Istorijos sudarymas pagal siužeto paveikslą „Saša ir sniego senis“. Technologinis vidurinės grupės kalbos raidos pamokos žemėlapis


Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga
„Darželis numeris 1“
Pedagogas: Puryushina Elena Nikolaevna
Edukacinė veikla kalbos lavinimui
su vidurinės grupės vaikais
Tema: „Istorijos sudarymas pagal paveikslą„ Saša ir sniego senis “.
Tikslas: suformuoti galimybę kartu su mokytoju sudaryti istoriją pagal paveikslą.
Užduotys:
Ugdomasis: nuosekli kalba - gebėjimas kartu su mokytoju parašyti pasakojimą pagal paveikslėlį (3-4 sakiniai), pagerinti dialoginę kalbą, gebėjimas atsakyti į mokytojo klausimus; kalbos gramatinė struktūra - suformuoti gebėjimą koordinuoti žodžius sakinyje, parinkti daiktavardžio būdvardį; garso kalbos kultūra; Gebėjimas paryškinti garsą žodyje, ištarti grynus žodžius; žodyno praturtinimas - suaktyvinti vaikų žodyną tema „Žiema“.
Lavina: lavina kalbą, atmintį, dėmesį, smulkiąją rankų motoriką;
Auklėjimas: puoselėti kalbos kultūrą, reagavimą, gebėjimą atidžiai klausytis vaikų pasakojimų.
Edukacinė sritis: „Kalbos ugdymas“, „Kognityvinis vystymasis“, „Fizinis vystymasis“, „Meninė ir estetinė raida“, „Socialinė ir komunikacinė raida“.
Parengiamieji darbai:
Grožinės literatūros apie žiemą skaitymas (eilėraščiai, istorijos); leksinės temos tyrimas: „Žiema“ (iliustracijų ir paveikslėlių tyrimas); sniego senio pasivaikščiojimas, meno užsiėmimai tema „Snieguolė“.
Medžiagos:
Atminties kortelė su P. Čaikovskio klasikinės muzikos įrašu „Žiemos rytas“ ir vaikų daina „Sniego senis“, iš popieriaus iškirptos snaigės, mįslės ant jų užrašytos siužetinės nuotraukos „Saša ir sniego senis“, magnetinė lenta, klijai, sniego senio siluetas, medvilnės kamuoliukai.
OD judėjimas:
Mokytoja apima klasikinę P. Čaikovskio muziką „Žiemos rytas“.
Oi, snaigės skraido, skrenda
Sniego baltumo pūkai
Tai žiema - žiema
Ji pajudino rankoves.
- Vaikai, pažiūrėkite, kokios didelės snaigės skriejo man į delną.
- Taip, jie nėra paprasti, bet stebuklingi, netirpsta! O, ant jų kažkas parašyta. (Svarstė snaigių auklėtoja).
- Taip, jie turi mįslių!
- Atidžiai klausyk ir atspėk.
1. Lokys liovėsi riaumoti, Meška pateko į žiemos miegą, Kas gali pasakyti, kas žino, Kada tai atsitiks? (Žiemą).
2. Maža žvaigždė skriejo ore, atsisėdo ir ištirpo man ant delno. (Snaigė).
3. Kieme valcavo gumulą, prie jo buvo pritvirtinta sena skrybėlė Nosis buvo pritvirtinta, o akimirksniu - pasirodė ... (sniego senis).
4. Raudonkrūtis, juodai sparnuotas,
Mėgsta skinti grūdus
Su pirmuoju sniegu ant kalnų pelenų
Jis vėl pasirodys (kurtinis).
- Jūs teisingai įminote mįsles. Vaikinai, koks metų laikas? (Žiema). NS
- Kas iš jūsų mėgsta žiemą? Kodėl? (atsakymai)
Teisingai, žiemą taip pat galite vaikščioti ir sugalvoti daug įvairių žaidimų ir pramogų.
- Kokius žaidimus su sniegu galite sugalvoti? (statyti namus, tvirtovę, čiuožyklą, rogutes ir pan.) - O kai daug sniego, ką gali apakinti? (Sniego žmogus). Mokytoja vaikams parodo siužeto paveikslą „Saša ir sniego senis“. - Žiūrėk, vaikai, koks gražus mano paveikslas. Pažiūrėkime atidžiau, kas jame pavaizduota? (Apsvarstykite).
- Koks metų laikas parodytas paveikslėlyje? (Vaikų samprotavimai: žiema). - Kodėl taip nusprendei? (Vaikų samprotavimai ...)
- Pažaiskime su jumis žaidimą: „Pasirinkite žodį“.
- Kokia žiema? ........... (šalta, snieguota, šalta)
- Kokios snaigės? ...... (balta, graži, šalta, maža)
- Kokios sniego gniūžtės? ......... (didelės, snieguotos, baltos)
- Koks vėjas? .............. (šaltas, ledinis, stiprus)
- Koks dangus žiemą? ...... (pilkas, niūrus)
- Koks sniegas? ................. (baltas, šlapias, lipnus, šaltas)
- Gerai, vaikinai, gerai padaryta! Apsvarstykite paveikslėlį toliau ...
