Tiesioginės edukacinės veiklos edukacinėje srityje „Meninis“ santrauka „Pažinimas (integracija) parengiamojoje mokykloje grupėje tema„ Raktažolės “.

Savivaldybės valstybinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga „Anninsky“ bendrojo ugdymo tipo darželis Nr


Tiesioginės edukacinės pažintinės plėtros veiklos santrauka su piešimo elementais parengiamojoje grupėje - „Raktažolės“

Kūrėjas: pedagogas Makhotina L.V.

Anna 2014 m

Tikslas: išsiaiškinti ir išplėsti vaikų idėjas apie pirmąsias pavasario gėles.


Užduotys: išmokyti grožėtis gėlėmis, matyti ir suvokti jų grožį, saugoti gražius gamtos kūrinius. Formuokite vaikų idėjas apie augalų ir įvairių aplinkos veiksnių ryšį. Suteikti idėją apie įvairias augalo dalis ir jų funkcijas, apie sezoninį augalo vystymąsi. Ugdykite nuoseklią vaikų kalbą. Išmokite aiškiai, išraiškingai skaityti poeziją. Žodyno aktyvinimas: raktažolės, žiedadulkės, nektaras. Gėlėms vaizduoti naudokite įvairias medžiagas.

Parengiamieji darbai:

Albumų peržiūra, stebėjimas vaikščiojant, pažintis su įvairiais vaizdavimo būdais.

Pamokos medžiaga:

Pusė kaukių gėlių, atvirukų rinkinys „Kiaulpienė“, vaškas, guašas, antspaudai, flomasteriai, šešėliai, lūpų dažai, kreidelės, dantų šepetėliai, šepečiai, trafaretai, šablonai.

Pamokos eiga: 1 dalis.

pavasarį atsiųstas mažas skautas.

Tegul sniegas vis dar valdo mišką,

tegul miegančios pievos guli po sniegu,

tegul ledas nejuda ant miegančios upės,

kai snieguolė ateis, ir pavasaris ateis.

Tulpės - pavasario šypsena

ten, kur nepamatysi tokio grožio.

Raudona, geltona, marga, bordo,

Neįprastai ryškus, margas, violetinis.

Mūsų gėlyne žydėjo narcizai

Tokios ankstyvos ir nuostabios gėlės.

Pavasaris sušildo juos savo šiluma

Ir ji tiki, kad jie puošia žemę.

Pakalnutė:


Slėnio lelija pražydo gegužę,

Pačią šventę, pirmą dieną.

Gegužė, pasipuošusi gėlėmis,

Alyvos žydi.

Kiaulpienė:

Garniai lizdai nendrėse, snaudžia mieganti upė,

Saulė lašeliais aptaškė upės krantus.

Lašeliai tapo gėlėmis, nušvietė viską aplinkui,

Kokią nuostabią gėlių lovą turime žydinčiomis pavasario gėlėmis, leiskime šokti su jumis su gėlėmis (skamba muzika, vaikai eina šokiais)

Deja, gėlių gyvenimas yra trumpalaikis, dažnai žmonės skina gėles, trypia jas negalvodami, kad jos griauna grožį ...

Kartą ėjau keliu

Ir staiga ji rado puokštę.

Gėlės gulėjo nuplėštos,

Ir man jų buvo gaila,

Ir man pasidarė liūdna ...

Gėlės jau nudžiūvo, stiebai išdžiūvo

Kodėl jie buvo nuplėšti, stiebai sulaužyti?

Man atrodė, kad išgirdau silpną gėlių dejonę,

Jis tapo tylesnis, bet skaudėjo širdį.

Kodėl gėlės dejuoja? Jei gėlės mokėtų kalbėti, ką jos pasakytų?

Vaikų atsakymai.

Ką galime pažadėti gėlėms?

Vaikai skaito poeziją.

Jei renkuosi gėlę, jei renkatės gėlę

Jei visi: aš ir tu, jei rinksime gėles,

Visi laukai bus tušti, o grožio nebus ...

Pedagogas: Raudonoji knyga sako: „Neplėšk jos! Nesunaikink! Negalima trypti! " Tai įsakymas žmonėms: saugokitės, leiskite jiems užaugti, ir jūs tapsite turtingesni ne tik miškais, pievomis, bet ir siela! Nagi, vaikai, rūpinkitės mūsų gamta!

Vaikų atsakymai.

Žinoma, šviesiai žalia, nes jauna pavasarinė žolė yra šviesiai žalia. Pagalvokite ir pasirinkite medžiagą, su kuria dirbate. (skamba muzika, vaikai tonuoja popierių)

Tuo tarpu jūsų pievos išdžiūsta, mes žaisime su jumis. Atspėk mano mįslę:

Auksinis ir jaunas per savaitę pasidarė pilkas,

Po dienos galva pliko.

Kas tai? (vaikų atsakymai)

Vaikai: kiaulpienė.

Dabar aš papasakosiu istoriją, o tu man padėsi.

Pasaulyje gyveno kiaulpienė. Šalta snieguota žiema praėjo, atėjo pavasaris. Sniegas tirpo ant plikos žemės, pasirodė ilgi raižyti lapai. (įdėkite kortelės numerį 1, kur pavaizduoti kiaulpienių lapai) Vaikai, ir iš kur atsirado lapai? (atsakymai, pakvieskite vaiką eiti ir padėkite 2 kortelės numerį)

Kodėl pavasarį tirpsta sniegas ir viskas pradeda augti? (vaikas prideda kortelės numerį 3-saulė)

Ką dar kiaulpienė turi be lapų? Ar žydi ant plono kotelio? Kai užuodžiame kiaulpienės kvapą, nosis pagelsta, kodėl? Ką tu manai? Žieduose yra miltelių, jie gerai kaip dulkės, todėl jie vadinami žiedadulkėmis, o gėlėse taip pat yra sulčių - nektaro, bitės labai mėgsta, bitės ateis jo gerti, nudažys letenas žiedadulkėmis , tada skristi į kitą kiaulpienę, nupurtyti žiedadulkes nuo letenų ir tada, vietoj žiedų, kiaulpienėje bus sėklų su puriais šašais. Taigi mūsų kiaulpienė paseno, vietoj geltonos tapo balta, kam tie paroshutsuks? Taip, tai yra sėklos. Pūs vėjas, sėklos išsibarstys po visą pasaulį, tada jos nukris ant žemės ir gulės žemėje visą žiemą, o pavasarį šildys saulė, kiaulpienės sėklos duos šaknį ir šaknį išdygs, o ankstyvą pavasarį mūsų pieva vėl pagels su geltonomis kiaulpienėmis (vykdė lauko žaidimą „Kiaulpienės“)

