Pamokos apie kalbos vystymąsi (vyresnioji grupė) tema: Pamokos-pokalbio apie kalbos raidą vyresniojoje grupėje tema „Mano mėgstamiausias žaislas. Pamoka-pokalbis „Dialoginės kalbos raida“ (parengiamoji grupė)

Elena Lukjanova
Pamoka-pokalbis „Dialoginės kalbos raida“ (parengiamoji grupė)

Tikslai ir tikslai:

Toliau tobulėti dialoginė vaikų kalba... Išmokite teisingai palaikyti pokalbį forma ir turiniu, atsakyti į klausimus, mokėti atsakyti ir pagrįsti. Sudarykite lyginamąjį ir apibendrintą herojų vertinimą. Formuoti vaikams idėjas apie moralines santykių su kitais formas - sąžiningumą ir teisingumą. Išsiaiškinkite idėjas apie gerus ir blogus veiksmus. Puoselėti bendravimo kultūrą.

Vaikinai, šiandien mūsų laukia labai įdomi kelionė su jumis, leisimės į kelionę gerų darbų maršrutu, tačiau šios knygos ir iliustracijos padės mums keliauti. Maršrutas turi sustojimą. Taigi turėsime daug stotelių. Pirmasis sustojimas yra „Būkite mandagus“. Prisiminkite ir pasakykite, kokį darbą mes skaitome apie mandagumą (vaikai V. Osejevos darbą vadina „Stebuklingu žodžiu“) aš klausiu klausimus: Kaip galite įvertinti Pavliko elgesį? Kas padėjo jam tapti mandagiam? Kaip magiškas žodis padėjo Pavlikui? Sąrašas Kokius dar mandagius žodžius žinai? Ar gerai nutraukti suaugusiųjų pokalbį? Dabar pažiūrėkite į šią knygą. Kaip jis vadinamas ir kas jį parašė (V. Majakovskis „Kas yra gerai, o kas blogai“) Pasakyk man, ką sako ši knyga? Kokie geri darbai šioje knygoje? Vaikai mintinai deklamuoja du gerus darbus iš knygos. Šauniai padirbėta. Vaikai, kokius darbus darote ar galite? Klausau vaikų atsakymų (padėti vaikams pasigaminti žaislų, priklijuoti knygas, pamaitinti paukščius, prižiūrėti katę, padėti mamai pakloti lovą ar atsinešti maišelį ir pan.). Vaikinai, ar galite papasakoti, kaip vienas iš jūsų padarė gerą darbą, gerą darbą, padėjo mamai, močiutei, draugui ar kūdikiui, vienam iš gyvūnų. Klausau vaikų istorijų iš asmeninės patirties. Na, dabar jūs ir aš žinome, kaip elgtis su suaugusiaisiais, būti mandagiems ir daryti tik gera, daryti gerus darbus, bet jokiu būdu ne blogus.

Ir dabar mūsų kelionė tęsiasi. Atvykome į „Pasakų karalystę“. Pažvelkite į šį paveikslėlį. Tikriausiai atpažinote šią pasaką, kaip ji vadinama („Pelenė“) aš klausiu klausimus: Kas, tavo manymu, yra blogis pasakoje? Kas yra malonus? Kodėl? Kokį darbą dirbo Pelenė? Kas padėjo Pelenei? O kaip Fėja? Kokia ji? Kaip pasaka baigėsi? Gėris triumfavo prieš blogį. Kodėl taip manai? Dabar aš jums perskaitysiu ištrauką iš pasakos ir jūs atspėsite, kaip tai yra paskambino: „Dukros žinojo tik tai, kad gali sėdėti prie vartų ir žiūrėti į gatvę, tačiau Kroshechka-Khavroshechka dirbo už jas, apgaubė jas, verpė jas, audė jas ir niekada negirdėjo gero žodžio“. Ar sužinojote, iš kurios pasakos ši ištrauka? Teisingai, iš r. n. pasakos „Khavroshechka“. Klausimai vaikai: Kas šioje pasakoje yra blogis? Kas yra malonus? Kaip Pelenės pamotė ir Khavroshechka pamotė yra panašios viena į kitą? Kuo Khavroshechka ir Pelenė panašios viena į kitą ir kaip apibūdinama jų išvaizda? Kaip gėris įveikė blogį? Mes ką tik kalbėjome su jumis apie gėrį ir blogį. Jūs turite būti malonus ir daryti gera žmonėms, tada su jumis bus elgiamasi maloniai. O kokias patarles žinote apie gėrį ir blogį7 (Blogai tam, kuris niekam nedaro nieko gero).

