Į Kosmonautikos dieną „Kelionės į kosmosą“. Pamokos „Pasaulio pažinimas“ santrauka Tema: „Kosmonautikos diena“

Olesia Pavlova
Atvira pamoka Kosmonautikos dienai

Tikslas: vaikų pažintinio domėjimosi astronautikos istorija formavimas, vyresnių ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių gebėjimų ugdymas.

Užduotys:

1. Vaikų įtraukimas į valstybinės reikšmės renginius;

2. Skiepyti vaikams dėkingumo jausmą žmogui už jo darbą per susitikimą su pirmaisiais žmonėmis, kosmoso užkariautojais;

3. Vaikų supažindinimas su sąvokomis "visata, erdvė, saulės sistema, žvaigždynas, planetos ir jų pavadinimai"

4. Emocinio reagavimo ir noro išreikšti savo požiūrį į juos supantį pasaulį ugdymas.

Medžiagos ir įranga: projektorius, ekranas, „Visatos“ plakatas

Preliminarus darbas: eilėraščių apie kosmosą išmokimas mintinai, prezentacijos ruošimas, kalbėjimas apie kosmosą ir astronautus, origamio „Raketos“ lankstymas.

Į pamoką kviečiami vidurinės grupės vaikai.

Pamokos eiga:

Pirmaujantis: (1 skaidrė) Visi mėgsta žiūrėti į žvaigždes (2 skaidrė)... Kažkas žavisi jų grožiu, kažkas galvoja apie gyvenimą kitose planetose, o kažkas bando įminti kosmoso paslaptis. Ar tau patinka žiūrėti į žvaigždes? Netrukus minėsime Kosmonautikos dieną. Kas prisimena, kas yra ši šventė? (vaikų atsakymai)

Nastya: Mes gyvename savo planetoje

Tokiame nuostabiame amžiuje.

Ir pirmasis iš pirmųjų raketoje

Tarybinis žmogus skrenda!

Pirmaujantis: (3 skaidrė) 1961 metų balandžio 12 dieną į kosmosą išskrido pirmasis žmogus – Jurijus Gagarinas. Jis apskrido Žemę ir grįžo. Pažiūrėkime, kaip buvo.

Rodomas mini filmas „Pirmasis skrydis“. Filmo metu vaikai garsiai skaičiuoja nuo 10 iki 1, skaičiuodami laiką iki raketos paleidimo (integracija su matematika). Po jo pakviestos grupės vaikai skaitė poeziją.

Arina: Mes skrendame į kitas planetas

Apie tai informuojame visus!

Visi žaisliniai žmonės

Jis prašo skristi su mumis.

Pirmaujantis: Puiku, Arina! Vaikinai, prašau prisiminti – kas pirmasis išskrido į kosmosą? Prieš Jurijų Gagariną? (šunys) Teisingai! (4–5 skaidrė). Kokie buvo jų vardai? (Belka ir Strelka)... Šauniai padirbėta! Belka ir Strelka daugiau nei dieną skrido aplink planetą ir sveiki grįžo namo. O dabar mūsų svečiai skaitys mums dar vieną eilėraštį.

Ira: Pilotas kosminėje raketoje

Žiūrėjau į Žemę iš aukščio.

Vis tiek niekas, niekas pasaulyje

Nemačiau šio grožio!

Nadya: O, koks grožis!

Mes nebijome aukščio.

Skrendame virš miško

Per plačias jūras.

Pirmaujantis: Ačiū merginos! Prisiminkime, kaip vadinosi pirmasis astronauto šuo? (Patinka) (6 skaidrė)... Laika negalėjo grįžti į Žemę, tačiau ji taip padėjo vystytis astronautikai, kad Maskvoje jai buvo pastatytas paminklas. Tačiau prieš išvykdama į kosmosą Laika ilgai treniravosi. Praktikuokime ir mankštinkime astronautus.

Fizinė minutė.

Vaikai atlieka tam tikrus fizinius pratimus globėjo nuožiūra.

