Edukacinių užsiėmimų santrauka edukacinėje srityje „Kognityvinis ugdymas“ vyresniosios grupės vaikams tema: „Žiemojantys paukščiai – mūsų draugai. Senjorų grupės pažintinio ugdymo edukacinių užsiėmimų santrauka „Paukščiai – mūsų draugai“

Kalbos ugdymo pamokos 5-6 metų vaikams „KELIONĖ Į ŽIEMOS MIŠKĄ“ santrauka

Tikslas: Vaikų nuoseklios kalbos raida.
Užduotys:
Pagal diagramą parašykite trumpą, nuoseklų pasakojimą apie paukščius.
Pataisykite garso (-ių) tarimą.
Lavinti mąstymą, atmintį, dėmesį, rišlią kalbą, smulkiąją pirštų motoriką.
ugdyti draugišką požiūrį į paukščius; gebėjimas dirbti komandoje.
Įranga: magnetofonas, eglutės, paukščių siluetai, žieminės iliustracijos, seno miško žmogaus paveikslas, vokas su laišku, krepšeliai su užduotimis, iškirpti žiemos paveikslėliai.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, kai šiandien atėjau į grupę, radau laišką ant stalo. Bet aš jos neatidariau be tavęs. Ar norite sužinoti, kas jame parašyta? Tada atidarykime jį ir perskaitykime.
"Sveiki bičiuliai. Tau rašo vienas iš pasakų miško gyventojų. Miške turiu daug skirtingi paukščiai. O tarp jų – baltašakė šarka. Ji man papasakojo daug įdomių dalykų apie tave. Ir, svarbiausia, ji man pasakė, kad esi protingas ir greitas. Todėl kviečiu užsukti į mane žiemos miške. O kas aš esu, sužinosite kelionės pabaigoje. Prie kiekvieno kliringo tavęs lauks vienas iš mano draugų. Už tai, kad teisingai atlikote užduotį, mano draugai pateiks jums dalį bendro vaizdo. Kelionės pabaigoje sudarysite paveikslėlį iš dalių ir sužinosite, kas aš esu?
Na, eime? Eikime visi kartu vienas po kito. (į muziką)
Atvykome į pirmąją proskyną. Kaip vadinasi paukštis, kuris mūsų laukia?
Vaikai: zylė
Pedagogas:Žiūrėk, ji saugo krepšį. Pažiūrėkime, kas yra krepšelyje. Taip, čia yra užduotis.
„Šį rytą netyčia išbarsčiau visas nuotraukas. Bet aš negaliu jų rinkti. Padėk man?"
Na, vaikinai, padėkime.
Pratimas: Vaikai, zylė išsibarsčiusios nuotraukos. Turite kiekvienam surinkti savo nuotrauką.
DI. „Padarykite dalis į visumą“.
Pedagogas: Koks metų laikas pavaizduotas paveikslėlyje? (žiema)
Pedagogas: Puiku, mes atlikome užduotį ir zylė pateikia mums vieną paveikslėlio dalį.
Pedagogas: Pirmyn. Kaip vadinamas šis paukštis? (buliukas)
Pedagogas:Žiūrėk, jis mums irgi parengė užduotį. Bullfinch mums parengė diagramas, kad galėtume kurti istorijas. Žiūrėkite, kiekvienoje diagramoje yra istorija apie paukštį. Atspėk, koks tai paukštis, ir parašyk apie jį istoriją.
3-4 pasakojimai iš vaikų, likusieji atspėja apie kokį paukštį kalbama.
Šauniai padirbėta. Jūs taip pat gerai atlikote šią užduotį. Bulkas suteikia mums dar vieną paveikslo dalį.
Pedagogas: O, vaikinai, kas mus pasitinka (šarka).
Pedagogas: Ji sėdi ir saugo dėžę. Pažiūrėkime, kas jame yra? Taip, čia taip pat yra užduotis. Šarka kviečia pažaisti žaidimą „Pasakyk žodį...“.
Tyliai, tyliai, kaip sapne
Krenta ant žemės... (sniegas)
Visos plunksnos slysta iš dangaus
Sidabrinis... (snaigės)
Į proskynas, į pievą
Tyliai krenta...(sniego gniūžtė)
Čia linksmybės vaikinams
Stiprėja... (sniegas)
Visi bėga lenktynėse
Visi nori žaisti...(sniego gniūžtės)
Lyg vilkėtum baltą pūkinę striukę
Apsirengęs... (sniego senis)
Netoliese yra sniego figūra
Tai mergina... (Snieguolė)
Pažiūrėk į sniegą
Su raudona krūtine... (buliukai)
Prie lentos pridedu iliustracijas.
Pedagogas: Kokius žodžius pridėjote? sakykime unisonu.
Pedagogas: Kokiu garsu jie prasideda (garsai)
Puikiai atlikta ir atlikta ši užduotis. Tačiau šarka savo dėžutėje turi dar vieną užduotį. Ji kviečia mus pailsėti.

