Senesnės grupės „žiemojančių paukščių“ kalbos raidos mazgų santrauka. GCD, skirto pažintiniam vystymuisi vyresniųjų grupėje, santrauka „Paukščiai yra mūsų draugai

SVETLANA REIN
Integruotos pamokos tema „Žiemojantys paukščiai“ santrauka

savivaldybės valstybinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Bendrojo ugdymo tipo darželis su prioritetiniu ugdytinių meninės ir estetinės raidos įgyvendinimu Nr. "Teremok"»

Integruotos pamokos santrauka supažindinti su išoriniu pasauliu netradicinės piešimo technikos elementais vyresnės grupės vaikams

tema: « Žiemojantys paukščiai»

Atlikta: pirmosios kvalifikacinės kategorijos auklėtoja Rein Svetlana Ivanovna

su. Vasaros kursas, 2015 m

Tikslas: vaikų žinių gilinimas apie žiemojančių paukščių.

Užduotys:

1. Išplėskite vaikų idėjas apie žiemojančių paukščių.

2. Stiprinti gebėjimą rasti ir atpažinti žiemojančių paukščių.

3. Lavinti foneminį suvokimą, bendruosius kalbos įgūdžius, artikuliacinius ir smulkiąją motoriką, vaizduotę ir kūrybiškumą.

4. Suaktyvinkite žodyną atsargos: žiemojančių paukščių, pavadinimas paukščiai: žvirblis, šarka, varna, zylė, snapas, pelėda, balandis, sterkas, kregždė;

5. Ugdyti pagarbą žiemojančių paukščių, noras jais rūpintis ir padėti.

6. Ugdyti bendravimo įgūdžius, stebėjimo įgūdžius, susidomėjimas ir meilė gamtai, emocinis suvokimas.

Įranga: žiemos miško peizažas, nuotraukos paukščiai: žvirblis, šarka, varna, zylė, genys, pelėda, balandis, bukas, kregždė, kepurės paukščiai, tiektuvas skirtas paukščiai, maistas skirtas paukščiai(kukurūzai, žirniai, saulėgrąžos, išdėstymas " pėdsakai paukščiai» , dirbtinis sniegas, plakatas « žiemojančių paukščių» , trafaretai paukščiai, popierius, klijai, arbata, garso įrašas "Balsas paukščiai» , pristatymas « žiemojančių paukščių» .

Preliminarus darbas: stebėjimas paukščiai vietoje ir už žiemos ženklų, gyvosios ir negyvosios gamtos pokyčiai; laukinių žolelių, skirtų pašarams, sėklų kolekcija žiemojančių paukščių; mįsdami mįsles, eilėraščius, liaudies ženklų patarles apie paukščiai, apie žiemą; grožinės literatūros skaitymas literatūra: pasaka "Alkanas paukštis" V. Akim; didaktiniai žaidimai „Išskrenda, neišskrenda“, „Prisimink ir pavadink“, „Kas, kur ir kaip žiemos» (skirtumas žiemojančių ir migruojančių paukščių, – Kas čia perteklinis?; loto « Žiemojantys paukščiai» .

Pamokos eiga.

Auklėtojas: Vaikinai, šiandien pas mus atvyko daug svečių ir džiaugiamės galėdami susipažinti.

Kažkas sugalvojo, paprastas ir išmintingas,

Pasisveikinkite, kai susitiksite:

"Labas rytas!"!

Labas rytas! - saulė ir paukščiai.

Labas rytas! - besišypsantys veidai.

Auklėtojas: Vaikinai, pažiūrėkite pro langą. Koks dabar metų laikas?

Vaikai – Žiema.

Auklėtojas: Kar-Kar! Esu protingas Karkuša kviečiu į pasakų šalį, bet kurią, sužinosi tik užminęs mįslę. Atidžiai klausytis!

Naktį sapnuoti kirminą

Nuostabus judo ant kalės.

Ilgas snapas ir du sparnai

Atvyks, viskas blogai!

O ko kirminas bijo,

Ar atspėjote? Tai… (Paukštis)

Auklėtojas: Kas tai?

Vaikai: Tai varna rėkia.

Auklėtojas: Varna yra kas paukštis?

Vaikai: Žiemojant.

Auklėtojas: Ir ką žiemojančius paukščius, kuriuos vis dar pažįstate?

Vaikai: Zylė, šarka, žvirblis, balandis, genys.

Auklėtojas: Taigi tikriausiai atspėjote, kad šiandien mes keliausime į pasakų šalį žiemojančių paukščių... O, kaip ten patekti? Kas tai? (rodo į pėdsakus paukščiai) .

Vaikai: pėdsakai paukščiai.

Auklėtojas: Teisingai, eikime pėdomis paukščiai(vaikai seka pėdomis paukščiai miške, sninga).

Auklėtojas: Atėjome į pasakų šalį žiemojančių paukščių.

Kar-Kar! Merginos ir berniukai, apsisukite ir užeikite žiemojantys paukščiai virsta! (dalina kepures paukščiai)

Auklėtojas: Kiekvienas paukštis turi savo būdingą plunksną, išskirtinius bruožus, pagal kuriuos mes nustatome, kaip kiekvienas vadinamas paukštis... O dabar atspėsime mįsles.

Dėmesys projektoriui (pristatymas kompiuteryje).

Auklėtojas:

Viščiukas - čiulbėk!

Peršok į grūdus!

Peck, nebūk drovus!

Vaikai: Žvirblis.

Auklėtojas:

Tai pilkasparnis paukštis

mėgsta pešti sėklas

Ir švelniai kuda.

Vaikai: balandis.

Auklėtojas:

Ji ilgauodegė,

Iš nugaros juoda-juoda.

Pilvas baltas ant pečių,

Vietoj kalbos ūžesys.

Bent kas nors pamatys – akimirksniu

Pakels čiršką – verksmą!

Vaikai:Šarka.

Auklėtojas:

Kar-kar-kar!

Apgavikas rėkia.

Koks protingas vagis!

Visi blizgantys dalykai

Mėgsta tai paukštis!

Ir ji jums visiems pažįstama,

Koks jos vardas?.

Vaikai: Varna.

Auklėtojas:

Nejudrus, mažas,

Beveik visas paukštis geltonas,

Mėgsta šoninę ir kviečius,

Skambantys šešėliai: „Šešėlis yra šešėlis!

Kokia nuostabi ši diena!"

Vaikai: Zyle.

Auklėtojas:

Kiekvienais metais skrendu pas tave

Aš noriu praleisti žiemą su tavimi

O žiemą dar raudonesnis

Mano ryškiai raudonas kaklaraištis.