- Ką berniukas apakino? (Vaikų samprotavimai ....)
- O iš ko berniukas padarė sniego senį? (Vaikų samprotavimai ...)
- Vaikinai, apsvarstykite sniego senį ir pasakykite, koks jis sniego senis?
(sniego senis didelis, apsnigtas, ant galvos - kibiras, nosis - morka, akys - anglys, vietoj rankų - šakos).
- Vaikinai, papasakokite apie tai, kas pavaizduota aplink sniego senį?
Vaikų samprotavimai ...
- O sugalvosim berniukui vardą? (Vaikų samprotavimai ...) O menininkas berniuką pavadino Sasha.
Tada mokytoja apibendrina: Žiemą iškrito daug sniego. Berniukas Sasha šiltai apsirengė, pasiėmė su savimi kaušelį ir roges. Sniegas buvo lipnus, o Saša padarė sniego senį. Snieguolė turi kibirą ant galvos, akys - anglis, nosis - morka. Sasha turi gražų sniego senį! arba (Giedrą žiemos dieną Saša išėjo pasivaikščioti. Jis paėmė roges ir kastuvą. Saša buvo šiltai apsirengusi, dėvėjo kailinę kepurę, žieminį paltą, veltinius batus. Sasha iš šlapio sniego padarė sniego senį . Jis uždėjo gumulą ant komos. Tada jis uždėjo rankas ant sniego senio. Padavė jam šluotą. Padarė akis, burną ir nosį. Ant sniego senio galvos uždėjo kibirą. Sniego žmogus pasirodė gražus.)
- Vaikinai, pasiklausyk istorijos dar kartą ...
- Vaikinai, dabar bandote pakartoti istoriją, tačiau, kad istorija būtų graži, turite aiškiai ištarti visus žodžius. Praktikuokime liežuvį.
Gryna kalba: CA - CA - CA - tai yra stebuklai, CO - CO - CO - ratas apsisuko, RA - RA - RA - vaikai labai patenkinti, CA - TSY - TSY - MES ŠIANDIEN GERI! Vaikai aprašo 3-4 vaikų paveikslą.- Gerai padaryta! Dabar pailsėkime.
Fizinis lavinimas.
Pažiūrėkite, kaip jis blizga
Mažas baltas sniegas.
Stovime kartu ratu (vaikai stovi ratu).
Sniegas, sniegas, baltas sniegas - užmiega visiems.
Mes žaidžiame sniego gniūžtes, drąsiai! (pasilenk ir „imk sniegą“)
O, koks sandėris! („Sukurk sniego gniūžtes“)
Mes netingi tingėti žaisti sniego gniūžtes.
Mes žaisime visą dieną.
Plojimas - plojimas, nesiauk! (ploti).
Žaisk sniego gniūžtes kuo greičiau! (pasilenk ir „imk sniegą“).
Plojimas - plojimas, nesiauk! („Sukurk sniego gniūžtes“)
Dabar mesti į mane! („Sniego kamuolių mėtymas“)
Tegul šaltis mus užšaldo
Dabar paskęsime! (stump).
Viena ranka, kita ranka (vaikai ištiesia vieną ranką į priekį, paskui kitą).
Mes padarome sniego senį. (imituoti sniego gniūžčių lipdymą)
Suksime sniego gniūžtę (delnais sukamaisiais judesiais išilgai klubų).
Taip (jie išskleidžia rankas į šonus, parodydami didelį komos dydį)
Ir tada mažesnis gumbas - (Patrinkite krūtinę delnais).
Kaip tai, (jie savo rankomis rodo mažesnį komos dydį).
Ir uždėsime ant viršaus (glostykite skruostus delnais).
Mažas gabalėlis (Sujunkite pirštus, laikydami delnus „mažo gabalėlio“ atstumu).
Taigi sniego senis išėjo (jie uždėjo rankas ant šonų ir pasuko kūną į dešinę - į kairę).
- Mes žaidėme kartu,
Jums reikia išdžiūti
Nuo tada, kai jie tapo savimi
Visi sniego seniai.
- Vaikai, žiūrėk, aš turiu sniego senio siluetą. Ar norite jį atgaivinti? Ant sniego senelio silueto klijuojame medvilninius kamuoliukus.Po vaikų dainos „Sniego žmogus“ vaikai atlieka aplikaciją (komandinis darbas).
3. Paskutinė dalis (atspindinti analizė):
- Vaikinai, šiandien mes išmokome kurti istoriją pagal paveikslą. Koks paveikslo pavadinimas? Vaikų samprotavimai ...
- Ka tu atsimeni? Vaikų samprotavimai ...
- Kaip berniukas apsirengęs? Vaikų samprotavimai ...
- Ką Saša apakino? Vaikų samprotavimai ...
- Teisingai, vaikinai, dailininkas paveikslą pavadino „Saša ir sniego žmogus“, gerai padaryta, jie tai prisiminė. Šiandien visi puikiai dirbo, atsakė į klausimus, sukūrė istoriją apie paveikslą ir mes turime nuostabų sniego senį.
Ardatovas, Nižnij Novgorodo sritis.