O dabar vadinama kita stotelė ji: "Draugystė ir bičiulystė". Pažiūrėkite į šias nuotraukas. Pažvelkime į pirmąjį paveikslėlį:

1) Vaikai pamatė sūpynes, visi norėjo jomis važiuoti. Pirmiausia sėdėjo Tanya, o Valja pradėjo ją sūpuoti. Vova atėjo, jis taip pat nori važiuoti.

Kaip turėtumėte žaisti?

2) Berniukas sėdi ant sūpynių, mergaitės jį sūpuoja. Visi linksminasi.

Klausimai: Kaip vaikai žaidžia? Kokia jų veido išraiška? Kodėl nusprendėte, kad vaikai žaidžia kartu?

3) Viena mergina rankomis laiko sūpynes, kita varo vaikiną šalin. Jis

nuleidęs galvą, nusiminęs.

Klausimai: Kaip manote, kas čia vyksta? Ar merginos elgiasi teisingai? Kokie merginų veidai? 7 Ar toks požiūris malonus Vovai? Kodėl manote, kad jis įžeistas?

Vaikinai, ką jūs darytumėte šioje situacijoje? Parodyk šį paveikslėlį. Tai gerai, tikras draugas ir bendražygis turėtų daryti tą patį - dalintis žaislais, žaisti kartu, draugai turėtų padėti visiems, nepalikti bėdų, žaisti kartu ir taikiai. Draugystė turi būti apsaugota, jei esate draugai, tada eisite į mokyklą, vis tiek reikia prisiminti vienas kitą ir padėti. Kokias patarles žinote apie draugystę ir draugystę? („Ieškokite draugo, bet rasite vertę“, „Ištikimas draugas yra didžiausias turtas“)

Tai buvo mūsų gerų darbų kelionės pabaiga. Dar kartą priminsime sau, kad reikia būti mandagiam, maloniam, daryti tik gerus darbus, taip pat būti draugiškiems ir dėmesingiems vieni kitiems ir suaugusiems.

Susiję leidiniai:

- Žaiskime! - integruota baigiamoji pamoka (matematika, raštingumas, kalbos ugdymas) - parengiamoji grupė TIKSLAI: - Išmokite analizuoti savo darbo rezultatą (jaustukai yra simboliai). - Skatinti susidomėjimo mokytis mokykloje formavimą, pvz.

Pokalbis „Karo vaikai“ (parengiamoji grupė) Programos tikslai: Išplėsti vaikų žinias apie 1941–1945 m. Didįjį Tėvynės karą, ugdyti vaikams pasididžiavimą savo žmonėmis.

Pokalbis „Mūsų gimtoji armija“ (parengiamoji grupė) Tikslas: išsiaiškinti vaikų idėjas apie Rusijos armiją, kuri saugo mūsų Tėvynės sienas, paaiškinti posakio „Vietinė armija“ prasmę. Pokalbio eiga.

Pokalbis apie duoną (vyresnioji, parengiamoji grupė). Pokalbis apie duoną (vyresnioji, parengiamoji grupė). Programos turinys: įtvirtinti žinias, kad duona yra vertingiausias maisto produktas.

Žaidimas-pokalbis „Miško mįslės“ (parengiamoji grupė) Mįslės: Yra stulpas į dangų, o ant jo yra palapinė - baldakimas. Raudono vario stulpas yra nukaltas, o baldakimas yra žalias. (Pušis) Nuleidau garbanas į upę.

Integruota pamoka parengiamajai grupei su kalbos ugdymo elementais Tema: „Vasara“ Integruota pamokos vaizdinė veikla su kalbos vystymo elementais tema „Vasara“ (parengiamoji grupė) Programos turinys:.

Savivaldybės biudžetinė papildomo ugdymo įstaiga

„Vaikų kūrybos centras“ Orenburge

Atvira pamokos santrauka

dėl kalbos raidos

Tema: „Pokalbis apie draugystę“

6-7 metų vaikams,

Pamokos forma: grupė

papildomo ugdymo mokytojas

Orenburgas

2015

Planas - pamokos metmenys

6 skyrius:"Netrukus į mokyklą"

1 pamokos tema:„Pokalbis apie draugystę“

Tikslas: plėtrai aktyvus žodynas tema „Draugystė“.

Užduotys:

    Švietimo:

- apibendrinti ir plėsti vaikų žinias apie „draugo“, „draugystės“ sąvokas;

- skatinti supratimą, kad draugystė teikia džiaugsmą bendraujant tarpusavyje;

Sukurti sąlygas vaikų draugiškiems jausmams pasireikšti įvairiose situacijose;

Išplėsti ir pagilinti žodyną;

Išmokykite vaikus pasirinkti žodžius jausmams ir veiksmams.