Kūno kultūros minutė:
Paukščiai šokinėja ir skrenda.
Paukščiai renka trupinius.
Plunksnos nuvalytos
Snapai nuvalyti
Paukščiai skraido ir gieda.
Paukščiai peša grūdus.
Pedagogas:Šarkos atliko savo užduotį ir ilsėjosi. Keturiasdešimt davė mums dalį paveikslo. Šarka mus visiškai apkalbino, bet laikas mums tęsti savo kelią.
O, kas mus pasitinka šioje proskynoje? (žvirblis).
Pedagogas:Žiūrėk, jis mums irgi parengė užduotį.
– Vaikinai, aš tikiu, kad žinote daug mįslių apie paukščius.
Raudonskruostis, juodasparnis,
Mėgsta pešti grūdus
Su pirmuoju sniegu ant kalnų pelenų
Jis vėl pasirodys.
(Bulkis)
Pažymėkite tviterį!
Peršok prie grūdų!
Peck, nebūk drovus!
Kas čia?
(Žvirblis)
Beldžiu į medieną
Noriu gauti kirminą
Nors ir pasislėpė po žieve
- Jis vis tiek bus mano!
(mednis)
Šis paukštis turi kreivą snapą
o ji lizdus krauna žiemą,
Nuskina sėklas iš spurgų,
kas pavadins šį paukštį? (Crossbill)
Žvirblis mums taip pat suteikia dalį paveikslo.

Dnygė laiko raštelį, paskaitykime, kas ten yra“. „Menininkas man atsiuntė stebuklingus lapus su taškais. Jei sujungsite visus taškus, gausite piešinį. o kurį jau išsiaiškinsite patys. Padėk man, prašau.„Padėkime geniui išsiaiškinti, koks bus piešinys. Atsisėskite prie stalų. Ant stalų yra lapai. Sujunkite taškus ir pažiūrėkime, kas atsitiks.
Kokius piešinius darei? (paukščiai). O genys mums pateikia dar vieną paveikslo dalį.

Žiūrėkite, vaikinai, mano draugai atidavė visas nuotraukos dalis. Sudėkime ir pažiūrėkime, kas išeis?
Kas čia? (senas miško žmogus)
Žinoma, tai senas miško žmogus Jis mums paruošė kitą žinią (krepšelis su laišku).
„Ačiū, vaikai, už jūsų gerumą ir reagavimą. Man labai patiko, kad esate toks malonus, simpatiškas, protingas ir greitas. Buvau įsitikinęs, kad baltašakė šarka manęs neapgavo. Jūs man įrodėte savo išradingumą. O labiausiai man patiko, kad dirbate kartu ir kartu. Ir už tai aš jums paruošiau skanėstą. Padėkite sau savo sveikatą. Iki pasimatymo mano pasakų miške. Senis yra miško berniukas.
Padėkite sau, vaikinai!
Mūsų kelionė į žiemos mišką baigėsi, laikas sugrįžti darželis. (į muziką)
Vaikinai, pasakykite man, kur mes šiandien važiavome? Ką tu matei kaip visus šiuos paukščius galima pavadinti vienu žodžiu?
kas tau patiko labiausiai? Man taip pat patiko jūsų darbo būdas.