Pirmaujantis: Be žvaigždžių, danguje yra daug planetų. Kiekviena planeta savaip graži. Senovės romėnai netgi davė savo dievams planetinius vardus. Ar norite sužinoti, kurių dievų garbei buvo pavadintos planetos? Užduosiu mįslių, klausyk!

Kai atspėsite mįsles, rodomos skaidrės su atitinkama planeta. Be to, plakate „Visata“ mokytojas nurodo atspėtos planetos vietą.

Dega be ugnies, skrenda be sparnų (Saulė)

Šioje planetoje taip karšta

Kad čia pavojinga būti, draugai! (Merkurijus)

Šią planetą apėmė baisus šaltis.

Saulės spindulys jos nepasiekė šiluma. (Plutonas)

Ir ši planeta didžiuojasi savimi

Kadangi jis laikomas didžiausiu. (Jupiteris)

Naktį danguje yra vienas auksinis apelsinas.

Praėjo dvi savaitės,

Mes nevalgėme apelsinų,

Bet liko tik danguje

Apelsinų griežinėlis. (Mėnulis)

Pirmaujantis: Ir galiausiai, pažaiskime žaidimą „Užsiimk raketoje“.

Kartu su jaunesnės grupės vaikais žaidžia žaidimo „Muzikinė kėdė“ variaciją – kas pirmas atsisės ant kėdės, kai muzika pasibaigs. Pamokos pabaigoje jaunesnės grupės vaikai vyresniems dovanoja naminius medalius žvaigždučių pavidalu, o vyresnieji – origami raketas.

Papildomo ugdymo mokytoja

Kuzmina Elena Jurievna

Pikalevo

tema : "Kosmonautikos diena"

Tikslas: Žinių apie kosmosą, apie astronautus įtvirtinimas.

Užduotys:

Švietimas:

  • žinių apie geometrines figūras įtvirtinimas;
  • žinių apie objektų plotą įtvirtinimas;
  • žinių apie Saulės sistemos planetas įtvirtinimas;
  • informacijos apie Rusijos kosmonautus apibendrinimas.

Švietimas:

  • kolektyvizmo ugdymas;
  • gebėjimas dirbti komandoje;
  • patriotizmo ugdymas.

Kuriama:

Psichikos procesų vystymasis: dėmesys, atmintis,

Vaizduotė, suvokimas, mąstymas;

  • gebėjimo išraiškingai skaityti poeziją ugdymas;
  • valingų savybių ugdymas;
  • fizinių duomenų kūrimas.

Įranga: lankai, balionai, garso įrašas iš „kosmoso

Muzika“, kortelės su skaičiais, plakatai,

Geometrinės figūros, žetonai.

PAMOKOS PROCESAS:

I. Organizacinis momentas. Įžanginis pokalbis.

Pirmaujantis:

Vaikinai, pasakykite man, kokią šventę švenčia mūsų žmonės

Per 108 minutes. Koks buvo jo vardas?

Jurijus Gagarinas – rusas, gimęs mažame kaime, daug pasiekęs dėl sunkaus darbo, ištvermės ir savo žinių. O dabar, kai daug žmonių iš įvairių pasaulio šalių jau aplankė kosmosą, norint tapti astronautu reikia labai daug dirbti: būti sveikam, stipriam, daug žinoti, mokėti sutarti su žmonėmis ir tau reikia. tam ruoštis jau nuo vaikystės.

Eilėraštis „Jurijus Gagarinas“

Tegyvuoja Jurijus Gagarinas,

Pirmasis mūsų pilotas yra astronautas,

Jis atvėrė mums kelią į kosmosą,

Į planetas skrenda raketos.

O kiek dar neprilygstamų

Mes paleisime raketas į kosmosą!

O kiek dar nežinomųjų

Mes atversime naujas planetas.

II. Žaidimas "Ar tu tiki?"

1. ... kad pirmieji skrydžiai į kosmosą buvo atlikti ant šluotos?