Mūsų pievos jau išdžiūvo, o dabar, vaikinai, ant jų nupiešite gražių gėlių, kitokių, kitokių, mėlynų, raudonų, mėlynų, geltonų pavasario gėlių. (vaikai piešia, savarankiškai rinkdamiesi medžiagą vaizdui. Pamokos pabaigoje paaiškinkite įvaizdžio būdus ir metodus. Vaikai kalba apie pasirinktą medžiagą. Girkite visus vaikus už kūrybiškumą, vaizduotę

Natalija Sumina

« Apsaugokite raktažoles»

Programinės įrangos turinys:

* Pažinimas - Išplėskite idėjas apie raktažolės, atsargiaižmogaus santykis su gamta.

* Bendravimas - ugdykite gebėjimą palaikyti pokalbį, skatinkite bandymus išreikšti savo požiūrį.

* Socializacija - toliau formuoti gebėjimą derinti savo veiksmus su partnerio veiksmais.

* Muzika - toliau formuoti vaikų gebėjimą koordinuoti judesius su teksto žodžiais, ugdyti muzikos ritmo pojūtį.

* Darbas - toliau įtvirtinkite galimybę gaminti žaislus, suvenyrus iš atliekų (plastikiniai šaukštai) ir kitos medžiagos, tvirtai sujungiančios dalis.

* Sauga - įtvirtinti galimybę saugiai naudoti žirkles.

Insultas:

Auksinė saulė išskleidė spindulius,

Mėlynas dangus spindėjo iš džiaugsmo.

Visa gamta atgijo, dosniai šypsojosi.

Paukščiai linksmai dainavo, o Žemė pabudo.

Vaikinai, apie kokį metų laiką eilėraštis kalba? (vaikų atsakymai).

Prašome įvardinti, kokie pokyčiai vyksta gamtoje atėjus pavasariui. (vaikų atsakymai).

Šiandien noriu papasakoti apie daugumą pirmosios gėlės, kurie liaudiškai vadinami raktažolių ar snaigių nes kiekvienais metais jie vis mažėja. Kadangi žiemą žmonės labai pasiilgsta pirma žalia kad pavasarį pamačius pirmosios gėlės, jie juos plėšia, negalvodami, kad tokia gėlė šioje vietoje gali nebeaugti. Dauguma raktažolėsįrašytas į Raudonąją knygą. Vadinamoji operacija atliekama kasmet « Raktažolė» ... Apie šią problemą daug rašoma laikraščiuose. Dažnai apie raktažolės kalbėdamas per televiziją.

Aš siūlau vaikinams žaidimą „Surink gėlę“ (darbas poromis su padalintomis nuotraukomis).

1 nuotrauka "Snieguolė"- skaidrių demonstravimas arba augalo iliustracija.

Pusiau tamsoje miške žvilgčiojo snieguolė,

Pavasarį atsiųstas mažas skautas. Tegul sniegas vis dar valdo mišką,

Tegu miegančios pievos guli po sniegu;

Tegul ledas nejuda ant miegančios upės, -

Kai skautas atėjo, ir pavasaris ateis!

Snieguolė yra miško augalas. Snieguolė gavo savo pavadinimą dėl augalo sugebėjimo išsiveržti iš žemės ir žydėti Pirmasšilti pavasario saulės spinduliai, kai sniegas truputį tirpsta. Snieguolės auga po medžių baldakimu ir krūmai, daliniame pavėsyje, bet pirmenybę teikite atviroms vietoms. Žiemos atsparumas.

Siūlau surinkti antrą paveikslėlį "Kojinės pėdos"- skaidrių demonstravimas.

"Tai augalas - jo reikia visiems!" -

Jis sakė, kad mano senelis labai manimi didžiuojasi.

„Tiems, kurie netyčia peršalo,

Vaistai nekenksmingi - ne!

Vietomis vis dar sninga, o ten, kur saulė šildo laukų pakraščiuose, daubų ir upių krantai, yra auksiniai motinos ir pamotės krepšeliai. Motina ir pamotė garsėja nektaru, Pirmas bitės iš jos į avilį nešasi kyšius. Ar žinote, kodėl šiam augalui suteiktas toks keistas slapyvardis „mama ir pamotė“? Ir čia kodėl: apatinė jo lapo dalis, padengta švelniais puriais plaukais, liesti atrodo minkšta ir šilta, tai yra motina. O viršutinė lapo dalis, kieta ir šalta, yra pamotė. Taigi mama ir pamotė pavadino augalą.

Siūlau surinkti trečią nuotrauką "Pakalnutė"- skaidrių demonstravimas.

Kaip ir taškeliai išraižyti

Ant aukštos kojos

Slėnio miško lelijos

Tiesiai prie kelio.

Grožis kaip magnetas

Kviečia visus praeivius.

Slėnio lelija yra labai nuodinga

Būkite atsargūs su juo.

Slėnio lelija yra vaistinis, dekoratyvinis augalas. Žydinčios gėlės ir lapai ruošiami kaip vaistinė žaliava. Visos augalo dalys, ypač jo uogos, yra nuodingos žmonėms. Lelijų žiedai naudojami parfumerijoje.

Vaikinai, su kuo sutikote raktažolių? (vaikų atsakymai)

Dabar siūlau pailsėti.

Muzikinė ir ritmiška Y. Chichkovo kompozicija „Stebuklinga gėlė“.

Pasaulyje yra raudonos-raudonos spalvos gėlė, vaikai atsisėdo nulenkę galvas ir nuleidę rankas virš galvos.

Ryškūs, ugningi, kaip aušra, vaikai lėtai kyla, pakeldami rankas virš galvos.

Saulėtiausi ir precedento neturintys posūkiai pakeltomis rankomis.

Choras:

Galbūt ten „spyruoklės“ į dešinę, tada į kairę pusę, rankos į šonus.

Per septintąjį praėjimą,

Kvėpavimas užsidegs šviežias kaip vėjas,

Nuostabiausias ir precedento neturintis, rankos aukštyn, lenkis atgal.

Magiškiausia gėlė.

Nuostabiausi ir precedento neturintys vaikai išsiskiria iš rato.

