Paraiška vyresniųjų gr. erdvės tema. GCD santrauka paraiškos temai: „Raketos“ vyresnioji grupė

Marina Gredneva
Programos „Skrydis į kosmosą“ pamokos metmenys ikimokyklinio ugdymo įstaigos vyresniajai grupei

Integracija: meninis - estetinis, socialinis - komunikacinis, kalbinis, pažintinis vystymasis.

Tikslas: kūrinių kūrimas šia tema " Kosminis skrydis"

Užduotys:

edukacinis: plėsti vaikų žinias apie kosmosas; išmokti perteikti raketos formą, taikant simetriško karpymo iš popieriaus techniką, iškirpti žmonių figūrėles su skafandrais, įvairias planetos, žvaigždutės, mėgaukitės šablonu; įtvirtinti galimybę išdėstyti objektus aplink visą lapo perimetrą

besivystantis: ugdyti kompozicijos jausmą ir estetinį skonį

edukacinis: ugdyti tikslumą, darbštumą, gebėjimą pasiekti gerą rezultatą

Metodai ir technikos: žaismingas, vaizdingas, meninio žodžio vartojimas, savarankiška vaikų veikla, pokalbis, paaiškinimai, individualus požiūris

Preliminarus darbas: projektavimas kampe „Jaunasis statybininkas“ iš plokščio ir trimačio konstruktoriaus, iliustracijų šia tema peržiūra, lauko žaidimas“ Kosmonautai"

Medžiagos ir įranga: nustatyta programos, spalvotas popierius, juodo ir violetinio kartono lakštai, žirklės, klijai, raketų atvaizdai, Žemės nuotraukos, planetos, astronautai.

Pamokos planas:

1. Organizacinis momentas. Įranga.

2. Pokalbis šia tema klases.

3. Kompiliacija darbo planas.

4. Didaktinė užduotis „Raketos projektavimas“.

5. Dirbk planą.

6. Santrauka. Analizė. Paroda.

Pamokos eiga:

1. Auklėtojas: Sveiki bičiuliai! Apsvarstykite įrangą ir pasakykite man, kokia ji bus klasė?

Vaikų atsakymai: Valio aplikacija.

Auklėtojas:

Klausykite mįslės ir atspėkite mūsų temą klases:

Paukštis negali pasiekti mėnulio

Skristi ir nusileisti

Bet jis gali tai padaryti

Padarykite tai greitai. (raketa)

Taigi tema klases"Kosminis skrydis“, mes klijuosime raketas, planetos, astronautai kosmose.

... Auklėtojas:

Balandžio 12 dieną visas pasaulis švenčia Aviacijos dieną ir astronautika... Tai ypatinga šventė. 1961 metais mūsų šalies pilietis Jurijus Gagarinas padarė pirmąjį kosminis skrydis... Iki to laiko erdvė kosmosas jau seniai tyrinėtas, tyrinėtas daugelio šalių mokslininkų. Prieš išsiunčiant į žmogaus erdvė, ten buvo išsiųsti šunys - Belka ir Strelka, jie paguldė pirmuosius erdvė kelią į nežinomą erdvę. Ir tik tada vyras skrido.

Kaip toks žmogus vadinamas?

Jis nei lakūnas, nei lakūnas,

Jis neskraido lėktuvu

Didžiulė raketa.

Vaikai, kas tai sako? (astronautas)

3. Auklėtojas:

Kurkime darbo planas:

1) sulankstykite popierių per pusę, per pusę;

2) iškirpti raketas;

3) priklijuokite juos ant kartono.

4. Auklėtojas:

Prieš kibdami į darbą, iš geometrinių figūrų sudėliokime raketą – failą „Raketė“ iš didaktinio žaidimo „Konstravimas iš geometrinių figūrų“.

5. Prieš darbą pagaminsime pirštą gimnastika:

Viskas tvarkingai planetos

Bet kuris iš mūsų paskambins:

Vienas yra Merkurijus,

2- Venera,

5 - Jupiteris,

6- Saturnas,

7 - Uranas, po kurio seka Neptūnas,

Jis aštuntas iš eilės,

O po jo tik vėliau

Ir devintas planeta

Vadinamas Plutonu.