Vaikai: Teisingai. Bulkas.

Auklėtojas:

Nors aš nesu plaktukas -

Beldžiu į medį:

Kiekvienas kampas jame yra

Noriu panagrinėti.

Aš vaikštau su raudona kepure

O akrobatas gražus.

Vaikai: Dvynis.

Auklėtojas:

Skraido visą naktį -

Ištraukia peles.

Ir jis taps lengvas -

Miegas skrenda į įdubą.

Vaikai: Pelėda.

Auklėtojas: Vaikinai, apie ką mes atspėjome mįsles? Pavadinkime juos eilės tvarka. Kaip juos galima pavadinti vienu žodžiu? Kas tai pas mus?

Vaikai, žiemojančių paukščių nori žaisti su tavimi.

Didaktinis žaidimas "Koks paukštis slepiasi?"

(Mokytojas kviečia vaikus atsistoti ir nusisukti, šiuo metu pašalina paveikslėlį, skaičiuojant vienas, du, trys, atidžiai pažiūrėkite. klausia: Koks paukštis dingo, koks paukštis pasislėpė, koks paukštis išskrido, ieškodamas pilnų atsakymų iš vaikų).

Auklėtojas: Vaikinai, dabar atidžiai pažiūrėkite į šiuos paukščius ir pasakykite man, kuris paukštis čia nereikalingas?

Vaikai: Martinas.

Auklėtojas: Kodėl manote, kad kregždė yra nereikalinga?

Vaikai: Skrydis paukštis.

Žaidimas lauke « Žiemojantys ir migruojantys paukščiai»

Auklėtojas: Kai paskambinsiu žiemojančių paukščių, tu skraidai aplink mane, o kai migruok, tupi. Būk atsargus.

(Varna, žvirblis, genys, zylė, šarka, kregždė, balandis ir kt.)

Auklėtojas: Kar-Kar! Vaikinai žiūri į projektorių. Kas čia per perteklius? (pristatymas – 11 skaidrė)

Vaikai: Saldainiai.

Auklėtojas: Teisingai, žiemojančių paukščių neskrenda į šiltus kraštus, nes žiemą randa sau maisto. Jie minta augalų pumpurais, sėklomis ir vaisiais, ieško sau maisto šalia žmonių gyvenamosios vietos. Žmonės maitinasi paukščiai pastatų tiektuvai.

(Vaikai prieina prie stalo ir apžiūri maistą paukščiai.)

Auklėtojas: Vaikinai, pamaitinkime paukščiai- supilkite jiems maistą į tiektuvą. Žvirbliai, balandžiai minta grūdais ir trupiniais. Mėgstamiausias zylės skanėstas – nesūdyta šoninė. Šermukšnio ir Viburnumo uogas mėgsta buliai ir mišrūnai. Varnos ir žandikauliai minta maisto likučiais, geniai – spurgų, vabzdžių sėklomis.

Auklėtojas: Kar-kar! Vaikinai pieš mūsų kelionės atminimui žiemojančių paukščių.

(Vaikai sėdi prie stalų).

Artikuliacinė gimnastika "Medenė".

Auklėtojas: O vaikinai, su kuo tapysim? Neturime teptukų, dažų.

O šiandien piešime netradiciniu būdu, naudodami klijus, trafaretą paukščiai ir arbata(rodo netradicinę piešimo techniką paukščiai naudojant klijus, trafaretą ir arbatą).

Rezultatas klases.

Auklėtojas: Vaikinai, apie ką mes šiandien kalbėjome?

Vaikai: O žiemojančių paukščių.

Auklėtojas: Vaikinai! Apsauga paukščiai- mūsų draugai ir padėjėjai kovojant su kenksmingais vabzdžiais! Padėkite jiems žiemą, kai maisto mažai ir sunku jo gauti. Gaminkite ir pakabinkite namus paukščiai, maitinkite juos augalų sėklomis, uogomis, grūdais, duona! Ačiū už dėmesį!

Pedagogas: Kuznecova I.B.

Darbo vieta: BOU "Andreevskaya vidurinė mokykla",

ikimokyklinė grupė №2.

Tikslas: plėsti vaikų idėjas apie mūsų rajone gyvenančius žiemojančius paukščius.

Užduotys:

    Išmokykite vaikus atpažinti ir pavadinti paukščius pagal išvaizdą

    Ugdykite susidomėjimą paukščių stebėjimu, nesikišdami į tai

    Ugdyti rūpestingą, geranorišką požiūrį į paukščius, formuoti norą rūpintis paukščiais žiemą.

Medžiagos ir įranga:

    Demonstracinė medžiaga: iliustracijos su žiemojančių paukščių atvaizdais, maketai su lesalo rūšimis žiemojantiems paukščiams, vokas.

    Dalomoji medžiaga: paukščių atvaizdai, supjaustyti į gabalus (galva, liemuo, uodega)

Pamokos eiga:

Vaikai sėdi ant kilimo grupėje, garso įrašas su paukščių balsais.

Pedagogas:– Vaikai, ar girdite šiuos balsus? Kas mus sveikina su tokia smagia daina?

Vaikai:- Paukščiai.

V:– Kada išgirdote tokią paukščių giesmę?

D:- Vasara.

V: - Ar dabar galima išgirsti tokį linksmą dainavimą?

D: - Ne.

V: - Ir kodėl? Prisiminkime, koks metų laikas? Eikime prie lango.

Vaikai atsako į mokytojo klausimus: „Koks sezonas?“ – Žiema. Mėnuo? – sausio mėn. Ar tau patinka žiema? Kodėl? Koks oras žiemą?

Vaikai sėdi prie stalų.

V:Žiema kitokia. Ji moka išdaigauti. Paklausykite, kas nutiko vieną dieną. (ištrauka iš KD Ušinskio pasakos „Žiemos senolės raupsai“).

Pasirodo šarka

SU: Sveiki vaikai! Šiandien buvau miške, vieni paukščiai išskrido, kiti liko. nesuprantu kas yra kas.

V: Vaikai, padėkime Sorokai tai išsiaiškinti. Kokius paukščius sutikote miške?

SU: Bet atspėk mano mįsles:

    Raudonskruostis, juodasparnis

Mėgsta pešti grūdus

Su pirmuoju sniegu ant kalnų pelenų

Jis vėl pasirodys.

(Buliuskas)

    Kaip lapė tarp žvėrių

Šis paukštis yra pats gudriausias.

Slepiasi žaliose karūnose

O jos vardas…. (Varna)

    Fidget yra mažas

Geltonkrūtis paukštis.