2. ... kad pelės, šunys, vabzdžiai skrido į kosmosą anksčiau už žmogų?

3... kad dramblys Keša į kosmosą išskrido anksčiau nei žmogus?

4. ... kad žmonės greitai skris į Saulę?

Pirmaujantis:

Šiandien vykstame į kosminę kelionę.

O dabar išsiaiškinsime, kas kartu su mumis skris į kosmosą.

Eilėraštis (vaikas skaito eilėraštį)

Viskas paruošta skrydžiui, laukia visų vaikinų raketos.

Likus nedaug laiko iki pakilimo, visi vaikinai stovėjo iš eilės,

Ir susirūpinę jie sako: yra erdvės žemėlapis,

Ir juo maršrutas į mėnulį. Penkios minutės iki starto

Penkios trumpos minutės. Ar visi su mumis? Ar čia viskas?

Eilėraštis „Skrydis į kosmosą“(eilėraščius skaito vaikai)

  • Mes skrendame į kitas planetas. Tai jums skelbiame.

Visi žaisliniai žmonės prašo skristi su mumis.

  • Kabliukas apkabina raketą, aš skrisiu su jumis, vaikai,

Į bet kurią iš planetų, kur nėra dantytų vilkų.

  • Pelės – trupiniai juokėsi, mes skridome – nebijojo.

Ūgis yra grožis, ne viena katė.

  • Net meškiukas nori skristi į žvaigždes.

Ir ji sutiks didįjį lokį mėlyname danguje.

Pirmaujantis:

Tačiau norėdami patikrinti, ar galite būti priimtas į kosmonautų korpusą,

Žaiskime žaidimą dėl dėmesio« Skrenda - neskrenda“.

Lėktuvas, garlaivis, RAKETA, Sunkvežimis, SRAIGTASOPTERIS, METRO

III. Padalijimas į įgulas.(kapitonų pasirinkimas)

Pirmaujantis:

Į kosmosą įgulos skris įvairiais erdvėlaiviaisįrenginiai.

Sukurkite erdvėlaivį, kuriame mes

Skrendame.

(geometrinių formų rinkinys)

Kiekviena įgula turi kuo greičiau pakilti į savo erdvėlaivį.

Laivas. Norėdami tai padaryti, turite praeiti pro liuką (lanką).

IV. Žaidimas „Ką pasiimsime su savimi į kosmosą“

Pirmaujantis:

Vaikinai, nes kelionė į kosmosą visada buvo duota ilgas,

Jūs turite nepamiršti nieko pasiimti su savimi.

Pasakyk žodį:

  • Išvyksta į skrydį

Ką pilotas pasiima su savimi

Puodelis, šaukštas, kaušas,

Mūsų rusiška ... (matrioška, ​​bulvės).

  • Mums labai reikia draugų

Imame tūbelę... (limonadas, marmeladas, šokoladas).

  • Bendraukite su humanoidais

Mums reikia ne žibintuvėlio, o Galaktikos ... (žodyno).

V. Pasiruošimas skrydžiui.

Eilėraščiai „Kosmoso skautai“(eilėraščius skaito vaikai)

1. Daug metų mokslininkų mintyse gyveno puoselėjama svajonė,

Pakilkite su raketomis į tarpplanetinę erdvę.

2. Lunokhod – visureigis siunčia mums linkėjimus iš Mėnulio,

Sako „Viskas tvarkoje“, kviečia visus užsukti.

3. Susiburkite svajotojai, štai mėnulis kabo lange,

Greitai būsime Lunokhode, važiuosime ant mėnulio.

4. Prie mėnulio apšviestos jūros, prie lietaus jūros

Žmonių pasiuntinys plūduriuoja ant ratų.

Televizoriaus ekranuose puikiai matosi

Rusijos šalies Lunochodo pėdsakai.

Pirmaujantis:

Dėmesio! Visi, pasiruoškite startui!

Pasiruoškite paleisti!