    Kuriama:

Norėdami suformuoti gebėjimą derėtis, išeikite iš konfliktinių situacijų;

Ugdykite kalbos veiklą ir žodinį lankstumą, gebėjimą sudaryti sakinius su tam tikru žodžiu;

Ugdyti emocinį reagavimą;

    Švietimo:

Ugdyti draugišką požiūrį į bendraamžius ir suaugusiuosius;

Formuoti vertingą požiūrį į draugystę;

Skatinti sanglaudą ir išlaikyti vaikų tarpusavio simpatiją.

Profesijos tipas : pamoka - įtvirtinimas

Pamokos forma: grupė

Metodiniai metodai:

Žodinis: klausimai vaikams, pokalbis, padrąsinimas, rekomendacijos.

Vaizdas: nuotraukos tema "Draugystė"

Praktiška: istorijos apie draugą kūrimas, sveikatą tausojantys pratimai, patarlių aiškinimas, priešingos reikšmės žodžių pasirinkimas.

Pagrindinės sąvokos ir terminai: simpatiškas, draugiškas, džiaugsmingas, paklusnus, pasiaukojantis, patikimas, unikalus, draugai, draugystė, draugiškai

Pamokos eiga

Laiko organizavimas

Cilia nusileidžia, akys užsimerkia

Miegas stebuklingai užmiega

Skrendame į pasakų šalį.

Vienas du trys keturi Penki -

Mes vėl žiūrime akimis!

Lengvai kvėpuoja

Sklandžiai, giliai.

Linksmi, mes vėl linksmi

Ir pasiruošęs pamokoms.

Vaikai atlieka vizualinius pratimus.

Grupinis darbas

Tikslų nustatymas (ryšys tarp mokomosios medžiagos turinio)

Vaikinai, pažiūrėkite, ką mes turime lentoje (lentoje yra kortelės su žodžių įvaizdžiu: simpatiškas, draugiškas, džiaugsmingas, paklusnus, pasiaukojantis, patikimas, unikalus). Žodžiai yra sumišę ir nežino, kas ką seka. Teisingai juos išdėstykite.

Dabar atidžiai peržiūrėkite, apie ką kalbėsime šiandieninėje klasėje?

Vaikai atlieka užduotį.

Vaikų atsakymai: Apie draugystę.

Grupinis darbas

Planavimas ir savikontrolė (kolektyvinis ir individualus darbas)

Viskas teisinga. Pakalbėkime apie draugystę.

Mes visi esame skirtingi, tačiau apie vienus jie sako - jie yra ištikimi patikimi draugai, tačiau apie kitus negalite to pasakyti. Visada tai buvo viena iš geriausių žmogaus savybių - draugystė buvo vertinama!

Įsivaizduokite, kad jūsų paprašys išsirinkti gėlę kaip dovaną draugui. Kurį pasirinktumėte? Čia yra visokių gėlių. Jums tiesiog reikia pasirinkti vieną ir įdėti į vazą.

Ant padėklo yra daug ryškių, gražių gėlių ir keletas nuobodžių, suglamžytų; vaikai atlieka užduotį.

Grupinis darbas.

Pažiūrėkite, kokia graži, ryški jūsų draugystės puokštė. Visi vaikinai pasirinko gražiausias gėles, ir niekas nenorėjo padovanoti draugui šių suglamžytų, nuobodžių gėlių. Ir tu teisi! Juk draugystė yra šviesus, malonus, šviesus jausmas. Jie rašo pasakas ir istorijas apie draugus, kuria dainas, sugalvoja patarlių. Ar žinote patarlių apie draugus, draugystę?

Prisiminkime juos.

Negalite nutraukti stiprios draugystės kirviu.

Žmogus be draugų yra kaip medis be šaknų.

Jei neturite draugo, ieškokite jo, bet jei radote, pasirūpinkite juo

Laikykitės vienas kito - nieko nebijokite

Kartu ir sunkumus lengviau ištverti

Visi už vieną ir vienas už visus

Būkite kartu už taiką - karo nebus.

Vaikai paaiškina kiekvieną patarlę taip, kaip ją supranta.

Individualus darbas

Ir ką galite pasakyti apie savo draugus. Kaip tu juos vadini? Ką jūs veikiate kartu? Kodėl tu gali jį vadinti savo draugu?

Vaikai kalba apie savo draugus.