Valgau šoninę ir kviečius,

Ir mano vardas... (Zylė)

    Atspėk, koks paukštis

Važiuoja takeliu

Tarsi ji nebijotų katės -

Surenka trupinius

Ir tada šokinėti ant šakos

Ir čiulba: "Chick - cherik!"

(Žvirblis)

    Sukasi čirškia, šurmuliuoja visą dieną.

(Šarka atsisėda ant kėdės).

Kartu su atsakymu pasirodo paukščių iliustracijos. Mokytojas pateikia trumpą informaciją apie juos.

V:šie paukščiai liko pas mus žiemą. Kaip juos galima pavadinti vienu žodžiu?

D:Žiemojant jie lieka pas mus žiemoti.

V: Taip pat, Soroka, paklausyk, kokias eilėraščius vaikai žino apie paukščius.

Vaikai deklamuoja eilėraščius:

Visiems žinomas žmogus,

Ji rėkianti vietinė

Pamatys tamsų debesį

Pakils ant žalios eglės

Ir atrodo kaip iš sosto

Klykianti varna.

Scarlet kutai aušra

Piešia žiobrio krūtinę

Taip kad per šalčius ir pūgą

Jis nebuvo sušalęs sniege.

Ji nesėdi vietoje,

Neša naujienas ant uodegos

Gal iš jų mažai naudos

Tačiau keturiasdešimt didžiuojasi savimi.

Takais takais

Pilkas žvirblis šuoliuoja

Ko jis ieško? Ieškau trupinių

Dėl savęs ir dėl draugų.

Tegul sniegas aplink jį blizga

O žiemos vėjas piktas

Dainuoja nepavargdamas

Nupieštas zylė.

Šiek tiek gyvas. Net tviteryje nesirašo

Žvirblis visiškai sušąla.

Kaip pastebės vežimėlis su bagažu

Iš po stogo jis skuba prie jos.

Ir jis dreba dėl prastų grūdų

Ir skrenda į savo palėpę

Ir žiūrėk, tai netampa kenksminga

Nes jam taip sunku.

V: Puiku vaikinai! Jūs jau daug žinote apie paukščius. Nagi – pažaiskime žaidimą „Atpažink paukščių balsus“.

Žaidimas:

Kaip – ​​Kar – Varna.

Viščiukas – Čirikas – Žvirblis.

Xin-Xin - Zylė.

O dabar sunkiausia užduotis: Ryum - Ryum - Ryum - Bullfinch

V:Šauniai padirbėta! Vaikai, kaip manote, ar lengva paukščiams gyventi žiemą? Ir kodėl?

Vaikų atsakymai.

V: Teisingai. Žiema paukščiams yra labai sunkus metų laikas. Paukščiai neranda maisto po sniegu. O išalkę paukščiai labiau sušąla ir gali net nugaišti. Ką tu manai. vaikai, kaip galite padėti paukščiams žiemą?

Vaikų atsakymas.

V: Teisingai, paukščius reikia lesinti. O ką paukščiai lesa?

Vaikų atsakymai.

V: Teisingai. Ar nori, kad pasakyčiau tau paslaptį, ką dar valgo paukščiai?

Žvirbliai – grūduose, trupiniuose. Pažymėkime juos taip:

Zylės - grūduose, trupiniuose, o pats mėgstamiausias zylės skanėstas yra taukai:

Bulbai valgo sėklas, uogas, mėgstame šermukšnį pešioti:

Varnos, šarkos – su valymu, maisto likučiais:

V: Dabar pažaiskime dar. Dar kartą atidžiai pažiūrėkite, kas ką valgo. Dabar maišau kortas, kas jas nori sutvarkyti? (Vaikai išeina po vieną, pasiima kortelę – maisto maketą, įvardija, kas ant jos nurodyta, ir pasako, kuris paukštis jį lesa). Mokytoja giria vaikus.

V: Ir žinote, vaikai, paukščiai irgi moka žaisti. Kartą šnipinėjau, kaip žaidžia varnos. Pažaiskime šį žaidimą su tavimi.

Fizinis lavinimas.(Vaikai palieka stalus)

Čia po žaliu medžiu (Vaikai bėga, mojuoja rankomis, šokinėja)

Varnos linksmai lekia

Kar-kar-kar (garsiai)

Tik naktį jie nutyla (Vaikai pritūpę, užmerkia akis, nusiramina)

Ir visi kartu užmiega

Kar - Kar-Kar (tyliai).

Žaidimo metu mokytojas randa voką

V: Vaikai, radau voką. Kas jį čia paliko? Ar tau smalsu sužinoti? Nagi – susėsim prie stalų ir pamatysim. Taip, tai seno žmogaus – miško darbuotojo vokas! Įdomu, kas jame yra?

Mokytojas išima iškirptas paukščių iliustracijas.

V: Jei sudėsite dalis, gausite visą paukštį. Vėl žiema išdaigų, pūtė šaltas vėjas ir supainiojo visus paukščius. Lesovichek prašo jūsų pagalbos. Padėkime jam – pasodinkime paukščius ir lesinkime. Vyresni vaikai lankstys paukštį, o mažieji lesins. Štai užuomina apie tai, kas ką valgo. (pašarų modeliai).

Dirbti porose.

V: Ką vaišinsime taukais?

Saulėgrąžų sėklos?

obuolio skiltele?

Puiku, vaikai! Štai ir nustebs miško žmogus, pamatęs, kad su paukščiais viskas tvarkoje!

V: Bet jūs irgi man nepadėsite suprasti, kodėl yra dėžutė, virvelė, sėklos.

D: Padaryti lesyklėlę ir lesinti paukščius.

V: Teisingai. Ir vakare pasidarysim lesyklą, o rytoj pasivaikščioti, berniukai padės pakabinti, o mergaitės supils lesyklą. Už lango jau turime vieną lesyklą, o šią pakabinsime aikštelėje. Kas namuose gamina lesyklėles paukščiams? Kaip juos stebite? Jei dar neturite lesyklėlės, padarykite tai namuose su tėvais ir aš vis tiek turiu namų darbų visiems.

Na, dabar mes padėjome paukščiams. Apdorokime savo keturiasdešimt sėklų. Jai taip pat nelengva gyventi žiemą.

SU: Ačiū vaikams. Dabar suprantu, kodėl ne visi paukščiai išskrido ir ką jie valgo. Iki pasimatymo vaikinai!

V: Puiku vaikinai! Dabar mes šarkoms viską papasakojome apie žiemojančius paukščius, padarėme gerą darbą.