Auklėtojas:

Įsivaizduokite, kad esate raketų dizaineris, kuriame astronautai leisis į kosmosą, ir jie dirba kruopščiai, tiksliai, griežtai pagal planą.

Pradėti:

1) Sulenkite popierių per pusę, tvarkingai padėkite šabloną, laikykite popierių taip, kad jis neslystų, tolygiai, aiškiai nubrėžkite kontūrą;

2) pjauti, laikantis saugos taisyklių dirbant su žirklėmis;

3) atsargiai klijuokite ruošinius ant kartono, paskirstydami juos per visą lapą.

Mokytojas siūlo pasvajoti ir sugalvoti, kur raketa nukreipta į mėnulį ar pas kitus planetos, į žvaigždes.

Fizinis lavinimas "Parašiutas"

Dabar variklis įsijungė,

Propeleris sukosi:

F-F-F-F-F-F-F!

Užkopė į debesis

Ir važiuoklė buvo įtraukta.

Štai ir mes

Paruošėme parašiutą.

Stumti, šokinėti -

Skriskime, bičiuli!

Atsidarė parašiutai

Vaikai tyliai nusileido.

6. Auklėtojas: Pažiūrėk, koks gražus paveikslas išėjo – mažas gabaliukas erdvė: greitos raketos skrenda tarp planetos juos valdo astronautai, jie skuba namo – į Žemę.

Mokytoja skaito Y. Serpin eilėraštį "Raketos"

Šiandien nėra kada vaikščioti

Mes užimtas su kitais:

Kosminės raketos

Dirbame kartu.

Nudažėme juos ryškiai -

Leisk jiems skristi dabar!

Drąsiuose astronautai

Darželis žaidžia

Susijusios publikacijos:

Pamokos „Kosmonautikos diena. Kosminis skrydis "(vyresnė grupė) Programos užduotys: Meninė kūryba: - toliau supažindinti vaikus su piešimo plastilinu technika, - ugdyti gebėjimą karpyti.

Tikslas: paaiškinti vaikų idėjas apie erdvę. Ugdomosios užduotys: - apibendrinti ir sisteminti vaikų žinias apie erdvę; - skatinti.

Baigiamosios pamokos vyresniųjų grupėje „Skrydis į kosmosą“ santrauka Programos turinys: 1. Socialinis ir komunikacinis ugdymas: toliau ugdyti vaikų gebėjimą bendrauti su suaugusiais ir su bendraamžiais;

GCD santrauka jaunesnei grupei „Skrydis į kosmosą“ (kartu su tėvais) GCD santrauka jaunesnei grupei tema: „Skrydis į kosmosą“ (kartu su tėvais) Tikslas: plėsti vaikų žinias kosmoso tema. Užduotys:.

Popierinės aplikacijos pamokos vyresniajai grupei „Namai mūsų gatvėje“ santrauka„Namai mūsų gatvėje“ Tikslas: sustiprinti vaikų žinias apie kaimą, apie jų namų adresą; išmokyti perkelti namų ir gatvių vaizdus programose.

Marina Metreveli

"Kosminė kelionė".

Lavinti smulkiąją rankų motoriką. Sustiprinti žodyną. Ugdykite kūrybinį mąstymą, vaizduotę, klausos ir regos dėmesį. Pratimas tvarkingas klijavimas. Išmokyti sugalvoti įvaizdį, pajungti tolesnius darbus planui.

Medžiaga (redaguoti): planetų, raketų, žvaigždžių, kometų, portretų iliustracijos astronautai, juodas kartonas, tuščias paprasto popieriaus programos, spalvoti pieštukai, klijai, servetėlės, šluostės.

Žodynas: erdvė, erdvėlaivis, raketa, erdvė, žvaigždės, planetos.

Pamokos vedimo metodika.

Pamokos pradžioje pasikalbėkite su vaikais, kad Diena astronautika Apsvarstykite planetų, žvaigždžių, raketų, portretų iliustracijas kosmonautai Yu... Gagarinas, G. Titovas, V. Tereškova.

Šiandien mes apžvelgsime erdvė erdvė, kaip kadaise padarė mūsų narsus astronautai... Norėdami tai padaryti, turime pasirinkti tamsios spalvos popierių. Iškirpkite raketų, planetų, žvaigždžių siluetus, erdvėlaivis.

