Komandos formavimo mokymai „Dykumos sala. Žaidimas "Dykumos sala"

Tikslai: palengvinti procesą Asmeninis tobulėjimas, realizuoti kūrybinį potencialą, pasiekti optimalų funkcionavimo lygį ir laimės bei sėkmės jausmą.

Užduotys: komandos formavimo įgūdžiai, įgūdžių ugdymas Verslo komunikacijos, gebėjimas derėtis naudojant pozityvias technikas; savireguliacijos ugdymas, tinkamų elgesio ir reagavimo formų kūrimas ir įtvirtinimas.

Pamokos tipas:

Mokymai

Naudojami vadovėliai ir mokymo priemonės:

1. N. Kozlovas. Geriausi psichologiniai žaidimai ir pratimai. Jekaterinburgas, ARD LTD, 1997 m.

2. T. Exacousto. Seminaras apie grupinę psichokorekciją. Rostovas prie Dono, „Feniksas“, 2007 m.

Naudota metodinė literatūra:

1. A. Reanas, A. Kudaševas, A. Baranovas. Asmenybės adaptacijos psichologija. Sankt Peterburgas, „Prime Euroznak“, 2006 m.

2. L. Ann. Psichologiniai mokymai su paaugliais. Leidykla „Petras“, 2003 m.

Naudota įranga:

Medžiagos žaidimui: flomasteriai - 2 pakuotės, tušinukai ir albumo lapai pagal žaidėjų skaičių.

Pristatymai su atsipalaidavimo muzika.

Trumpas aprašymas:

Psichologinis žaidimas 15 - 17 metų paaugliams sustiprins pozityvius dalykinio bendravimo įgūdžius ir galimybę pademonstruoti savo lyderystės gebėjimus.


Pamokos eiga:

Sveiki bičiuliai! Šiandien mūsų laukia neįprasta veikla – keliausime į negyvenamą salą.

Kaip manote, kokių savybių reikia žmogui, kad išgyventų saloje?

Kaip manote, ar geriau būti saloje vienam ar su komanda ir kur bus didesnė tikimybė išgyventi?

Kokius jausmus patirs žmogus, atsidūręs saloje vienas?

Norėdami išgyventi ekstremaliomis sąlygomisžmogus turi išmokti veikti kartu, klausytis kitų žmonių, bendradarbiauti, ateiti į pagalbą, mokėti derėtis ir priimti sprendimus ekstremaliomis sąlygomis, o prireikus – per trumpiausią įmanomą laiką. Šiandien pamatysime, kaip galime bendrauti ir paklusti daugumos nuomonei. Norėdami tai padaryti, pirmiausia atliksime praktiką, kuri vėliau mums padės mūsų darbe.

Dabar prisiminkime darbo grupėje taisykles:

Grupinio darbo taisyklės:

  1. Atidžiai klausykite visų kalbų.
  2. Nekritikuokite išsakytų minčių.
  3. Nepertraukite kalbėtojo, tylėkite.
  4. Nesidrovėkite išsakyti savo nuomonės, paprasčiausias pasiūlymas dažnai būna puikus.
  5. Tas, kuris nieko nedaro, neklysta.
  6. Gerbti asmenines grupės narių teises:
  1. teisė ginti savo požiūrį;
  2. teisė kelti idėjas;
  3. teisė į apmąstymą;
  4. teisę peržiūrėti, patikslinti savo poziciją ir pateikti naują pasiūlymą.
  1. Neįsižeisk.
  2. Būk malonus.
  3. Kiekvienas grupės narys yra atsakingas už grupės veiklą. Sėkmę ir nesėkmę dalijamės vienodai

1 pratimas: NORAS

Visi žaidėjai sėdi ratu:

Instrukcijos: "Šiandien pradėkime nuo to, kad išsakysime vieni kitiems palinkėjimus šiai dienai, o darykime taip. Kažkas atsistos, eis pas ką nors kitą, pasveikins ir pasakys palinkėjimą šiandienai. Tas, į kurį kreipėsi pirmasis dalyvis , savo ruožtu eis į kitą ir taip toliau, kol kiekvienas iš mūsų gaus palinkėjimą šiai dienai.

2 pratimas „Stovėkite pagal skaičių, plaukų spalvą, pėdos dydį, delno dydį, batų dydį...)» (psicho-gimnastikos pratimai, treneris naudoja savo nuožiūra)

Visi dalyviai sėdi ratu.

Instrukcijos: „Įvardinsiu skaičius. Iš karto po skambučio turėtų stovėti lygiai tiek žmonių, kiek buvo paskelbta (ne daugiau ir ne mažiau). Pavyzdžiui, jei sakau „keturi“, keturi iš jūsų turėtų kuo greičiau atsistoti. Jie galės atsisėsti tik tada, kai pasakysiu „ačiū“. Užduotis turi būti atlikta tyliai. Užduoties atlikimo taktika turėtų būti sukurta darbo metu, sutelkiant dėmesį į vienas kito veiksmus.

Diskusijos metu treneris gali užduoti grupei keletą klausimų: „Kas mums padėjo susidoroti su užduotimi ir kas apsunkino ją atlikti“, „Kuo vadovavosi, kai nusprendėte keltis?“, „Kokie buvo mūsų taktika?" „Kaip galėtume organizuoti savo darbą, jei turėtume galimybę iš anksto aptarti, kaip išspręsti šią problemą?

Štai tu ir aš pasiruošę vykti į mūsų negyvenamą salą. Siūlau dabar užmerkti akis, patogiau įsitaisyti ir pabandyti įsivaizduoti vietą, kur dabar mintyse jus vežiosime.

(Priedas Nr. 1)

Pristatymas „Jūra“ su atsipalaidavimo muzika –

Muzikos fone skamba vedėjos žodžiai.

Šiandien leisimės į nuostabią kelionę po negyvenamas salas. Kokia bus ši kelionė, priklauso tik nuo jūsų. Mūsų laukia dvi salos „Bananas“ ir „Kokosas“, kurias turėsime apgyvendinti ir jos gyventojų gyvenimą padaryti saugų, padorų ir įdomų.

Taigi pirmieji jos gyventojai – ateities prezidentai – iškeliauja į negyvenamas salas. salų valstybės.

Tarp dalyvių ištraukiama loterija.

Kas ištraukė lustą su raidėmis „PB“, yra Bananų salos prezidentas, o „PC“ yra Kokosų salos prezidentas. Prezidentai vyksta į „salas“.

Kaip prezidentai jaučiasi būdami vieni su savo unikalumu?

(prezidentai apibūdina savo jausmus).

Kiek laiko gali likti vienas?