GCD santrauka kalbai lavinti vyresniojoje grupėje: „Padėkime paukščiams“

Tikslas: rišlios kalbos ugdymas, žodyno turtinimas tema „Žiemojantys paukščiai“.

Programos užduotys:

Edukacinis: patikslinkite žiemojančių paukščių pavadinimus. Įtvirtinti gebėjimą kurti nedideles aprašomąsias mįsles apie žiemojančius paukščius; išmokyti pateikti išsamius atsakymus į klausimus.

Ugdymas: Lavinti klausos ir regos dėmesį, erdvinį suvokimą ir smulkiąją motoriką, kalbos koordinaciją su judesiu.

Ugdomasis: ugdyti gebėjimą išklausyti savo bendražygių atsakymus iki galo. Ugdyti rūpestingą požiūrį į paukščius, gerumą, reagavimą;

Ugdymo sričių integracija: Socialinė ir komunikacinė raida; Kognityvinė raida; Kalbos raida;

Įranga: laiškas nuo paukščių, plano nuotraukos, snaigės, vokas, karpyti paukščių paveikslėliai, įrašas su paukščių balsais, žiemojančių paukščių nuotraukos; mnemoninis stalas, perfokortos „Pamaitink paukščius“, emblemos su paukščių atvaizdu, šarkos atvaizdas, laiškas iš Seno-Lesovičkos, spalvinimo puslapiai su paukščiais, lesyklėlės su maistu.

Parengiamieji darbai: mokytojos pokalbis su vaikais apie žiemojančius paukščius, mįslių spėjimas, paukščių stebėjimas pasivaikščiojant, pirštų gimnastika, poezija.

Pamokos eiga.

  1. Organizacinis etapas.

Sveikinimai.

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kiek svečių atėjo pas mus? Pasisveikinkime su jais!

Atsistokime greta, ratu, pasakykite „Labas!“ vienas kitą. JAV pasveikinti be tinginystės: visi“ Ei! "ir" Laba diena! "; Jei visi šypsosi - prasidės labas rytas.

Pedagogas: Vaikinai, pasakykite man, prašau, koks dabar metų laikas?

Vaikai: Žiema.

Pedagogas: Įrodyk man, kad tikrai žiema, o aš sakau, kad pavasaris.

Vaikai: Lauke labai šalta (sutinku) Dienos trumpesnės

Saulė šviečia, bet nešildo. (dešinėje)

Daug sniego, slidu (gerai)

Žmonės apsirengę šiltai (kepurės, kumštinės pirštinės, kailiniai, paltai, šalikai ir veltiniai batai)

Ledas ant upių (sutinku)

Paukščiai išskrido į šiltus kraštus, bet žiemojantys liko (gerai padaryta)

Pedagogas: Taip, vaikinai, jie man įrodė, kad žiema.

  1. Motyvuojantis ir orientacinis

Beldimas į duris. Mokytojas nueina prie durų ir atranda laišką.

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite į laišką. kieno tai? Ar tu nori žinoti?

Pedagogas: Tai seno Lesovichkos laiškas.

Skaitome laišką: „Sveiki vaikinai! Piktoji Baba Yaga pavogė ir užbūrė mano paukščius. Prašau padėti man, protingi, drąsūs ir malonūs vaikai. Noriu, kad pavasarį jie vėl dainuotų mano miške... Gelbėk mano paukščius, prašau!

Pedagogas: - Vaikinai, gal tu ir aš galime padėti seniui Lesovičiui? Ar sugrąžinsime paukščius?

Vaikai: Taip, mes padėsime.

Pedagogas: Vaikinai, kokių paukščių reikia ieškoti. Žiemojantis ar migruojantis?

Vaikai: žiemoja

Pedagogas: Turime sudaryti planą.

Taigi, ką pirmiausia turime padaryti? Pabaikime laišką, ar gali būti kokių nors įkalčių?

„……. Norėdami juos rasti ir grąžinti, turite

  1. Pavadinkite žiemojančius paukščius.
  2. Apibūdinkite žiemojančius paukščius.
  3. Surask juos.
  4. Pašarinkite paukščius.
  5. Grąžinkite juos į mišką.

Pedagogas: Na, vaikinai, mes sukūrėme planą, turime pradėti jį įgyvendinti.

Pedagogas: Taigi, pirmoji užduotis. Vaikinai, įvardinkite paukščius, kurių ieškosime.

Vaikai: žvirbliai, varnos, šarkos, balandžiai, zylės, buliai, auksagalviai, riešutmedžiai, vaškiniai

Pedagogas: Kaip vienu žodžiu pavadinti visus šiuos paukščius?

Vaikai: žiemoja.

Pedagogas: Kodėl jie taip buvo vadinami?

Vaikai: Nes šie paukščiai neišskrenda į šiltesnius kraštus, o lieka pas mus žiemoti

Pedagogas: Bet tam, kad juos rastume, turime eiti į pasakišką žiemos mišką. Norėti?

Pedagogas: Visi kartu tarkime stebuklingus žodžius: (su muzika) Apsisuk, apsisuk žiemos miške, susirask save.

Klausyk, čia kažkas yra.

Vaikai: Taip, tai paukščiai

Žvirblis – čirškia

Varna – keksa

Šarka – čiulba

Zylė - švilpukai

Bullfinch – švilpukai

Dnygė – trūkinėja

Pelėda – kaukia

Pedagogas: Gerai padaryta,

Kita mūsų užduotis – apibūdinti paukščius. Siūlau papasakoti apie žiemojantį paukštį, jo neįvardijant, pagal jums pažįstamą schemą. O mes pabandysime atspėti, apie kurį paukštį kalbame.

Aprašomosios istorijos apie paukščius kūrimas (5 vaikai)

Pedagogas: Vaikinai, kas to nori? Išeik, nufotografuok mums jos nerodydamas ir papasakok apie tai.