Pakvieskite kiekvieną vaiką pagalvoti, ką jis iškirps ir priklijuos ant savo kartono lapo. Išdėliokite ruošinius jų nesuklijuodami.

Kai suklijavote ruošinius, duosime jiems kelias minutes išdžiūti. Tuo tarpu išleiskime erdvės mankšta.

Ir dabar mes esame vaikai,

Išskrendame raketa

Atsistokite ant kojų pirštų

Ir tada nuleiskite rankas

Vienas du trys keturi -

Štai raketa skrenda aukštyn! (1-2 - stovėkite ant kojų pirštų, rankos aukštyn, delnai sudaro "raketos kupolą", 3-4 yra pagrindinis stovas)

Na, tavo darbai išdžiūvo, o dabar aš tau duosiu spalvotų pieštukų, kad galėtum juos piešti. Visi kartu grožėkitės vaizdais, kurie pasirodė.









Susijusios publikacijos:

Pamokos „Kelionės į kosmosą“ santrauka Savivaldybės biudžetinės ikimokyklinės ugdymo įstaigos bendrojo ugdymo tipo darželis „Kalinka“ prioritetiniu įgyvendinimu.

GCD „Kelionės į kosmosą“ santrauka Tikslas: plėsti vaikų idėjas apie kosmosą, Kosmonautikos dieną; Tikslai: sveikatos stiprinimas, nuovargio prevencija.

Pamokos su 5-6 metų vaikais „Kelionės į kosmosą“ santrauka Ugdomosios užduotys: Vaikų kalbos raidos gerinimas. Suformuoti vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams idėjų sistemą c.

GCD santrauka „Kosmoso kelionės nežinome“ Pamokos tikslas: Toliau formuoti vaikų idėjas apie kosmosą ir astronautus. Tikslai: Ugdomasis: 1. Toliau formuoti a.

GCD santrauka parengiamojoje grupėje „Kosmoso kelionės“ GCD apibendrinimas parengiamojoje grupėje „Kelionės į kosmosą“ Tikslas: vaikų pažintinio susidomėjimo ugdymas. Tikslai: - įtvirtinti žinias.

GCD santrauka vyresniųjų grupėje „Kosmoso kelionės“ GCD santrauka vyresniųjų grupėje „Kelionės į kosmosą“ Tikslas: lavinti kūrybinę vaizduotę, formuoti abipusės pagalbos idėją.

OOD santrauka apie FEMP "Kelionės į kosmosą" 5-6 metų vaikams skyriui „Kognityvinis ugdymas“ Organizuotų edukacinių veiklų konspektas „Kelionės į kosmosą Edukacinio ugdymo integracija.

GCD santrauka paraiškos temai: „Raketos“ vyresnioji grupė

Tikslas : ugdyti vaikų gebėjimą kurti paveikslą iš geometrinių figūrųraketos... Padalinkite kvadratą į tris trikampius, iš perlenkto stačiakampio išpjaukite apskritimus (iliuminatorius). Ugdykite kombinacinius gebėjimus. Pagerinkite lūžių techniką. Ugdykite susidomėjimą pažinti supantį pasaulį ir gautas idėjas atspindėti meninėje veikloje.

Medžiaga : grupė sukurta erdvės tema,G. Lyagzdyn eilėraštis „Kosmonautas, teleskopai (popieriniai vamzdeliai),tamsiai mėlynas, violetinis, juodas kartonas su žvaigždžių atvaizdu, popierinės formos karpymui ir klijavimuiraketų, spalvotas popierius, žirklės, klijai, šluostės, lankeliai, žodžių žaismas„Aš pradėsiu, o tu baigsi, atsakyk unisonu choru“.

Judėti. Mokytojas garsiai skaito eilėraštį

G. Lyagzdynia „Kosmonautas“.

Aš turėčiau. Man labai reikia, man labai reikia

Astronautas drįsta tapti Astronautas drįsta tapti.

Turėčiau, tikrai turėčiau. Turėčiau, man tikrai reikia

Skrisk pas du lokius! Skrisk pas du lokius

Jei įgausiu jėgų, pasilik prie lokių,

Suvyniosiu iki mėnulio, pavaišinsiu meduoliu.