Magiškiausia gėlė.

La-la-la. „Spyruoklės“ vietą: ant kojų pirštų vienaip, paskui kitaip

Pam-pam, pam-pam-pam.

La-la-la. Vaikai grįžta į ratą, pasilenkia, rankos uždengia galvas.

Skaitymas ekologiška pasaka:

Vienoje, nelabai turtingoje šeimoje buvo du vaikai - Timosos sūnus ir Vasilisa dukra. Mama ir tėtis daug laiko praleisdavo darbe, vaikai tvarkydavo buitį. patys: jie nešė vandenį, kūreno krosnį, laistė sode, sodino sodinukus, niekada neprarado širdies ir padėjo vieni kitiems. Tėvai savo vaikų nelepino, bet labai juos mylėjo. Artėjo jo mylimos motinos gimtadienis ir Timoša bei Vasilisa nusprendė eiti į mišką dovanos gražios puokštės. Paėmėme krepšį ir leidomės į kelią. Buvo ankstyvas pavasaris ir niekur nebuvo gėlių. Tačiau dabar, atšildytais takais, vaikai pamatė neįprasto grožio gėles, tokias subtilias ir tyras. Jie buvo patenkinti ir norėjo juos nuplėšti, bet išgirdo: „Esame miško snieguolės, augame ant atšildytų lopų. Jei mus nuplėš, mes nuvysime ir mirsime “. Vaikinai gailėjosi sunaikinę tokias nuostabias gėles, ir jie sakė: „Nebijok, mes tavęs nepaliesime, užaugsime visų, visų džiaugsmu. Ir mes sugalvosime dar vieną dovaną mamai “. Taigi Timoša ir Vasilisa išvyko be nieko.

Vaikinai, ką, jūsų manymu, vaikai padarė teisingai? Ir kodėl?

Padėkime jiems. Kokią dovaną galite paruošti mamai (vaikų atsakymai).

Aš siūlau pasigaminti snieguolę iš plastikinių šaukštų.

Tam reikia: 3 plastikiniai šaukštai, baltas plastilinas,

medvilninis tamponas, gofruotas žalias popierius, žirklės, klijų lazdelė.

Pirštų gimnastika "Gėlės"

Vaikai deklamuoja eilėraštį:

Šias putinas, švarias, švelnias, mes gaminome patys.

Žinoma, galėjome eiti į mišką šviežių gėlių.

Bet nusprendėme gėlių neskinti, be jų miške nebus grožio.

O kas, jei paukščiai dainuos liūdniau? Miške į juos žiūrėti maloniau!

Nagi, vaikinai, dar kartą pagalvok apie: ar verta pirkti puokštes? raktažolės? Ar negalime to perkelti į dar didesnę gėlių kolekciją? Ką dar padarytume, kad apsaugotume raktažolės?

Jei renkuosi gėlę, jei renkatės gėlę

Jei tu ir aš kartu, jei skinsime gėles

Visi laukai bus tušti ir nebus grožio!

Rūpinkitės gėlėmis! Dėkojame už dėmesį!

Olesja Trubnikova
Aplinkosauginio ugdymo GCD santrauka parengiamojoje grupėje tema „Raktažolės“

Anotacija

GCD skirtas aplinkosauginis švietimas

v parengiamoji grupė

ant tema: « Raktažolės»

Švietimo sritis: pažinimo raida, socialinė ir komunikacinė raida, kalbos raida.

Tikslas: vaikų pagrindų formavimas ekologinė kultūra.

Programos užduotys.

Išmokite teisingai atskirti ir pavadinti Pietų Uralo raktažolėsįrašytas į raudonąją knygą. Išryškinti jiems būdingas savybes ir prisitaikymo prie buveinių sąlygų ypatybes.

Stiprinti vaikų žinias apie prasmę "Raudonoji knyga".

Suformuokite idėją apie visos gyvybės Žemėje vienybę ir tarpusavio ryšį.

Ugdykite nuoseklią kalbą, suaktyvinkite žodyną.

Atsinešk noras apsaugoti ir išsaugoti gėles.

Integruotas ugdymas srityse: bendravimas, pažinimas, grožinė literatūra, socializacija, saugumas, kalbos ugdymas.

Žodyno darbas: Raudonoji knyga, kuriai gresia išnykimas, raktažolės(adonis, lumbago, pakalnutė, motina ir pamotė).

Parengiamieji darbai: iliustruotų enciklopedijų pažinimas „Augalų karalystė“, "Gyvūnų pasaulis", Gcd by aplinkosauginis švietimas, piešė tema, gamtos istorijos literatūros skaitymas, pokalbiai apie mūsų krašto gyventojus, pokalbiai apie elgesio gamtoje taisykles, žaidimai ekologinis charakteris padaryti ekraną „Elgesio taisyklės gamtoje“, sezoninės ekskursijos-dirbtuvės miško-parko zonoje.

Medžiaga: diagramos (augalai, atvirukai, vaizduojantys pavojingas ir naudingas situacijas, iliustracijos (skaidres) reti ir išnykę augalai, Raudonoji knyga, pristatymas.

Tikėtini Rezultatai.

Vaikai daugiau sužino apie augalų gyvenimą "Raudonoji knyga".

Bus suformuotas emociškai teigiamas, atsakingas požiūris į gimtojo krašto gamtą.

Vaikai, tėvai ir mokytojai dar labiau suartės, dalyvaudami kuriant mūsų Raudonąją knygą.

GCD judėjimas

Sveiki vaikinai, siūlau sekti mane.

Vaikinai, pažiūrėkite į ekraną. Kodėl jie taip atsargiai laiko rankas?

Teisingai.

(Skaidrė.) Mūsų planeta yra pati gražiausia visatoje.

Mes visi - žmonės, gyvūnai, paukščiai, augalai - gyvename Žemės planetoje. Tai mūsų bendri namai.

Atkreipkite dėmesį į šį mūsų planetos kampelį. Kodėl man tai atrodo tuščia?

Kam čia trūksta?

Paimkite iš paveikslėlio ir atgaivinkite šį gamtos kampelį.

Jie gyvena miške ...

Mes turime pamatyti danguje….

Ir vandenyje turi būti ...

Per milijonus metų visų rūšių augalai ir gyvūnai prisitaikė vienas prie kito. Ir mes žinome, kad žmogus yra gamtos dalis. Žmonės kartais neapdairiai iškirto miškus, nusausino pelkes, arė stepes. Jie nemanė, kad tuo pat metu šiurkščiai sutrikdo pusiausvyrą gamtoje, daro gera vienam, kenkia kitam.