Vaikai: Tai mažas paukštis. Žiemojant. Jis turi galvą, snapą, liemenį, sparnus, uodegą ir kojas. Galva, sparnai, uodega juodi, nugara pilka, krūtinė raudona. Mėgsta vaišintis kalnų pelenais. BULIKAS

Tai didelis paukštis. Žiemojant. Turi didelius sparnus, ilgą uodegą, ilgą ir tvirtą snapą, juo beldžiasi į medieną, iš po žievės ištraukia kenkėjus. Jis turi galvą, kaklą, nugarą, sparnus – juodus su baltomis dėmėmis, o ant galvos – raudonas plunksnas. Minta vabzdžiais ir kūgių sėklomis. MEDŽIAGĖ

Šis paukštis mažas. Žiemojant. Jis turi galvą, snapą, liemenį, sparnus, uodegą ir kojas. Kūnas padengtas pilkomis plunksnomis, nugara ruda, ant sparnų yra baltos ir juodos juostelės. Minta vabzdžiais, duonos trupiniais, grūdais, sėklomis. Visą dieną šokinėja ir čiulba. Žvirblis

Tai mažas paukštis. Žiemojant. Ji turi mažą aštrų snapą, ilgą uodegą, ilgas kojas, aštrius nagus. Galva ir uodega juodi. Nugara žalia. Krūtinė geltona su juoda juostele. Minta vabzdžiais, sėklomis, maisto gabalėliais. Šis paukštis labai mėgsta šoninę. TIT

Tai didelis paukštis. Ji turi didelį snapą, dideles letenas, dideles akis. Jis visas padengtas juodomis plunksnomis. Jis minta maisto atliekomis. Tai visaėdis paukštis. VARNA

Tai didelis paukštis. Jis turi ilgą, aštrų snapą ir ilgą uodegą. Galva, nugara, sparnai ir uodega juodi. Pilvas ir šonai balti, todėl vadinami „baltapusiais“. Minta uogomis, sėklomis, vabzdžiais. MAGPIE

Pedagogas: Vaikinai, ar atspėjote, apie kurį paukštį Nastja mums papasakojo?

Vaikai: Taip, tai zylė, bukas ir pan.

Pedagogas: Eikime jų ieškoti. Žiūrėk, čia kažkieno pėdsakai. Tikriausiai Baba Yagi, sekime juos

Pedagogas: O, vaikinai, pažiūrėkite į mūsų kelyje snigtą. (iš popieriaus iškirptos snaigės, po kuriomis paslėptas vokas).

Kvėpavimo pratimas: „Pūskite ant snaiges“. (laviname ilgą ir sklandų iškvėpimą) - Auklėtojas: Pūskime ant sniego, pažiūrėkime, kas po juo. Puiku, vaikai, jūs ne tik protingi, bet ir stiprūs.

Pedagogas: Žiūrėk, kas čia per vokas? Norite pamatyti, kas jame yra? (Nuotraukos supjaustytos dalimis voke)

Vaikai: Taip, norime

Pedagogas Tai Baba Yaga gudrybės! Baba Yaga užšaldė paukščius, pavertė juos ledo dalelėmis, jei sujungiate dalis, tada išlaisvinate paukščius. Bet dirbsime poromis. Pasirinkite sau porą ir eikite prie stalų.

Didaktinis žaidimas: „Išlaisvink paukštį“ (iškirptų paveikslėlių sudarymas ištisų paukščių atvaizdų)

Pedagogas: Vaikinai, išvardinkite paukščius, kuriuos surinkote?

Vaikai: Mes su Sonya rinkome zylę.

Mes su Denisu surinkome varną. ir kt.

Pedagogas: Puiku, vaikinai, jie padėjo išlaisvinti paukščius. Eikime į savo vietas. Vaikinai, prisiminkime, ką turime toliau pagal planą?

Pedagogas: Puiku, vaikinai, mes išlaisvinome paukščius, bet ką, jūsų manymu, mes pamiršome su jumis padaryti. (Atkreipkite dėmesį į planą)

Vaikai: lesinkite paukščius.

Pedagogas: Maitinkite teisingai. Kaip gydyti paukščius:

Vaikams: duonos trupiniai, šermukšnio uogos, gudobelės uogos, šoninė, grūdai, javai, sėklos, riešutai, vaisiai.

Pedagogas: Dabar paimkite savo kėdes, eikite prie stalų ir paskirkite maistą kiekvienam paukščiui.

Bet pirmiausia minkysime pirštus Pirštų gimnastika

Skriskite, paukščiai (pirštų judesiai „šaukia“)

Zylei duosiu salą. (4 kartus - vieno delno judesiai ant kito)

Padarysiu trupinius (piršteliai su žiupsneliu - "byra duona")

Šiek tiek duonos.

Šie trupiniai skirti balandžiams (ištieskite dešinę ranką į priekį atviru delnu)

Šie trupiniai skirti žvirbliams. (tas pats - kaire ranka)

Žarnos ir varnos

Valgyk makaronus! (trinkite delnu ant delno,

„Makaronų kočiojimas iš duonos“)

Vaikai atlieka užduotį.

Pedagogas: Vaikinai, dabar patikrinkime, ar tinkamai šėrėte paukščius. (Patikrinti paskambinkite vienam vaikui). Gerai padaryta, vaikinai, atlikote darbą. Pedagogas: Mes šėrėme paukščius, leidome jiems skristi į mišką pas senį Lesovičių. Atsisveikinkime jiems su paukšteliu. ĮRAŠYKITE SKREIDANČIŲ PAUKŠČIŲ garsą.

Ir mes žaisime su jumis. Merginos ir berniukai aplink juos virsta žiemojančiais paukščiais. (paskirstykite emblemas su skirtingų paukščių atvaizdais)

ŽAIDIMAS "Feder"

Auklėtoja: Išgirdę savo paukščio vardą, išbėgkite ir atsisėskite ant kilimo šalia lesyklėlės (skaičiau Z. Aleksandrovos eilėraštį „Naujas valgomasis“)

Atidarėme valgomąjį.

Žvirblis, kaimynas tauras,

Pietausite žiemą.

Apsilankykite pirmą savaitės dieną

Pas mus atskrido zylės.

O antradienį žiūrėk

Atskrido buliai.

Trečiadienį buvo trys varnos

Nesitikėjome jų vakarienei.

O ketvirtadienį iš visur -

Godžių žvirblių pulkas.

Penktadienį mūsų valgomajame

Balandis vaišinosi koše,

O šeštadienį už pyrago

Atskrido septyni keturiasdešimt.

  1. Refleksinė – vertinamoji stadija

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkime į savo planą. Ar mes padarėme viską?

Pedagogas: Ką mes padarėme?

Vaikai: Padėjo seniui-miško žmogui surasti užburtus paukščius. Skambino žiemojančius paukščius, ieškojo paukščių, rinko iškarpytas nuotraukas su paukščiais, aprašė paukščius, lesino paukščius ir paleido į mišką.

Pedagogas: Kokie jūs geri bičiuliai, jūs padarėte tokį gerą darbą. Mūsų kelionė į žiemos mišką baigėsi, laikas mums grįžti namo. Užmerkiame akis. Vienas, du, trys, keturi, penki grįžtame atgal.

