo, ant teptuko galo paimsiu juodus dažus. Iš kurios pusės nupiešiu galvą – ten vabalas nuskaitys. Nupiešiu nedidelį lanką, dažau virš galvos, teptuko galiuku nupiešiu antenas. Dabar teptuko galiuku nupiešiu ploną juostelę nugaros viduryje.... Dėmės apvalios, po tris kiekvienoje nugaros pusėje... Plonos kojos, po tris iš abiejų pusių. Taigi, vabalas yra paruoštas!
- Vaikinai, prieš pradėdami piešti - pažaiskime! Žaidimas vadinasi „Diena ir naktis“. Jūs visi esate blakės, kai sakau „Diena“, skrendate, zvimbiate, o kai „Naktis“ tupi ir sustingstate.
Po žaidimo vaikai susėda ir pradeda piešti. Primename darbų seką.
- Čia yra gyvas vabalas
Šliaužia, dūzgia.
Ir skrenda man į delną!
Jūs negalite įžeisti vabalų. Jie tokie maži, neapsaugoti. Jei Vanya komarok įskrido į delną, reikia padainuoti dainą, ir jis išskris:
Vanya-Vanya-komarok,
Skrisk į dangų.
Ten tavo vaikai
Jie valgo saldumynus.
Pakartokite keletą kartų, kad vaikai prisimintų.
- Kai vasarą toks trupinukas atsisėda ant tavo drabužių ar ant rankos, tai neįžeidinėk jo, pakelk ranką į viršų, padainuok jam dainą.
Tegul uodas Vanya-Vanya skraido.

MOU Verchnekizilskaya vidurinė mokykla (priešmokyklinės grupės)

Pamokos apie vaizdinę veiklą vidurinėje darželio grupėje santrauka

Pamokos tema "Boružėlė"

Parengė: auklėtoja

Minenkova G.I.

2017 lapkričio mėn.

Ladybug, vaizduojamojo meno pamokos santrauka

Programinės įrangos turinys:

Išmokykite vaikus nupiešti išraiškingą vabzdžio atvaizdą.
- Toliau mokytis kurti kompoziciją pagal žalią lapą.
- Tobulinti tapybos akvarele techniką, galimybę derinti dvi tapybos priemones – teptuką ir vatos tamponėlį.
- Ugdykite formos ir spalvos pojūtį, domėjimąsi vabzdžiais.
- Priverskite vaikus emociškai reaguoti į eilėraščio apie boružėlę turinį.
– Ugdyti gebėjimą matyti gamtos grožį, suprasti jos trapumą, kad vaikai norėtų neįžeisti už tave mažesnių.

Įranga:

Nuotrauka su boružėlės nuotrauka.
Žaliojo popieriaus lapai, supjaustyti lapo pavidalu. Akvareliniai dažai
Šepečiai ir medvilniniai tamponai.
Paklodės, nepilantis vanduo, servetėlės ​​šepetėliams dėti.

Preliminarus darbas:

1. Boružėlės stebėjimas.
2. Vaikiško eilėraščio mokymasis:

Vaikų darželis "Ladybug"

Boružė,
Juoda galva,
Skrisk į dangų
Atnešk mums duonos
Juoda ir balta
Tik nesudegė.

Pamokos eiga:

Vaikinai, pažiūrėkite, kas šiandien yra mūsų svečias. (Rodyti paveikslėlį ar žaislą). Ar atpažįstate? Tai ladybug. Savo pasivaikščiojimuose dažnai sutikdavome boružes. Papasakokite, kokios tai ladybugs? Ar tau tai patinka? Kodėl? Kaip reikėtų elgtis sutikus šį vabzdį?
Deja, ne visi žmonės stengiasi apsaugoti boružes. Klausykite Andrejaus Ušačiovo eilėraščio. Jame pasakojama boružėlės istorija.

Boružė

Boružėlė išėjo už miesto,
Mikliai lipdamas palei žolės stiebus,
Mačiau danguje plaukiančius debesis...
Ir staiga nusileido Didžioji Ranka.

O boružėlė ramiai vaikšto
Įdėjau į degtukų dėžutę.

Oi, kaip vargšelis pasigedo dėžėje!
Ji svajojo apie pievelę. Ir dobilų, ir košės.
Ar įmanoma amžinai likti nelaisvėje?
Karvė nusprendė pasiruošti pabėgimui!