Ir štai atėjo laikas, kai norisi pabendrauti, smagiai praleisti laiką, užsiimti bendru naudingu darbu, parodyti savo sugebėjimus. Prezidentai privalo apgyvendinti savo salas žmonėmis, kad jie įgytų visavertę visuomenę, galinčią sudaryti sąlygas kiekvienam jos nariui sėkmingam ir oriam gyvenimui. Pasirinkimas daromas iš likusių žaidimo dalyvių paeiliui. Prasideda prezidentas, kuris pirmasis pavargsta nuo vienatvės. Rinkdamasis kiekvienas prezidentas turi tai pagrįsti. Pavyzdžiui: „Renkuosi Afanasjevą A., nes jis vadovauja sveikas vaizdas gyvenimo, atsakingas, doras žmogus, nori tapti teisininku. Statykite be kompetentingo teisininko konstitucine valstybe neįmanomas". Išrinktasis užima vietą saloje. Kitas pasirinkimas pagamino kitos salos prezidentas ir kt.

Kai prezidentai apgyvendina savo salas, likę nariai atlieka stebėtojų vaidmenį. Jų užduotis yra stebėti, kaip gyventojai kuria savo santykius bendra veikla sprendžiant pavestas užduotis siekiant tikslo.

Dviejų salų gyventojai gauna tas pačias užduotis. Jie turi sugalvoti:

- valstybės pavadinimas, sostinė;

vėliava;

Herbas;

Pasirinkite dainą, kuri bus himnu;

valiuta;

Pagrindiniai įstatymai (5);

Klimatas;

Mineralai;

Ką veiks jūsų salos gyventojai?

Salų gyventojai, vadovaujami prezidentų, dirba po 15–20 min.

Stebėtojai (jei tokių yra) (kiekvienas sau) pagrindinius savo sąveikos taškus užrašo ant popieriaus lapo, padalyto per pusę: +, -. Vertinami sąveikos veiksmai, metodai ir technikos, bet ne dalyvių asmenybės.

Ypatingą dėmesį atkreipkite į:

Atsakomybių pasiskirstymo aiškumas ir pagrįstumas;

Vadovavimas iš prezidento;

Gebėjimas derėtis naudojant pozityvius metodus.

- (Tai pasakoma, jei komandos nesilaiko termino - Tolumoje pasirodė laivas, artėjantis prie jūsų salos - tai paskutinė jūsų galimybė grįžti namo! Jei skubate, laivo kapitonas paims jus į savo laivą )

„Valstybės pristatymas“.Kiekvienos salos gyventojai 3-5 minutes reprezentuoja savo valstybę ir įrodo, kad ji yra geriausia, kad būtent jų valstybė yra pajėgi kiekvienam jos nariui suteikti žmogaus vertą gyvenimą.

Šis žaidimas buvo sukurtas 12-15 metų deviantinio elgesio paauglių grupei, kuriai nepilnamečių teisių apsaugos centre „Siela“ vyko socialinės adaptacijos kursai. Jame dalyvavo mokytojai, kurie tiesiogiai dirba su paaugliais. Žaidimo pradžioje dalyviai buvo pažįstami apie mėnesį.

Žaidimas paremtas treniruotėse „Lyvių kursas“ naudojamais elementais ir principais. Šių mokymų ypatumai – žmogaus fizinių gebėjimų panaudojimas tam tikroms psichologinėms savybėms ugdyti, turistinių kliūčių įtraukimas, akcentuojamas visos komandos darbas, ypatingas dėmesys skiriamas saugos taisyklių laikymuisi. Kiekviena užduotis turi savo legendą, kurią prieš ją atlikdamas pasakoja vedėjas. Atlikus kiekvieną užduotį, apie ją vyksta diskusija.

Vietinėje literatūroje kai kurias iš šių pratybų pirmasis aprašė A. Lutoškinas, užsienyje panašios programos remiasi „Lauko virvių trasa“ – ekstremalus kursas Amerikos psichologas Carla Ronke. Pratimai, kuriuos naudojome žaidime, buvo pagrįsti bibliografijoje pateikta medžiaga.

Žaidimo tikslas: suburti grupę, mokyti komandinio darbo ir gebėjimo prisiimti atsakomybę.

  1. Svetainės paruošimas žaidimui (kartu su paaugliais).
  2. Dalyvių supažindinimas su žaidimo taisyklėmis.
  3. Žaidimo etapų vykdymas dalyviams suvienyti.
  4. Kiekvieno etapo aptarimas su dalyviais.

Tikslinė grupė: paaugliai ir suaugusieji, dalyvių skaičius – 12 žmonių.

Trukmė: 1-1,5 val

Naudotos medžiagos: virvės, karabinai ir pakinktai (naudojami turizme), palapinė, pėsčiųjų kilimėliai, teniso kamuoliukai, Virvinės kopėčios, balionai, šokoladas, slidinėjimo lazdos, skara arba skara, trys mažos lentos 30x30cm.

Žaidimo planas

Žaidimo taisyklių aptarimas

1.Išankstinis etapas
1.1 Lizdas su „auksiniais“ kiaušiniais
1.2 Kelionė laivu

2. Pagrindinė žaidimo dalis
2.1 Legenda – „Pokalbių šlaitas“
2.2 „Labirintas“
2.3 „Prieglobstis“
2.4 „voratinklis“
2.5 „Gelbėjimo signalas“
2.6 „Pelkė“

3.Užbaikite pamoką

Pasiruošimas prieš rungtynes:

Prieš žaidimą mokytojai kartu su paaugliais įstaigos teritorijoje ruošėsi specialiai įrengta zona(ribota sritis, kurią galima pažymėti ryškiais žymekliais), įskaitant :

  • diskusijų vieta „Pokalbių pieva“ - puslankiu išdėstyti trys sumušti suolai;
  • lynų kopėčios, pritvirtintos prie horizontalios juostos ir ištemptos 45 laipsnių kampu žemės atžvilgiu;
  • vieta perėjimui - virvė, ištempta tarp medžio (5-6 metrų aukštyje) ir varomo stulpo (2 m);
  • žaidimo „voratinklis“ žaidimo vieta - tarp dviejų stulpų ištemptas vertikalus virvių tinklas, turintis mažiausiai 12 langelių, į kuriuos dalyvis gali įlipti (apytikslis dydis 0,8 x 0,2 m, plonesnis, priklausomai nuo dalyvių dydžio). ). Apatinė juostos virvė ištempta 1 m aukštyje virš žemės.
  • ryškiomis virvėmis pažymėtas „labirintas“;
  • sumušta medinė platforma, kurios matmenys 1,5 m x 1,5 m

Žaidimo eiga

Dalyviai rikiuojasi į eilę. Vedėjai dalyviams paskelbia su jais žaidžiamo žaidimo tikslą ir taisykles, kurių jie privalo laikytis.