O linksmiems marsiečiams ten jau tokia gamta:

Būtinai užsuksiu! Nei gėlių, nei bičių, nei medaus

Mama jau nusipirko šalmą, o paskui pamojavo vėžiu

Greitai skrisiu į žvaigždes. Šiauriausia planeta.

Valgau ir košes, ir morkas

Net jei aš nenoriu.

Pirmiausia tyrinėsiu kosmosą ir stebėsiu kometas bei planetas.

Paimsiu teleskopą (popierinį vamzdelį) ir pažvelgsiu į tolį. Ką aš matau! (Vaikai žiūri į teleskopus) Ką tu matai?

Auklėtojas : Vaikinai, aš pasiruošęs skristi su jumis į kosmosą. Dabar sėdėsimeraketą ir išlėkė į kelią, ar viskas paruošta skrydžiui?

Vaikai : Ne. Mes neturimeraketos.

Auklėtojas : Žinoma, tu teisus.Mes neturime raketos, tai problema. Ką daryti?Vaikai : Jūs ir aš galime padarytiraketa save.

Auklėtojas : Dabar aš tave išmokysiu.

Mes paimame bet kokios spalvos stačiakampį - tai yra kūnasraketosbe nosies – ir įklijuokite ją ant mūsų naktinio dangaus kampu tarsiraketa skrenda į kosmosą... Paimkite kvadratą ir perpjaukite jį įstrižai į du trikampius. Vieną trikampį paliekame nepakeistą – tai nosisraketos- ir priklijuokite virš korpuso stačiakampio. Antrąjį trikampį perpjaukite per pusę į du mažus trikampius – tai yra sparnairaketos- klijai ant korpuso šonų(apačioje) ... Imituokite ugnį, kuri išskrenda iš purkštukoraketos: suplėšykite popierių į juosteles ir priklijuokite po korpusu. Stačiakampį perlenkiame per pusę, gauname kvadratą, nupjauname kampus, gauname apskritimą - tai yra iliuminatorius. Priklijuojame iliuminatorių prie korpusoraketosastronautas žiūri.

Galite padaryti irkometa: tam nupjaukite kampus nuo geltono kvadrato, suteikdami jam apvalią formą. Spalvotą popierių suplėšome į juosteles ir iš jų suformuojame"uodega" kometos(vienos spalvos arba daugiaspalvis) ... Tokiu atveju juosteles galima klijuoti tik keliose vietose, kad uodega kabėtų žemyn ir judėtų.

(Darbo pabaigoje sudarykite parodą)

Viską paruošėme, galite eiti į kelią.

Fizminutka . Lauko žaidimai:« Mūsų laukia greitos raketos“

Po salę sklinda raketų lankai. Pagal jų skaičių jų yra keliais mažiau nei žaidžiančių. Vaikai susikimba rankomis ir vaikšto ratu su žodžiais:
– Mūsų laukia greitos raketos
Skraidymui į planetas.
Kurią tik norime
Mes skrisime į šį!
Tačiau žaidime yra viena paslaptis:
Vėluojantiems nėra vietos!
Po paskutinių žodžių vaikai pabėga ir užima vietas „raketose“ (jei vaikų daug, tuomet galima sėdėti vienoje raketoje dviem ar trims žmonėms) ir užima skirtingas kosmines pozas. Negavę vietos raketoje, renkasi įdomiausias ir gražiausias astronautų laikysenas. Tada visi grįžta į ratą ir žaidimas prasideda iš naujo.

Pedagogas: Vaikinai, mes čia namuose. Man taip patiko skrydis, kad pamiršau visas planetas. Primink man?

Žodžių žaidimas „Aš pradėsiu, o tu baigsi, atsakykite vieningai »

Visos planetos tvarkingai

Bet kuris iš mūsų paskambins:

Kartą... Merkurijus,

Dvi... Venera,

Trys... Žemė,

Keturi... Marsas,

Penki... Jupiteris,

Šeši... Saturnas,

Septyni... Uranas,

Už jo ... Neptūnas,

Jis yra aštuntas iš eilės.

Ir jau po jo, tada

Ir devintoji planeta

Vadinamas Plutonu.