O Dieve! – maldavo nelaimingasis kūdikis
Ir staiga ji pamatė langą už užuolaidos.
O ten, už lango, viskas šviečia nuo saulės.
Tačiau stiklas jos neįsileidžia į šviesą.

Tačiau boružėlė yra labai užsispyrusi:
Radau, kur rėmas nėra sandariai uždarytas,
Ir tada ji išlipa pro langą ...
Sveika!
Pagaliau ji laisva!
(Andrejus Ušačevas)

1. Kas pagavo boružėlę? Ar jam gerai sekėsi? Kodėl?
2. Kaip manote, kaip jautėsi boružėlė sėdėdama dėžėje? Bandote išsivaduoti? Kada issilaisvinai?
3. Kodėl boružėlė taip troško išlipti iš dėžės ir grįžti į pievelę?

Esu tikras, vaikinai, kad niekas iš jūsų niekada nepakenks mažajai klaidai. Juk, palyginus su jais, esate tikri milžinai. O didelis ir stiprus turėtų saugoti mažus ir silpnus, o ne įžeisti.

Archangelsko srities valstybinė biudžetinė įstaiga našlaičiams ir be tėvų globos likusiems vaikams,

„Archangelsko našlaičių namai Nr. 2“

Dailės pamokos ta tema santrauka

"Piešiamas vabalas - boružėlė"

paruoštas

Gorbunova Olga Georgievna

Archangelskas

2013

Tikslas: Išmokite pagal modelį nupiešti vabalą – „borutę“.

Programinės įrangos turinys: Sužadinkite vaikams norą nupiešti „boruotuką“, mokykite pavaizduoti vabzdžio kūno dalių formą, jų santykinį dydį.

Įvairiais būdais pratinkite vaikus piešti, savarankiškai panaudokite anksčiau įgytus įgūdžius ir gebėjimus.

Smulkiosios motorikos ugdymas piešimas vatos tamponais ir pirštų gimnastika.

Atminties, dėmesio ugdymas- įsiminti piešimo būdus naudojant algoritmą.

Kalbos raida:žodyno šia tema aktyvinimas, naudojant žaidimo techniką, parengiamąjį ir individualų darbą.

Žodynas: vabzdžiai, jų kūno dalys: kojos, galva, antenos, sparnai.

Gramatinė kalbos struktūra: pratimai pasirenkant žodžius ženklams, toliau dirbkite su sakiniu.

Darni kalba: mokyti atsakyti į klausimus sakiniu.

Įranga: paveikslėliai - algoritmas, piešinio pavyzdys, dažai - juodas ir raudonas guašas, teptukai, vatos tamponai ir kt.

Pamokos eiga:

1 dalis.

Vaikai įeina į grupę, po vieną susėda prie stalų.

Vaikai ant stalų turi albumų lapus su tapytu fonu „veja su gėlėmis“.

Vaikinai, kokia graži pievelė su gėlėmis ant jūsų stalų. Vasarą pievoje galima rasti pačių įvairiausių vabzdžių. Kokius vabzdžius pažįsti?

Kokį vabzdį piešime šiandien, mano mįslė jums pasakys

(mįslė apie boružėlę).

Raudonas sarafanas su juodais žirneliais

Ropoju po žolę ir po truputį prie gėlių.

(Pristatomas vabalo piešinys – boružėlė)

Tai vabalas, bet dar vadinamas ladybug. Pažiūrėkime į mano nupieštą boružėlę. Mėginio tyrimas.

Kokia yra vabalo kūno forma? ( apvalus). Kas yra ant vabalo nugaros? ( juostelė ir taškai). Kokia spalva? Juoda ir raudona. Ką dar matei vabale? Galva. Kokia forma? Pusė puodelio yra paveikslėlio ekranas. Ką pastebėjote ant vabalo galvos? Plonos antenos. Ką dar turi vabalas? Plonos kojos. Kiek kojų turi vabalas? Šeši. Trys vienoje pusėje ir trys kitoje (rodoma). O dabar pas mus skuba dar vienas vabalas.

Pirštų gimnastika:

AŠ ESU JUOKINGAS GEGUŽĖS VABALAS,

PAŽINOK VISUS APLINKUS SODOUS

PER AKINIUS Į RATU,

IR MANO VARDAS ŽUŽU.

2 dalis .

    Dabar papasakokite, kaip nupiešite boružėlę, o aš eksponuosiu paveikslėlius (piešimo algoritmas nustatomas, jei jis kartojasi ar yra pažįstamas vaikams nespalvotai).