Tikslas: Išaiškinti ir išplėsti vaikų idėjas apie žiemojančius paukščius, jų išvaizda. Tobulinti gramatinė struktūra kalbą, suaktyvinkite temos žodyną. Mokyti išsilavinimą daugiskaita daiktavardžiai Ugdykite vizualinį suvokimą ir dėmesį. Ugdykite meilę gamtai.
Parengiamieji darbai: Paukščių stebėjimas svetainėje, albumo „Paukščiai – mūsų draugai“ peržiūra, G. Skrebitskio „Žvirblis“, „Didysis dvynis“, „Varna“, „Šarka“, A. Striževo „Paukščiai žiemą“ skaitymas , N. Pavlova „Žiemos svečiai“
Progresas:
-Pažiūrėk į nuotraukas, kas tai? (Paukščiai)
-Kaip vadinami paukščiai, kurie lieka pas mus žiemoti? (Žiemoja)
-Prasidėjus šaltiems orams, kai kurie paukščiai skrenda į pietus. Bet ne visi,
yra tokių, kurie lieka su mumis ištisus metus(varna, balandis, žvirblis).
-O yra tokių, kurie pas mus atvažiuoja tik žiemoti (buliukai, zylės).
-Pas mus atskrido ir daug paukščių, pasakykime, kurie.
Pratimas "Kokių paukščių daug atskrido?"
(Kiekvienas vaikas turi paveikslėlį su paukščiukais. Vaikai paeiliui sako, kurių paukščių daug atskrido: Pas mane atskrido daug zylių. Pas mane atskrido daug varnų ir pan.)
- Vaikinai, šiandien mes eisime į kelionę į mišką. (Mokytojas užsideda eglutės kaukę.)
-Visi gyvūnai mane pažįsta ir vadina Kalėdų eglute.
Jie žaidžia su manimi ir dainuoja dainas.
- Nuvesiu tave į mišką, supažindinsiu su jo gyventojais, Įdomios vietos Aš tau parodysiu. Ar žinai, kaip elgtis miške? (Vaikų atsakymai)
-Šauniai padirbėta! Jūs žinote, kaip elgtis miške.
Na, dabar tu ir aš
Sėskim visi kartu į roges,
Eikime tiesiai į mišką,
Kur medžiai siekia dangų. (Sėdi ant rogių, pastatytų iš kėdžių)
-Vėjas linksmai dūzgia, ragindamas roges,
Už nugaros lieka baltos pievos.
Nusileidome nuo kalno ir atvykome į mišką.
-Labas miške, tankus miškas!
Pilna pasakų ir stebuklų!
Ko keliate triukšmą?
Tamsią audringą naktį?
Ką šnabždesi auštant?
Viskas rasoje, kaip sidabre,
Kas slepiasi tavo dykumoje?
Koks gyvūnas, koks paukštis?
Viską atidarykite, neslėpkite.
Matote, mes esame savi.
- Vaikinai, kokie medžiai auga miške? (Eli.)
-Kaip vadinasi miškas, kuriame auga tik eglės? (Elnikas.)
-Eglė mums pažįstama nuo vaikystės. Be papuoštos eglutės nėra šventės. žalia eglė ištisus metus. Ir kodėl? Taip, nes lapelis-spyglis gyvena dvejus trejus metus, o spygliukai nukrenta ne iš karto, o palaipsniui. Paukščiai labai mėgsta eglę, o lokys dažnai savo guolį įsikuria po egle. O eglė gyvena 1200 metų.
-O, koks čia paukštis slepiasi eglės šakose?
-Visą laiką beldžiasi, atsitrenkia į medžius.
Bet tai jų neluošina, o tik gydo. (Medenė.)
– Kaip vadinasi genys? (Miško gydytojas.) Kodėl jis taip vadinamas? Ar genys atneša naudos ar žalos? (Vaikų atsakymai)
-Ir čia dar vienas paukštis skrenda.
- Raudonskruostis, juodasparnis,
Mėgsta pešti grūdus.
Su pirmuoju sniegu ant kalnų pelenų
Jis vėl pasirodys. (Bulkis)
- Tai labai gražus paukštis. Bulkiai – riteriai, visada pasiduoda, šermukšnių kekės. Jie puošia mūsų gamtą savo ryškia plunksna ir melodingu švilpimu.
- Ar pažįsti šį paukštį?
-Šuoliuoja vikri mergina.
Ji negali ramiai sėdėti.
Šokinėti - šokinėti, šokinėti - šokinėti,
Sukasi kaip viršūnė. (Zylė)
-Kodėl zylės turi tokį vardą? Ir jie juos taip vadino, nes skleidžia gana garsų švilpimą „mėlyna-mėlyna“. Zylės naikina kenksmingus vabzdžius.
-O miške, atminkite, yra naktiniai sargybiniai.
Sargybiniai bijo šių pelių ir slepiasi, drebėdami.
Apuokai ir pelėdos yra labai atšiaurūs.
-Ir čia ateina pelėda, žvelgianti į visas puses,
Skraidė po darželį. Jis kviečia berniukus žaisti.
-Pelėda dieną miega, o naktį skrenda. Jūs pelės, o aš pelėda..
P/i "Diena - Naktis"
– Na, šis paukštis tau tikriausiai pažįstamas.
-Margas šurmulys, ilgauodegis paukštis,
Paukštis kalbus, pats kalbiausias. (Šarka.)
-Ją dar vadina reketu, apkalba. Kodėl (skleidžia naujienas ant uodegos, plepa apie incidentus)
-Ir šarka yra vagis. Ji vagia viską, kas blogos būklės, kas blizga: monetas, laikrodžius ir t.t. Plėšikas - graibia vištas iš lizdų, griauna melionų laukus.
Tačiau tai duoda ir naudos, naikina kenksmingus vabzdžius ir graužikus.
-Na, šis paukštis gyvena labai arti žmogaus.
- Čiuok - čiulbėk! Peršokti į grūdus.
Peck, nesidrovėk. Kas čia...? (Žvirblis.)
-Daug žalos padaro žvirbliai, puldami saulėgrąžas ir grūdines kultūras. Nenuostabu, kad jis buvo pramintas „mušk vagį“. Tačiau tuo pačiu metu JAV buvo pastatytas paminklas šiam paukščiui, gelbėdamas nuo kenkėjų mieste esančius laukus, sodus ir daržus. Esame pripratę prie savo žvirblių – pilkų, triukšmingų, bet ir jiems sunkiai sekasi, kai žemę dengia sniegas ir spragsėja šaltis. Vaikinai, ką manote, ar tu ir aš galėtume padėti paukščiams? Kaip? (Pakabinkite lesyklas ir lesinkite paukščius)
-Pagaminkime lesyklas ir pakabinkime jas teritorijoje.
(Pagamina šėryklą origami metodu, apsirengia ir išeina į lauką, suberia grūdus į lesyklas ir pakabina ant medžių.)

SVETLANA RAIN
Integruotos pamokos tema „Žiemojantys paukščiai“ santrauka

Savivaldybės valstybinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Bendrojo ugdymo tipo darželis su prioritetiniu ugdytinių meninės ir estetinės raidos įgyvendinimu Nr. "Teremok"»

Integruotos pamokos santrauka susipažinti su supančiu pasauliu su elementais netradicinė technologija piešiniai vyresniems vaikams

Tema: « Žiemojantys paukščiai»

Atlikta: pirmosios kvalifikacinės kategorijos mokytoja Rein Svetlana Ivanovna

Su. Vasaros būstinė, 2015 m

Tikslas: vaikų žinių gilinimas apie žiemojančių paukščių.

Užduotys:

1. Išplėskite vaikų supratimą apie žiemojančių paukščių.

2. Stiprinti gebėjimą rasti ir atpažinti žiemojančių paukščių.

3. Tobulėti foneminis suvokimas, bendrieji kalbos įgūdžiai, artikuliacinė ir smulkioji motorika, vaizduotė ir kūrybiškumas.