Prisegtos bylos

Tema: Kalbos raida. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų vyresnės grupės vaikams
„Metasubject“ užduotys:
1. Išmok elgtis pagal planą ar nurodymus
2. Stiprinti gebėjimą paskirstyti užduotis tarp komandos narių.
Dalyko užduotys:
Stiprinti įgūdžius kuriant pasaką.
PAMOKOS EIGA
1. Organizacinis momentas.
Klausimas: Vaikinai, pažiūrėkite, kiek svečių šiandien atėjo pas mus. Pasveikinkime juos.
D: Sveiki!
Klausimas: Kaip dar galite pasisveikinti?
D: Labas rytas! Gera diena! Labas vakaras!
K: Kokia tavo nuotaika dabar? (Gerai). O aš irgi geros nuotaikos.
- Vaikinai, žiūrėk, ar nori žaisti kamuolį mano rankoje? (Taip) Žaidimas vadinamas „Pasakyk atvirkščiai“. Aš įvardinsiu žodžius, o jūs sugalvosite žodžius - „priešingai“, priešingos reikšmės žodžius.
Geras blogis
Drąsa yra bailumas
Darbštumas - tinginystė
Baisu - gražu
Silpnas - stiprus
Drąsus, nuolankus - giriasi
Sunku - lengva
Piktas - meilus
Pradžia yra pabaiga.
Grupė gaus laišką iš Dunno: „Vaikinai, padėkite man, prašau. Faktas yra tas, kad aš esu pasakų šalyje ir negaliu grįžti namo, kol nesugalvosiu savo pasakos. Mokytojas pasakys, kaip sugalvoti pasakas “
- Ar vaikinai padės Dunno? (Taip)
- Ar gali Tu? (Taip)
Ateik prie stalų
- Pasakyk man, prašau, nuo ko reikia pradėti, kad nuosekliai prisimintum siužetą?
- Žinoma, pirmiausia reikia susidaryti planą. Pabandykime.
-Prisiminkite, iš kokių dalių susideda pasaka? (Pradžia, vidurys, pabaiga.) - Vaikinai, jūsų pasaka turi turėti pasakišką pradžią.
-Vaikinai, kaip jūs suprantate pasakišką pradžią? Kaip paprastai prasideda pasakos? (Kažkada ... Tam tikroje karalystėje, tam tikroje valstybėje ... Tai atsitiko seniai ...)
- Kas dar pasakyta pirmoje dalyje? (Apie herojus ir pagrindinę temą.)
- Kas jums papasakos apie vidurinę dalį, kuo ji skiriasi nuo kitų dalių? (Vidurys yra didžiausia dalis, jame išvardijami įvykiai, nutinkantys veikėjams.)
- O kokie personažai pasirodo pasakoje (geri ir blogi)
- Vaikinai, kokius ir blogus pasakų herojus žinote? (Baba-Yaga, Koschey nemirtingas, geras draugas.)
- Pasakoje visada turi būti kažkokia magija? Kokią magiją žinai? Kaip galite tai eskizuoti?
- Kokia pabaiga? (Jis pasakoja, kaip viskas baigėsi.)
- Ir kokiais žodžiais tai baigiasi? (Jie pradėjo gyventi ir gyventi bei uždirbti daug pinigų. Tai pasakos pabaiga, bet kas klausėsi kolegos!) - O dabar visi vaikinai priėjo prie manęs, siūlau pavirsti tikrais pasakotojais. Tarkime magiškus žodžius: „Pasukite į kairę ir į dešinę ir paverskite pasakotojais!“. Na, dabar jūs esate tikri pasakotojai.
-O vaikinai, mes šiandien sugalvosime pasakas komandomis.
Ant šio stalo yra apskritimai, mes paimame ratą ir einame prie stalų ir randame savo vietą ir savo komandą.
- Sugalvosiu komandos pavadinimą ir užrašysiu jį lentoje.
- Vaikinai pradeda darbą. Nepamirškite mūsų plano.
- Vaikinai baigia sugalvoti pasaką.
-Brangūs pasakotojai, dabar sutarkite, kas iš kiekvienos komandos pasakos. Ir aš užsirašysiu, kad nusiųstų Dunno.
Pirmoji finišavo komanda ... Paklausykime
(Savo ruožtu girdimos visų pogrupių sugalvotos pasakos, mokytojas, jei reikia, pakviečia pogrupio narius papildyti istoriją.)
Analizė:
- Ar jums, vaikinai, pavyko įvykdyti užduotį? Patikrinkime, ar jūsų pasaka sukurta pagal planą. Tada mokytojas pažymi, ar rengiant buvo atsižvelgta į pasakos žanrinius bruožus, ir pagal planą.– Leiskime, vaikinai, Dunno, mes taip pat išmokysime jus rašyti pasakas. Vaikinai, priminkite, iš kokių dalių susideda pasaka, kas sakoma kiekvienoje dalyje, kur prasideda darbas. Esu tikras, kad dabar Dunno, pagal mūsų planą, galės pats tapti pasakotojais.
Ir kiekvienas iš jūsų, pagal savo asmeninį planą, gali tai pasakyti savo tėvams namuose.