Beldžiasi į duris: Šarka su laišku nuo Seno-Lesovičiaus

Pedagogas (skaito laišką) Mieli vaikinai, labai ačiū, kad man padėjote. Labai džiaugiuosi, kad jūsų grupėje vaikai tokie geri, drąsūs ir protingi. Apie tave pasakojau visiems miško gyventojams. O labiausiai man patiko, kad dirbate kartu ir kartu. Ir už tai paruošiau jums dovaną - skanėstą. Iki pasimatymo mano pasakų miške. Senis yra miško žmogus“.

  1. Tolesnis darbas.

Pedagogas: Vaikinai, mes kabinsime lesyklėles savo svetainėje ir lesinsime paukščius visą žiemą.

Savivaldybės ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Bendrojo ugdymo tipo darželis, prioritetiškai įgyvendinantis ugdytinių fizinę ir aplinkosauginę raidos kryptį
№43 "Srautas"

Atviros pamokos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogams santrauka

apie holistinio pasaulio vaizdo formavimą vyresniųjų grupėje:

"Žiemojantys paukščiai"

Parengta ir atlikta:

auklėtoja Sokolova O.G.

Programinės įrangos turinys:

  1. Formuokite vaikų idėjas apie žiemojančius paukščius. Padėkite atskleisti ryšius tarp gyvosios ir negyvosios gamtos, naudojant paukščių sezoninio elgesio pavyzdį, tarp paukščių išvaizdos ir jų mitybos, judėjimo ir gyvenimo būdo.
  2. Pratimas vartojant būdvardžius, antonimus, plėsti žodyną.
  3. Lavinti gebėjimą raiškiai pasakoti, klausytis gamtos muzikos. Prisiminkite savaitės dienas.
  4. Ugdykite meilę paukščiams, norą jiems padėti.

Regioninis komponentas: ugdyti meilę Vologdos poetų poezijai, supažindinti su ja.

Įranga: lesyklėlė paukščiams, paukščius vaizduojančios iliustracijos, garso įrašas (paukščių giedojimas – muzikos instrumentai), geometrinės figūros individualiam darbui, balti popieriaus lapai, kūgiai (atviri ir neatplėšti), klijai (pieštukas).

Preliminarus darbas: paukščių stebėjimas pasivaikščiojimo metu, iliustracijų peržiūra, pasakojimų ir eilėraščių apie paukščius skaitymas, mįslių užminimas, garso įrašų klausymas (Vladimiro Zotovo edukacinis serialas „Miško abėcėlė“, paukščių piešimas).

Pamokos eiga:

Pedagogas: Ji skaito O. Vysotskajos eilėraštį „Amatininkė žiema“:

Atėjo žiema, ji užimta:

Apvyniotas sniegu

Visi nelygumai ir kelmai

Suolai ir rietuvės.

Žiema pasakė ąžuolui

Užmeskite pūkuotą kailį

Uždėjau kailinį ant eglės,

Šiluma apėmė visus

Waxwings skaistalai

Ant beržo šakų.

Jie neišskrido

Ar jie išgyvens šalčius?

Parodyk vaškinį sparną ir fleitą, tegul klauso.

Pedagogas: Vaikinai, apie ką, jūsų manymu, šiandien kalbėsime.

Vaikų atsakymai:

Pedagogas: Šiandien kalbėsime apie žiemojančius paukščius. Kokie tai paukščiai, drąsūs ir ištvermingi, kurie nebijo žiemos ir lieka su mumis? Pavadinkite juos.

Vaikų atsakymai:

Pedagogas: Kodėl vieni paukščiai skrenda į pietus, o kiti ne? (Veskite į atsakymą, kad priežastis yra maisto trūkumas (alkis)).

Vaikų atsakymai:

Pedagogas: Kaip tu ir aš galime padėti paukščiams išgyventi badą?

Vaikų atsakymai:

Mokytojas prašo vaikų atspėti, kas paslėpta po skara. (Nauja tiektuvas)

Pedagogas: Štai nauja valgykla paukščiams. Kokį eilėraštį apie paukščių valgomąjį žinome? Prisiminkime tai.

Naujas valgomasis (pagal vaidmenį)

Apsilankykite pirmą savaitės dieną

Pas mus atskrido zylės.

O antradienį žiūrėk

Atskrido buliai.

Trečiadienį buvo trys varnos

Nesitikėjome jų vakarienei.

O ketvirtadienį iš viso

Godžių žvirblių pulkas.

Penktadienį mūsų valgomajame

Balandė vaišinosi koše

O šeštadienį už pyrago

Atėjo septynios keturiasdešimt

Sekmadienis sekmadienis

Pas mus atėjo pavasario svečias

Keliautojas Starlingas

Tai dainos pabaiga.

Vaikų rankose paukščių iliustracijos.

Pedagogas: Kas čia perteklinis? Kodėl? (Varnėnas)

Vaikų atsakymai:

Pirštų gimnastika: Voronenka pasigedo varnos

Pedagogas: Užduosiu tau mįslių, o tu jas atspėsi ir papasakosi, ką žinai apie šiuos paukščius.

Beldžiu į medį

Noriu gauti kirminą

Nors ir pasislėpė po žieve

Tu vis tiek būsi mano.

Paskelbkite iliustracijas (mednis)

Vaikų pasakojimas apie genį.

Pedagogas: O štai kaip genio garsas perteikiamas muzikos instrumentais.

(garso įrašas „Aplinkinio pasaulio garsai. Iš ko gimė muzika“)

Kas ten šokinėja, ošia.

Kle - klee - kle - dainuoja su švilpuku. (Crossbill)

Mokytojas iškabina iliustracijas, parodo eglės kankorėžius.

Vaikų pasaka apie snapelį.

Pedagogas: Daryti išvadą, kad mišrūnas yra vienintelis paukštis, kuris žiemą veisia jauniklius. Yra maisto (valgė sėklas).

Psichofizinė gimnastika: „Sušildykime jauniklį“

Įsivaizduokite, kad jūsų rankose yra mažas besparnis viščiukas. Ištieskite rankas, delnus aukštyn. Dabar sušildyk jį. Lėtai, po vieną pirštą, sulenkite delnus. Paslėpkite juose jauniklį, kvėpuokite ant jo, šildydami lygiu, ramiu kvėpavimu. Padėkite delnus ant krūtinės. Suteikite viščiukui savo širdies ir kvėpavimo gerumą. Dabar atidarykite delnus ir pamatysite, kaip jauniklis laimingai skrenda aukštyn. Šypsokis jam ir neliūdėk: jis vis tiek ateis pas mus.