4. Suaktyvinkite žodyną atsargos: žiemojančių paukščių, Vardas paukščiai: žvirblis, šarka, varna, zylė, snapas, pelėda, balandis, sterkas, kregždė;

5. Ugdykite atsargus požiūrisĮ žiemojančių paukščių, noras jais rūpintis ir padėti.

6. Ugdykite bendravimo įgūdžius, stebėjimo įgūdžius, susidomėjimas ir meilė gamtai, emocinis suvokimas.

Įranga: Peizažas žiemos miškas, Paveikslėliai paukščiai: žvirblis, šarka, varna, zylė, genys, pelėda, balandis, bukas, kregždė, kepurės paukščiai, tiektuvas skirtas paukščiai, maistas skirtas paukščiai(kukurūzai, žirniai, saulėgrąžos, išdėstymas "pėdsakai paukščiai» , dirbtinis sniegas, plakatas « žiemojančių paukščių» , trafaretai paukščiai, popierius, klijai, arbata, garso įrašas "Balsas paukščiai» , pristatymas « žiemojančių paukščių» .

Preliminarus darbas: stebėjimas paukščiai svetainėje ir dėl žiemos požymių, gyvenimo pokyčių ir negyvoji gamta; laukinės žolės sėklų rinkimas pašarams žiemojančių paukščių; mįslių, eilėraščių, patarlių mokymasis liaudies ženklai O paukščiai, apie žiemą; grožinės literatūros skaitymas literatūra: pasaka "Alkanas paukštis" V. Akim; didaktiniai žaidimai „Išskrenda, neišskrenda“, „Prisimink ir pavadink“, „Kas, kur ir kaip žiemoja» (skirtumas žiemojančių ir migruojančių paukščių, "Kas čia keistas?"; loto « Žiemojantys paukščiai» .

Pamokos eiga.

Auklėtojas: Vaikinai, šiandien pas mus atvyko daug svečių ir džiaugiamės galėdami susipažinti.

Kažko sugalvojo paprastai ir išmintingai,

Pasisveikinkite susitikdami:

"Labas rytas!"!

Labas rytas! – saulė ir paukščiai.

Labas rytas! - besišypsantys veidai.

Auklėtojas: Vaikinai, pažiūrėkite pro langą. Koks dabar metų laikas?

Vaikai – Žiema.

Auklėtojas: Kar-Kar! Aš, protingas Karkuša, kviečiu tave į pasakų šalį, bet kurią sužinosi tik atminęs mįslę. Atidžiai klausytis!

Naktį sapnuoti kirminą

Stebuklas Yudo kalytei.

Ilgas snapas ir du sparnai,

Ateina, viskas blogai!

O kieno sliekas bijo?

Ar atspėjote? Šis… (Paukštis)

Auklėtojas: Kas čia?

Vaikai: Tai varna rėkia.

Auklėtojas: Kas yra varna? paukštis?

Vaikai: Žiemojant.

Auklėtojas: Kurie? tu dar žinai žiemojančius paukščius?

Vaikai: Zylė, šarka, žvirblis, balandis, genys.

Auklėtojas: Tikriausiai atspėjote, kad šiandien mes keliausime į pasakų šalį žiemojančių paukščių. O, kaip ten patekti? Kas čia? (rodo į pėdsakus paukščiai) .

Vaikai: Pėdsakai paukščiai.

Auklėtojas: Teisingai, eikime taku paukščiai(vaikai seka pėdomis paukščiai miške, sninga).

Auklėtojas: Taigi mes atėjome į pasakų šalį žiemojančių paukščių.

Kar-Kar! Merginos ir berniukai, apsisukite ir žiemojantys paukščiai virsta! (ištiesia skrybėles paukščiai)

Auklėtojas: Kiekvienas paukštis turi savo būdingą plunksną, skiriamieji bruožai, pagal kurį nustatome, kaip kiekvienas vadinamas paukštis. O dabar įminsime mįsles.

Dėmesys projektoriui (pristatymas kompiuteryje).

Auklėtojas:

Čika – tviteryje!

Peršok prie grūdų!

Peck, nebūk drovus!

Vaikai: Žvirblis.

Auklėtojas:

Tai mėlynasparnis paukštis

mėgsta pešti sėklas

Ir švelniai kuda.

Vaikai: balandis.

Auklėtojas:

Ji ilgauodegė

Juoda iš nugaros.

Baltas pilvas iki pečių,

Barškėjimas vietoj kalbos.

Bent jau jis ką nors pamato – akimirksniu

Pakels plepą – riksmą!

Vaikai:Šarka.

Auklėtojas:

Kar-kar-kar!

Apgavikas rėkia.

Koks protingas vagis!

Visi blizgantys dalykai

Šitą labai myli paukštis!

Ir ji jums visiems pažįstama,

Koks jos vardas?.

Vaikai: Varna.

Auklėtojas:

Nejudrus, mažas,

Beveik visas paukštis geltonas,

Mėgsta taukus ir kviečius,

Šešėlis skamba: „Šešėlis – šešėlis!

Kokia nuostabi ši diena!"

Vaikai: Zyle.

Auklėtojas:

Kiekvienais metais skrendu pas tave

Aš noriu praleisti žiemą su tavimi

O žiemą dar raudonesnis

Mano ryškiai raudonas kaklaraištis.