GCD santrauka dėl paraiškos vyresniųjų grupės vaikams „Į kosminį atstumą ...“


Tikslas: toliau formuoti vaikų idėjas apie erdvę.
Užduotys:
Edukacinis: sužinokite, ką vaikai žino apie kosmosą, planetų pavadinimus; sutvirtinti aktyvų ir pasyvų žodyną tema „Kosmosas“.
Vystymasis: lavinti regimąją atmintį. dėmesys, tikslumas
Išsilavinimas: ugdyti gebėjimą dirbti komandoje.
Ugdymo sričių integravimas: pažinimas, bendravimas.
Veikla: pažintinė, komunikacinė (bendravimas ir bendravimas su suaugusiais ir bendraamžiais),
Preliminarus darbas: sužinokite, ką vaikai žino apie kosmosą, apsvarstykite siužetus šia tema, pagaminkite popierių „planetai“
Žodyno darbas: kosmosas, planetos, Marsas, Neptūnas, Saturnas ... erdvėlaivis, ateiviai.

GCD judėjimas

1. Organizacinis momentas.
2. Pagrindinė dalis:
-Sveiki vaikai! Ilgą laiką žmonės svajojo pakilti į dangų .. Senovės legenda pasakoja, kad Ikaras svajojo pakilti kaip paukštis ir skristi. Jis surinko plunksnas, sutvirtino jas vašku, uždėjo ant nugaros paruoštus sparnelius ir skrido, bet, deja, pamiršo tėčio prašymą nelipti aukštai į saulę, nes karšti jo spinduliai gali ištirpdyti vašką, tada plunksnos išsisklaidys ir Ikaras suskils ant uolų. Deja, taip atsitiko. Tačiau žmonės neprarado vilties išmokti skraidyti. Tai, apie ką svajojo, pasakojo pasakose.
-Ką žmonės skraidino pasakose? Arba kokius nuostabius skraidymo aparatus žinote?
- (vaikų atsakymai)
XIX amžiuje mokslininkai į dangų paleido pirmąjį balioną. Tada buvo išrastas lėktuvas. Ir visai neseniai, 1961 m., žmogus užkariavo kosminę erdvę. Tai buvo sovietų kosmonautas Jurijus Gagarinas. O dabar kiekvienais metais balandžio 12-ąją visas pasaulis švenčia Kosmonautikos dieną.
Vaikystėje daugelis svajojo
Skriskite į žvaigždėtą erdvę.
Taip kad iš šio žvaigždėto atstumo
Apžiūrėkite mūsų žemę
– Ką tu žinai apie kosmosą? Kokios planetos yra mūsų saulės sistemoje?
– Ar galite atspėti kosmoso mįsles? (Taip).
Tada klausyk?
Mįslės.
Kosmoso profesija
Labai įdomu.
Kiekvienas berniukas juo džiaugsis
Profesijos pavadinimas (kosmonautas).
Mūsų planetos vardas, draugai,
Žinoma, vaikas taip pat pavadins ... (Žemė).
Aštrios nosies mašina
Skraido aplink visą planetą.
Kosminis transportas .... (raketa).
- Puiku, vaikinai, puikiai susitvarkėte su kosminėmis mįslėmis. Dabar padarykime aplikaciją
– O kas siejasi su žodžiu ERDVĖ?
(dangus, planetos, Žemė, žvaigždės, raketa, palydovai, uodegos kometos).
Ant stalo turite mėlyną popieriaus lapą, klijus, žirkles, popierių.
DARBO EIGA:
1. Sulenkite raketą iš popieriaus.
2.Priklijuokite raketą ant fono ir papuoškite iš geltonų kvadratų iškirptais apskritimais
(iliuminatoriai)
3. Aplink raketą tuščioje vietoje suklijuokite žvaigždutes, iš anksčiau paruošto popieriaus iškirpkite apskritimą ir priklijuokite prie raketos.
Darbo atlikimas su muzika.
PRATO MINUTĖ
Giedrame danguje šviečia saulė,
Astronautas skrenda raketa.
(Ištieskite rankas aukštyn)
O apačioje yra miškai, laukai - (pasilenk)
Žemė plečiasi (išskleiskite rankas į šalis)
PAMOKOS ANALIZĖ:
- Puiku, vaikinai, šiandien atlikote nuostabų darbą. Deja, mūsų pamoka baigėsi. Ką mes šiandien su tavimi veikėme? Ar tau patiko? Kas tiksliai? Kas tau nepatiko? Kieno programa jums patiko labiausiai?

