Didaktinis vadovas „apsirengti lėlę“. Didaktinis vadovas „Aprenk lėlę

Abstraktus didaktinis žaidimas:

„Lėlės Katios aprengimas“

vaikams jaunesnioji grupė

Diriguoja: Mergenova.Yu.V.

Troitskoe kaimas, 2017 m

Tikslas: Gebėti pasirinkti drabužius pagal paskirtį.
Užduotys:

1. Išmokite prisiminti apsirengimo pasivaikščiojimui seką.

2. Suaktyvinkite žodyną kalboje.

3. Ugdykite rūpestingą požiūrį.

Žodynas: pavasaris, silta.
Medžiaga (įranga): lėlė; drabužiai, aprengimo algoritmas.

Pamokos eiga:
Staigmenos akimirka. Prieš vaikus sėdi lėlė Katya su suknele ir batais. Netoli - graži dėžutė.
Auklėtojas: Sako vaikams, kad Katya eina pasivaikščioti. Jis klausia: „Ar dabar galima eiti pasivaikščioti su suknele? Paaiškina, koks metų laikas, koks oras. „Dėžutėje, – sako mokytojas ir parodo, – yra drabužių paveikslas. Siūlo padėti lėlei pasiruošti pasivaikščiojimui.
Vaikai: parodykite susidomėjimą, pažiūrėkite. Jie vadina metų laiku. Jie sutinka padėti lėlei apsirengti pasivaikščioti.
Rodo apsirengimo algoritmą.
Vaikai: Jie įvardija drabužių elementus pagal algoritmą. Prisiminkite apsirengimo seką.
Žodynas: pavasaris, silta.
Vaikai: kartoti žodžius – pavasaris, šilta.
Pedagogas: Siūlo iš dėžutės išsiimti drabužius, kuriuos reikia dėvėti pavasarį. Kokius drabužius pasirinkai? Ji prašo pradėti rengti lėlę Katiją. Jis klausia, ką turėčiau apsirengti pirmiausia? Mokytojas nuosekliai apsivelka Katją: kojines, kelnes, batus, švarką, kepurę, paltą, šaliką.
Vaikai: Jie stebi mokytojo veiksmus, taria drabužių pavadinimus. Jie pasirenka drabužius, pasako lėlei ir mokytojai, ką dėvėti ir ką dėvėti.
Pedagogas:- Lėlė apsirengusi ir gali eiti pasivaikščioti. Parodysime kaip rengsimės.

Fizminutka
„Daina apsirengimui“
Ant savo putlių mažų rankų apsivilkome marškinius.
Pakartokite po manęs žodžius: rašiklis - vienas, o tušinukas - du!
Užsegkime jūsų drabužių tvirtinimo detales:
Sagos ir sagos, įvairios kniedės.
Apvilksime kelnaites mano kūdikiui.

O dabar ant kojų – kojinės ir batai!
Pakartokite po manęs žodžius: koja - viena, o koja - dvi!
Nors ir pavargome rengtis, bet nesipiktinsime!
Kas liko – galva? Štai kepurė – viena, dvi! Irina Gurina
Vaikai: atlikite judesius pagal tekstą.

Mokytoja kviečia vaikus pasivaikščioti su lėle Katya.

savivaldybės ikimokyklinė ugdymo įstaiga“ Darželis"Harada"

Didaktinio žaidimo santrauka:

"Nešvari lėlė"

jaunesnės grupės vaikams

Diriguoja: Uchurova. S.V.

Troitskoe kaimas, 2017 m

Užduotys:

    Edukacinis – ugdyti kultūrinius ir higieninius įgūdžius.

    Edukacinis: išmokti įvardyti daiktų pavadinimus, veiksmus, supažindinti su asmens higienos reikmenimis, formuoti aktyvų žodyną.

    Vystosi: ugdo dėmesį, stebėjimą, atmintį, kalbą, gebėjimą atsakyti į paprastus klausimus.

Medžiagos ir įranga:

Lėlė, vandens dubuo, asmeninės higienos priemonės, paveikslai, vaizduojantys prausimąsi.

Metodai ir metodai:

    Žodinis – mokytojo klausimai, meninė raiška.

    Vizualiai – rodomos nuotraukos, rodoma lėlės prausimas.

    Žaidimas – lėlės užmigdymas.

    Staigmenos akimirka.

Pamokos eiga .

Pasigirsta beldimas į duris.

O vaikinai, kas atėjo pas mus? - (atdaro duris, žiūri: stovi lėlė Maša)

Ši lėlė yra Maša. Kokia ji purvina! Ji, vaikinai, kažką sako.

Vaikinai, Maša ėjo gatve ir susitepė. Ką reikia padaryti, kad Maša būtų švari?

Vaikų atsakymas – plauti. Teisingai, Mašai reikia nusiprausti. Ir tam mums reikia daiktų, kurie yra šiame nuostabiame krepšyje. Pažiūrėkime, kas yra viduje. Mokytojas iš maišelio paima muilą, rankšluostį, muilinę ir vonią. Kiekvieno vaiko klausia, kas tai yra, ir paaiškina, kam jie reikalingi.