Vaikai: Teisingai. Bulkas.

Auklėtojas:

Nors aš ne plaktukas -

Beldžiu į medieną:

Kiekvienas jo kampelis

Noriu tyrinėti.

Nešioju raudoną skrybėlę

O akrobatas nuostabus.

Vaikai: Dvynis.

Auklėtojas:

Skraido visą naktį -

Gauna pelių.

Ir jis taps lengvas -

Miegas skrenda į įdubą.

Vaikai: Pelėda.

Auklėtojas: Vaikinai, apie ką mes atspėjome mįsles? Pavadinkime juos eilės tvarka. Kaip juos galima pavadinti vienu žodžiu? Kas pas mus?

Vaikai, žiemojančių paukščių jie nori žaisti su tavimi.

Didaktinis žaidimas – Kuris paukštis pasislėpė?

(Mokytojas kviečia vaikus atsistoti ir nusisukti, šiuo metu jis nuima paveikslėlį, skaičiuodamas vienas, du, trys, atidžiai pažiūrėkite. Mokytojas klausia: Kuris paukštis dingo, kuris paukštis pasislėpė, kuris paukštis išskrido, ieškodamas pilnų atsakymų iš vaikų).

Auklėtojas: Vaikinai, dabar atidžiai pažiūrėkite į šiuos paukščius ir pasakykite, kuris paukštis čia yra keisčiausias?

Vaikai: Martinas.

Auklėtojas: Kodėl manote, kad kregždė yra nereikalinga?

Vaikai: Migruojantis paukštis.

Lauko žaidimas « Žiemojantys ir migruojantys paukščiai»

Auklėtojas: Kai paskambinsiu žiemojančių paukščių, tu skraidai aplink mane, o kai migruok, tupi. Būk atsargus.

(Varna, žvirblis, genys, zylė, šarka, kregždė, balandis ir kt.)

Auklėtojas: Kar-Kar! Vaikinai, pažiūrėkite į projektorių. Ko čia trūksta? (pristatymas – 11 skaidrė)

Vaikai: Saldainiai.

Auklėtojas: Teisingai, žiemojančių paukščiųĮ šiltesnius kraštus jie neskrenda, nes žiemą randa sau maisto. Jie minta augalų pumpurais, sėklomis ir vaisiais, o maisto ieško šalia žmonių. Žmonės maitinasi paukščiai, pastatų tiektuvai.

(Vaikai prieina prie stalo ir žiūri į maistą paukščiai.)

Auklėtojas: Vaikinai, pamaitinkime paukščiai– supilsime maistą į jų lesyklą. Žvirbliai ir balandžiai minta grūdais ir trupiniais. Mėgstamiausias zylės skanėstas – nesūdyti lašiniai. Šermukšnio ir Viburnumo uogas mėgsta buliai ir kryžminiai snapai. Varnos ir žandikauliai minta maisto likučiais, geniai – kankorėžių sėklomis ir vabzdžiais.

Auklėtojas: Kar-kar! Vaikinai, nupieškime piešinį, kad prisimintume mūsų kelionę. žiemojančių paukščių.

(Vaikai sėdi prie stalų).

Artikuliacinė gimnastika "Medenė".

Auklėtojas: O, vaikinai, su kuo mes piešime? Neturime nei teptukų, nei dažų.

Šiandien piešime netradiciniu būdu naudojant klijus, trafaretą paukštiena ir arbata(rodo netradicinę piešimo techniką paukščiai naudojant klijus, trafaretą ir arbatą).

Apatinė eilutė klases.

Auklėtojas: Vaikinai, apie ką mes šiandien kalbėjome?

Vaikai: APIE žiemojančių paukščių.

Auklėtojas: Vaikinai! Apsaugoti paukščiai– mūsų draugai ir padėjėjai kovoje su kenksmingų vabzdžių! Padėkite jiems įeiti žiemos laikas kai maisto mažai ir sunku jo gauti. Gaminkite ir pakabinkite namus paukščiai, maitinkite juos augalų sėklomis, uogomis, grūdais, duona! Ačiū už dėmesį!

Žiemojantys paukščiai Zylės. Jos krūtinė geltona, galva ir sparnai juodi. Žiemą minta šermukšnio uogomis, kankorėžių sėklomis, medžių pumpurais. Jis labai mėgsta žalią mėsą. Zylė. Jos krūtinė geltona, galva ir sparnai juodi. Žiemą minta šermukšnio uogomis, kankorėžių sėklomis, medžių pumpurais. Jis labai mėgsta žalią mėsą.


Žiemojantys paukščiai Bulbakis yra šiek tiek didesnis už žvirblį. Ji turi raudoną krūtinę, melsvai pilką nugarą, juodą galvą ir sparnus. Jis ateina pas mus su pirmuoju sniegu ir mėgsta šermukšnio uogas. Siauras yra šiek tiek didesnis nei žvirblis. Ji turi raudoną krūtinę, melsvai pilką nugarą, juodą galvą ir sparnus. Jis ateina pas mus su pirmuoju sniegu ir mėgsta šermukšnio uogas.