    Pažiūrėkite, kokių spalvų turite ant savo stalo? Guašas - raudona ir juoda

spalvos. Kuo dar dažysime? Šepečiai ir medvilniniai tamponai.

Ar atspėjote, kam skirtos jūsų lazdelės? Šauniai padirbėta.

Kūno kultūros minutė: Dabar jūs tapsite vabalais.

Kai vabalai skrenda, jie dūzgia. Kaip jie skamba? „W-w-w-w“ – kartoja vaikai. Vabalai skraidė, dūzgia... ir atsisėdo ant lapų (atsisėsti). Ką paliesiu, tas vabalas vėl skris ir atsisės ant kito lapo (žaidimas kartojamas 2-3 kartus pagal muziką). Vabalai skraidė ir skraidė į savo namus ("fly - buzz" ant kėdžių) . Atvykome, vėl tapome vaikais.

O dabar nupiešite boružėlę, nupiešite taškelius ir juostelę nugarėlėje, kai dažai išdžius. Paimkite šepetį (patikrinkite, kaip jį laikote).

3 dalis vaikai piešia.

Per 5 minutes pakvieskite vaikus baigti darbą.

Vaikai, kurie piešė savo darbus, iškeliauja ant kilimo. Jūs, vaikinai, padarėte viską, ką galėjote. Šauniai padirbėta. Mes atsižvelgiame į vaikų darbą. Pažiūrėkite, kaip tvarkingai piešiau... ir t.t.

Sudėkime visus jūsų darbus ir turėsime didelę pievelę, ant kurios lakstė daugybė boružėlių. Pamoka baigėsi, ačiū visiems.

Bibliografija

    Veraksa N.E., Komarova T.S., Vasil'eva M.A. Nuo gimimo iki mokyklos. Apytikslė pagrindinė ikimokyklinio ugdymo bendrojo ugdymo programa.- M: MOZAIKA-SINTEZĖ, 2010 m.

Šioje pamokoje etapais nupiešime paprastą boružę.

Medžiagos:

Pieštukas, popierius, trintukas, kreidelės ar dažai

1 žingsnis

Pirmiausia nubrėžkime du vienas kitą kertančius apskritimus. Mažesnė yra mūsų boružėlės galva, o didesnė – likusi kūno dalis.

1 veiksmas. Nupieškite galvą ir kūną


2 veiksmas. Akys ir akcentai

3 veiksmas

Dabar dviem lygiomis linijomis žymime pleišto formos pjūvį kiaute, kuris išsiskleidžia įvairiomis kryptimis, kai boružėlė išskleidžia sparnus ir kyla.


Žingsnis 3. Ant apvalkalo nubrėžkite pleišto formos pjūvį

4 veiksmas

Dabar pažymėkime dėmes ant kūno.


4 veiksmas. Ant apvalkalo nupieškite gnysirb

5 veiksmas

Nupieškime smulkias detales – burną, trikampį prie galvos ir kojų.


5 veiksmas. Nupieškite mažas detales

6 veiksmas

Šiame žingsnyje ištriname pagalbines eilutes.


6 veiksmas. Ištrinkite statybos linijas

7 veiksmas

Paskutiniame etape antenas galite nupiešti prie galvos viršaus.

Savo boružėlę dažome raudonai. Galva, pilvas ir kūnas po kiautu yra juodi.


7 veiksmas. Nuspalvinkite piešinį

Mūsų ryški ir miela boružėlė yra paruošta.

Pamoka „Boružėlė“ – puslapis №1 / 1

Integruota pamoka "Ladybug"
Tikslas: ugdyti vaikų pažintinę veiklą.
Užduotys:
Švietimas:


  1. Išplėskite vaikų idėjas apie boružėlę.

  2. Sužinokite, kaip padaryti vabzdį naudojant origami.
Kuriama:

  1. Ugdykite vaikų dėmesį, kalbą, vaizduotę.

  2. Lavinti smulkiąją rankų motoriką.

  3. Aktyvinti ir plėsti vaikų žodyną.

  4. Stiprinti darbo su žirklėmis, klijais įgūdžius.

  5. Ugdykite vizualinį suvokimą.
Švietimas:

Ugdyti pagarbą gamtai, gebėjimą matyti jos grožį.


Preliminarus darbas.

  1. Skaityti poeziją, pasakojimus, pasakas apie boružėlę.

  2. Mokymasis dainelių, eilėraščių, mįslių.

  3. Fotografinių vabzdžių iliustracijų tyrimas.

Pamokos eiga
Taigi suskambėjo varpas

Pamoka prasideda.