Prisegtos bylos

Liubovas Kozakas
Istorijos sudarymas pagal siužeto paveikslą „Saša ir sniego senis“. Technologinis vidurinės grupės kalbos raidos pamokos žemėlapis

Technologijų kortelės.

Maršrutizavimas

organizavo mokymosi veiklą vidurinė grupė

Bilimas imasi salotų: Edukacinis regione: Bendravimas.

Blimderi: Skyrius: Kalbos raida.

Tailando žuvis:Tema: Istorijos sudarymas pagal siužeto paveikslą« Saša ir sniego senis» .

Masata:Tikslai: Įtvirtinkite vaikų idėjas apie žiemą ir jos ženklus.

Išsiaiškinti, išplėsti ir suaktyvinti žodyną šia tema "Žiema"; įtvirtinti teisingą garsų tarimą "su" ir "R".

Pagerinti gramatinę struktūrą kalbos(daiktavardžių derinimas su būdvardžiais).

Mokytis makiažas padedant mažam mokytojui istorija pagal siužetą.

Ugdykite vizualinį dėmesį, mąstymas, atmintis, koordinacija kalba su judesiu.

Vystyti kūrybiškumas ir vaizduotė.

Toliau puoselėti kultūrą kalbos, gebėjimas atidžiai klausytis vaikų pasisakymų.

Szdik zhmys. Žodynas Darbas: sniego audra.

Aldyn-alu Zhmysy. Preliminarus Darbas: tiksliniai pasivaikščiojimai, kasdieniai stebėjimai, žiūrėdamas iliustracijas apie žiemą, žiemos reiškiniai, žiema pramogos... Knygų apie žiemą skaitymas; pažintis su patarlėmis, eilėraščiais apie žiemą; spręsti mįsles apie žiemos reiškinius.

Zhabdytar. Įranga: Snaigė, tapyba« Saša ir sniego senis» , sniego senio paveikslas, polistirolo buteliai, siluetai sniego seniai, spalvoti pieštukai.

Dvikalbis komponentas: Dvikalbis komponentas: ys - žiema, ar - sniegas.

valdytojai

veiklą

Trbiieshіnі іс-reketі

Pedagogo veikla

Balalards іс-reketі

Vaikų veikla

Motyvai-

Motyvacinis

paskata

Visi vaikai susirinko ratu,

Aš tavo draugas, o tu mano draugas.

Tvirtai laikykime rankas.

Ir mes šypsosimės vienas kitam.

Vaikinai, žiūrėk, pas mus atskrido snaigė! (paima snaigę, o ant jos kažkas parašyta! Skaitykime!

„Sveikos mergaitės ir berniukai vidurinė grupė Nr, vaikų darželis "Alyonushka"! Rašo tau sniego senis! Siunčiau tave kaip dovaną paveikslėlį kuriame pavaizduotas aš ir mano draugas Sasha... Aš tikrai noriu, kad tu atidžiai ištyrė šią nuotrauką ir sugalvojo apie ją istoriją apie mane ir mano drauge. Aš tave labai myliu. sniego senis».

Na, vaikinai, ar esate pasiruošę tai padaryti? vaikai stovi ratu

rankos prie krūtinės, rankos viena prie kitos

susikibti rankomis

šypsokis

Jie atsako.

yimdastyrushy

Organizacinė - paieška

(Parodo paveikslėlį ir nieko jame nematyti.)

-Paveikslas užburtas bet jei pabandysime, galime ją nuvilti.

Vaikinai, koks metų laikas?

Di "Pasirinkite žodį". (Aktyvuokite kalbos būdvardžiai vaikams).

Kokia žiema? (Šalta, snieguota, šalta). Koks sniegas žiemą?. (Šalta, balta, puri) Kokios snaigės? (Mažas, šaltas, baltas)... Kokios sniego gniūžtės? (Didelis, baltas, snieguotas)... Koks vėjas? (Šalta, ledinė).