Žaidimo taisyklių aptarimas:

  1. Užduoties paruošimo laikas neribojamas, šiuo laikotarpiu galite kalbėtis.
  2. Užduotis prasideda po to, kai visa grupė sako: „Mes pasiruošę“.
  3. Užduotis laikoma baigta, jei visi ją atlieka be klaidų. Jei bent vienas dalyvis suklysta, grupė grįžta į pradinę padėtį.
  4. Pačios užduoties metu visi dalyviai turi tylėti, jei kas nors pradeda kalbėti, grupė grįžta į pradinę padėtį.
  5. Jei vienas iš dalyvių negali atlikti užduoties, komanda gali jį atpirkti naudodama išankstinio etapo metu gautas premijas.
  6. Jei komandai nepavyksta įvykdyti užduoties po kelių bandymų, dalyviai gali atsisakyti ją atlikti tik per laiką tuo atveju, jei visa grupė sako: „Mes pasiduodame“.

1. Išankstinis etapas:

1.1. „Lizdas su auksiniais kiaušiniais“

Legenda: esate keliautojų komanda, išsiruošusi į ilgą kelionę. Tačiau prieš eidami į kelią, turite sukaupti aukso atsargas, tam visa jūsų komanda turi gauti „auksinius kiaušinius“ (premijas, kurios jums pravers ateityje išperkant daiktus ar dalyvius).

Užduotis: Kiekvienas dalyvis turi lipti virvinėmis kopėčiomis į lizdą su „auksiniu

kiaušiniai“ (krepšeliai su teniso kamuoliukais, pakabinti ant horizontalios juostos). Kiekvienas dalyvis gali pasiimti tik vieną „kiaušinį“. Tie, kurie nukrenta, nustoja atlikti užduotį. Komanda gali padėti dalyviui laikydama lynų kopėčias iš skirtingų pusių.

1.2. „Kelionė laivu“

Legenda: Taigi, jūs užsidirbote savo lobį ir dabar leidžiatės į ilgą kelionę į nežinomus kraštus.

Užduotis: Dalyviai kaip visa komanda turi tilpti į du lankus, sujungtus vienas su kitu vienoje vietoje - tai yra sąlyginis laivas, ir išplaukti į kelią - jie pradeda judėti lankais į tam tikrą paskirtą vietą.

Arčiau nurodytos sienos dalyviams suteikiama legendos papildymas:„Komanda sudužo per kelionę ir atsidūrė dykumoje saloje. Dalyviai palieka savo „laivą“ (lankus) ir vedėjų nuveda į „Salos“ (paskirtos teritorijos) teritorijoje esančią „Pokalbių aikštę“ (vietą diskusijoms).

2. Pagrindinė žaidimo dalis:

2.1. „Pokalbių lauke“(tolimesnės diskusijos vyks šioje vietoje)

Legenda: atsiduriate dykumoje saloje. Laivas, kuriuo keliavote, sudužo ant uolų, tačiau prieš kelionę gauti „auksiniai kiaušiniai“ buvo išsaugoti. Jūsų užduotis yra išgyventi: išlaikyti testus ir pabėgti. Saloje gali būti žmonių – aborigenų, iš kurių gali tekti ką nors nusipirkti ar išsikeisti. Jūsų laukia situacijos, kai turite parodyti savo gebėjimą dirbti grupėje ir padėti vieni kitiems.

2.2. "Labirintas"

Legenda: Vienas iš grupės narių, sprukdamas iš skęstančio laivo, labai pavojingoje vietoje išlipo į krantą, įsipainiojo į nuodingus vynmedžius (labirintą) ir nuo jų nuodų laikinai neteko regėjimo (dalyviui buvo užrištos akys). Jūs apie tai sužinojote, kai pradėjote susitikti, o dabar norite jį išgelbėti.

Užduotis: Komanda turi ištraukti dalyvį iš labirinto, kad jis nepaliestų vijoklių (virvių) ir nesusižeistų. Jei jis paliečia apribojimus, jis grįžta į judėjimo pradžios tašką. Komandos nariai išsirikiuoja aplink labirinto perimetrą. Jie turi išvesti savo dalyvį iš labirinto naudodami žodžius, o vienas dalyvis pasako tik vieną žodį, jam draudžiama kartoti tą patį žodį 2 kartus iš eilės. Kai vienas dalyvis kalba, kiti tyli, įskaitant dalyvį užrištomis akimis. Jei taisyklė pažeidžiama, užduotis kartojama. Komandos nariai gali bendrauti naudodami neverbalines komunikacijos priemones (dalyviams suteikiama laiko tai išsiaiškinti patiems).

2.3. "Prieglobstis"

Legenda: Saloje užklumpa naktis, pasidaro tamsu ir šalta. Komanda turi pasistatyti sau pastogę, bet po laivo katastrofos jums nieko nebeliko. Kol diskutavote, ką daryti, iš niekur atsirado aborigenai. Jie pasiruošę iškeisti jums naudingus daiktus (kuriuos taip pat pasiėmė po jūsų laivo avarijos) į jūsų „auksinius kiaušinius“.

Užduotis: Komanda turi nuspręsti, į ką tiksliai iškeis savo premijas (pasirinkti iš: kilimėlių - 1 kiaušinis, markizės - 4, palapinės - 9, slidinėjimo lazdos - 1 kiaušinis/vnt.). Baigusi statyti pastogę val medinės grindys, komanda turi pilnai tilpti į ją ir pasėdėti 3 minutes, kad nesugriūtų.

Atlikus užduotį, komanda grįžta į „pokalbių išvalymą“, vyksta užduoties aptarimas šiais klausimais:

  1. Ar dalyviai patenkinti tuo, kaip atliko užduotį? Ar buvo lengva priimti sprendimą?
  2. Kas padėjo atlikti užduotį?
  3. Kas trukdė atlikti užduotį?
  4. Į ką reikia atsižvelgti prieš pereinant prie kitos situacijos?

2.4. "voratinklis"

Legenda: atėjo diena saloje, dabar dalyviams reikia pasirūpinti maistu visai komandai. Maistas yra tam tikroje vietoje, įėjimą į kurią užstoja voras nuodingu tinklu.

Užduotis: Jūs turite gauti maisto, perkeldami visą komandą į kitą žiniatinklio pusę. Žiniatinklyje yra langelių, per kurias galite pereiti, tačiau šių langelių negalima naudoti pakartotinai, tai yra, kiekvienas dalyvis turi nuskaityti savo langelį. Juostelės (virvės) negalima liesti. Jei kuris nors iš dalyvių suklysta, visa komanda etapą pradeda iš naujo. Vienas iš dalyvių gali būti nupirktas už 2 auksinius kiaušinius, jei jis negali susitvarkyti. Išpirktas dalyvis gali padėti kitiems. Įveikusi etapą komanda gauna maistą (2 šokoladinius saldainius).