Individualus darbas

Girdėjau, kad jūs ir jūsų draugai žinote, kaip gerai žaisti. Ar jūs taip pat žinote, kaip praktikuoti? Neseniai pradėjome mokytis padaryti „gyvus“ sakinius su tam tikru žodžiu. Taigi, Maksimas kartu su 2 draugais sugalvoja sakinį su žodžiu „draugai“. O tu, Lida, su draugais, sakinys su žodžiu „draugiškai“

Vaikai pasitraukia į šoną, tariasi ir tada ištaria savo pasiūlymą.

Tada siūloma pora žodžių: „žaisti“, „padėti“.

Darbas pagal pogrupius

Veiklos vertinimas

Kiekvienas vaikų pogrupis įvertina kitų atsaką.

Darbas pagal pogrupius

Savireguliacija

Bet, tiesą pasakius, gyvenime draugai gali ne tik žaisti, mokytis ar kažką statyti, bet ir ginčytis. Ar taip atsitinka? Pažiūrėkite vaikinai, kas vieną dieną įvyko mūsų grupėje.

Vanya į darželį atnešė naują gražų kamuolį ir niekam jo nedavė, jis žaidė vienas. Ildaras taip pat paprašė žaisti kamuolį. Vanya nedavė, o Ildaras, neištvėręs, paėmė jį ir pabėgo.

Ar berniukams sekėsi gerai? Ką darytum Vanyos vietoje? Ildaras? Ką patartumėte jiems?

Žinoma, jie turėjo susitarti ir žaisti kartu. Manau, kad jiems laikas susitaikyti. Vanya ir Ildar, ar sutinkate susitaikyti ir pažaisti kartu? Tada jums padės taikintojas.

Mes nebepyksime
Mes nusprendėme atsigriebti
Sakote, pasitraukite nuo mūsų.
Dabar mes vėl draugaujame!

Vaikinai, būkite sąžiningi, ar kartais ginčijatės su draugais? Parodykite savo nuotaiką be žodžių, kai esate įžeistas, ginčytasi. O, kokie pikti veidai! Bloga nuotaika. Dabar atsigręžkite vienas į kitą ir kartu pasakysime susitaikymo žodžius

Du berniukai atlieka veiksmus pagal istoriją.

Vaikų atsakymai.

Pirmas dvi eilutes vaikai susikabina mažais pirštais, trečioje eilutėje jie tarsi purto purvą nuo rankų, ketvirtoje eilutėje jie apkabina).

Vaikai „pakentėjo“ su savo kaimynais.

Grupinis darbas.

Dirbti porose.

Dabar tai visiškai kitoks reikalas. Matau linksmus veidus, šypsenas. Visų nuotaika gera. Ir tikriausiai visi nori žaisti su šiuo nuostabiu kamuoliu? Tada kviečiu stovėti ratu. Žaidimas vadinamas „Mano draugas“. Metau kamuoliuką vienam iš jūsų ir sakau, koks esate draugas. Jei sutinkate - pakartokite mano žodžius, jei nesutinkate - pasakykite kitaip ir visada grąžinkite man kamuolį.

tavo draugas blogas? (Ne, mano draugas geras)

tavo draugas nusiteikęs? (paklusnus)

tavo draugas godus? (Malonus, dosnus)

tavo draugas tingus? (sunkiai dirbantis)

tavo draugas blogas? (malonus)

ar tavo draugas kenksmingas? (paklusnus, geras)

tavo draugas kvailas? (protingas)

tavo draugas liūdnas (juokingas)

tavo draugas žiaurus? (malonus)

tavo draugas nemandagus? (paklusnus, malonus, geras)

ar tavo draugas patikimas? (Taip, mano draugas yra patikimas)

ar tavo draugas yra sumanus?

ar tavo draugas talentingas?

Vaikai dalyvauja žaidime.

Individualus darbas

Paskutinė dalis:

Rezultatas:

Draugystė nėra dovana iš aukščiau

Draugystė yra šviesa lange

Draugas visada jus išgirs

Jis nepasiduos net ir bėdoje.

Kas vaikščiojo be draugo

Šio gyvenimo kelyje

Jis negyveno, jis egzistavo,

Draugystė yra planetos ramybė!

Įvertinimas:

Ar buvo įdomu? Apie ką mes kalbėjome?

Pabandykime saulės pagalba įvertinti savo darbą klasėje, išsirinkti sau saulę:

Linksma saulė - esate patenkintas savo darbu, lengvai ir lengvai susidorojote su užduotimis. Saulė su debesimis - savo atsakymuose susidūrėte su mažomis klaidomis, tačiau jas ištaisėte.

Dėkoju visiems, kad tai padarėte. Tu nuostabus! Atsisveikink.

Vaikai patys pasirenka saulę

Grupinis darbas

Tema: Kūrybinis pasakojimas. - Pakalbėkime telefonu.