Jis ateis pas vaikinus ateityje.

Stenkitės viską suprasti

Gera prisiminti.

Vaikinai, pasakyk man, koks yra metų laikas?

Koks tavo mėgstamiausias metų laikas? Kodėl?

Vaikinai, paskubėkime visi kartu į vasarą. Atsisėskite patogioje padėtyje, užmerkite akis ir klausykite mano balso. Įsivaizduokite, kad vaikštome žalioje pievoje, mus šildo švelni saulė. Pievoje labai smagu. Prie gėlių laksto bitės, žolėje čiulba žiogai, virš mūsų galvų skraido drugeliai, laumžirgiai, dūzgia kamanės ir vabalai. Na, pabandykime juos sugauti!


(Vabzdžių garsų garso efektas)

(Vaikai apsimeta, kad bando gaudyti įsivaizduojamus vabzdžius, daro griebimo judesius virš galvų)
– Atmerkkime akis, atkimškime kumščius ir pažiūrėkime, ar galime ką nors sugauti?
(Vaikai rodo delnus)
– Vaikinai, kaip vienu žodžiu vadina drugelius, vabalus, laumžirgius, muses, bites, žiogus – visus, kuriuos matėme pievoje?

Vabzdžiai.

Kur pažvelgsi, visur gyvena vabzdžiai – mūsų maži, nepastebimi kaimynai. Tačiau ar jie tokie nepastebimi? Šiandien kalbėsime apie vabzdį, kurio sunku nepastebėti. Bet pirmiausia atspėk mįslę:

Ji gražesnė už visas klaidas,

Jos nugara raudona,

Ir ant jo yra apskritimai,

Juodi taškai.

Tai ladybug.

Ar atspėjote apie ką mes kalbame?

Tai tiesa, vaikinai, dabar aš jums papasakosiu apie boružėlę. Pažiūrėkime į paveikslėlyje pavaizduotą boružėlę.



(1 skaidrė)

Kodėl ši įdomi klaida gavo tokį pavadinimą? Kodėl šis vabzdys buvo vadinamas ladybug, kai jis buvo vabalas? Nuo seno malonūs ir nekenksmingi žmonės buvo vadinami „Dievais“. Apie tokius žmones sakydavo – „Dievo žmogus“. Tai buvo tiesiog tokia maloni ir nekenksminga, kad žmonėms atrodė ladybugs. Ir vadino jas „karvėmis“, nes pavojaus atveju ant kojų yra „pienas“, nors ne baltas, o oranžinis. Šis nemalonaus kvapo, nuodingas pienas atbaido boružės priešus. Todėl nei paukščiai, nei driežai karvių neėda. Boružėlė turi ir kitą apsaugos būdą. Kai tik paimsi į rankas, tuoj sustings, apsimes negyva. Kai pavojus praeina, klaida „atgyja“ ir tęsia savo veiklą. Taip, beje, daro daugelis vabalų, ne tik ladybug.

Kodėl manote, kad boružėlės yra tokios ryškios spalvos?

Teisingai perspėti: „Mes nevalgomi! Nelieskite!"

Boružėlė yra vabzdys, plačiai paplitęs visame pasaulyje. Boružėlė turi ovalų kūną, ryškiai raudoną arba oranžinę nugarą, papuoštą juodais taškeliais. Tačiau ladybugs yra ir kitų spalvų. O nugarėlėse gali būti ne tik taškelių, bet ir dryžių bei kitokių raštų, o gal ir visai nieko. Pažiūrėkime keletą skirtingų ladybugs nuotraukų.






(2,3,4,5,6 skaidrės)

Ar kas nors iš jūsų matė tokias boružes? Dažniausiai mūsų rajone galite pamatyti raudoną arba oranžinę boružėlę su septyniais taškais. Skiriasi ir taškų skaičius. Yra ladybugs su dviem, keturiais ir net dvidešimt balų.

Boružėlė gali mikliai šliaužioti po žolių stiebus, medžių šakeles, o gal ir skristi. Kaip manote, ką valgo boružėlė?

Piktžolės, maži kirminai.

Jis maitinasi mažomis vabzdžiais, kurios čiulpia sultis iš augalų, šios yra amarai. Pažiūrėkime į paveikslėlį.

(7 skaidrė).