(Iškabintas tapyba, vaikai turėtų įvardyti, kas neįvyksta žiemą.)

O, žiūrėk, ką matai? Man atrodo, kad menininkas kažką sumaišė. Ką menininkas supainiojo?

Fizinė minutė.

Sniegas, sniegas, sniegas, Balta sniegas(atsikelkite, pamojuokite rankomis).

Sukasi, krenta ant kiekvieno.

Visi vaikai pakilo ant slidžių (slidinėjimo imitacija).

Jie bėgo vienas po kito.

Mes esame iš sniego gumulėlis apakino("Piešti" rankos didelis ratas)

Mes padarėme sniego senį(„Lygiosios sniego senis iš trijų gabalėlių).

Žaidė, pjovė,

Ir mes ėmėmės verslo (eik į jų vietas)

Įjungta tirpstančio sniego senio paveikslas.

Vaikinai, pažiūrėkite, kas vyksta su mumis Sniego žmogus? Kodėl jis tirpsta?

Sukurkime pūgą.

Kas yra pūga?

Gal tada sutaupysime Sniego žmogus?

Vaikinai, dabar susitvarkysime išpilstytas sniegas.

Pratimas "Sniego audra" Kreiptos oro srovės formavimas.

Mokytojas duoda vaikams mažus plastikinius buteliukus, pripildytus susmulkintų putų. Prie kiekvieno buteliuko dangtelio pritvirtinamas kokteilių šiaudelis.

Mokytojas parodo, kaip teisingai atlikti pratimą.

Kol vaikai atlieka pratimą, vaizdas atsiveria.

Nagrinėjant paveikslėlį« Saša ir sniego senis» .

Koks sezonas rodomas paveikslėlį? Kodėl taip nusprendėte? Koks berniuko vardas? Kaip berniukas apsirengęs? Kas yra Sasha rankose? Kam berniukas apakino? Nuo to, ką jis apakino Saša sniego žmogus? Apsvarstykite sniego senį ir pasakykite, kuris sniego senis. (Sniego žmogus didelis, snieguotas, ant galvos jis turi kibirą, akis-anglis, nosį-morką). Kokie paukščiai sėdi ant medžio?

Tada pedagogas apibendrina:

Žiemą daug krito sniegas... Berniukas Sashašiltai apsirengė ir išėjo į gatvę. Jis pasiėmė su savimi kastuvą ir roges. Sniegas buvo lipnus, o Sasha padarė sniego senį... Vietoj skrybėlės sniego senelio kibiras, akys - anglys, morkos vietoj nosies. Gražus pasirodė Sniego žmogus pas Sašą.

Mokytojas siūlo vaikams pasakyk pagal nuotrauką(užduotį atlieka 2-3 vaikai).

Jie atsako. Žiema.

Atsakymas vadinamas būdvardžiais.

Jie vadina tai, kas neįvyksta žiemą.

Jie atlieka fizinę minutę.

Jie atsako, kad tirpsta.

Nes šilta.

Priežastis.

Pratimas.

Ištirkite paveikslėlį.

Atsakinėja į klausimus.

Vaikai pagal paveikslą sugalvok istoriją.

Šviesą atspindinti - ausies korekcija

Atspindintis - taisantis

Šauniai padirbėta! Paveikslas sugebėjome nusivilti. Ar šiandien įvyko stebuklų?

Sa-sa-sa-tai stebuklai.

Taip ir taip ratas sukasi.

Ra-ra-ra labai džiaugiasi vaikais.

Ry-ry-ry pasiekė žaidimo pabaigą.

Sa-tsy-tsy-mes šiandien puikūs!

Vaikinai, mes šiandien žaidėme su jumis, bandėme, nusivylėme paveikslėlį.

Ant jūsų stalų guli siluetai Snieguolės... Atgaivinkime jas ir pristatykime savo svečiams.

Pakartokite grynas frazes.

Vaikai prideda detales Sniego žmogus ir padovanok svečiams.

Ktileten ntizhe:

tikėtinas rezultatas:

Neni Bledi:

Žinoti: žiemos požymiai.

anday tsіnіkterdi igerdі:

Turėti: idėja, kaip suderinti daiktavardžius su būdvardžiais.

Megergeno dadalar vyrai іskelіkterі:

Galėti: pagal paveikslą sukurkite novelę pagal auklėtojos modelį.

Pamokos santrauka

33 Tema „Garsas ir raidė h "

LAPYBOS ZOE

Medžiaga. Lėlės Aza, Lisa, Zoya; objektai ar jų atvaizdai (vaza, skėtis, televizorius, varpas, mozaika); žaislai (zuikis, ožka, Dunno); gėlių piešiniai (rožės, mimozos, neužmirštuolės); pieštukų dėklai su rinkiniu, tinkamu žodžių analizei ir sakinių žodinei analizei.