Tikslas: išmokyti vaikus dialoginės kalbos ypatumų; nuosekliai, nuosekliai, išraiškingai kurti klausimus ir atsakymus; suaktyvinti įvairias žodines mandagumo formas vaikų kalboje, įtvirtinti kalbos elgesio taisykles pokalbio telefonu metu.

Pamokos eiga

Vaikinai, kas namuose turi telefoną?

Kam tu skambini? (Močiutei, seneliui, kaimynams, draugams ir kt.)

Telefonas yra nuostabus dalykas. Surinkite numerį ir galite kalbėtis su kuo tik norite. Tikriausiai buvo sunku tai sugalvoti - pabandykite paslėpti žmogaus balsą plona viela! Kai tik jis telpa ... Ir net taip greitai bėga išilgai vielos ...

(Gabe „Telefonas“)

Tiesą sakant, telefonas yra toks patogus. Jei negalite susitikti su draugu, paskambinkite man telefonu. Pasiilgau močiutės - pakelk ragelį ir pasakyk jai, kad myli ją. Kažkas serga - kreipkitės į gydytoją.

Kam dar reikalingas telefonas namuose? (Vaikų atsakymai. Vaikai išreiškia save, kokiais atvejais jie ir jų tėvai naudojasi telefonu).

Vaikinai, ar jums pažįstama tokia situacija kaip E.Ruzhentseva eilėraštyje „Telefonas“?

Mūsų telefonas kabo

Telefonas skamba visą dieną.

Aš stoviu ant pirštų

Negaliu gauti savo telefono.

Užlipau ant taburetės

Sakau, kad mano tėčio nebėra.

Ar žinote, kaip mandagiai kalbėti telefonu? (Vaikų atsakymai).

Mokytojas kviečia vaikus pažaisti situaciją.

Nadia paskambina Valiai, sužino, kuris animacinis filmas bus rodomas šiandien. Kur pradėti pokalbį? Koks yra geriausias būdas jį užbaigti? Kokie „mandagūs“ žodžiai turėtų būti naudojami šiame pokalbyje?

Katya darbe skambina mamai. Telefonu atsiliepia nepažįstamas žmogus. Kaip tokiu atveju pradėti pokalbį? Kokius atsiprašymo žodžius reikėtų pasakyti, nes jūs atimate žmones iš darbo.

Galima sugalvoti daug įdomių situacijų, o pokalbių temos yra labai įvairios.

Kiekvienas iš jūsų turi pasirinkti porą, draugą, su kuriuo norėtumėte pasikalbėti. (Vaikai pasirenka vienas kitą.)

Kiekvienai porai mokytojas įteikia korteles, kuriose siūlomos įvairios temos, kas ką gaus.

Atidžiai peržiūrėkite paveikslėlį, sugalvokite pokalbį telefonu paveikslėlyje pavaizduota tema. (Šventiniai fejerverkai. Žygis grybams. Cirke. Žvejojame. Mama nusipirko žaislą ir pan.)

Vaikai patys žaidžia siūlomas temas, mokytojas padeda jiems priimti teisingus sprendimus.

O dabar, vaikinai, paklausykite ištraukos iš N. Nosovo pasakojimo „Telefonas“.

Mes su Mishka nusipirkome nuostabų žaislą - telefoną. Grįžome namo iš parduotuvės su dėžute. Jie įdėjo vieną telefono numerį man, kitą - Mishkai. Ir mes juos sujungėme per langą laidais.

- Na, - sako Mishka, - pasikalbėsime. Bėk aukštyn ir klausykis.

Nubėgau į savo kambarį, paėmiau imtuvą ir klausiausi, o imtuvas jau šaukė Mishkino balsu:

- Sveiki! Sveiki!

Ir aš rėkiu:

- Sveiki!

- Ar ką nors girdi? - šaukia Mishka.

-Aš girdžiu. Ir tu?

- Aš girdžiu. Tai puiku! Ar gerai girdi?

- Gerai. Ir tu?

- Ir man gerai! Ha ha ha! Ar girdi mane juokiantis?

- Aš girdžiu.

- Klausyk, aš dabar ateisiu pas tave.

Lokys pribėgo prie manęs, ir mes pradėjome apsikabinti iš džiaugsmo.

- Gerai, kad nusipirkome telefoną! Tiesa? - sako Mishka.

- Žinoma, - sakau, - gerai ...

Štai berniukų pokalbiai prasidėjo:

- Sveiki!

- Sveiki!

- Pakalbėkime?

- Nagi, - sakau. - O apie ką kalbėti?

- Na, apie ką ... apie kažką ...

- Kodėl tu nekalbi?

- Kodėl tu nekalbi?