Žiemojantys paukščiai, geniai, žiemą minta sėklomis. spygliuočių medžių. Dvynių plunksnų spalva įvairi, tačiau dauguma rūšių būna ryškiai juodos, žalios arba margos. Tai vienas iš pačių naudingi paukščiai mūsų miškų: dirba ištisus metus, kad sunaikintų kenkėjus. Jis yra miško gydytojas. Žiemą geniai minta spygliuočių medžių sėklomis. Dvynių plunksnų spalva įvairi, tačiau dauguma rūšių būna ryškiai juodos, žalios arba margos. Tai vienas iš labai naudingų mūsų miškų paukščių: ištisus metus naikina kenkėjus. Jis yra miško gydytojas.


Žiemojantys paukščiai Žvirblis – žvalus, linksmas, išradingas ir bendraujantis paukštis. Jis pešasi avižas ir soras, žiemą apsigyvena šalia žmogaus namų, peša viską, ką randa - visaėdis paukštis. Žvirblis – žvalus, linksmas, išradingas ir bendraujantis paukštis. Jis pešasi avižas ir soras, žiemą apsigyvena šalia žmogaus namų, peša viską, ką randa - visaėdis paukštis.


Žiemojantys paukščiai Karvelis Turi puikų regėjimą – išskiria vaivorykštės spalvas. Minta augaliniu maistu: sėklomis, uogomis, vaisiais vaisių medžiai. Balandžiai labai prisirišę prie žmonių. Balandė turi puikų regėjimą - išskiria vaivorykštės spalvas. Minta augaliniu maistu: sėklomis, uogomis, vaismedžių vaisiais. Balandžiai labai prisirišę prie žmonių.


Žiemojantys paukščiai Varnos labai protingos. Plunksna juoda su žaliais atspindžiais. Varna valgo viską. Dėžutė, pelės, paukščiai ir jų kiaušiniai, kirmėlės ir vabalai, žuvis, daržovės, vaisiai, sūris, varškė – viskas jai tinka. Gamtoje varna neabejotinai naudinga, tačiau šalia žmonių ji tampa vagimi. Varnos labai protingos. Plunksna juoda su žaliais atspindžiais. Varna valgo viską. Dėžutė, pelės, paukščiai ir jų kiaušiniai, kirmėlės ir vabalai, žuvis, daržovės, vaisiai, sūris, varškė – viskas jai tinka. Gamtoje varna neabejotinai naudinga, tačiau šalia žmonių ji tampa vagimi.


Žiemojantys paukščiai Šarka yra visaėdis paukštis. Galva, kaklas, krūtinė ir nugara juodi, pilvas ir pečiai balti. Minta tiek gyvūniniu, tiek augaliniu maistu. Maisto – vabzdžių, vorų ir utėlių – šarka ieško žemėje. Deja, šarkos dažnai apsigyvena soduose ir niokoja paukščių giesmininkų lizdus. Šarka yra visaėdis paukštis. Galva, kaklas, krūtinė ir nugara juodi, pilvas ir pečiai balti. Minta tiek gyvūniniu, tiek augaliniu maistu. Maisto – vabzdžių, vorų ir utėlių – šarka ieško žemėje. Deja, šarkos dažnai apsigyvena soduose ir niokoja paukščių giesmininkų lizdus.


Žiemojantys paukščiai Vaškinis sparnas matomas pagal keterą ant galvos. Vaškinio sparno giesmė – ūžesys „svi-ri-ri-ri“ Paukščiai apsistoja dideliais būriais. Vasarą minta vabzdžiais ir lervomis, o žiemą uogomis ir vaisiais (šermukšniais, viburnumiais). Vaškas matosi iš kuokštelio ant galvos. Vaškinio sparno giesmė – ūžesys „svi-ri-ri-ri“ Paukščiai apsistoja dideliais būriais. Vasarą minta vabzdžiais ir lervomis, o žiemą uogomis ir vaisiais (šermukšniais, viburnumiais).


















Palaikykite paukščius žiemą! Žiemojantys paukščiai nebijo šalnų ir sugeba gauti maisto net ir šalčiausiu oru. Jie ieško vabzdžių, pasislėpusių žievės plyšiuose, namų ir tvorų plyšiuose, ieško vaisių ir sėklų lapuočių augalai, spygliuočių kankorėžiai su sėklomis. Tačiau sningant, pūgai ir stiprių šalnų paukščiai badauja ir net miršta. Jie skrenda į mūsų namus pagalbos. Ir tu ir aš turime padėti mūsų plunksnuotiems draugams išgyventi žiemą. Žiemojantys paukščiai nebijo šalnų ir sugeba gauti maisto net ir šalčiausiu oru. Jie ieško vabzdžių, pasislėpusių žievės plyšiuose, namų ir tvorų plyšiuose, ieško lapuočių augalų vaisių ir sėklų, spygliuočių medžių kankorėžių su sėklomis. Tačiau sningant, siaučiant pūgoms ir stiprioms šalnoms paukščiai badauja ir net miršta. Jie skrenda į mūsų namus pagalbos. Ir tu ir aš turime padėti mūsų plunksnuotiems draugams išgyventi žiemą.

Organizacija: MKDOU "Borodinsky vaikų darželis "Teremok"

Vietovė: Tula sritis, Borodinsky kaimas

Kalbos ugdymo edukacinių užsiėmimų tema „Žiemojantys paukščiai“ santrauka

Vyresnioji grupė

Pagrindinė nevyriausybinė organizacija „Kalbos ugdymas“

Tikslas: nuoseklios kalbos ugdymas kuriant istorijas pagal paveikslėlių serijas.