Atlikus užduotį, komanda grįžta į „pokalbių išvalymą“, vyksta užduoties aptarimas šiais klausimais:

  1. Ar dalyviai patenkinti tuo, kaip atliko užduotį?
  2. Kas padėjo atlikti užduotį?
  3. Kas trukdė atlikti užduotį?
  4. Į ką reikia atsižvelgti prieš pereinant prie kitos situacijos?

2.5. „Išgelbėjimo signalas“

Legenda: Vandenyno tolumoje staiga pasirodo kažkas panašaus į laivą, reikia duoti ženklą, kad esate šioje saloje. Jūsų laive buvo signalinis maišelis, galbūt jis po katastrofos išplito į krantą. Visa komanda eina ieškoti šio krepšio ir randa jį ant aukšto medžio. Dabar komandos užduotis yra signalizuoti apie gelbėjimą.

Užduotis: Iš pat pradžių aukštas medis prie rąsto ištemptas vynmedis (virvė). Išilgai šio vynmedžio (virvės) vienas iš dalyvių (pasirinktas komandos) turi prišliaužti prie ant medžio pakabinto maišo ir jį paimti. Dalyvis, padedamas vedėjų, užsideda saugos sistemą, pirštines ant rankų, karabino pagalba pritvirtinamas prie virvės ir, padedamas rankomis bei kojomis, šliaužia iki signalinio maišelio. Prie saugos sistemos pritvirtinta dar viena virvė, kurios galą laiko kiti dalyviai. Paėmus krepšį, komanda padeda dalyviui atgal, naudodama antrą laisvą virvę. Maišelyje yra signaliniai balionai, kuriuos visa komanda pripučia per 2 minutes. Tada prie rąsto viršaus reikia pritvirtinti signalinius rutulius.

Šio pratimo metu dalyviai gali pasikalbėti.

Atlikus užduotį, komanda grįžta į „pokalbių išvalymą“, vyksta užduoties aptarimas šiais klausimais:

  1. Ar dalyviai patenkinti tuo, kaip atliko užduotį?
  2. Kas padėjo atlikti užduotį?
  3. Kas trukdė atlikti užduotį?
  4. Kas vadovavosi renkantis asmenį, kuris atliks užduotį?

2.6. "Pelkė"

Legenda: Signalas buvo duotas, žmonės laive jį pamatė ir priartėjo prie salos, dabar jie aiškiai matomi. Bet pakeliui iš salos į laivą yra kliūtis – pelkė, per kurią laivas negali praplaukti, o perplaukti taip pat neįmanoma.

Užduotis: Komandos užduotis – įveikti pelkę naudojant tris kauburėlius. Sąlygos: į pelkę žengti negalima, kauburėlį palikti tuščią draudžiama – kitaip nuskęs, turi pereiti visa komanda. Užduotis atliekama tyliai. Kai tik visi dalyviai įveikia pelkę, komanda išsaugoma.

3. Pamokos užbaigimas:

Legenda: komanda susidorojo su bandymais, visi pasiekė laivo bortą ir buvo išgelbėti.

Atlikus visas užduotis, komanda vėl renkasi „Pokalbių pievoje“ susumuoti rezultatų.

Pavyzdiniai vedėjo klausimai: „Ką sužinojote apie save šio žaidimo metu?“, „Ką supratote apie savo veiksmus grupėje?“, „Kaip tai, ko išmokote čia, yra susiję su jūsų elgesiu kitose gyvenimo srityse? “ gyvenimas – namuose, mokykloje, darbe?

Literatūra:

  1. Burmako E.P., Uymanova E.A. „Virvių kursas“ (sukūrė amerikiečių kompanija Barron Adventures), Vladivostokas.
  2. Klimenko N.G. Kolekcija mokymo medžiaga padėti iniciatyvinio virvių trasos „Ereliukas“ organizatoriams – 1999 m.
  3. Lutoškinas A.N. Kaip vadovauti. Maskva. Švietimas, 1986 m.
  4. Savinov D.V., Fomenko T.S., Ivanov S.V., Shchur K.Yu., Krivenko A.V., Stetsenko A.A. Virvių kursas: nuo paprasto iki sudėtingo. Veiksmingos priemonės darbui su personalu 2008 m
  5. VK pratimai. Ekstremalus komandos formavimo kursas. 2008 –

Vadovaujantis treneris: - Jūsų laivas, kuriuo visi keliavote, pateko į audrą ir nuskendo. Jums visiems pavyko pabėgti. Atsiduriate dykumoje saloje, kurioje gyvenimas ilgą laiką neįmanomas. Saloje nėra gėlo vandens, nėra valgomo maisto. Turite didelį popieriaus lapą ir žymeklių rinkinį. Taip pat žinote salos koordinates. Turite buteliuką, į kurį galite įdėti savo žinutę.

Po paaiškinimo įvadinei grupei pateikiama užduotis: sukurti pranešimą, kad grupės nariai būtų išsaugoti. Kuriant pranešimą būtina atsižvelgti į tai, kad jis gali atsidurti arba kalbos nesuprantančių vietinių, arba praplaukiančio laivo kapitono rankose. Treneris gali riboti grupės laiką arba neriboti.

Diskusijos klausimai: Kaip veikė grupė? Kas vadovavo procesui? Kokios lyderystės strategijos buvo naudojamos kuriant pranešimą? Kieno idėjos buvo priimtos pirmiausia ir kodėl? Ar visos idėjos išgirstos ir įgyvendintos? Kodėl ne visi dalyvavo procese? Kokia buvo jūsų nuotaika proceso metu ir kas turėjo įtakos jos pokyčiams? Kokia tavo nuotaika dabar? Kokie buvo dalyvių veiksmai žaidimo metu?

Dienos pabaigoje pasidalykite diskusijomis šiais klausimais:

Pagrindiniai šios dienos rezultatai jums asmeniškai. Ko išmokote, ką supratote?

Ką dar norėtumėte nuveikti per ateinančią dieną?

8 diena „Konfliktinis bendravimas“

Tęsinys

Diena prasideda kaip įprasta dalinantis. Darbo trukmė apie valandą. Tai emocinės liekanos, vakarykštės dienos likučiai, esamos būsenos atspindys. Priklausomai nuo situacijos, be ankstesnių dienų klausimų, kurie gali būti kartojami, gali būti užduodami šie klausimai:

– Ar vakar pavyko susitvarkyti savo elgesį ir vaidmenį grupėje?

– Kas vakar grupėje trukdė suvokti savo nuomonę?

– Pagrindiniai vakar dienos rezultatai jums asmeniškai. Ko išmokote, ką supratote?

– Ką dar norėtumėte įgyvendinti artimiausią dieną?

Vaidmenų žaidimas „Nelaimė Uralo kalnuose“

Žaidime dalyvauja visa grupė.