„Nežinau, apie ką kalbėti“, - sako Mishka.

- Visada būna taip: kai reikia kalbėti, nežinai, apie ką kalbėti, o kai nereikia - šitaip kalbi ir kalbi ...

- Pagalvokime, o kai sugalvosime, tada paskambinsime.

- Gerai.

Padėjau ragelį ir pradėjau galvoti. Staiga suskamba varpas. Pakėliau ragelį.

- Na, ar sugalvojai? - klausia Mishka.

- Ne, dar nepagalvojau.

- Kodėl skambinate, nes nesugalvojote?

- Ir aš maniau, kad tu sugalvojai.

- Tuomet būčiau pati paskambinusi.

„Maniau, kad neatspėsi.

- Na, gerai, atsisveikink!

- Ate!

Vaikinai, ar manote, kad berniukai sugalvojo apie ką pasikalbėti? Ar manote, kad tai buvo įdomios temos?

Pagalvokite apie ką galėtų pasikalbėti jūsų draugai ir pažaiskite žaidimą „Sveiki! Sveiki!"

Vaikai savarankiškai poromis sugalvoja pokalbio temą, žaidžia su ja.

Užduotys:

Švietimo:

Supažindinti vaikus su pagrindine moraline kategorija „geras“.

Kuriama:

- ugdyti asmenines savybes: apmąstymus, empatiją, toleranciją;

- padidinti ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybinę veiklą.

Švietimo:

- ugdyti pagarbų požiūrį į aplinkinius žmones, pagarbų požiūrį į daiktus, gamtą.

Demonstracinė medžiaga: dainos „Linkime tau laimės“ įrašas, „Jei esi malonus“, piešinys, vaizduojantis gėles, medžius, gyvūnus, žmones, daiktus, gamtos reiškinius; žydinčios obels vaizdas; daiktai: lazda, akmuo, virvė, knyga; obuolių sėklos; aiškinamasis žodynas, rutulys, magnetai.

Dalomoji medžiaga: blogo personažo įvaizdis kiekvienam su antakių, lūpų modeliais; medžio atvaizdas kiekvienam; spalvoti pieštukai, širdies modeliai kiekvienam.

Pamokos eiga

Vaikai kartu su mokytoja įeina ir stovi ratu.

-Sveiki, mano nauji draugai! Mano vardas Olga Vladimirovna. Labai džiaugiuosi matydamas tavo gerus veidus, spindinčias akis! Padovanokime dalelę geros nuotaikos vienas kitam. Šypsokis!

- Aš tikrai noriu su tavimi susitikti. Kamuolys man tai padės. Tas, kuriam metu kamuolį, turi pasakyti savo meilų vardą, kurį jis vadina namuose.

Koks meilus vardas, malonus, nuoširdus, gražus, nuostabus, nuostabus, žavus, džiaugsmingas, lengvas, minkštas, šiltas, saulėtas, muzikalus, krištolo, skambus.

- Man buvo malonu išgirsti tavo meilius vardus. Žmonės labai malonius žmones vadina meiliais vardais.

Gerumas nuostabus. Tai suburia žmones, atleidžia mus nuo vienatvės ir nevalingo pasipiktinimo.

Mūsų susitikimo tema - „Gerumas“.

Prašome patogiau atsisėsti ant kilimo.

Kaip manote, kas yra gerumas? ( Vaikų atsakymai).

Aiškinamajame žodyne rašoma: „Gerumas - reagavimas, emocinis nusiteikimas žmonėms, noras daryti gera kitiems“. „Geras“ yra viskas teigiama, gera ir naudinga.

- Kokį žmogų galime pavadinti maloniu?

Ką žmogus turi padaryti, kad taptų malonus?

Kaip malonus žmogus gali ir turėtų kalbėtis su kitais?

- Kam reikia gerumo? ( Atsakymai).

Pažiūrėk į paveikslėlius. Kaip manote, kam ar kam reikia gerumo ir paaiškinkite, kodėl taip manote?

Paklausykime Sašos. Ką pridės Andriušenka? Ką galėtum pavadinti, Petenka? Labai įdomu išgirsti, ką pasakys Irochka. Svetochka, ką tu nori pasakyti?

Išvestis: apibendrindami jūsų atsakymus galime pasakyti, kad gerumas reikalingas ne tik visoms gyvoms būtybėms, bet ir visiems objektams.

- Ant stalo turiu daiktus. Kas nori pasirinkti bet kokią temą (lazdelė, virvė, knyga, akmuo, dr.), atlikti su jais tuos veiksmus, apie kuriuos galime pasakyti, kad jie atneša žmonėms gera, papasakokite apie šiuos veiksmus.