Pamokos eiga

Organizacinis momentas

Psicho-gimnastika

Žaidimas: „Uodas“. Logopedas laiko kabantį popierių, vaizduojantį uodą, ir sako: h-h-h-h. Vaikai savo veido išraiškomis imituoja įvairias būsenas: „erzina uodas“, „bijo uodo“, „įkando uodas“, „mes nuvarome uodą“, „mes nebijome uodo“.

2. Izoliuotas garso tarimas h. Pirmojo garso ištraukimas iš žodžio Zoja. Garso charakteristika

Ryte atskrido uodas, pažadinęs Zoją: hhhhh. Kaip skambėjo uodas? (Z-z-z-z.) Koks yra pirmasis garsas merginos vardu? (Garsas z.)

3. Garso tarimas s skiemenimis. Rąstų analizė ir sintezė už, zo, zu

Pagauk garsus per. Kokį skiemenį grąžinsite? (Skiemenys per.) "Štai- vite " skamba z, O. Kokį skiemenį gavote? (Zo.)„Duok“ man pirmąjį skiemens garsą zu ... h), antra ... (y).

4. Garso tarimas sžodžiuose. Garso padėties nustatymas. Foneminių reprezentacijų kūrimas

Kaip tavo mama meiliai vadino Zoją? (Zoja, Zoja, Zoja-shenka.) Atspėk, ką Zoe veikė šį rytą. Ji atsitraukė ... (uždanga), lova ... (sugrūstas) padarė ... (įkrovimas), ko-sichki ... (pintas) tvarstis ... (surištas) išvalytas ... (dantys). Koks yra dantų pastos pavadinimas? (Dantis.) O kaip su pudra? (Dantų.) Tada Zoja nuėjo į virtuvę ... (pusryčiai). Ryte mes ... (pusryčiaujame).

Du draugai atvyko aplankyti Zojos. Suteikite jiems vardus su garsu h. (Liza, Aza.) Spėkit, ką jie atsinešė.

Eksponuojami daiktai ir žaislai.

Pirmasis žodžio garsas m, paskutinis - a. Kas tai? (Mozaika.) Pirmasis garsas v, paskutinis - a, pavadink žodį. (Vaza.) Merginos atnešė ... (mozaika, vaza, laikrodžio zuikis, žaislinis televizorius, skėtis) ir daugiau gėlių ... (rožės, neužmirštuolės, mimozos).

Klausos dėmesio ir atminties ugdymas

Merginos nusprendė žaisti „Telefoną“. Turite siųsti žodžius telefonu: Zuikis, mozaika, skėtis, vaza, ir dabar: nepamirškite, rožės, mimozos.

Vaikai kartoja žodžius tam tikra seka.

Garso skiemenų analizė ir sintezė

Aza siūlo žaisti žodžius kitaip. Nuleisk nuogą ki į rankas ir užmerk akis. Aza ištars žodį, o jūs pakelsite tiek pirštų, kiek yra skiemenų žodyje. Žodžiai vadinami.

Dabar užpildykite trūkstamus skiemenis žodžiais: moro ... (shl), kad ...(shl), vandens ...(shl), gro ...(per). Dabar Aza pavadins pirmąjį skiemenį, o jūs - visą žodį: gla ... (akys), stre ... (laumžirgis ...(pilis), būk ... (beržas), už ... (uždanga), už ... (skristi), kad ... (baseinai).



Zoya ir Aza nusprendė išsiaiškinti, kiek skiemenų ir garsų yra žodyje baseinai. Kaip manote, kiek skiemenų yra šiame žodyje? Koks pirmasis skiemuo? O antrasis skiemuo? Pažymėkite šio žodžio garsus apskritimais. Kokie yra balsių garsai? Kiek priebalsių? Kur yra priebalsio garsas h?

Fizminutka

Zoya ir Aza kviečia mus daryti pratimus su jais ir su laikrodžio zuikis.

Skaitant eilėraštį lydi judesių imitacija.

Šuolis-šuolis, šuolis-šuolis, Ant pirštų, pakelk save!

Zuikis pašoko ant medžio kelmo. Padedame letenas į šoną,

Jis garsiai muša būgną, Ant kojų pirštų, hop-hop-hop.

Ragina žaisti šuolį. Ir tada pritūpkite

Kojos aukštyn, kojos žemyn, Kad kojos nesušaltų.

V. Volina

8. Garso tarimas s sakiniais. Sakinių sudarymas pagrindiniams žodžiams. Veiksmažodžių formų praktinis įsisavinimas paskambinti

Papasakokite, kaip vaikai žaidė su žaislais.

Vaikai kalba. Sudarykite sakinius žodžiais mozaika, zuikis, vaza.

Logopedas siūlo sakinių schemas.

Liza staiga prisiminė, ko jai reikėjo telefonu ... (skambinti). O dabar tu, Dima (Mitya), skambinti.