Užduotys:

1. Švietimo

  • Išmokykite vaikus apsvarstyti supančios tikrovės objektus ar reiškinius;
  • Stiprinti vaikų gebėjimus atsakyti į mokytojo klausimą išsamiu, bendru atsakymu;
  • Aktyvinti žodyną: žiemojantys (zylė, bukas, šarka, žvirblis, genys, balandis);
  • Išmokite parašyti istoriją pagal paveikslėlį

2. Vystantis

  • Ugdykite žodinio bendravimo įgūdžius;
  • Ugdykite loginį mąstymą, atmintį ir dėmesį;
  • Ugdykite klausos suvokimą;

3. Švietimo

  • Ugdyti gebėjimą klausytis kitų vaikų pasakojimų;
  • Ugdykite rūpestingą požiūrį į paukščius.

Integracija: Socialinis-komunikacinis, pažintinis

  • Ugdykite vaiko bendravimo ir bendravimo su suaugusiaisiais ir bendraamžiais įgūdžius žaidimų veikla; dirbti porose;
  • Ugdykite emocinę sferą;
  • ugdyti smalsumą ir pažintinę motyvaciją;
  • įtvirtinti žinias apie žiemojančius paukščius.

PPRS: lesyklėlė, popierinės žiemojančių paukščių figūrėlės, projektorius, nešiojamas kompiuteris, mankštos lazdos, sausainių dėžutė.

Preliminarus darbas:

  • pokalbis apie žiemojančius paukščius; apie pagalbą žiemą;
  • mintinai išmokęs Yashin A. eilėraštį „Pamaitink paukščius“.
  • paveikslėlių ir mįslių apie paukščius pasirinkimas;
  • pristatymo paruošimas.

GCD judėjimas

1. Laiko organizavimas.2 skaidrė

Vaikai įeina į grupę skambant muzikai ir sustoja šalia mokytojo.

Sveiki vaikai!

Pedagogas:

Vaikinai, pažiūrėkite, kokiame pasakų miške atsidūrėme! (Atkreipia vaikų dėmesį į ekraną).– Kodėl aš tai pavadinau pasakišku? (Graži, balta, snieguota, putojanti, žiemiška)

Bet kodėl taip tylu, kodėl negirdi paukščių balsų?

D: - Dabar žiema, o paukščiai išskrido į šiltus kraštus, jiems čia šalta ir alksta.

Kl .: – Kaip vadinami paukščiai, kurie lieka pas mus žiemoti?

D: - Žiemojantys paukščiai.

Klausimas: - Vaikai, pažiūrėkime į žiemojančius paukščius ir prisiminkime, kaip jie vadinami.

Jis išima voką, kuriame yra paukščių paveikslai, sumaišyti žiemojančių ir migruojančių paukščių vaizdai. Ant vokų klijuojami žiemos ir rudens vaizdai.

Iš voko ištraukia visas nuotraukas su žiemojančiais paukščiais ir padeda ant stalo. Vaikai ieško.

Vaikai turėtų patys arba vadovaudamiesi mokytojo klausimu įsitikinti, kad tarp žiemojančių paukščių atvaizdų yra ir migruojančių paukščių atvaizdų (Ar visi šie paukščiai žiemoja pas mus? Ar matėte šiuos paukščius gatvėje?)

O, žiūrėk, kažkas sumaišė visus paukščius. Padėkite man išsirinkti žiemojančius paukščius. Bet kaip juos atpažinti?

Siūlau pasiklausyti žiemojančio paukščio ir atspėti, koks tai paukštis.

Vaikai nespėja, užminė mįslę, rodo skaidrę.

Skaidrė (3–7)

1. Raudonskruostis, juodsparnis,

Mėgsta pešti grūdus

Su pirmuoju sniegu ant kalnų pelenų

Jis vėl pasirodys. ( bukas)

Pažiūrėk, koks jis gražus! Kas tau jame patinka? Kuo jis skiriasi nuo kitų paukščių?

2.Chick – tviteryje!
Peršok prie grūdų!
Peck, nebūk drovus!
Kas čia? (Žvirblis)

Ar tau patiko žvirblis? Kodėl jis tau patinka (linksmai, garsiai čiulba,

3.Kar-kar-kar!

Apgavikas rėkia.

Koks protingas vagis!

Visi blizgantys dalykai

Šis paukštis tai myli!

Ir ji jums visiems pažįstama,

Koks jos vardas? (Varna)

4. Jis vadinamas taikos paukšte.

Jis veržiasi nuo stogų kaip strėlė į žemę,

Jeigu pamatys kalną trupinių.

Pilka, balta ir gera (balandė)

5. Į mūsų lesyklą žiemą
Paukštis skrenda
Su geltona pūkuota krūtine -
Vikriai... (zylė)

Paveikslėlis ekrane yra užuomina su spėjamais žiemojančiais paukščiais. (8 skaidrė)

Kl .: Dabar galime teisingai išdėstyti nuotraukas. Išsirikiuokime poromis ir nuspręsime, kurį paukštį kur dėsime

Vaikai įdeda paveikslėlius į atitinkamą voką.

Klausimas: - Puiku, vaikinai! Dabar puikiai pažįstame žiemojančius paukščius.

Paukščiai žiemą šalti ir alkani. Kaip galime padėti jiems išgyventi žiemą?