Taip nutinka augalams, kai juos užpuola amarai. Lapai pasidengia dėmėmis, nes amarai išsiurbia iš jų sultis. Jei nepadėsite augalui, jis mirs. Ypač daug amarų vasarą būna soduose ant obelų, slyvų, serbentų ir kitų vaismedžių bei uogakrūmių. Boružėlės minta amarais ir taip padeda žmonėms apsaugoti pasėlius nuo kenkėjų.

Ar manote, kad boružėlė yra naudingas vabzdys?

Be amarų, skaniausių boruotėms, jos minta ir daugybe įvairių smulkių vabaliukų bei kirmėlių, augalų kenkėjų.



(8 skaidrė)

Boružėlė yra labai naudinga žmonėms ir gamtai. Taigi, mes privalome pasirūpinti šiais gražiais vabaliukais – boružėlėmis! Kaip galite jais pasirūpinti, vaikinai?

Negaudyti, nespausti, neliesti.

Dabar, vaikinai, paverskime save boružėlėmis.


Fizinis lavinimas.

Jie suko ratus aplink save ir virto boružėlėmis.

Boružėlės, parodykite savo galvas, nosis ir burnas,

Rankos, kojos ir pilvukai.

Ladybugs, pasukite galvas į dešinę.

Ladybugs, pasukite galvas į kairę.

Bakstelėkite kojomis, plakite sparnais.

Sukomės aplink save

Ir jie virto berniukais ir mergaitėmis.

Jie atsisuko vienas į kitą ir draugiškai nusišypsojo.


– Truputį pailsėjome. Ar jums patinka klausytis apie ladybug? Tada mes tęsime savo pamoką.

Vasarą boružėlės galima išvysti visur. Kaip manote, kur žiemą slepiasi boružėlė?

Pasirodo, vasaros pabaigoje ir rudenį boružėlės kaip paukščiai išskrenda žiemoti, o grįžta pavasarį. Tačiau ne visos boružėlės išskrenda. Daugelis jų slepiasi plyšiuose, po gumuliais, medžių žievėje, žolėje.

(9 skaidrė).

Žmonės rašo eilėraščius, dainas, mįsles apie boružes. Prisiminkime kai kuriuos iš jų.

Ladybug skrenda į dangų

Atnešk mums duonos

Juoda ir balta

Tik nesudegė.


Boružė-

Maža klaida.

Juoda galva,

Dėmėmis statinė.


Boružėlė, skrisk į dangų

Ten jūsų vaikai valgo saldumynus

Vienas po kito

Ir jūs neturite nė vieno.


Ladybug skrenda į dangų

Atnešk man duonos, pyragų, sūrio pyragų,

Krekeriai, džiovyklės ir sausainių pakelis,

Ir, žinoma, kramtomoji guma!


Aš esu dėmėtas vabzdys

Jei patekčiau į rankas,

Apsimesiu, kad sergu,

aš nualpsiu.


Moku skraidyti vikriai

Boružė.

Raudoni sparnai taškeliais

Tarsi mažuose juoduose apskritimuose.

Ryškiais šventiniais marškiniais

Taupou derlių.

Esu naudingas vabzdys

Nežeisk manęs.


- O dabar, vaikinai, tapsime burtininkais, kurie žino, kaip savo rankomis daryti magiją. Gaminsime boružes, kurios žiemą primins šiltas vasaros dienas. Šias boružes iš popieriaus gaminsime origami metodu. Jūs, vaikinai, žinote žodį origami.

Origami – tai būdas iš popieriaus išlankstyti įvairius darbelius (figūras).

Prisiminkite, kokius amatus jau padarėme naudodami origami metodą?

Drugeliai, žuvys, vikšrai, gyvatė.

Tačiau pirmiausia prisiminkime saugaus darbo su žirklėmis ir klijais taisykles, kuriomis naudosimės darbo metu. Taigi, kokios yra saugos taisyklės dirbant su žirklėmis?

Nelaikykite žirklių aukštyn kojomis.

Nepalikite žirklių atvirų.

Dirbdami stebėkite pirštus.


– Dabar prisiminkime saugaus darbo su klijais taisykles.
- Stebėkite, kad klijų nepatektų ant rankų, veido odos, ypač į akis.

Praleiskite klijų lazdelę tik uždarytą.

Po darbo tvirtai uždarykite klijus.
– Ar esate pasirengęs užsiimti amatu? Tada paruošime pirštus darbui.
Pirštų gimnastika "Ladybugs"
Boružėlės turi tėtį (Visais dešinės rankos pirštais „užlipkite“ ant stalo).