Viščiukas - čiulbėk! Peršokti į grūdus.

Peck, nebūk drovus! Kas čia?

(Žvirblis).

Pedagogas: Mūsų Vologdos poetas N. Rubcovas labai gerai parašė apie žvirblio gyvenimą žiemą:

Eilėraščio (vaiko) skaitymas.

Šiek tiek gyvas. Net tviteryje nesirašo

Žvirblis visiškai sušąla.

Kaip pastebės vežimėlis su bagažu-

Iš po stogo skuba pas ją!

Ir jis dreba dėl prastų grūdų,

Ir skrenda į savo palėpę ...

Ir žiūrėk, tai netampa kenksminga

Nes jam taip sunku.

Fizinis lavinimas:

Tarp baltų balandžių (apskritimas)

Vikris žvirblis šuoliuoja (šuoliuoja ratu).

Žvirblis yra paukštis

Pilki marškiniai.

Atsakykite žvirblis (bando išskristi iš rato)

Išskrisk, nesidrovėk! (vaikai neįleis)

Pratimas:

Iš geometrinių figūrų išdėliokite paukštį (aplikacija)

Inkaravimas:

Pedagogas:

Apie ką mes šiandien kalbėjome klasėje?

Kodėl paukščiai lieka pas mus žiemoti?

Kaip galime padėti paukščiams žiemą?

Pedagogas: Skaito A. Jašino eilėraštį „Pamaitink paukščius“

Žiemą lesinkite paukščius

Tegul iš visų galų

Jie plūste pas mus kaip į namus

Pulkai verandoje

Kiek jų miršta – neskaičiuokite

Sunku įžiūrėti

Bet mūsų širdyje yra

Ir paukščiams šilta

Jų maistas nėra turtingas -

Reikia saujos grūdų

Viena sauja – ir nebaisu

Bus žiema

Ar įmanoma pamiršti:

Gali nuskristi

Ir jie liko žiemoti

Kartu su žmonėmis.

Treniruokite savo paukščius šaln

Į savo langą

Kad be dainų nereikėtų

Sveikiname pavasarį.

SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO IKIMOKYKLINĖ UGDYMO ĮSTAIGA "POLTAVOS LOPŠELIS" RODNIČOKAS "
Khazova N.D. I kvalifikacinės kategorijos auklėtoja. Poltavka 2013 m
Švietimo sričių integracija:
"Saugumas",
„socializacija“,
„Bendravimas“,
„Grožinės literatūros skaitymas“,
„Meninė kūryba“.
Vaikų užsiėmimų rūšys:
žaismingas, produktyvus,
komunikabilus,
pažintinis – tyrimas.
Tikslas:
ekologinių žinių apie žiemojančius paukščius formavimas ir atsakinga jų priežiūra.
Užduotys:
plėsti vaikų idėjas apie žiemojančius paukščius.
Išmokti atskirti žiemojančius paukščius pagal balsą ir išvaizdą;
veda prie supratimo, kad žiemojantiems paukščiams gali padėti pakabinamos lesyklėlės.
Stiprinti vaikų žinias apie maistą, kurį galima naudoti lesinant paukščius.
Didinkite susidomėjimą ir pagarbą paukščiams.
Planuojamas rezultatas:
gali palaikyti pokalbį apie paukščius;
aktyviai ir maloniai bendrauja su mokytoju ir bendraamžiais spręsdami žaidimo ir pažinimo užduotis.
Medžiagos ir įranga:
Objektų nuotraukos, vaizduojančios žiemojančius paukščius,
paukščių nuotraukos,
enciklopedijos apie paukščius,
diagramos, apibūdinančios paukščių išvaizdą.
garso įrašas "Paukščių balsai"
iškirpti paveikslėlius.
Pristatymas.
Stalo žaidimas "Surinkite paukštį"
Mįslės apie paukščius.
D / žaidimas "Kas rėkia kaip"
Paukščių viktorina

Preliminarus darbas:
Eikite į parką.
Paukščių stebėjimas pasivaikščiojimo metu.
Pokalbiai apie žiemojančius paukščius.
Nagrinėjant iliustracijas.
Informatyvių pasakojimų apie paukščius skaitymas.
Garso įrašo „Paukščių balsai“ klausymas
Lesyklų gaminimas kartu su tėveliais.
Organizuotos vaikų veiklos turinys
1. Organizacinis momentas.
K. Prieš pradėdami, pastatykime „Draugystės kalną“ susikibę rankomis.
(Aš ištiesiu ranką, kitas vaikas uždeda ant jos ranką ir pan.)
K. Pažiūrėkite, koks aukštas kalnas, kokia stipri mūsų draugystė. Su tokiais draugais bet koks darbas gula ant pečių, ir tai mums šiandien naudinga.
K. Koks metų laikas?
(vaikų atsakymai)
Žiema atėjo savaime. Pučia šalti vėjai, šaltis grandinėmis sukaustė visą žemę, aplinkui sniegas, nuo vėjo girgžda pliki medžiai.
Vaikai stovi ratu. Beldimas į duris. Mokytojas parodo vaikams el.
K. Mieli vaikai, į mūsų grupę atėjo el. laiškas iš tolimosios Afrikos. (Perskaito laišką)
"Sveiki! Jums rašo karštosios Afrikos vaikai. Čia vasara. Viskas žydi, žaliuoja, drugeliai skraido, vikšrai pilni. Turime daug paukščių.
Mes niekada nematėme žiemos ir nerimaujame dėl paukščių, kurie žiemoja su jumis. Kaip jie praleidžia žiemą? Jie tikriausiai šalti ir alkani. Papasakok, prašau, kaip paukščiai žiemoja? Mums labai įdomu.
Iš anksto labai ačiū!
Iki pasimatymo!"
K. Vaikinai, kaip galite papasakoti Afrikos vaikams apie žiemojančius paukščius? Juk Afrika labai toli.
(vaikai kuria sakinius: siunčia žinutę el. paštu, skambina, rašo laišką, plepa internete ir pan.)
Mes apsigyvename ties pasirinkimu – bendravimu internetu.
Vaikai sėdi ant aukštų kėdžių.
Jūs, žinoma, žinote, kad atėjus šaltiems orams daugelis paukščių išskrenda į šiltesnius kraštus. Bet ne visi, yra ir tokių, kurie neišskrenda.
K. Kaip šie paukščiai vadinami?
(vaikų atsakymai)
B. Vaikai vardija žiemojančius paukščius.
(Vaikų atsakymai)
K. Kodėl jie liko?
(Vaikų atsakymai)
K. Vaikinai, pažiūrėkime į mūsų rajone žiemojančius paukščius, bet kad būtų aišku, apie kurį paukštį kalbate, pirmiausia apibūdinkite jo išvaizdą.
(sunkumų turintiems vaikams siūlomos paukščių išvaizdos aprašymo schemos). Diagrama yra interaktyvioje lentoje.
Vaikai pradeda tyrinėti zylę, bulkiuką, genį, žvirblį, balandį, varną, šarką.
Tai zylė. Jos krūtinė geltona, galva ir sparnai juodi. Žiemą ji minta šermukšnio uogomis, kankorėžių sėklomis, medžių pumpurais. Labai mėgsta žalią mėsą.
Tai bukas. Siauras yra šiek tiek didesnis nei žvirblis. Ji turi raudoną krūtinę, melsvai pilką nugarą, juodą galvą ir sparnus. Ateina pas mus su pirmuoju sniegu, mėgsta šermukšnio uogas.
Tai genys. Žiemą geniai minta spygliuočių medžių sėklomis. Dvynių plunksnų spalva įvairi, tačiau daugumos rūšių ryški – juoda, žalia ar marga. Tai vienas iš labai naudingų mūsų miškų paukščių: ištisus metus naikina kenkėjus. Jis yra miško gydytojas.
Šis žvirblis yra žvalus, linksmas, išradingas ir bendraujantis paukštis. Graužia avižas, soras, žiemą apsigyvena prie žmogaus būsto, graužia viską, ką randa – visaėdis paukštis.
Tai balandis. Turi puikų regėjimą – išskiria vaivorykštės spalvas. Balandžių plunksnų spalva skiriasi. Minta augaliniu maistu: sėklomis, uogomis, vaismedžių vaisiais. Balandžiai labai prisirišę prie žmonių.
Tai varna. Varnos yra labai protingos. Plunksna juoda su žaliais atspindžiais. Varna valgo viską. Dėžutė, pelės, paukščiai ir jų kiaušiniai, kirmėlės ir vabalai, žuvis, daržovės, vaisiai, sūris, varškė – viskas jai tinka. Gamtoje varna neabejotinai yra naudinga, tačiau šalia žmonių ji tampa vagimi.
Jau keturiasdešimt. Šarka yra visaėdis paukštis. Galva, kaklas, krūtinė ir nugara juodi, pilvas ir pečiai balti. Ji valgo ir gyvulinį, ir augalinį maistą. Šarka ieško maisto – vabzdžių, vorų ir medžio utėlių – ant žemės. Deja, šarkos dažnai apsigyvena soduose ir niokoja paukščių giesmininkų lizdus.