Pritvirtinkite savo saugos diržus!

Turėkite prisisegti saugos diržus!

Užveskite variklį!

Užveskite variklį!

Įtrauk kontaktus!

Yra kontaktai!

5,4,3,2,1 - pradžia!

Sveika! Sveika! Sveika! (skamba kosminė muzika)

Mes atitrūkome nuo mūsų planetos Žemės. Stebėkite rodykles ant instrumentų.

Strėlės yra mano ir tavo rankos. Pakartokite judesius po manęs.

Svarbu būti atidiems erdvėje(fizinis lavinimas).

Vi. Žaidimas „Netikėtas objektas“

Pirmaujantis:

Kelyje sutinkame NSO, kad galėtume skristi aplink juos, turime juos pažinti

Kvadratas. Po kiekviena figūra reikia įdėti kortelę su norima

Pagal skaičių. (kiekvienai komandai suteikiami keli skaičiai ir skaičiai)

Vii. Žaidimas Kosmoso mokykla

Pirmaujantis:

Norint susidoroti su visais kosmoso ekspedicijos sunkumais, reikia gerai mokytis mokykloje Žemėje. Galbūt kitose planetose toli - toli nuo Žemės taip pat yra protingų būtybių - ateivių. Ir jie moko savo vaikus. Įsivaizduokime, kad esame tokioje mokykloje. Ko jie ten moko? Pasirodo, taip pat spręsti pavyzdžius ir problemas.

Įgulos užduotys.

1. Išspręskite pavyzdžius. Vietoj žvaigždučių įterpkite norimą simbolį.

4*1=5 4*1=3 7*1=6 7*1=8

2*2=4 4*2=2 9*2=7 5*2=7

2. Išspręskite problemas.

Kosmodrome buvo 5 raketos, dvi raketos išskrido. Kiek raketų liko?

Vaikinas danguje pamatė 3 žvaigždes, o paskui dar dvi. Kiek ten žvaigždžių

Ar berniukas matė?

Poezija "Kosminis skrydis"(eilėraščius skaito vaikai)

1. Danguje dega tolimos žvaigždės,

Jie kviečia mūsų vaikinus apsilankyti.

Ruoštis į kelią mums netrunka

Ir štai mes turime skrydis jau paruoštas.

2. Diktorius lieps "Dėmesio, pakilkite!"

Ir mūsų raketa skubės į priekį.

Jie mirksės atsisveikindami ir ištirps

Auksiniai mylimos Žemės žiburiai.

3. Mes norime su tavimi susidraugauti, Luna.

Kad nebūtų nuobodu visą laiką vienam.

Paslaptingasis Marsas, šiek tiek palauk mūsų,

Pakeliui galėsime į tave pasižiūrėti.

4. Mūsų mokslininkams keliai aiškūs,

Bus kosminėje tamsoje.

Bet tada šie keliai reikalingi tik

Kad Žemėje gyventumėte geriau.

5. Nuveskime kelius į tolimus pasaulius,

Į Mėnulį skrisime raketomis.

O jei ten sutiksime bendraamžių.

Tada pakviesime jus pas mus.

6. Jūs, vaikinai, skubate į savo klasę,

Verslas be studijų neveiks.

Tarp mūsų daugėja astronautų.

Tačiau be žinios jie nepateks į Marsą.

VIII. Žaidimas "Saturno žiedai"

Pirmaujantis:

Turite žiedus rankose, jais reikia pataikyti į taikinį.

(suskaičiuokite, kiek žiedų pelnė kiekviena komanda).

IX. Viktorina

Pirmaujantis:

Prieš skrydį į kosmosą ruošėmės,

Daug išmokome. O dabar patikrinsiu tavo žinias. Už teisingą atsakymą

Ženklas yra žvaigždutė.

Koks yra pirmojo astronauto vardas? Kada jis lankėsi kosmose?

Kaip vadinasi mūsų planeta?

Kokia žvaigždė mums artimiausia?