Vadovaujantis treneris : - Jūs visi esate lėktuvo, skrendančio virš Uralo kalnų, keleiviai. Jūsų lėktuvas patenka į sniego audrą, valandą skrenda į nežinomą tikslą, tada sudužo.

Pilotas žuvo, lėktuvas sudegė, bet jūs visi pabėgote. Visi dėvi normalius žieminius drabužius; krito ant lygaus ploto apie 1000 metrų virš jūros lygio, oro temperatūra -4 °C, sninga, pūga. 100 metrų žemiau ant švelnaus šlaito matomas miškas.

Mums pavyko išlipti iš lėktuvo:

1) šešios vilnonės antklodės;

2) vienas šautuvas ir aštuonios šoviniai;

3) viena pora slidžių;

4) kosmetinis veidrodis;

5) viena didelė žvakė;

6) 20 maišelių sumuštinių, po du sumuštinius maišelyje;

7) polietileno plėvelė 4x6 metrai;

8) elektrinis žibintuvėlis;

9) peilis;

10) aviacijos kortelė;

11) keturi buteliai degtinės;

12) šešios poros akinių nuo saulės;

13) keturios degtukų dėžės.

Kokie bus jūsų tolesni žingsniai? Dabar susitarkite, ką darysite tokioje situacijoje».

Toliau ateina įprasta grupinė diskusija. Dažniau nustatomas vienas ar keli lyderiai, kurie valdys diskusijų procesą. Jei grupė per garsiai aptaria problemą, treneris gali sugalvoti ir priminti, kad svarbiausia yra susitarti ir atsižvelgti į kiekvieno nuomonę.

Pirmiausia kiekvienas dalyvis individualiai užpildo stulpelį „I“, tada grupė kartu išsprendžia tą pačią problemą ir užpildo stulpelį „Grupė“. Po grupinės diskusijos pateikiamas ekspertinis įvertinimas ir apskaičiuojamas skirtumas pagal modulius „Aš – ekspertai“ ir „Grupė – ekspertai“. O suma apskaičiuojama stulpelyje (Forma 5 priede.)

Ekspertinis „Nelaimės Uralo kalnuose“ vertinimas (forma 6 priede). Pirmoje vietoje yra kosmetinis veidrodis, nes galite iškart duoti ženklą. Antklodės ant antro, nes šalta, tai mums reikia šilumos izoliacijos nuo tokio šalčio. Trečia - sumuštiniai, aišku kodėl. Ketvirta – žibintas. Žibintuvėlis reikalingas tam, kad šviestų naktį, tai ir signalizacija, ir būdas pagauti kai kuriuos gyvūnus. Degtukai – leidžia užkurti ugnį kaip signalizavimo, šildymo ir maisto gaminimo priemonę. Šešta – kišeninis peilis, greičiausiai, pagavę kokį nors gyvūną, galėsite jį perpjauti. Septinta - plastikinė plėvelė, jos pagalba galite išgauti vandenį. Aštuntas yra šautuvas, jis daugiausia gali būti naudojamas kaip garso signalizacijos ir medžioklės priemonė. Devintas – akiniai. Degtinė - išoriniam naudojimui ir įtrynimui nuo nušalimo yra dešimtoje vietoje. 11 vieta – žvakė nakčiai uždegti. 12-13 vietoje yra nenaudingos slidės ir aviacijos žemėlapis.

Grupė turi du sprendimus: arba pastatyti stovyklą ir sėdėti laukti išgelbėjimo, arba eiti, bet gali eiti vienas, nes yra tik viena slidė. Bet tu negali eiti vienas, nes gali mirti. Ne, žinoma, jis gali ten patekti. Tačiau net bet kuris patyręs sportininkas gali netyčia nukristi ir susilaužyti koją. Ir jis nelįs atgal, vilkai jį tiesiog suės naktį.

Tūkstantis metrų virš jūros lygio nėra aukštai, o kvėpuoti galima visiškai ramiai. Bet kartu tai vis tiek kalnai, vadinasi, reljefas ne lygus (ne laukas, kur aiškiai matosi 30 kilometrų į vieną ir kitą pusę), o raižytas. Tai suponuoja sudėtingesnį judėjimą. Už šimto metrų švelniu šlaitu – miškas. Matomumas šimtas metrų, tad aišku, kad pūga nėra labai stipri. Temperatūra -4 °C.

Teisingas sprendimas – sėdėti vietoje ir laukti pagalbos, įsirengti stovyklą ir vykti į žvalgybą netoli stovyklos.

Pasibaigus laikui, sustabdykite diskusiją ir paklauskite grupės, ką jie galvoja. Išklausę jų sprendimą, galite pasakyti jiems teisingą atsakymą. Tada turime pradėti analizuoti, kaip grupė priėmė sprendimą ir kaip vyko diskusija. Ir čia svarbiausia pabrėžti, kad kai bendrauja tik du žmonės, jie dažniausiai lengviau susitaria ir būna patenkinti. Kai yra trys, tada vienas gali nebesutikti. Kai bus priimtas sprendimas balsuoti, jis nebegalios, nes yra nepritariančiųjų. Štai kodėl į diskusiją turėtų būti įtraukta visa grupė, kad visi dalyvautų ir būtų atsižvelgta į kiekvieno nuomonę. Efektyvi komunikacija – tai ne sprendimų priėmimas balsų dauguma, o situacija, kai visi sutaria, visi laimingi, tai yra šiame žaidime abu kriterijai įgyvendinami iš karto.

Šiame procese galima parodyti, kaip grupė išgyveno visus grupės sąveikos etapus – nuo ​​kontakto iki sprendimo priėmimo.

Remdamasis darbo rezultatais, treneris gali pagirti grupę ir pasakyti: „Gerai sekėsi, greitai apsisprendei, atsižvelgei į visų dalyvių nuomones“ ir pan.

Vadovaujantis treneris: - Bendraujant grupėje ir tarp mokinių kyla įvairių konfliktinių situacijų. Konfliktuose galima išskirti dvi pagrindines išėjimo iš konflikto strategijas: konstruktyviąją ir destruktyviąją. Pirmuoju atveju problema išsprendžiama, antruoju tampa aišku, kas teisus, o kas neteisus.

Ko, jūsų nuomone, nereikėtų daryti konfliktinėse situacijose?(dalyviai pasisako).

Išsami informacija apie autorių

Pokidova Larisa Nikolaevna

Darbo vieta, pareigos:

OSU „Vaikų ir paauglių reabilitacijos centras su negalia“, kaimas Veselaja Lopan. Mokytoja-psichologė.

Belgorodo sritis

Pamokos (pamokos) charakteristika

Išsilavinimo lygis:

Specialusis (pataisos) išsilavinimas

Tikslinė auditorija:

Mokinys (studentas)

Klasė (-ės):

Klasė (-ės):

Klasė (-ės):

Prekė (-ės):

Psichologija

Pamokos tikslas:

Tikslai: skatinti asmeninio tobulėjimo procesą, kūrybinio potencialo realizavimą, optimalaus funkcionavimo lygio pasiekimą ir laimės bei sėkmės jausmą.