Mokslininkams kilo klausimas, kaip sustabdyti šį pasipiktinimą? Kaip užkirsti kelią gyvų būtybių išnykimui? Kad taip neatsitiktų, sudarė Pasaulio raudonąją knygą (skaidrė).

Kas, deja, kasmet vis tirštėja.

Ši knyga apima paukščius ir vandens pasaulio atstovus, gyvūnus ir augalus.

(Raudonosios knygos magnetų įklijavimas į maketą)

Kaip manote, kodėl Raudonoji knyga buvo pavadinta - raudona, o ne žalia ir ne mėlyna?

Ką simbolizuoja raudona šviesoforo šviesa?

Teisingai, nes raudona yra pavojaus ir įspėjimo spalva, o į ją įtrauktiems gyvūnams ir augalams gresia amžinai išnykti. (Mirksi knygos skaidrė)

Atėjus pavasariui, gamta pabunda. Pasirodyti pirmosios gėlės.

Pavadinkite tuos, kuriuos pažįstate.

O gal žinote, kaip juos galima pavadinti vienu žodžiu? Pirmosios gėlės?Pirmas ....

Dauguma raktažolėsįrašytas į Raudonąją knygą.

Teisingai, nes jie Pirmas pasirodo po ilgos žiemos ir žmonės nekantrauja, kada juos nuplėš.

Pristatymas (1 skaidrė)

Atidžiai pažiūrėkite į šiuos raktažolės... Gal kai kuriuos pažįstate ir galite įvardinti? Tai šūvis, atrodo, kad šaudo per pavasario sniegą Pirmas... Tai adonis. Tai pakalnutė. Tai motina ir pamotė, prisimink, kodėl šis augalas buvo taip vadinamas?

Teisingai, nes jos didelis lapas iš vienos pusės yra neryškus ir šiltas, kaip motinos meilė, o iš kitos - lygus ir šaltas, kaip pamotės personažas pasakose.

Auga raktažolės kai pučia šalti vėjai, kai žemė dar neįšyla.

Kiekvienas turi raktažolės trumpas stiebas kodėl manai? Ko trūksta ankstyvą pavasarį raktažolės? Teisingai, nes jiems trūksta šilumos ir šviesos.

Ką žmonės veikia, kai jiems šalta? Apsirengti.

O kaip gamta pasirūpino šiais augalais, kad jie nesušaltų?

Pažvelkite į lumbago stiebą ir lapus, kuo jie padengti? (su vilniais)

Jis stovi tarsi kailiniu, kuris jį sušildo. Kaip Adonis prisitaikė prie šalčio?

Jame yra daug mažų lapų, kurie visiškai dengia stiebą, taip pat kaip kailis.

O kaip nuo šalčio slepiasi plonas lelijos stiebas?

Jo dideli lapai visiškai jį dengia ir jis pasislėpė tarsi name.

O kaip mama - ir - pamotė prisitaikė prie šalčio?

Apatinė lapo dalis yra padengta šiltais minkštais villi, kurie šildo augalą.

Šiuose augaluose žmogų traukia pati gėlė.

Kuris iš šių augalų turi didžiausias gėles? Apie kurį iš jų jie sako - „Ar jis turi baltų gėlių? Tęskite mano pasiūlymą. Geltonos gėlės ...

Kuris turi daug gėlių ant stiebo?

Kaip atrodo lumbago ir pakalnutės gėlės?

Jūs ir aš, vaikinai, eisime į mišką, kuriame jie auga raktažolės... Bet pirmiausia siūlau prisiminti elgesio miške taisykles ir žaisti žaidimą „Leidžiama, draudžiama“

Atidžiai peržiūrėkite paveikslėlį ir pasakykite draugams, kas ten nupiešta, ir atsakykite teisingai - ar tai leidžiama, ar draudžiama.

(Žaidimas „Leidžiama, draudžiama)

Na, čia mes esame su jumis ir prisiminėme taisykles, o dabar einame į mišką.

Fizminutka

(muzika)

Mes kartu vaikštome miške,

Įjungta raktažolė nežengia,

Pagal varpo signalą susitinkame prie adonio.

Šok ant dviejų kojų

Įjungta nesilaikyk raktažolės

Pagal varpo signalą susitinkame pas mamą ir pamotę.

Jūs lengvai bėgate ant kojų pirštų

Nežudykite raktažolės.

Pagal varpo signalą susitinkame prie lumbago.

Kviečiu vieną iš jūsų tapti švelniu raktažolė, bet ką, mes dabar sužinome.

(Ant vaiko galvos uždedama galvos juosta su paveikslėliu raktažolė)

Kokia gėlė esi, nepasakysime

Bet mes jums išsamiai papasakosime

Klausyk savo draugų.

Aprašykime tai raktažolė nesakydamas jo pavadinimo.

Diagrama mums tai padės.

Matau, kad gerai prisimenate jų pavadinimus ir išvaizdą raktažolės.

Dabar žinote, kad šias gėles reikia saugoti, tačiau žinote ir apie kitus mūsų regiono augalus, kuriems reikia apsaugos.

Todėl šioje knygoje, kuri liks su jumis, yra daug tuščių puslapių.

Siūlau susitvarkyti kartu pirmasis puslapis, kuris atskleis šios knygos turinį.

Medis, žolė, gėlė ir paukštis

Jie ne visada žino, kaip apsiginti.

Jei jie bus sunaikinti,

Planetoje būsime vieni.

Apibendrinant:

Visos užduotys buvo atliktos. Vaikai daugiau sužinojo apie augalų gyvenimą "Raudonoji knyga" Pietų Uralas.

Susiformavo emociškai teigiamas, atsakingas požiūris į gimtojo krašto gamtą.

Vaikai suformavo idėjas apie visos Žemės gyvybės vienybę ir tarpusavio ryšį. Ikimokyklinukai susipažino su Raudonąja knyga. Suprato reikšmę "Raudonoji knyga".

Vaikai pradėjo formuoti žmogišką ir atsakingą požiūrį į viską, kas gyva; gailestingumo jausmai; domėjimasis gamta ir jos apsaugos problemomis; teisingas elgesys natūralioje aplinkoje.