Mama eina paskui tėtį (Visi kairės rankos pirštai „žengia“ ant stalo).

Vaikai juos seka („Vaikšto“ abiem rankomis).

Jie dėvi raudonus kostiumus (Pakratykite delnus, suspauskite pirštus).

Kostiumai su juodais taškeliais (Palieskite lentelę rodomaisiais pirštais).

Tėtis ir mama veda vaikus į mokyklą,

Po pamokų jie parveš namo (Visais abiejų rankų pirštais „užlipkite“ ant stalo).
Origami „Ladybug“ gamybos būdas (žr. priedą)
- Darbui reikia žirklių, klijų, pieštuko, juodo flomasterio, raudono popieriaus, šiek tiek juodo, ruošinio iš juodo kartono, mažų balto popieriaus apskritimų.

Norėdami gauti gražų amatą, noriu priminti origami taisykles: visi veiksmai turi būti atliekami ant stalo ir gerai išlyginti klostes.

1. Paimkite kvadratinį raudonos spalvos lapą, perlenkite jį per pusę, kad kampai ir šonai tiksliai sutaptų. Plečia.

2. Apverskite lakštą kita puse į mus, perlenkite per pusę. Plečia.

3. Apverskite kvadratą. Padedame į kampą sau ir perlenkiame per pusę. Plečia.

4. Kitu kampu pasukite į save, sulenkite pusiau. Plečia.

5. Sulenkite trikampį iš kvadrato, lenkdami kvadrato kraštines į vidų. Atsiminkite, vaikinai, iš tokių trikampių padarėme drugelį ir žuvį.

6. Ant raudono trikampio uždėkite vabalo pagrindą ir nubrėžkite pieštuku. Iškirpti.

7. Priklijuokite raudoną korpusą prie juodo pagrindo kojelėmis.

8. Nuspalvinkite galvą juodu flomasteriu.

9. Iš baltų apskritimų padarykime boružėlės akis, flomasteriu nupieškime vyzdžius.
- Dabar, vaikinai, pažiūrėkite į savo boružes. Ar viskas ant jų, ar kažko trūksta? Mes žiūrime į paveikslėlį.

Nėra pakankamai juodų taškų.

Tai va, pieškime šiuos taškelius flomasteriu ant boružėlės nugaros.

O dabar visko užtenka?

Trūksta antenų.

Kaip galima pagaminti antenas? Iškirpti iš juodo popieriaus.

O dabar, vaikinai, pagal nuotaikingą dainelę įkurdinsime savo boružes į žalią pievą.

(Daina "Ladybug")

(Vaikai paeiliui eina prie lentos ir klijuoja savo darbelius ant „klinario“)
– Kokios gražios ir ryškios ladybugs pasirodė. Ir net jei ruduo, greitai ateis žiema, bet iš pirmo žvilgsnio į mūsų amatus, nuotaika tampa tikrai vasariška. Puiku vaikinai!

Boružėlės liks stebuklingoje gėlių pievoje, o mūsų pamoka baigėsi. Šiandien daug kalbėjome apie boružėlę. Ar patiko veikla?

Ar buvote dėmesingas klasėje? Tada galite lengvai atsakyti į mano klausimus.
1. Kodėl paukščiai neėda boružės?

2. Kokį dar apsaugos būdą turi ladybugs?

3. Kokią naudą ladybugs atneša gamta ir žmonės?

4. Kaip reikėtų elgtis, jei šalia savęs pamatėte boružėlę?


- Dabar esu tikras, vaikinai, kad nė vienas iš jūsų niekada neįžeis boružės. Iš tiesų, palyginti su jais, mes esame tikri milžinai. O dideli ir stiprūs turėtų saugoti mažus ir silpnus, o ne įžeisti.

Prisimindamas mūsų pamoką, noriu jums padovanoti vabalų nuotraukas. Ką reikia padaryti, kad šie vabalai taptų ladybugėmis?

Nuspalvinkite juos.

Dabar žinote, kad ladybugs būna įvairių spalvų ir skirtingų raštų nugaroje. Sugalvokite naują ryškią savo boružės spalvą. O gal ant nugaros vietoj apvalių taškelių bus gėlės, o ji pati taps žalia arba mėlyna. Tegul tai būna jūsų namų darbai. Padovanokite savo spalvinimo puslapius savo tėvams ir būtinai papasakokite jiems apie boružėlę.



(10 skaidrė)

Taikymas