Kokias Saulės sistemos planetas žinote?

Žemės palydovas?

Kokie gyvūnai buvo kosmose?

(pelės, žiurkės, tarakonai, bitės, varlės, šunys, beždžionės).

Pavadinkite kosmodromą, iš kurio kyla Rusijos raketos.

(Baikonūras)

Pavadinkite Rusijos moteris - kosmonautes. (V. Tereškova, S. Savitskaja)

Mįslės:

1. Drąsiai plaukia dangumi, aplenkdamas paukščių skrydį.

Žmogus tai valdo. Ką? /lėktuvas/

2. Nėra sparnų, bet šis paukštis skris ir nusileis ant mėnulio / mėnulio /

H. Soros pabarstomos ant juodos nosinės.

Atėjo gaidys, o peštis nelengva. /žvaigždės/

4. Virš namų šalia tako kabo pyrago gabalėlis. /mėnulis /

5. Raguotas, nesmukęs. /mėnuo/

6. Na, kas iš jūsų atsakys, ne ugnis, bet skaudžiai dega.

Ne žibintas, o ryškiai šviečia, ir ne kepėjas, o kepa? /Saulė/

7. Šviečia, blizga, šildo visus./Saulė/

8. Be plunksnos, be sparno, bet greitesnis už erelį.

Vos išleis uodegą, skubės į žvaigždes./ raketa /

9. Jis paliečia sparnu begaliniame debesų vandenyne.

Atsiskleis – virš spindulių šviečia sidabru./lėktuvas /

10. Koks paukštis: dainų negieda,

Lizdų nedaro, veži žmones ir krovinius? /lėktuvas /

11. Virš močiutės trobelės kabo gabalėlis duonos.

Šuo loja, bet negali jo gauti./mėnulis/

12. Mėlynas šalikas, raudonas rutulys,

Rojasi ant skarelės, šypsosi žmonėms. Kas tai? / Dangus, saule /

13. Laukas nematuotas, avys neskaičiuotos, raguotas piemuo. / Dangus, žvaigždės,

Mėnuo//

14. Sesuo eina aplankyti brolio, bet jis slapstosi nuo sesers. / mėnulis, saulė /

15. Iš kokio kaušelio jie negeria, nevalgo,

Ir jie tik žiūri į jį./ Ursa Major /

X. „Kosmoso labirintas“(Kapitonų varžybos).

Pirmaujantis:

O dabar vyksta kapitonų konkursas. priešais juos – kosminiai labirintai.

XI. „Kosmoso estafetės“

1. „nesvarumas“

(kuri komanda ilgiau laikys balioną rate).

2. „Skrydis oro balionu“.

3. „Išėjimas į kosmosą“.(lankas)

HP. Išvada. Grįžti į Žemę. Apatinė eilutė.


MBOU „Navašino 2 vidurinė mokykla“

Santrauka valandai bendravimo

tema „Kosmonautikos diena“.

Pedagogas GPA: Vilkova E.A.

Navashino

„Kosmonautikos diena“.

Tikslai:

1. Edukacinis – žmogaus kosmoso tyrinėjimo idėjos formavimas;

2. Vystantis – elementarios mokinių erudicijos, jų bendros kultūros formavimas;

3. Auklėjimas – emociškai teigiamas požiūris į pasaulį, moralinių ir etinių jausmų formavimas;

4. Kultūrologinis – idėjų apie mokslą ir techniką plėtojimas.

Užduotys:

    Remdamiesi mokyklinių dalykų žiniomis, apsvarstykite žmogaus dangaus užkariavimo etapus.

    Puoselėti patriotizmo jausmą, pasididžiavimą šalimi, kuri pirmoji įveikė gravitacijos jėgą.

    Praturtinkite mokinių žodyną naujomis sąvokomis: oro balionas, oro balionas, dirižablis, cepelinas ir kt.

    Pristatykite orą užkariavusius pionierius.