Susiję leidiniai:

Parengiamosios grupės „Ekskursija į pavasario parką“ pamokos apie aplinkosauginį ugdymą santrauka Pamoka apie aplinkosauginį ugdymą parengiamojoje grupėje „Ekskursija į pavasario parką“ Tikslas: išmokyti stebėti gyvųjų ir negyvųjų pokyčius.

Integruotos - edukacinės aplinkosauginio ugdymo veiklos konspektas parengiamojoje grupėje Kaip mūsų plunksnuotieji draugai gyvena žiemą “Tikslas: apibendrinti vaikų žinias, įgytas stebint paukščius žiemą. Tikslai: 1.

Aplinkosauginio ugdymo GCD santrauka kartu su tėvais parengiamojoje grupėje „Mūsų žemė yra natūrali sandėlis“ Tikslas: suformuoti mūsų regiono augalų ir gyvūnų aplinkos idėją. Užduotys: Ugdomasis: - Ugdyti atsakingą ir atsargų.

GCD santrauka aplinkosauginiam švietimui Kryme „Jūros kelionė“ (antroji jaunesnioji grupė) GCD santrauka aplinkosauginiam švietimui Kryme (II jaunesnioji grupė)

Olga Eponeshnikova
Kalbos leksinės ir gramatinės struktūros formavimo pamoka parengiamojoje grupėje „Pavasaris. Raktažolės "

Anotacija pamokos apie leksinės ir gramatinės kalbos struktūros formavimą parengiamojoje grupėje kompensacinis dėmesys tema: « Pavasaris. Raktažolės» .

Programinės įrangos turinys:

Pataisos edukacinis užduotys: išplėsti akiratį, išsiaiškinti ir įtvirtinti elementarias idėjas pavasaris, apie pavasario gėles, praturtinkite aktyvų žodyną, sustiprinkite mokinių kalbą, toliau susipažinkite su Raudonąja knyga;

Pataisos ir vystymosi užduotys: sukurti darną kalbą: gebėjimas apibūdinti gamtos reiškinius remiantis savo pastebėjimais ir žiniomis; lavinti dėmesį, atmintį, estetinį suvokimą, vaizduotę, vaizdinius; skatinti pažinimo gebėjimų ugdymą;

Pataisos ir švietimo: puoselėti grožio jausmą vaiko sieloje, skiepyti meilę ir pagarbą gamtai, gėlėms.

Planuojami rezultatai: Gebėjimas parašyti istoriją apie pavasaris remdamiesi siužeto paveikslėliais, sudarykite aprašomąją istoriją pagal klausimų planą. Parodykite smalsumą, sugebėkite palaikyti pokalbį, išsakyti savo požiūrį, pagrįsti ir pateikti reikiamus paaiškinimus; turėti pagrindinį supratimą apie pavasario gėles; išreikšti teigiamas emocijas klausantis muzikos kūrinio, aktyviai ir maloniai bendrauti su mokytoju.

Medžiagos ir įranga: Istorijų serija paveikslėliai: « Pavasaris» , tema Paveikslėliai: "Pavasario gėlės", interaktyvi lenta, skaidrių demonstracija "Pavasario gėlės", šviežios gėlės vazoje, garso įrašas veikia: "Snieguolė" P. Čaikovskis.

Parengiamieji darbai: Kalbėti apie pavasaris, apie pavasario gėles; paveikslų, iliustracijų su vaizdais tyrimas pavasaris, pavasario gėlės; grožinės literatūros skaitymas, mįslių spėjimas; sprendžiant kryžiažodžius, mokantis kurti istorijas pagal siužetinių paveikslų seriją ir pagal planą.

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas

Mįslė apie pavasaris.

Logopedas: Dabar aš užduosiu mįslę, o jūs galite atspėti, koks metų laikas tai sako?

Žalios akys, linksmos,

Mergelė graži.

Ji atnešė mums dovaną,

Kas patiks visiems:

Žalieji - prie lapų,

Mums šilta

magija

Kad viskas žydėtų.

Paukščiai skrido paskui ją

Visos amatininkės dainuoja dainas.

Atspėk, kas ji tokia?

Ši mergina - ... (Pavasaris) .

II. Rengiant istoriją apie pavasarį pagal nuotraukų seriją.

Logopedas: Berniukai ir merginos, tu myli pavasaris? Papasakok mums apie ją, apie jos ženklus. Ir nuotraukos jums tai padės, tik žiema juos supainiojo, nes ji nenori užleisti savo vietos pavasaris, todėl turime juos sutvarkyti, kad viską sutvarkytume. (Vaikai surikiuoja eilės siužetines nuotraukas, tada kalba pagal kiekvienos nuotraukos sakinį, sugalvoja istoriją. (Visi laimingi pavasaris) Todėl norintis mokinys pasakoja visą istoriją).

1. Pavasarį saulė šviečia ryškiau.

2. Diena ilgesnė už naktį.

3. Sniegas tirpsta, varvekliai varva nuo stogų.

4. Ant žemės atsiranda atšildytos dėmės, žydi snieguolės.

5. Ant medžių pumpurai išsipučia ir žydi jauni lapai.

6. Migruojantys paukščiai grįžta iš šiltų kraštų.

7. Gyvūnai ir vabzdžiai pabunda po žiemos miego.

8. Žmonės žieminius drabužius keičia pavasariniais.

III. Pratimai veido raumenims lavinti veidus:

Mes žinome, kaip stebėtis

Mes žinome, kaip nusiminti

Mes žinome, kaip šypsotis

Ir, žinoma, pasigrožėti.

IV. Aprašomosios istorijos apie gėlę sudarymas pagal planą.

1. Netikėtumo akimirka: šviežios pavasario gėlės (narcizas, tulpė, miško violetinė, pelių hiacintas, hiacintas, anemonas, pavasario skeltuvas, lumbago).

Logopedas iš spintos ištraukia gėles vazoje ir sako vaikams, kad taip yra pavasaris jiems pasisveikino.

2. Kvėpavimo pratimas: "Gėlių kvapas".

Įkvėpkite per nosį, iškvėpkite per burną, 3 kartus.

3. Spalvų svarstymas, palyginimas, aprašomosios istorijos sudarymas planą:

Kas tai?

Kokia spalva?

Kokios savybės pastatai? (Pavadinkite augalo dalis).

Kur jis auga?

Kokia nauda?

Kuo ypatinga ši gėlė?