Tikslai: dalykinio bendravimo įgūdžių ugdymas, gebėjimas derėtis naudojant pozityvias technikas; savireguliacijos ugdymas, tinkamų elgesio ir reagavimo formų kūrimas ir įtvirtinimas.

Pamokos tipas:

Kombinuota pamoka

Naudoti vadovėliai ir mokymo priemonės:

1. N. Kozlovas. Geriausi psichologiniai žaidimai ir pratimai. Jekaterinburgas, ARD LTD, 1997 m.

2. T. Exacousto. Seminaras apie grupinę psichokorekciją. Rostovas prie Dono, „Feniksas“, 2007 m.

Naudota metodinė literatūra:

1. A. Reanas, A. Kudaševas, A. Baranovas. Asmenybės adaptacijos psichologija. Sankt Peterburgas, „Prime Euroznak“, 2006 m.

2. L. Ann. Psichologiniai mokymai su paaugliais. Leidykla „Petras“, 2003 m.

Naudota įranga:

Medžiagos žaidimui: flomasteriai - 4 pakuotės, tušinukai ir albumo lapai pagal žaidėjų skaičių.

Trumpas aprašymas:

Psichologinis žaidimas 15-17 metų paaugliams sustiprins pozityvius dalykinio bendravimo įgūdžius ir suteiks idėją apie padorų gyvenimo būdą...

Žaidimo eiga

Šiandien leisimės į nuostabią kelionę po negyvenamas salas. Kokia bus ši kelionė, priklauso tik nuo jūsų. Mūsų laukia dvi salos – „Žalioji“ ir „Raudonoji“, kurias turėsime apgyvendinti ir jos gyventojų gyvenimą padaryti saugų, padorų ir įdomų.

Taip ir pirmieji jos gyventojai – būsimų salų valstybių prezidentai – iškeliauja į negyvenamas salas. Tarp dalyvių ištraukiama loterija. Kas ištraukė lustą su raidėmis „PZ“, yra žaliosios salos prezidentas, „PK“ – raudonasis. Prezidentai vyksta į „salas“.

Kaip prezidentai jaučiasi būdami vieni su savo unikalumu? (prezidentai apibūdina savo jausmus).

Kiek laiko gali likti vienas?

Ir štai atėjo laikas, kai norisi pabendrauti, smagiai praleisti laiką, užsiimti bendru naudingu darbu, parodyti savo sugebėjimus. Prezidentai privalo apgyvendinti savo salas žmonėmis, kad jie įgytų visavertę visuomenę, galinčią sudaryti sąlygas kiekvienam jos nariui sėkmingam ir oriam gyvenimui. Pasirinkimas atliekamas iš likusių žaidimo dalyvių iš eilės 7 žmonių. Prasideda prezidentas, kuris pirmasis pavargsta nuo vienatvės. Rinkdamasis kiekvienas prezidentas turi tai pagrįsti. Pavyzdžiui: „Renkuosi Afanasjevą A., nes jis veda sveiką gyvenimo būdą, yra atsakingas, teisingas žmogus, nori tapti teisininku. Neįmanoma sukurti teisinės valstybės be kompetentingo teisininko“. Išrinktasis užima vietą saloje. Kitą pasirinkimą daro kitos salos prezidentas ir t.t.

Kai prezidentai apgyvendina savo salas, likę nariai atlieka stebėtojų vaidmenį. Jų užduotis – stebėti, kaip gyventojai kuria savo santykius bendroje veikloje spręsdami pavestas užduotis siekdami tikslo.

Dviejų salų gyventojai gauna tas pačias užduotis. Jie turi sugalvoti:

Valstybės pavadinimas, sostinė;

vėliava;

Herbas;

Pasirinkite dainą, kuri bus himnu;

valiuta;

Pagrindiniai įstatymai (5);

Klimatas;

Mineralai.

Salų gyventojai, vadovaujami prezidentų, dirba 20 - 30 min. Stebėtojai (kiekvienas sau) pagrindinius savo sąveikos momentus užrašo ant popieriaus lapo, padalyto per pusę: +, -. Vertinami sąveikos veiksmai, metodai ir technikos, bet ne dalyvių asmenybės.

Ypatingą dėmesį atkreipkite į:

Atsakomybių pasiskirstymo aiškumas ir pagrįstumas;

Vadovavimas iš prezidento;

Gebėjimas derėtis naudojant pozityvius metodus.

„Valstybės pristatymas“. Kiekvienos salos gyventojai 10 minučių reprezentuoja savo valstybę ir įrodo, kad ji yra geriausia, kad būtent jų valstybė yra pajėgi kiekvienam jos nariui suteikti žmogaus vertą gyvenimą.

Po pristatymo kiekvienas iš stebėtojų savarankiškai pasirenka salą ir valstybę, kurioje, jo nuomone, buvo sudarytos geriausios sąlygos žmogaus gyvenimui. palankiomis sąlygomis. Kiekvienas stebėtojas pagrindžia savo pasirinkimą. Laimi valstybė, turinti daugiausiai gyventojų žaidimo pabaigoje.

Žaidimas baigiamas pratimu „Dovana draugams“. Prezidentai kaimyninės valstybės gyventojams „padovanoja“ dizainą ant nugaros, prieš tai grafiškai nupiešę ant popieriaus. Kiekvienas gyventojas ant priekyje esančio žaidėjo nugaros nupiešia tai, ką supranta. Pastarasis ant popieriaus lapo piešia tai, kas jam buvo padovanota, ir lygina su prezidento piešiniu. Jei brėžiniai sutampa, vadinasi, pasiektas valstybių tarpusavio supratimas. Jie ne varžovai, o draugai, pasiruošę bet kurią akimirką padėti vienas kitam. Linkime vaisingo bendradarbiavimo, mieli draugai!

NELAIMŲ ŽAIDIMAS „DYKINTA SALA“

Ugdymo psichologė

Sedanova Valentina Anatolevna

ŽAIDIMO PLANAS

Žaidimo dalis

Trumpas aprašymas

Rekvizitas

Laiko organizavimas

Patikrinti, ar visi dalyviai susirinko, paaiškinti, ką darysime

1 dalis Apšilimas

Energizatorius „Stabdys“, „Aligatoriai“

Popieriaus juostelės, kad ant vienos galėtų stovėti grupė vaikų.

2 dalis „Karšto oro baliono nelaimė“

Žaidimas skirtas ugdyti grupės sanglaudą, identifikuoti lyderystę ir lavinti bendravimo įgūdžius.