D: - Maitinkite, gaminkite lesyklėles.

B: - Teisingai, gerai padaryta. Tai mano pagaminta lesyklėlė. Ir paukščiai jau atskrido į jį. (Išima tiektuvą ir padeda ant stalo)

K: - Sakyk, kuo galiu lesinti paukščius?

D: - Paukščius galima lesinti sėklomis, saulėgrąžomis, džiovintais vaisiais, duonos trupiniais, grūdais, lašiniais ir kt. 9 skaidrė)

B: - Gerai padaryta! Dabar visi žinote, kuo lesinti paukščius, ir galite jiems padėti.

Bet tu vis dar mažas. Kas padės pagaminti lesyklėles? – Žinoma, tavo tėčiai ir mamos. Šiandien, kai grįšite namo, pasakykite jiems, ką išmokote. Repetuokime istoriją.

Pasakojimo pagal paveikslą sudarymas. (10 skaidrė)

K: Kas nori pabandyti pradėti repetuoti?

(Jei nori, vaikas išeina ir atsistoja pusiau šonu prie ekrano ir žiūrovų)

Vanya, įsivaizduok, kad mes esame tavo šeima, atidžiai tavęs klausomės.

Vadovaujantys klausimai iškilus sunkumams vaikams:

– Kaip galite padėti paukščiams žiemą? (Padarykite tiektuvus)

-Ką matome nuotraukoje? (Nuotraukoje matome mergaitę ir berniuką, jie tikriausiai yra draugai arba brolis ir sesuo)

- Ką jie daro? (Vaikinai pagamino lesyklėlę ir pakabino ant medžio)

– Kuo jie lesina paukščius? (Jie įdėjo sėklų ir duonos)

– Tik sėklos ir duona? (Jie taip pat pridėjo šermukšnių vaisių, riešutų ir grūdų)

- Kas atvažiavo? (Paukščiai yra zylės ir jie viską išpešė)

K: – Kas dar nori repetuoti?

3-4 žmonės

Klausimas: - Puiku, jūsų istorijos pasirodė geros, labai įdomios.

Vaikinai, kas jums patiko Mašos, Kolios, Petijos istorijoje...?

B: - Vaikinai, pažaiskime su jais. (Iš lesyklos išdalinkite paukščius)

B: - Vienas, du, trys!

Apsisuk pats

Pavirsk žiemos paukščiu! (11 skaidrė)

(V. ant kilimo išdėlioja iš gimnastikos lazdelių pagamintos lesyklėlės kontūrus)

Žaidimas „Paukščių valgykla“

Vaikams įteikiami žetonai su skirtingų paukščių atvaizdais. Paukštis, kuris išgirsta apie save, „skrenda“ į „šėryklą“.

Padarėme šėryklą

Atidarėme valgyklą.

Apsilankykite pirmą savaitės dieną

Pas mus atskrido zylės,

O antradienį, žiūrėk,

Atskrido buliai.

Trečiadienį buvo trys varnos

Nelaukėme jų pietų,

O ketvirtadienį iš viso pasaulio

Geltonųjų žvirblių pulkas.

Penktadienį mūsų valgomajame

Balandė mėgavosi koše

Ir šeštadienį, sekmadienį

Buvo bendros linksmybės!

B: - Puiku, mums buvo labai smagu! Ir aš taip pat turiu jums maisto, šiek tiek vėliau lesinsiu savo paukščius. ( Rodoma permatoma sausainių dėžutė)

Apibendrinant:

Kl .: – Ką šiandien sužinojome ir prisiminėme apie paukščius? (Kad reikia šerti, gaminti lesyklas, šerti grūdais, sėklomis ir pan. Išmokome pasakoti tėvams apie paukščius)

Atspindys

Ką tau patiko šiandien veikti? Kas buvo sunku, kas buvo lengva?

Perspektyva:

Ir Nadya žino eilėraštį „Pamaitink paukščius“. Yashin A. (12 skaidrė). Paklausykime!

Ar tau patiko eilėraštis? Kas taip pat nori to išmokti? Paimkite tekstą ir paprašykite savo mamos, tėčio ar ko nors kito namuose, kad padėtų jums jį išmokti. Kai išmoksite, surengsime konkursą „Kas geriau deklamuoja eilėraštį“ ir patys nustatysite, kas dirbo geriausiai ir išmoko. (Jei pageidaujama, vaikams įteikiami lankstinukai su eilėraščio tekstu. Kai jie mokosi, duokite visiems vaikams galimybę jį padeklamuoti.)

Ar kas nors nori nupiešti ar nulipdyti ką nors, ką sužinojo šiandien? Tai galite padaryti po pamokų.

O savo lesyklą nuvešime į rūbinę, kad nepamirštumėte tėveliams pasakyti, kokie šalti ir alkani paukščiai žiemą ir kaip jiems padėti. Atneškite savo lesyklėles į darželį, mes jas pakabinsime aikštelėje ir su jumis pabarstysime lesalo paukščiams.

Norėdami konsoliduoti medžiagą, artimiausiu metu keletą kartų pakartokite žaidimą „Paukščių valgomasis“.

Literatūra:

  1. Šorygina T. „Paukščiai. Kokie jie? – M., 2004 m
  2. Mįslės apie paukščius. http://childline.ru/ptizy.shtml
  3. Paukščių balsai. http://mp3-pesnja.com/
  4. Interneto ištekliai