Istorijos pavyzdys: Tai vaistinės ramunėlės. Jis yra baltas, o jo centras geltonas. Jis turi šaknį, stiebą, plonus žalius lapus, baltus subtilius žiedlapius, geltonus kuokelius. Ramunė auga pievoje. Iš jų gamina vaistus, muilą, šampūną. Skaniai kvepia.

V. Kūno kultūra „Kartu mes einame“

Mes kartu vaikštome po mišką (Vaikščiojimas).

Mes neskubame, neatsiliekame.

Štai išeiname į pievą, (Vaikščiojimas).

Aplink tūkstantis gėlių! (Tempimas, rankos ištiestos į šonus).

Čia yra ramunėlių, košių, dobilų, (Pakreipkite kiekvieną gėlę).

Kilimas plinta (Rankos išskėstos).

Ir į dešinę, ir į kairę. (Pakreipimas, dešinė ranka palieskite kairę koją ir atvirkščiai).

Rankenos pakeltos į dangų

Stuburas ištemptas (Tempimas, rankos aukštyn).

Visi turėjome laiko pailsėti

Ir jie vėl atsisėdo. (Vaikai atsisėda į savo vietas).

Vi. Pokalbis apie gėles.

Interaktyvioje lentos skaidrių demonstracijoje paveikslėliai: "Pavasario gėlės".

Pavadinkite gėles - raktažolės y., tie, kurie žydi Pirmas.

Kokios gėlės yra įtrauktos į raudonąją knygą? (Tulpė, lumbagas, motina ir pamotė, snieguolė, plaučių žolė, violetinė, anemonas, vėdrynas, pakalnutė).

Kodėl ši knyga vadinama raudona? (Raudonoji knyga vadinama, nes raudona yra pavojaus spalva)... Jis savotiškas kalba: „Atsargiai! Šie gamtos atstovai gali dingti iš Žemės planetos, o mūsų namai bus tušti! "

Ką tu ir aš galime padaryti, kad juos išgelbėtume. (Nereikėtų rinkti didelių puokščių, be reikalo skinti gėles, trypti jas. Tereikia jomis žavėtis).

Vi. Skaidrių peržiūra interaktyvioje lentoje "Pavasario gėlės" garso įrašymui veikia: "Snieguolė" Piotras Iljičius Čaikovskis.

Logopedas: Ar jums patiko muzika, kurią grojote dabar? Kaip jautėtės klausydamiesi šios muzikos ir stebėdami pavasario gėles? Kokia tai muzika? (nuostabu, stebuklinga, gražu, lengva,)Šios muzikos autorius yra puikus kompozitorius Piotras Iljičius Čaikovskis, ir jis vadinamas "Snieguolė" nuo darbo "Metų laikai"... Prisimink, prašau! Kokias gėles matėte ekrane? (Mokiniai išvardykite visas gėles kuriuos jie pamatė ir prisiminė).

Vii. Žaidimas: "Padaryk gėlę"- dalykinio žodyno įtvirtinimas.

Mokiniai gamina gėlę iš žiedlapių, kuriuose pavaizduotos pavasario gėlės. Jie juos vadina.

VIII. Pratimas "Pateikite pasiūlymą"- transformacija deformuota frazė.

Medžiai, ant lapų, pražydo.

Aukštai, kregždės, virš, skristi, nusileisti.

Po, sėdėk, beržas, ežiukas.

Pieva, kiaulpienės, toliau, auga.

IX. Žaidimas: "Pakartokite liežuvio sukimąsi"- garsų automatizavimas.

Pabusk pavasario miško gėlės,

Pasipuoškite gėlėmis spalvotomis suknelėmis.

X. Žaidimas: "Pasakyk priešingai"- antonimų naudojimas.

Žiemą saulė yra silpna ir pavasarį ...(šviesus).

Žiemą dienos yra šaltos ir pavasarį ...(šilta).

Žiemą oras dažnai būna debesuotas, ir pavasarį ...(saulėta).

Tulpė turi storą stiebą, o snieguolė ... (plonas).

Narcizas aukštas, o šveitiklis ... (žemas).

Vėdrynas yra nuodingas, o motina ir pamotė ... (vaistinis).

Hiacintas turi lygų stiebą, o neužmiršta ... (grubus).

Miško violetinė yra laukinė gėlė, o kasos yra ... (sodas).

XI. Žaidimas: „Pavadink ženklus“- būdvardžių žodyno patikslinimas ir įtvirtinimas.

Logopedas: Čia aš atidarysiu krūtinę, joje yra paslaptingas kamuolys, perduodamas paslaptingą rutulį vienas kitam, mes duosime gražūs pavasario žodžiai... (Ryškus, gražus, ilgai lauktas, protingas, šiltas, saulėtas, kvepiantis, žalias, žydintis, nuostabus, mylimas).

Logopedas: O, kokie geri draugai! Man labai patiko žaisti su jumis. Ar jums patiko mūsų klasė? Kas tau labiausiai patiko? Nupiešk savo nuotaikašypsenėlės pavidalu, naudojant spalvotus pieštukus.

Gėlės išnyksta ant žemės.

Tai kasmet labiau pastebima.

Mažiau džiaugsmo ir grožio

Palieka mus kiekvieną vasarą.

Pievų gėlių apreiškimas

Vos supratome ar:

Juos sutrypome neatsargiai

Ir neapgalvotai, negailestingai suplėšė.

Eikime lėtai per pievą

IR "Sveiki" tarkim, kiekviena gėlė.

Turiu pasilenkti prie gėlių

Negalima suplėšyti ar supjaustyti

Ir pamatyti jų malonius veidus

Ir parodyk jiems malonų veidą.

Natalija Dementieva
GCD santrauka parengiamojoje grupėje „Raktažolės“

Tikslas: organizuoti edukacinę veiklą vaikams, skirtą pažinimo procesui ugdyti vaikų pažintinį susidomėjimą gamta raktažolės.

Užduotys:

Supažindinkite vaikus su raktažolės: snieguolės, mėlynės, krokai, paprastosios varnalėšos, plaušiena, raktažolė;

Įtvirtinkite žinias apie raktažolės: snieguolės, mėlynės, krokai, paprastoji kojytė, plaušiena, raktažolė;

Prisidėti prie žodyno praturtinimo ir aktyvinimo pamokos tema;

Ugdyti pagarbą gamtai.

Demo medžiaga: vokas su liūdnos gėlės paveikslu, užrašai „Neplėškite gėlių“, „Negalima trypti gėlių“, „Nedekite ugnies miške“.