Pirmiausia vedėjas pateikia įvadinę žaidimo instrukciją. (žaidimo legenda) Ir tada įteikia žaidėjams sąrašą dalykų, kurie yra krepšyje. Jie šį sąrašą turės reitinguoti, t.y. iš sąrašo atrinkite daugiau ir mažiau reikšmingus dalykus: kuriuos iš jų reikia nedelsiant išmesti už borto, kad būtų išgelbėta ekspedicija, o kuriuos pasilikti ir išmesti tik kraštutiniu atveju.

Pirmiausia kiekvienas dirba su savo kortele individualiai, tada poromis, tada keturiese ir taip toliau, bando susitarti ir priimti bendras sprendimas. Po to vyksta grupinė diskusija.

Pristatymas su pirmojo žaidimo pavadinimu, iliustracijomis, muzika ir triukšmu žaidimo atmosferai sukurti.

Kiekvienam dalyviui suteikiama rašymo medžiaga ir forma su daiktų sąrašu. Kartoninė tabletė.

3 dalis. Žaidimas „Dykumos sala“

Išlikusios ekspedicijos užduotis – organizuoti kolonijos gyvenimą dykumoje saloje, kurios dalyviai yra suskirstyti į grupes ir kurti savo projektus.

vatmano popierius, flomasteriai, rašomasis popierius, rašymo įrankiai.

4 dalis. Refleksija, apibendrinimas.

1 DALIS. Apšilimas

Energizatorius "Stabdys"

Dalyviai sėdi ratu.

Susitarkite, kokiu garsu nurodysite automobilio paleidimo garsą (pvz.: „tr-tr“) ir stabdymo garsą (pvz., „stop“).

Paaiškinkite, kad jei sakote „tr-tr“, dešinėje esantis asmuo turi pasakyti tą patį ir pan. Jei kas nors pasakys „stop“, judėjimas prasidės priešinga kryptimi.

Užduoti klausimus :

Kokias pratybos dalyvių savybes ugdo?

Kokia jo psichologinė reikšmė?

Energizer "Alegators"

Grupė gauna popieriaus juostelę.

Būklė . Grupė turėtų įsivaizduoti, kad juostelės yra valtys, o kaltininkai plaukia aplink. Jei kas nors paliks juostelę, kaltintojai jį suvalgys.

Užduotis. Rikiuoti pagal aukštį

Užduoti klausimus:

Ar jums buvo lengva atlikti užduotį?

Kas trukdė atlikti užduotį?

2 DALIS. „BALOONO NElaimė“

įžanga vedėjas (žaidimo instrukcijos):

Taigi po skrydžio oro balionu jūs visi pabėgote: kažkas nukrito tiesiai į žemę, kažkas įkrito į vandenį ir ten pateko plaukdamas. Jūs visi gyvi, sužeistiesiems suteikta visa įmanoma pagalba, tačiau sunkiai sergančių žmonių nėra. Tiesa, ši žemė, likimo valia, pasirodė esanti negyvenama sala. Jūs manote, kad ši sala yra atokiau nuo jūrų laivų judėjimo linijų ir čia turėsite tvarkyti savo gyvenimą kelerius metus. Čia yra turtingas gyvūnas ir daržovių pasaulis, tačiau yra pavojų: nuodingų augalų, šalta žiema, galimi kanibalų (kanibalų) apsilankymai iš kaimyninių salų. Galima išsilaikyti uždaroje grupėje, bet vienam tai beveik neįmanoma. Jūsų užduotis yra sukurti sau sąlygas, kuriose galėtumėte išgyventi. Supraskite to, kas nutiko, rimtumą ir dramatiškumą, juolab kad tokiu laikotarpiu žmonės kartais siaučia, po irzlumo seka įniršis ir kovos iki mirties. Nerūpestingumui vietos nėra – reikia ką nors valgyti ir reikia išgyventi. Atitinkamai nusiteikite, stebėkite save: kaip pasireikšite šiame gyvenime.

Nuo ko pradėti? Į galvą ateina Robinzonas Kruzas ir pirmieji jo žingsniai: tyrinėti salą, ieškoti vandens ir maisto, rinkti daiktus ir daiktus, kurie „gali būti naudingi“. Bet Robinsonas buvo vienas, o jūsų buvo visa grupė, kiekvienas su savo charakteriu!

Patenkinus pirmuosius materialinius poreikius ir ėmusis saugumo priemonių, ar nemanote, kad reikėtų sušaukti didelę tarybą, kuri spręstų, kaip saloje organizuoti gyvenimą?

Turite išspręsti šias problemas:

    1. Gyvenimo organizavimas, išlikimas. Kokių priemonių reikia imtis norint aprūpinti savo koloniją maistu, drabužiais ir pastogėmis? Kaip paskirstyti pareigas: ar turėtume atsižvelgti individualias galimybes ar visi turėtų turėti griežtai privalomą aprangą? Kaip kiekvienam užtikrinti teisę į gyvybę? O gal tokios teisės neturėsi? Kaip nustatysite gyvenimo savo saloje perspektyvas? Koks bus pagrindinis jūsų kolonijos gyvenimo tikslas?

      Galia: kaip tai bus? Kokiu principu bus organizuojamas gyvenimas jūsų kolonijoje? Žinai iš istorijos Įvairių tipųžmonių bendruomenių organizacijos: gentinės, monarchinės, demokratinės. Ką remsitės? Kas gins jūsų kolonijos narių interesus: visuotinis susirinkimas- Veche, lyderis, vyresniųjų grupė ar stipriausių grupė? Kaip bus stebimas įgyvendinimas? Kokių priemonių bus imtasi prieš tuos, kurie nevykdo sprendimų ar savo pareigų?

Kokios priemonės bus naudojamos valdžiai ir tvarkai palaikyti? Kas priims galutinį sprendimą: visi kolonijos gyventojai balsavimu ar paprasta balsų dauguma? Arba galingiausių, autoritetingiausių ar naudingiausių žmonių grupė? O gal vadovas tai padarys vienas? O kaip bus stebimas sprendimų įgyvendinimas? Kas atsitiks, jei įsakymas ar nurodymas nebus įvykdytas?

    1. Kas atliks kokias funkcijas vykdys kolonijos gyvybę? Nustatyti pagrindines gyventojų funkcijas, reikalingas ne tik išlikimui ir apsaugai, bet ir visos bendruomenės bei atskirų jos narių vystymuisi. Ką žmogus turi įvaldyti, ko išmokti? Dėl susiklosčiusios situacijos jūs visi esate mokslininkų grupė, todėl daugumai fizinis darbas nėra pažįstamas. (Prisiminkite televizijos žaidimą „Survivor“, kuriame žinomų aktorių, politikai ir televizijos laidų vedėjai turėjo išmokti išgyventi saloje, kartu atliekant įvairias užduotis). Ar skirstydami pareigas atsižvelgsite į kiekvieno žinias, įgūdžius ir kaip šias žinias perteiksite kitiems? Kaip bus įgyjama naujų žinių ir įgūdžių?