Telefonas atnešamas vaikui.

Ką tu darai? AŠ ESU... (skambina) Aš esu... (Aš paskambinsiu). Ką tu padarei? (Jis paskambino.) Tu jau ... (vadinamas). Mes... (skambinti). Mes... (paskambinsime). Ką mes padarėme? (Jie paskambino.)9. Garso z tarimas nuoseklioje kalboje Liza labai mėgsta frazes. Mes sukursime jai frazes su žodžiu ožka.

For-for-for, pievoje yra ožka.

Zoo-zoo-zoo, kartu ganėme ožką.

Zy-zy-zy, ožkos varpas.

Už, eik namo, ožka.

O štai Zojos frazės. Pakartokime juos su ja.

Zaykai Bubai skauda dantis.

Zoja yra Zaykinos meilužė.

Zuikis miega Zojos baseine.

Zoo-zoo-zoo, zoo-zoo-zoo,

Mes plauname mano Lizą dubenyje.

Pažintis su z raide

Ar žinote, kaip vadinasi ši knyga? (ABC.) Zoja paėmė abėcėlę , laišką s ji tai pavadino. Pažiūrėkite, kaip atrodo z raidė? (//su Trečias numeris.)



3 - ne tik garbanos,

3 - spyruoklė, riestainis, drožlės.

B. Stepanovas

Pažvelkite į šią raidę: ji yra kaip trečiasis.

C. Marshakas

11. Skiemenų skaitymas už, zo, zu, zy.Žodžių kūrimas iš išsklaidytų skiemenų

Skaitykime skiemenis su merginomis už, zo, zu, zy. O dabar iš skiemenų kad ne, NS, norėčiau, zu, zy sugalvok žodžius. (Arkliai, baseinai, dantys.) Padėkime Zojai iškirpti jos vardą iš iškirptos abėcėlės.

Pamokos santrauka

Kokį garsą šiandien studijavome? Kas mums padėjo? Kas tai yra riebalai? (Priebalsis, tvirtas, skambus garsas.) Kokį laišką jūs sutikote? (Su raide z.) Ir kaip atrodo ši raidė? (Trečias numeris.)

34 Tema „Garsai h " ir raidė z "

SKRYDIS Į ŽVAIGŽDĘ

Medžiaga.Žvaigždžių laivo, „žvaigždžių vyrų“, pilies, gyvūnų (zebrų, bizonų, laumžirgių, beždžionių, žiogų, zuikių, medūzų), paukščių (pelekų, riešutų, karališkųjų žuvų, raudonplaukių), augalų (braškių, baravykų) nuotraukos, produktai ( razinos, zefyrai); daiktai (spyna, vinys, krepšelis, užuolaida); spalvoti garsų, raidžių simboliai.

Pamokos eiga

Organizacinis momentas.

Kokioje planetoje mes gyvename? (Ant žemės.) Kas mes esame? (Žemės nėra, žemės vaikai.) Kas gyvena žvaigždėse? (Žvaigždžių vaikai.) Jie „siunčia mums savo mėgstamus garsus h, h ".

Pamokos žinutė

Žvaigždžių vaikai mums siuntė žvaigždžių signalus: hhhhhh,z "-z" -z "-z",

3. Garsų charakteristikos h, h " pagal artikuliaciją ir akustines savybes. Jų žymėjimas spalvotais simboliais

Išsami informacija apie autorių

A.A. Evtušenka

Saratovo sritis

Išteklių charakteristikos

Išsilavinimo lygiai:

Ikimokyklinis ugdymas

Prekė (-ės):

Literatūra

Tikslinė auditorija:

Pedagogas

Išteklių tipas:

Didaktinė medžiaga

Trumpas išteklių aprašymas:

Pamokos apie kalbos ugdymą antroje jaunesniojoje grupėje tema santrauka

„Istorijos sudarymas pagal siužeto paveikslą„ Sasha ir sniego žmogus “

Švietimo tikslais.

  • Idėjų apie žiemą ir jos ženklus įtvirtinimas.
  • Žodyno paaiškinimas, išplėtimas ir aktyvinimas tema „Žiema“
  • Skatinkite vaikus atspėti mįsles.
  • Kalbos gramatinės struktūros tobulinimas (daiktavardžių derinimas su būdvardžiais).
  • Sužinokite, padedant mokytojui, parašyti mažą pasakojimą, pagrįstą siužeto paveikslu.

Vystymosi tikslai.

· Vizualinio dėmesio, mąstymo, atminties, kalbos koordinacijos su judesiu ugdymas.

Švietimo tikslais.

· Bendradarbiavimo, iniciatyvumo įgūdžių formavimas.