Kaip sulankstyti raketą:

Sulenkite popieriaus kvadratą per pusę


ir vėl per pusę


atlenkite ir sulenkite viršutinį dešinįjį ir kairįjį kampus iki vidurinės lenkimo linijos


sulenkite kairę pusę iki labiausiai dešinės lenkimo linijos. Jis nupieštas žaliu pieštuku


ir sulenkite atgal išilgai lenkimo linijos


tada sujungiame dešinę ir kairę puses


taip pat sulenkite atgal išilgai lenkimo linijos


apverskite ir raketa paruošta. Sukuriamas papildomas skrydžio efektas.


Popieriaus gaminimas "planetai".Parengta piešimo pamokoje, iš anksto.
Popieriaus lapas sudrėkintas vandeniu


pritaikė kelių spalvų akvareles


ant viršaus uždėkite tą patį popieriaus lapą


ir išlyginti.Po to atskirti lapus



Iš tokio popieriaus iškirpus apskritimus, planetos kiekvienam pasirodo įdomios ir skirtingos.

Oksana Kasjanova

Manau, kad visus žavi žvaigždėto dangaus grožis, o ypač vaikus. Juk jie taip toli ir neįprastai arti. Kosmosas pilnas paslapčių kad nori išnarplioti. Kažkas linki krentančios žvaigždės, kažkas tik svajoja ir įsivaizduoja save vietoje astronautas, o kažkas tiesiog žavisi žvaigždėto dangaus grožiu.

Pamoka prasideda pasakojimu apie netrukus atesiančią šventę, apie herojus, kurie nugalėjo erdvė, apie Saulės sistemos planetas, apie erdvėlaivių, kometos ir asteroidai.

Tikslas: Pasakykite vaikui jam prieinama kalba kosmosas, pasakykite, kas jie tokie astronautai ir kaip tu gali juo tapti. Parodykite, kokios yra žvaigždės, praplėskite žodyną šia tema. Padidinkite žinias apie žvaigždes, žvaigždynus ir planetas. Padėkite lavinti vaizduotę, fantaziją ir kūrybiškumą.

Užduotys: Išmokykite vaikus kurti raketa iš geometrinių figūrų, tiesa skambinant: stačiakampis, kvadratas, trikampis, apskritimas.

Lavinti vaizduotę, žinias apie geometrinių figūrų dydį – didelių, mažų; galimybė iškirpti kvadratą į trikampį,

Pataisykite juodos, mėlynos, raudonos, žalios spalvos pavadinimą, popieriaus klijavimo prie kartono įgūdžius.

Ugdyti tikslumą darbe, domėjimąsi pažinti supantį pasaulį.



Susijusios publikacijos:

Žmonės visada siekė sužinoti viską apie kosmosą! Laimingi šiuolaikiniai instrumentai padeda astronomams atrasti vis daugiau visatos paslapčių.

Kapsulė sprogo „Aquacenter Planet“, o kapsulės-energono turinys išsibarstė į mažus fragmentus. Norėdami sugrąžinti gyvybę į planetą.

KVN parengiamosios grupės „Skrydis į kosmosą“ GCD santrauka KVN parengiamosios grupės „Skrydis į kosmosą“ GCD santrauka Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie juos supantį pasaulį: apie kosmosą, saulės planetas.

Matematikos pamokos „Skrydis į kosmosą“ santrauka Ugdymo sričių integravimas: „Kognityvinis vystymasis“ (elementarių matematinių sąvokų, pažinimo.

Ugdymo sričių integravimas: „Pažinimas“, „Meninė kūryba“, „Socializacija“, „Darbas“ Programos turinys: Atskleisti gautas.

1. Darbui mums reikia: - spalvoto popieriaus - juodo kartono - klijų - žirklių - pieštuko 2. Iš kartono iškirpkite raketinį trafaretą.

Tiesioginė edukacinė veikla vyresniųjų grupėje „Skrydis į kosmosą“ Tikslas: Sudaryti palankias sąlygas supažindinti vaikus su švente „Kosmonautikos diena“. Tikslai: Švietimo plėtra.