Fizinis lavinimas
K. Vaikinai, pažiūrėkite į lizdą. O kas yra viduje, dabar išsiaiškinsime.
(lizdelyje yra mįslių)
Mįslių spėjimas
1) beldžiu į medieną,
Noriu gauti kirminą.
Nors jis pasislėpė po žieve
Jis vis tiek bus mano.
(mednis)
2) juodasparnis, raudonkrūtis,
Jis ras prieglobstį visur.
Jis nebijo peršalimo
Su pirmuoju sniegu.
(buliukas)
3) Mėgsta šokinėti ir skraidyti,
Peck duoną ir grūdus.
Vietoj „labas“ esu pripratęs
Papasakok visiems.
(Žvirblis)
4) viskas užimta ir sukasi
Viskas švilpia ir šniokščia,
Ji negali ramiai sėdėti
Jis vadinamas ……. Zyle.
5) Įtrūkęs nuo pat ryto:
Por-r-ra! Por-r-ra! Ar jau laikas?
Toks vargas su ja,
Kai sprogsta …… keturiasdešimt.
B. Žiemojantys paukščiai nebijo šalnų ir sugeba gauti maisto net ir šalčiausiu oru. Jie ieško vabzdžių, besislepiančių žievės plyšiuose, namų ir tvorų plyšiuose, ieško lapuočių augalų vaisių ir sėklų, spygliuočių medžių kankorėžių su sėklomis. Tačiau sningant, siaučiant pūgoms ir stiprioms šalnoms paukščiai badauja ir net miršta. Jie skrenda į mūsų namus pagalbos. Ir tu ir aš turime padėti mūsų plunksnuotiems draugams išgyventi žiemą.
K. Ką turime daryti, kaip padėti jiems išgyventi šaltuoju metų laiku?
Vaikai: Būtina pagaminti lesyklėles ir lesinti paukščius.
B. Teisingai, paukščiai turi būti lesinami žiemą, pasirūpinkite jiems lesyklėmis balkone, sode, parke, miške, mūsų svetainėje darželyje - visur galite sutvarkyti valgyklą paukščiams.
K. Kokias šėryklas paruošėte?
(rodo tiektuvus)
K. Tavo tėvai tau padėjo. Iš ko gaminote lesyklėles?
(vaikų atsakymai)
K. Kuo lesiate paukščius?
K. Kodėl, jūsų nuomone, žiemą vis dar reikia padėti paukščiams?
Vaikai: kad jie po žiemos savo dainavimu papuoštų žiemą ir vasarą. Paukščiai yra žmonių draugai, jie sunaikina daugybę vabzdžių kenkėjų, paskleidžia sėklas.
B. Padėkite paukščiams, ir jie jums atlygins žaliais parkais, miškais, išsaugotais laukų ir sodų pasėliais, daržais.
"Stalo žaidimas" Surinkite paukštį"
Paukščių viktorina
Kodėl bukas buvo vadinamas bulkiu? (pasirodo su pirmuoju sniegu)
Kuris paukštis turi ilgiausią liežuvį? (prie genys)
bet kokio paukščio vaikas (viščiukas).
Kuris paukštis dėvi geltoną palaidinę su juodu kaklaraiščiu? (zylė)
Gyvenimas, kuris paukštis yra labai glaudžiai susijęs su žmonėmis? (Žvirblis)
Kodėl buliai ir zylės mėgsta draugauti su geniu? (jie paima vabzdžių likučius, nusėda įdubose)
"Didaktinis žaidimas" Kas kaip rėkia"
paukščių balsai: zylės, bukas, genys, žvirblis, balandis, varnos, šarkos.
Atspindys:
K. Pastatykime „Draugystės kalną“ vėl su jumis, kaip sekasi?
(vaikų atsakymai)
K. Ar manote, kad galėjome papasakoti Afrikos vaikams apie žiemojančius paukščius? Kas ir kas mums tai padėjo? Ką naujo išmokote? Šauniai padirbėta!