Išvada: esu tikras, kad kaip malonūs žmonės, su visais objektais atliekate tik gerus veiksmus.

- Ar muzikoje yra gerumo? Klausyk muzikos kūrinio. Kokia muzika? Ką galite padaryti dėl to? Taigi ko mes sėdime? Pašokime.

Atsinešiau su savimi sėkla... Kaip manote, kieno sėkla?

Įsivaizduokite, kad esate obuolio sėklos. Parodykite, kas bus su jumis, jei sėkla bus pasodinta žemėje.

- Taigi kas bus sėkla po penkerių metų, jei ji bus pasodinta žemėje? (Vaikų atsakymai).

Nuotraukos „obelis“ rodymas

Kieno gerumas padėjo obeliui užaugti ? (Saulės, žemės, oro, vėjo, sodininko gerumas).

Išvada: tiesa, saulės, žemės, lietaus, oro gerumas, žmonės padėjo obeliui augti, vaisiai subrendo.

- Kieno gerumas padeda jums augti? ( Tėvų, senelių, auklėtojų ir mokytojų, draugų gerumas)

- Šiandien tokia gera diena, visi šypsosi. Bet pastebėjau, kad ant jūsų stalų yra kažkokių piktų personažų atvaizdų. Eik, apsvarstyk juos.

- Ką reikia pakeisti veikėjo išvaizdoje, kad piktasis personažas taptų malonus?

- Ar personažas tapo malonus?

- Ką tu dėl to padarei, Kolenka? Ką tu padarei savo lūpomis? Antakiai?

Išvada: jūs atlikote labai paprastus veiksmus, kad gerumas nugalėtų blogį.

- Kiek malonių žmonių sutikote savo gyvenime?

- Ant jūsų stalų yra piešiniai su medžio paveikslu. Paversk jį gerumo medžiu. Ant medžio turėtų būti tiek vaisių, kiek prisimenate gerų žmonių savo gyvenime.

Kiek vaisių nupiešei, Mashenka? Kodėl? O tu, Arturchik?

- Puiku, kad gyvenime sutinki daug malonių žmonių.

Palikite gerumo medį ant stalo, eikite prie kilimo.

Apibendrinant

- Esu tikras, kad jūs visada, bet kokioje situacijoje darysite gerus darbus, darysite gerus darbus.

- Atminkite, kad be gerų darbų nėra gero vardo, už gerus darbus suteikiamas gyvenimas.

Atspindys.

- Apie ką kalbėjome klasėje.

- Kas tau labiausiai įsiminė?

Taigi mūsų pamoka eina į pabaigą.

linkiu tau sekmės

Labos nakties iki ryto

Linkiu visiems gerų sapnų

Geri darbai ir geri žodžiai

Ar kelias jus nuves

Nuo mylimo slenksčio

Tegul kas nors jums pasakys:

"Geros valandos ir geros kelionės!"

Linkiu to su jumis

Žmonėms buvo linksmiau

Į geras akis

Jūs žiūrėjote į žmones.

Prisiminus mūsų šiandieninį susitikimą, aš dovanoju mažą širdelę - mano širdies gabalo simbolį.

Skamba daina „Linkime tau laimės“.

Pamokos vaizdo įrašas

Dėmesio! Pirmoji dalis prasideda varžovo pamoka nuo 4 minučių.

Mokytojo savianalizė

Mano pamokos tema „Pokalbis apie gerumą“

Aš nustatiau šias užduotis:

  1. Edukacinis: supažindinti vaikus su pagrindine moraline „gerumo“ kategorija.
  2. Vystymasis: ugdyti asmenines savybes: apmąstymus, empatiją, toleranciją; padidinti ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybinę veiklą.
  3. Ugdomasis: ugdykite pagarbų požiūrį į aplinkinius žmones, pagarbų požiūrį į objektus, gamtą.

Pamokos tema buvo perduota vaikams. Pamokos struktūra atitiko paskirtas užduotis. Jis sukurtas pagal loginę seką ir pamokos dalių tarpusavio ryšį. Tinkamai padalinkite laiką į visas pamokos dalis. Įrangą naudojau racionaliai. Pamokos tempas parenkamas optimaliai.

Rinkdamasi mokomosios medžiagos turinį, vadovavausi modifikuotos tolerancijos formavimo programos reikalavimais.

Antra, kadangi aš nepažįstu vaikų, pasirinkau medžiagą, skirtą įtakoti vaikų jausmus, o tai prisidėjo prie grįžtamojo ryšio.

Užtikrinau informacijos mokslinį pobūdį ir prieinamumą.