Įranga: projektorius, pristatymo ekranas « Raktažolės» .

Žodyno praturtinimas: Galanthus, miškai, krokusas, paprastoji pėda, plaučių žolė, raktažolė.

Pamokos eiga

1. Motyvacinis ir organizacinis etapas

Pedagogas: Vaikinai, šiandien mums atnešė laišką (atidarykite ir yra liūdnos gėlės nuotrauka).

Kodėl manai, kad gėlė liūdna?

Norite sužinoti, kas parašyta laiške?

„Vaikinai, pavasaris prasidėjo ir žydėjo miške raktažolės... Bet žmonės ašaroja pirmosios gėlės ir trypimas, bet gėlės mums labai liūdnos. Ir parašas raktažolės».

Mes padėsime raktažolės?

Kaip mes galime padėti raktažolės? Ką turime padaryti, kad tai padarytume? (Neskinkite gėlių, netrypkite gėlių).

Iš kur žinai ką raktažolės(Vaikų atsakymai)

Ir ką raktažolės auga mūsų miškuose (Vaikų atsakymai)

Ar tu nori žinoti (Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Raktažolės pakvieskite mus apsilankyti ir norėkite, kad išmoktumėte kai kurių taisyklių, kurios jums padės raktažolės.

Rodyti pristatymą « Raktažolės»

Pedagogas: Kai tik ištirpęs sniegas bėga žiedais iš kalvų, atsiranda juodos ir rudos atšildytos dėmės. raktažolės. Raktažolės- tai nuostabūs augalai, prisitaikę žydėti, kai ant medžių vis dar nėra lapijos, o kiekvienas šiltas saulės spindulys pasiekia žemę.

Saulėtą pavasario dieną

Užmirštame miesto parke,

Tankiuose lazdyno krūmuose

Atsibudo trys snieguolės.

Atskleidė jų kuklumą

Švelniai mėlynos spalvos pumpurai

Ir nedrąsiai sušnabždėjo:

- Sakyk, ar jie čia mūsų laukė?

L. Terekhova

Pralaužkite negyvą mišką

Svajonių daigai

Perlų snieguolės -

Pieno gėlės.

Al. Savostjanovas, "Perlų snieguolės"

Pedagogas: Snieguolė pasirodo tiesiai iš po sniego, todėl jie davė jam tokį pavadinimą. Tačiau tik Galanthus yra tikra snieguolė. tai pirma pavasario gėlių kuris žydi šiltomis vasario dienomis. Jos gėlės yra pieniškai balti varpai. Pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio Galanthus - pieno gėlė, atspindinti subtilią baltą spalvą. Snieguolė pradeda žydėti šiltomis žiemomis ir vasario pradžioje. Snieguolė žydi tik dieną, o saulei leidžiantis ir atvėsus, gėlė grimzta arčiau sniego. Ryte snieguolių gėlė vėl atsiveria ir jaučiamas puikus aromatas.

Traškantis po kojomis miške,

Ir negyva mediena traškėja.

Ieškome pavasario gėlės

Mėlyna ... snieguolė.

Pedagogas: Balandžio pradžioje lapuočių miškuose, po medžiais, galite rasti vieną mieliausių pavasarinių augalų - mėlynąją giraitę. Snieguolė kartais vadinama mėlyna snieguolė dėl savo išorinio panašumo į pastarąją, taip pat dėl ​​to, kad ji atsiranda vos ištirpus sniegui. Tiesą sakant, tai yra skirtingi augalai. Šios mėlynos arba mėlynos gėlės taip pat nebijo pavasario šalnų. Remiantis populiaria prognoze, ši gėlė atsirado iš dangaus gabalų, nukritusių ant žemės. Lotyniškas „go“ pavadinimas - "Scilla", kuris išvertus reiškia jūros lanką, tikriausiai todėl, kad jo spalva primena jūros mėlyną. Daugelis žmonių tiki, kad ši gėlė gydo ligonius. Tai laikoma linksmos nuotaikos gėle. Jis pasirodo vienas iš Pirmas... Jo stiebas yra plonas ir trapus, o pati gėlė sukelia švelnius ir liečiančius jausmus. Ši gėlė yra šveitiklis.

Pavasaris vaikšto žeme

Sniegas greitai tirpsta keliuose,

Auga nauja žolė

Krokusas vėl žydės.

Crocus maža gėlė,

Kaip žvaigždės, sūnau

Jis atvers savo žiedlapius,

Jis juos nuplaus pavasariniu sniegu.

Jis čiaudi geltona nosimi,

Bičių kvapas pritrauks.

Krokusas pirmoji iš gėlių,

Tas pavasaris pasiruošęs žydėti

Traukia lapus nuo žemės,

Šaltyje jis neblunka.

Anna Kulagina-Fursina

Pedagogas: Ir ši pavasario gėlė vadinama kroku. Krokai pradeda žydėti ankstyvą pavasarį. Ryškios žemos kroko gėlės pasirodo kartu pirmoji pavasario šiluma... Krokai žydi neilgai, tik 5-7 dienas. Yra krokusų rūšių, kurios žydi rudenį.

Krokų, gražiausių būtybių, išvalymas,

Švelniausios gėlės, pavasario pasiuntiniai,

Puošė tą kuriantį menininką,

Jų sielos, pavasario drobės.

Pedagogas: Atspėk mįslę, kokia tai gėlė?

Šildo auksinis spindulys

Saulės portretas išaugo!

Bet geltona gėlė

Laikinai nėra lapų

(„Coltsfoot“)

Geltona akis nuo žemės

Jie duoda mums pirmąjį.

Kaip juos teisingai pavadinti,

Jei žemė jiems panaši į motiną?

(„Coltsfoot“)

Pedagogas: Ką žinai apie mamą ir pamotę? Kaip manote, kodėl gėlė turi tokį pavadinimą? (Vaikų atsakymai)

Coltsfoot

Balandis pirmagimis gėlės

Jie žydėjo visur pievelėse.

Stiebai pakelti į saulę

Geltonos gėlės nuo žemės.

Žiedlapiai yra kaip spinduliai

Iki vakaro jie susisuks į kumščius.

Ryte danguje pakils saulė

Gėlė išskleis kumštelį.

Jis tik pakėlė galvą į saulę -

Jis pats atrodo kaip saulė.

Mažos žemės saulės

Žmonės skambino motinai ir pamotei.