Įranga:

multimedijos aparatas, demonstracinis ekranas, kompiuteris, (prezentacija), iliustracijos pamokos tema, albumo lapai, geometrinė medžiaga pritaikymui

Pamokos eiga

Emocinis požiūris. Suskambėjo skambutis, pradedame pamoką. Malonu susipažinti! Tegul mūsų darbas būna sėkmingas ir džiugina mus visus.

Įvadas.

Ak, ši diena yra balandžio dvyliktoji,
Kaip jis persmelkė žmonių širdis.

Atrodė, kad pasaulis netyčia tapo malonesnis

Sukrėstas savo pergalės.

Ką jis griaudėjo su universalia muzika,

Ta šventė margoje plakatų liepsnoje,

Kai nežinomas Smolensko žemės sūnus

Buvo priimta Žemė-planeta.

Žemės gyventojas, šis didvyriškas bičiulis,

Savo kosminiame inde

Apvalus, precedento neturintis amžinai,

Dangaus gelmėse jis užliejo ją.

Tą dieną ji atrodė mažesnė,

Bet galbūt žmonės tapo giminaičiais.

O ši diena su balandžio malone,
Gluosniai žydi krūmuose virš Gzhatya upės ...

Ir visi kvėpuoja išsipildžiusia svajone.

Pavasaris ateina. Koks tai mėnuo? Kokią šventę mūsų šalis švenčia balandžio mėnesį? Kokia data? (Kosmonautikos diena – balandžio 12 d.) Kas atspėjo, kokia buvo klasės valandėlės tema?

Daug metų mokslininkų lūpose

Išgyveno puoselėtą svajonę

Kilkite su raketomis

Į tarpplanetinę erdvę.

Ir tada raketa skrenda aukštyn.

Svečių teisėmis aplankysime planetas.

Žemie, tu grįžk namo,

Pasisveikink su žvaigždėmis.

Šiandien vykstame į kosminę kelionę. Prisiminkime, ką jau žinai apie kosmosą, ir išmokime naujų dalykų. (Klasė suskirstyta į 2 komandas).

1 užduotis. „Apšilimas“ Ant jūsų stalų yra popieriaus lapai. Tam tikrą laiką reikia užrašyti žodžius tema „Erdvė“. Laikas praėjo. Užduoties atlikimo patikrinimas.

Pažiūrėkite pro langą: pavasaris, mėlynas dangus, ryški saulė - grožis! Noriu skristi šioje mėlynoje! Ir dar labiau vilioja atsidurti taip aukštai, kur niekas niekada nebuvo. Žmogus visada svajojo skristi į žvaigždes, bet tai labai toli, pavojinga, baisu, bet labai įdomu. Ten visko gali nutikti, žmogui reikia atlikti žygdarbį. Tačiau žmogus vis tiek stengėsi užkariauti erdvę. Ir dabar atėjo ta diena. 1961 m. balandžio 12 d. Kas buvo pirmasis Žemės kosmonautas? Pirmasis Žemės pasiuntinys kosmose buvo Yu.A. Gagarinas. Jis atliko pirmąjį kosminį skrydį žmonijos istorijoje erdvėlaiviu „Vostok“. 1 valandą 48 minutes apskriejo Žemės rutulį ir saugiai grįžo į Žemę. Paminklas Yu.A. Gagarinas stovi Maskvoje Spalio aikštėje. Jo vardu pavadintos aikštės, gatvės, Rusijos miestai.

2 užduotis. „Kosmonautai“. Ar norėtum būti astronautu? Koks, jūsų nuomone, turėtų būti astronautas? Ką jis turėtų žinoti ir mokėti? Pasirinkite savybes, kurias turėtų turėti astronautas, ir įrodykite, kodėl?

protingas sveikas stiprus nebendraujantis malonus išradingas išsiblaškęs treniruotas Patikrinkite užduoties atlikimą.

Fizinė minutė. „Erdvės įkrovimas“.

Norėdami skristi į kosmosą,

Turime tapti stiprūs.