      Koks bus kolonijos gyventojų santykių kodeksas (taisyklės, normos)? Sukurkite savo taisyklių rinkinį, kuris padėtų spręsti konkrečias problemas, efektyviai bendradarbiauti, palaikyti tvarką ir gerus santykius. Kaip užtikrinti kiekvieno aktyvų dalyvavimą visuomenės gyvenime? Kokias santykių normas nustatysite savo kolonijoje? Ar priimant sprendimus bus atsižvelgta į mažumos ar net vieno žmogaus nuomonę? Ar jūsų kolonijoje turės teisę gyventi žmogus, kuris nieko neklauso ir niekam paklūsta? O jeigu dėl tokio gyvenimo būdo jis taps našta kitiems? Kokios yra jūsų kolonijos galios ribos? Ar ji trukdys? privatumas? Ar už taisyklių pažeidimą turi būti taikomos sankcijos? Ar turėsite bendrų švenčių? Kokias tradicijas ir ritualus pristatysite? Ar turėsite savo herbą, vėliavą, himną?

Galvodami apie šiuos klausimus, pabandykite sudaryti savo įstatymų rinkinį – savo salos konstituciją.

Grupėms darbui skiriama ne daugiau kaip 20 minučių, tada kiekviena grupė savo ruožtu pateikia kitiems savo kolonijos gyvenimo organizavimo variantą. Jei pasiūlymai sutampa, nereikia jų visiškai pakartoti, o pasakykite, su kuo iš ankstesnių grupių pasakytų visiškai sutinkate ir ką norėtumėte pridėti. Kai visos grupės pasisako, prasideda kolektyvinė pasiūlymų diskusija. Kad jie būtų matomi visiems, patartina sakinius rašyti ant didelių popieriaus lapų.

Vaikai turi būti labai gerai pasiruošę situacijai saloje: atsakyti į juos dominančius klausimus, nukreipti juos į problemas, kurios gali kilti organizuojant gyvenimą, saugant ir žmonių santykiuose, bet tuo pačiu ne. pasiūlyti problemų sprendimus. Diskusijos metu galima naudoti „pastiprinamąsias“ žodines technikas: „Ar aš tave teisingai supratau...“, „Kas bus, jei...“. Ypatingas dėmesys Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kaip bus kuriami, aptariami ir tvirtinami kolonijos gyvenimo dėsniai.

Darbas gali būti struktūrizuotas pagal šią schemą:

      1. Darbo grupių formavimas.

        Grupinis darbas. Įstatymų dėl 4 minėtų pozicijų svarstymas ir rengimas. Penktokai kuria herbo ir vėliavos eskizus, parenka himno tekstą ir muziką.

        Gynimas: vienas pranešėjas iš kiekvienos grupės pristato ir komentuoja vaikų sugalvotus įstatymus. Likusios grupės turi teisę užduoti 1 klausimą paaiškinimui. Kritiški komentarai neleidžiami. Tiek pats pranešėjas, tiek bet kuris jo grupės narys gali atsakyti į grupių klausimus. Kalbėtojas turi kalbėti 3 minutes. Klausimai ir atsakymai – 2 min.

        Pasisakius visiems pranešėjams, visa frakcija balsuoja už įstatymų priėmimą, nesutarus reiškiami prieštaravimai ir koreguojami.

        Sukurtų įstatymų palyginimas su Visuotine žmogaus teisių deklaracija. Kuo jie panašūs ir kuo skiriasi? Vedėjos komentaras apie deklaracijos sukūrimo istoriją, apie jos įstatymų įgyvendinimą pasaulyje. (jei žaidimas užsitęsia, šis elementas gali būti neįtrauktas)

4 DALIS. REFLEKSIJA. APIBENDRINIMAS.

Apibendrinant žaidimą : „Jūs ir aš išbandėme save kaip įstatymų leidėjus. Kurdami naują visuomenę dykumos saloje, rėmėmės visuotinėmis žmogiškomis vertybėmis: gėriu, tiesa, grožiu. Bandėme suprasti tokias sąvokas kaip laisvė, pasirinkimas, atsakomybė. Tai galima pasiekti, jei pirmoje vietoje yra žmonių tarpusavio supratimas ir pagarba. Būtent šiose pagrindinėse pozicijose yra sukurti pagrindiniai mūsų planetos Žemės gyventojų įstatymai.

Deja, jie deklaruojami, bet ne visur ir ne visada įgyvendinami.

Klausimai diskusijoms :

    1. Ar jums patiko žaidimas?

      Ar manote, kad jūsų klasė yra glaudus kolektyvas? Kodėl?

      Kas tau buvo sunkiausia? Kas buvo lengva?

      Ar žaidimo eigoje pasikeitė jūsų idėjos apie tai, kokios teisės yra svarbiausios?

      Ar yra kokių nors kitų teisių, kurias norėtumėte įtraukti į Įstatymų kodeksą?

      Kodėl darbas su Įstatymo kodeksu jums buvo naudingas?

      Kurie iš sugalvotų salos įstatymų gali būti naudojami bet kurioje žmonių bendruomenėje, o kurie buvo sukurti remiantis aplinkybėmis?

      Kurių iš sugalvotų dėsnių laikytumėtės visą savo klasės gyvenimą?

Nuorodos:

    Medžiagos

1 priedas

Prekių, esančių krepšelyje, sąrašas karšto oro balionas

p/p

Daiktų pavadinimas

Svoris

Sprendimai

Vienas

Grupė

Indai (puodai, dubenys, šaukštai, puodeliai)

12 kg

Raketų pistoletas su raketomis

b kg

Pirmosios pagalbos vaistinėlė su vaistais

7 kg

Kirviai, kastuvas, laužtuvas

12 kg

Konservuota mėsa

20 kg

Šautuvas su papildomais šoviniais

25 kg

Didelė palapinė (10 vietų)

10 kg

Kanistras su geriamas vanduo

20 l

Šokoladas ir saldainiai

15 kg

10.

Deguonies balionai

50 kg

11.

Žvejybos įranga

1 kg

12.

Tranzistorinis radijas

2,5 kg

13.

Guminė pripučiama valtis

20 kg

14.

Foto ir filmavimo kameros

25 kg

15.

Sextant (prietaisas vietai pagal žvaigždutes nustatyti)

5 kg

16.

Šilti drabužiai ir antklodės

50 kg

17.

Unikalus gyvūnas zoologijos sodui

25 kg

18.

Nustatyti geografinius žemėlapius

2 kg

19.

Jūsų medžiagos moksliniai tyrimai(8 aplankai)

6 kg

20.

Druska, cukrus

5 kg