Įranga. Siužetinė nuotrauka tema „Saša ir sniego senis“, nuotraukos apie žiemą, snaigės su mįslėmis, buteliai su tarkuotomis putomis ir šiaudeliai kokteiliui pagal vaikų skaičių, kasetė su PI Čaikovskio pjesės „Žiemos rytas“ įrašu .

Parengiamieji darbai... Žiemos reiškinių stebėjimai, pokalbiai apie žiemą, žiemos linksmybės.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Pamokos temos paskelbimas. Emociškai teigiamo fono sukūrimas, mąstymo ugdymas .

Pedagogas. Vaikinai, pakeliui į darželį radau snaigių. Šios snaigės yra neįprastos. Ant jų yra mįslių. Klausykite ir pabandykite atspėti.

Mokytojas sugalvoja mįsles:

Sniegas laukuose, pūga vaikšto.

Ledas ant upių, kada tai atsitiks? (Žiemą)

Užklupo peršalimas. Lokys nustojo riaumoti:

Vanduo virto ledu. Meška pateko į žiemos miegą.

Ilga ausis zuikis pilkas Kas pasakys, kas žino,

Jis virto baltu kiškiu. Kada tai atsitinka? (Žiemą)

Pedagogas. Šiandien pamokoje kalbėsime apie žiemą, jos ženklus.

2. Д / и „Paimkite žodį“ Įjunkite būdvardžius vaikų kalboje.

- Kokia žiema?(Šalta, snieguota, šalta ...). Koks sniegas žiemą?(Šalta, balta, puri ...) Kokios snaigės?(Mažas, šaltas, baltas ...). Koks dangus žiemą?(Pilka, niūri ...). Kokios sniego gniūžtės?(Didelis, baltas, snieguotas ...). Koks vėjas?(Šaltas, ledinis ...).

Pedagogas. Vaikinai, ar norite iškristi sniego?

3. Pratimas „Pūga» Kreiptos oro srovės formavimas.

Mokytojas duoda vaikams mažus plastikinius buteliukus, pripildytus susmulkintų putų. Prie kiekvieno buteliuko dangtelio pritvirtinamas kokteilių šiaudelis.

Mokytojas parodo, kaip teisingai atlikti pratimą.

4. Paveikslo „Saša ir sniego senis“ svarstymas Įgūdžių parengti aprašomąją istoriją, pagrįstą siužeto paveikslu, įtvirtinimas.

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į paveikslą. Vaikai, padedami mokytojo, pagal paveikslą sukuria novelę.

Koks metų laikas parodytas paveikslėlyje? Kodėl taip nusprendėte? Ką berniukas apakino? Koks berniuko vardas? Berniuko vardas Sasha. Iš ko Sasha padarė sniego senį? Apsvarstykite sniego senį ir pasakykite mums, koks sniego senis. (Sniego žmogus yra didelis, snieguotas, jis turi kibirą ant galvos, akys-anglys, nosis-morkos ...) Tada mokytojas apibendrina: -Žiemą daug iškrito sniegas. Berniukas Saša iš sniego padarė sniego senį. Vietoj skrybėlės sniego senis turi kibirą, akis - anglis, morką vietoj nosies, rankenas - šakeles. Mokytojas kviečia vaikus pakartoti pasakojimą (3-4 vaikai atlieka užduotį).

5. Fizinis lavinimas minutę. Kalbos koordinacijos su judesiu ugdymas.

Mokytojas kviečia vaikus atsipalaiduoti. Vaikai kviečiami sušilti ant kilimo.

Skamba muzika iš P. Čaikovskio pjesės „Žiemos rytas“.

Krito baltas sniegas (ratu).

Susirinkime visi į ratą (sustok).

Sėdime ant rogių (tupime).

Ir rogutėmis skubame nuo kalno.

Sniegas, sniegas, sniegas, baltas sniegas (atsikelk, mosuok rankomis).

Sukasi, krenta ant kiekvieno.

Vaikai visi pakilo ant slidžių (slidinėjimo imitacija).

Jie bėgo vienas po kito.

Mes padarėme sniego gabalėlį („nupieškite“ didelį ratą rankomis)

Mes padarėme sniego senį („jie piešia sniego senį iš trijų gabalėlių).

Žaidė, pjovė,

Ir mes pradėjome verslą (eikite į jų vietas)

Pedagogas. Klausykite mįslės:

6. Žaidimas „Atgaivink paveikslą“. Išmokykite vaikus atsakyti į klausimus.

Pedagogas. Vaikinai, siūlau pažaisti „Atgaivink paveikslą“

Ant stalo yra paveikslėlių. Vaikas eina prie lentos, nusifotografuoja ir pasako, ką mato.

7. Pamokos santrauka.

Mokytojas įvertina vaikų darbą. Vaikai, geri draugai. Jie gerai atsakė į klausimus, sukūrė pasakojimą apie paveikslą.

Visi gražiai kalba!

Na, jūs gausite dovanų!

Ant stalo yra krepšys su staigmena.