Pamoka buvo nauja tuo, kad „gerumo“ sąvoka suteikė vaikams. Manau, kad ši tema patraukli vaikams.

Siūlomos medžiagos kiekis buvo pakankamas vaikams įsisavinti.

Pamokoje naudoju pokalbį, meninius žodžius, žaidimo techniką, staigmenos momentą, muziką, modeliavimą, sveikatą tausojančias technologijas (psicho-gimnastika, fiziniai pratimai, laikysenos dinamika). Norėdami gauti grįžtamąjį ryšį, naudoju: padrąsinimą, meilų žodį, veido išraiškas, gestus.

Savarankiškas darbas buvo organizuojamas vidutinio sudėtingumo modeliavimo forma. Individualiai, pasitelkdamas netiesioginį klausimą, nurodiau jiems atlikti teisingą veiksmą.

Aš pasirinkau vidutinį kalbėjimo greitį. Ji emocingai pristatė medžiagą. Man pavyko suorganizuoti tarpasmeninį bendravimą.

Visos pamokos metu vaikai buvo aktyvūs ir efektyvūs, domėjosi veiklos turiniu ir procesu. Psichologinė atmosfera buvo rami, emociškai teigiama. Vaikai parodė empatiją.

Iš to, kas išdėstyta, matyti, kad nustatytos mokymo, ugdymo, ugdymo užduotys buvo visiškai įgyvendintos.

mokytojas, MBDOU lopšelis -darželis Nr. 7 „Ryabinuška“

bendras Strezhevoy miesto rajono vystymosi tipas

Bandymas

„Pokalbis kaip darnios kalbos ugdymo priemonė ikimokyklinio amžiaus vaikams“

Užpildė: Mayba Y.R

4 kurso studentas

Skyrius . Teorinė dalis.

1.1. Mokslininkų atliktų tyrimų analizė A.P. Usova, E. A. Flerina, E. I. Radina, E. P. Krylova, N. M. Krylova apie pokalbių su ikimokyklinio amžiaus vaikais turinio problemą ................... ........ .......................................... ........ ............................... 3

1.2. Struktūrinių vienetų charakteristikos .............................................. .... 6

1.3. Pokalbių klasifikacija dėl įvairių priežasčių ............................................... .... aštuonios

1.4. Interviu atlikimo įvairiose amžiaus grupėse metodika ........................... 11

Skyrius II . Praktinė dalis.

2.1. Pokalbio santraukos, parengtos kartu su naujos parengiamosios grupės patirties įgijimu, rengimas ................................. ........ .......................................... ........ .............. 15

Literatūra ................................................................................................................18

Teorinė dalis

Mokslininkų atliktų tyrimų analizė A.P. Usova, E. A. Flerina, E. I. Radina, E. P. Krylova, N. M. Krylova apie pokalbių su ikimokyklinio amžiaus vaikais turinio problemą

Nuoseklios kalbos ugdymas yra pagrindinė vaikų kalbos ugdymo užduotis. Tai visų pirma lemia jo socialinė reikšmė ir vaidmuo formuojant asmenybę. Koherentinėje kalboje realizuojama pagrindinė komunikacinė kalbos ir kalbos funkcija.

Nuosekli kalba yra aukščiausia psichinės veiklos kalbos forma, lemianti vaiko kalbos ir psichinio išsivystymo lygį (T.V. Akhutina, L.S.Vygotsky, N.I.Zhinkin, A.A. Leontiev, S.L. Rubinstein, F. A. Sokhin ir kt.).

Nuoseklios žodinės kalbos įvaldymas yra svarbiausia sėkmingo vaikų paruošimo mokyklai sąlyga. Psichologinė nuoseklios kalbos prigimtis, jos mechanizmai ir vystymosi ypatybės vaikams atskleidžiami L. S. darbuose. Vygotskis, A. A. Leontjevas, S.L. Rubinšteinas ir kt.

Nuoseklios vaikų kalbos mokymas pagal buitinę metodiką turi turtingas tradicijas, nustatytas K.D. Ushinsky, L. N. Tolstojus. Ikimokyklinio amžiaus vaikų nuoseklios kalbos ugdymo metodikos pagrindai yra nustatyti M.M. Konina, A.M. Leushina, L.A. Penievskaya, O. I. Solovjeva, E.I. Tikheeva, A.P. Usova, E.A. Fleerina.

Pokalbis ikimokyklinio ugdymo pedagogikoje laikomas vienu iš būdų ugdyti nuoseklią kalbą ikimokyklinio amžiaus vaikams.Pokalbis yra sutelktas kažko aptarimas, organizuotas, paruoštas dialogas iš anksto pasirinkta tema.