Mes pavirsime astronautais

Ir mes skubėsime į planetas

Ką žinote apie astronautų darbą kosmose? (Jie tiria įvairių augalų ir gyvūnų elgesį nesvarumo būsenoje erdvėje). O ką reiškia nesvarumas? (Kai objektai netraukia prie žemės, bet atrodo, kad viskas plaukia). Astronautai gauna įvairių medžiagų, tiria orus Žemėje, fotografuoja, stebi stichines nelaimes (uraganus, audras). Tyrinėkite erdvę.

Pažiūrėk. Ar žinote, kas yra šiose nuotraukose? (Svetlana Savitskaja, Valentina Tereškova – pirmoji moteris kosmonautė).

Kas dar? (1965 m. Aleksejus Leonovas yra pirmasis žmogus, įžengęs į atvirą kosmosą, o Svetlana Savitskaja – pirmoji moteris, įžengusi į atvirą kosmosą 1984 m.)

3 užduotis. "Klausimo atsakymas".

1 komanda:

Kaip vadinasi astronauto kostiumas? (skafandras)

Kaip vadinasi erdvėlaivio paleidimo vieta? (kosmodromas)

2 komanda:

Kodėl astronautai nevalgo su šaukštu? (nesvarumas jiems neleidžia)

Kokia yra greičiausia transporto rūšis? (raketa)

Sakyk, kam kosmonautams reikalingas skafandras? Erdvėje nėra oro ir yra labai skirtingos temperatūros (kartais karšta, kartais šalta). Kad žmogus ten egzistuotų, astronautai apsivelka nuo karščio ir šalčio saugantį ir kvėpuojantį skafandrą.

4 užduotis. „Raketos surinkimas“

Norėdami keliauti į kosmosą, jums reikia raketos. Paimkite paruoštas dalis ir surinkite raketas. Priklijuokite juos ant lapo. Užduoties atlikimo tikrinimas.

5 užduotis. "Atspėk"

1 komanda:

Naudokite voke esančias raides, kad pridėtumėte mažiausios planetos pavadinimą. (Merkurijus)

2 komanda:

Norėdami pridėti didžiausios planetos pavadinimą, naudokite voko raides. (Jupiteris)

    Jūs, vaikinai, skubate į savo klasę,

Be studijų viskas neišeis.

Tarp mūsų daugėja astronautų

Bet be žinios jie nepateks į Marsą!

Vaikinai! Pasiruoškite skristi! Greitai, greitai ateis valanda, kai bus atviri keliai. Į mėnulį, į Venerą, į Marsą!

    Mes gyvename savo planetoje

Tokiame nuostabiame amžiuje

Ir pirmasis žmogus, skridęs sovietine raketa, yra pirmasis!

Ne karinės žvalgybos tikslais

Ant kulkų laivo

Jis vienas skrido per visatą,

Norėdami vėl grįžti į Žemę!

Įgudusios rankos nedirbo veltui

Dėl žmonių šlovės, dėl šalies šlovės!

Mokslo dirbantys žmonės yra stiprūs Taikioje Sandraugoje!

    Ar norite tapti astronautu

Turi daug žinoti!

Bet koks kosminis maršrutas

Atvira tiems, kurie mėgsta darbą.

Tik draugiškas žvaigždėlaivis

Galima pasiimti su savimi į skrydį.

Nuobodu, niūri ir pikta

Į orbitas nepakilsime.

4. Kai astronautas skrenda virš Žemės,

Jį prižiūri milijonai vaikinų.

Vakare jie kartais žiūri į dangų,

Vaikiškos akys spindi, spindi.

Ir jie atspindi, dega ryškiai

Tos žvaigždės, į kurias jie skris!

Raketos skuba į tolimus pasaulius.

Širdis plyšta išnaudojimui. Kas tiki sparnuotais, kaip daina, svajoja,

Jis pasieks savo tikslą!

Šiais žodžiais baigiame savo bendravimo valandą ERDVĖS tema.

Taikymas