Puiku vaikinai! O dabar prisiminsime eilėraštį apie vandenį.

Vanduo, vanduo,

Nuprausk man veidą

Kad tavo akys spindėtų,

Kad tavo skruostai paraustų,

Kad tavo burna juoktųsi,

Kad dantis sukąstų.

Žiūrėk, ant mano stalo yra du dubenys su vandeniu. Viename baseine karštas vanduo, kitoje šalta. Sumaišysiu karštą ir saltas vanduo, ir vanduo bus šiltas. Šiuo vandeniu išmaudysime Mašą.

Muilas suputos

Ir purvas kažkur nueis.

Mes užpilame šiltu vandeniu ant savo Mašos.

Tegyvuoja kvapnus muilas

Ir rankšluostis purus

Ir storos šukos.

Ir dantų milteliai!

Vaikai seka mokytojo veiksmus, padeda muiluoti, įvardija kūno dalis, pila vandenį ant lėlės.

Vaikinai, žiūrėk, Maša tapo švari ir graži. Nusausinkime ją rankšluosčiu, apvyniokime švaria sauskelne ir paguldykime į lovą, padainuokime jai dainą:

Iki, iki, iki, iki,

Sode yra zuikiai!

Zuikiai valgo žolę

Jie liepia Mašai miegoti.

Taigi Maša užmigo. O vanduo vonioje nešvarus ir muiluotas, jį reikia išmesti. Muilą reikia įdėti į muilinę, o rankšluostį pakabinti ir išdžiovinti.

Taigi Maša užmigo, ir atėjo laikas mums, vaikinams.

Apatinė eilutė.

Vaikinai, ką mes šiandien veikėme? Tai va, išmaudėme lėlę Mašą. Ką dar veikei? (paguldykite į lovą). O kas buvo nuostabiame krepšyje? (vaikai vadina higienos priemones)

Sankt Peterburgo Krasnogvardeisky rajono GBDOU vaikų darželis Nr. 16

Dalyko ugdymo aplinkos organizavimas in vyresnioji grupė №2

Didaktinis žaidimas „Aprenk lėlę Tanya“

Žaidimas skirtas 3-7 metų vaikams.

Integracija edukacinės sritys: socialinis ir komunikacinis vystymasis, kalbos raida.

Individas arba pogrupis Komandinis darbas mokytojas ir vaikai, nepriklausomi žaidimų veikla vaikai.

Tikslas:

Išmokite kartoti veiksmus, kai suaugusieji aprengia merginą pasivaikščioti ir persirengia po pasivaikščiojimo.

Užduotys:

Stiprinti gebėjimą teisingai įvardyti mergaičių gatvės (žiemos) ir namų drabužių elementus, jų spalvą;

Lavinti gebėjimą raiškioje kalboje formuoti ir vartoti daiktavardžius su mažybinėmis priesagomis, derinti kalboje būdvardžius ir skaitvardžius su daiktavardžiais pagal lytį, skaičių, didžiąją raidę, bendravimo įgūdžius (galite įtraukti užduotį išmokti rašyti paprastus sakinius už klausimus);

Lavinti nuoseklaus apsirengimo ir nusirengimo įgūdžius;

Lavinti pirštų motoriką;

Ugdykite norą ir gebėjimą rengtis pagal sezoną ir priklausomai nuo oro temperatūros patalpoje, padėkite vieni kitiems, pasirūpinkite drabužiais.

Žaidimo užduotis:

Teisingai apsirenkite arba nurengkite lėlę.

Žaidimo taisyklės:

Rinkitės drabužius lauke ar patalpoje, nuosekliai rengkite arba nurengkite lėlę.

Žaidimo įranga:

Lėlė, gatvės (žiemos) ir kambariniai drabužiai, drabužių skrynia (spintelė).

Žaidimo eiga:

Mokytojas sėdi priešais vaikus. Ant kėdės šalia jos sėdi mergaite apsirengusi lėlė. „Suskaičiuokite, kiek merginų yra mūsų grupėje“, – sako mokytoja. Vaikai skaičiuoja ir atsako. „O štai dar viena mergina. Ji maža. Kaip gerai ji apsirengusi! Kokius mažus drabužėlius matai ant lėlės? Vaikai atsako paeiliui vardydami drabužį (mažybine forma) ir jo spalvą. „Jei lėlė dėvi šiuos drabužius namuose, tai kokius drabužius?“ - mokytojas veda vaikus prie „namų drabužių“ sąvokos. Vaikų atsakymai. „Po kurio laiko tu ir aš išeisime į lauką. Kokius drabužius vilkėsime?" (Gatvė) „Pasiimkime Tanya su savimi, pažaiskime su ja ir parodykime jai mūsų žaidimų aikštelę“. Vaikai gali susitarti. "Koks dabar metų laikas?" ( Vėlyvas ruduo, žiema) „Turime Tanya aprengti pagal sezoną, kad ji neperšaltų. Kokius drabužius reikia dėvėti lauke žiemą? (Žiema) „Iš kur galiu gauti drabužių? (nuo krūtinės, iš spintos) „Atminkite, kaip tinkamai apsirengti pasivaikščioti, galite pažvelgti į užuominą (apsirengimo ir nusirengimo algoritmas). Vaikai, vadovaujami mokytojo arba savarankiškai, reikiama seka aprengia lėlę pasivaikščioti. Vaikams leidžiama ginčytis, ar daiktą verta dėvėti dabar. Vaikai tai, ko lėlei nereikia, deda į skrynią ar spintą. "Jie kalba" žaidimo situacija. Mokytoja dėkoja vaikams. Išeidamas su jais į rūbinę, jis stebi, ar teisingai apsirengę patys vaikai. Pasivaikščiojimo metu lėlę galima įtraukti į žaidimus.