Pedagogas: Debesuotu, lietingu oru paprastosios gėlės užsidaro. Jie taip pat uždaromi naktį. Ryte, saulėtą sezoną, mamos ir pamotės krepšeliai vėl atsidaro. Auga pakelėse ir miške. Viršutinė lapo pusė yra lygi ir vėsi ( "pamotė"). Apatinė, balkšva nuo daugelio plaukų, švelni ir šilta, "motina"... Tai vaistinis augalas.

Ši pravardė ne veltui

Prie gražios gėlės

Lašas sultingo nektaro

Ir kvapnus ir saldus

Išgydyti nuo peršalimo

Plaučių žolė jums padės.

Jūs eisite į mišką, nepamirškite

Nusilenks Medunitsa.

E. Koževnikovas.

Lunset, Vesenitsa!

Dangaus mėlyna sesuo.

Kokie švelnūs tavo lapai!

Kokios saldžios tavo gėlės!

Pedagogas: Lungwort yra miško gėlė. Lungwort auga lapuočių ir mišriuose miškuose - tarp krūmų pakraštyje. Žydi ankstyvą pavasarį balandžio, gegužės mėnesiais plikame miške. Jie taip vadina, nes jame yra daug nektaro, kuriuo maitinasi bitės ir kiti vabzdžiai. Gėlės yra mažos, gražios, iš pradžių rausvai raudonos, tada violetinės-mėlynos. Plaušiena yra vaistinis augalas.

Truputį pirmas larkas sveiki

Iš dangaus nuskambėjo aiškus skambutis,

Anksčiausias raktažolė

Nuo aukso supintų drabužių mirgėjo.

Adomas Mickevičius

Pedagogas: Ši gėlė yra raktažolė. Raktažolė liaudyje vadinama „avinais“ - jauni lapai, banguoti, kaip ėriukų nugaros; o taip pat „raktai“ - gėlės renkamos žiedyne, primenančiame raktų krūvą. Raktažolė auga miškuose, sausuose kraštuose. Vaistinis augalas.

Pedagogas: Pakartokime pavadinimus raktažolės su kuriuo susitikome. Kiekviena gėlė turi savo numerį. Aš klausiu mįslės, o tu sakai gėlės numerį ir pavadinimą.

Sniegas dar neištirpo,

Smėlis šiek tiek atšilo

Ir ant jo jau pražydo

Maža geltona gėlė.

Įdomu, kokia spalva

Kiaulpienė ar ne?

Jei jis yra, tai labai keista,

Kodėl žydi taip anksti? („Coltsfoot“)

Pirmasis išlipo iš žemės

Ant atlydžio.

Jis nebijo šalčio,

Nors ir mažas. (Snieguolė)

Kokios gėlės yra kaip snieguolės, bet tik ar jos yra mėlynos? (miškas)

Eisime į mišką, ten rasime gėlę

Saldus pavadinimas, mėlyna šviesa

Kokia tai gėlė? (Plaučių žolė)

Kokia graži, išdykusi.

Augimas, aš išlipau iš sniego.

Jis yra labai drąsus, jis yra miškas.

Kaip jis ištvėrė šalnas?

Aš pradėjau sustingti po sniegu,

Su Korėja saulėje - pagaukite spindulį

Pavasario raktažolė, pavasario raktas,

Nesvajok, auksinės svajonės. (Raktažolė)

8 skaidrės, 9 skaidrės, 10 skaidrių

Di - Kas nereikalinga? Pažvelkite į skaidrę ir pasakykite, kuri gėlė yra nereikalinga ir kodėl? (2 skaidrės)

8 skaidrė - papildoma rožių - sodo gėlė

9 skaidrė - papildomas varpas - vasaros gėlė

Pedagogas: Taigi jūs susitikote raktažolės kurie auga mūsų miškuose. Bet kaip žmonės gali padėti gėlėms (Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Turiu užuominų ženklų, kaip manote, kokias taisykles jie reiškia?

Ženklų „Neplėškite gėlių“, „Nevaikščiokite gėlių“, „Nedekite miške ugnies“ rodymas.

Pedagogas: „Jei aš nusirenku gėlę, jei nusirenki gėlę, jei visi: ir aš, ir tu, jei rinksime gėles - visi laukai bus tušti, ir nebus grožio! "

Dinamiška pauzė.

Fizinis lavinimas "Snieguolė"

Ant miško atšilimo,

Maža gėlė miega (pritūpęs)

Čia aš prabudau, pasitempiau (atsikelk, pasitempk)

Ir įrėmino žiedlapius (rankos ant diržo, pasisuka į šonus)

Po saule.

Pedagogas: Vaikinai. Ar norite pabandyti padaryti puokštę patys raktažolės(Vaikų atsakymai)

Kaip manote, iš ko jie gali būti pagaminti? (Vaikų atsakymai)

Kartu su jumis pagaminsime popierines gėles. Paruoštų puokščių demonstravimas

Jei gėlės geltonos, kokios gėlės atrodo? (motina ir pamotė, raktažolė, mėlyna ir rožinė? (ant plaučių, mėlynos ir baltos? (snieguolės, miškai)

Pasirinkite spalvotą popierių, kurio jums reikia gėlėms gaminti.

Mokytojas parodo, kaip užpildyti krūmą.

Tada vaikai patys nupjauna ir įklijuoja gėles.

Ką tu darai raktažolė?

3. Refleksinė stadija

Pedagogas: Kokias gėles padarei? Kaip kitaip juos galima pavadinti vienu žodžiu? (raktažolės)

Ar esate patenkintas savo darbu? Kas buvo sunku? (Vaikų atsakymai)

Kam parodysite savo gėlę? Ar galite išmokyti kitus gaminti tokias gėles?

Kam padovanosite gėlę? (Vaikų atsakymai)

Ar jums įdomu sužinoti apie kitus raktažolės kurie auga Rusijoje ir kitose šalyse? Kur galėčiau sužinoti? (Enciklopedijose)

Man buvo labai įdomu su tavimi.

Literatūra ir ištekliai (iliustracijos):

1. Literatūra - mįslės, poezija: „Saulėtą pavasario dieną“ L. Terekhova, "Kojinės pėdos" Anticholas, "Jei rinksiu gėlę" T. Sobakinas, "Perlų snieguolės" A. Savostjanovas, "Krokusas" V. Pavlova, "Krokus yra maža gėlė". eilėraščiai vaikams Anna Kulagina-Fursina, E. Koževnikovo eilėraščiai;