Žaidimo parinktys:

Vaikai nenori neštis lėlės į lauką: pasiūlykite lėlę nurengti ir paguldyti

Grįžę iš pasivaikščiojimo vaikai reikiama seka nurengia lėlę ir pasiūlo išdžiovinti bei išvalyti drabužius.

-"Pažadinkime lėlę ir aprengkime ją"

- "Drabužių parduotuvė"

Bibliografija:

  1. O. Goletsiova. Žaidimai darželyje. – Maskva, Švietimas, 1966 m.
  2. Žaidimai su taisyklėmis darželyje. Kolekcija. – Maskva, Švietimas, 1970 m.
  3. L. V. Artyomova. Pasaulis didaktiniuose žaidimuose ikimokyklinukams. – Maskva, Švietimas, 1992 m.
  4. O. A. Skorolupova, L. V. Loginova. Žaiskime?..Žaidžiame!!! Pedagoginis žaidimų vadovavimas ikimokyklinio amžiaus vaikams. – Maskva, „Scriptorium“ leidykla 2003, 2005 m.

Vykdytojas : 2 grupės mokytojas Rezvykh U.V.

Didaktinė užduotis: Stiprinti vaikų gebėjimą aprengti lėlę pagal orą, taisyklingai pavadinti drabužius, apsivilkti juos tam tikra seka. Padidinkite lėlės priežiūrą.

Žaidimo užduotis. Aprenkite lėlę pasivaikščioti.

Žaidimo veiksmai. Lėlės aprengimas.

Žaidimo taisyklės. Išsirinkite reikiamus drabužius, taisyklingai įvardinkite, aprenkite lėlę tam tikra seka. Paimkite tik vieną drabužį.

Medžiaga. Lėlė, lėlės drabužiai, skėtis.

Žaidimo eiga. Sakau vaikams, kad lėlė Katya jau atsigavo ir jai reikia eiti pasivaikščioti. Bet reikia aprengti lėlę pasivaikščioti, kad vėl neperšaltų / t.y. pagal orą/.

Kviečiu vaikus po vieną išsirinkti reikiamus drabužius, patikslinti aprangos elementų pavadinimus ir apsirengimo eiliškumą.

Jei lauke debesuota, aš klausiu: „Ką dar reikia lėlei pasivaikščioti? /skėtis/.

Kai lėlė yra paruošta išeiti į lauką, vaikai taip pat apsirengia. Lėlė Katya kai kuriems vaikams „primena“ apsirengimo seką ir „paaiškina“ drabužių pavadinimus.

Literatūra

    Bondarenko A.K. Didaktiniai žaidimai darželyje. – M., 1990 m.

    Didaktiniai žaidimai ir užsiėmimai su vaikais ankstyvas amžius: Vadovas darželių auklėtojams / Red. S. L. Novoselova. – M., 1984 m.

    Didaktiniai žaidimai ir pratimai sensoriniam ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymui / Red. L. A. Wengeras. – M., 1978 m.

    Frolova A.N. Mažų vaikų psichinis ugdymas. – Kijevas, 1989 m.

Žygio organizavimas ir vedimas

Pasivaikščiojimas skirtas:

    vaikų sveikata;

    kiekvieno vaiko fizinio aktyvumo užtikrinimas;

    plėsti idėjas apie mus supantį pasaulį;

    darbo veiklos elementų formavimas;

    mokytojo ir vaikų bendravimo organizavimas;

    užtikrinant linksmą vaikų nuotaiką.

Pasivaikščiojimo struktūra:

    supančios tikrovės objektų ir reiškinių stebėjimas;

    fiziniai pratimai ir žaidimai lauke;

    savarankiška vaikų veikla;

    pagrindines darbo užduotis;

    individualus darbas su vaikais.

Vaikai privalo dalyvauti prieš pasivaikščiojimą tualeto patalpa ir mokytojos (auklės) kontrolė. Apsirengimo pasivaikščiojimui procesą mokytojas naudoja individualiam bendravimui su vaiku, vaikų rengimosi mankštai, savarankiškumo įgūdžių ugdymui, idėjų apie spalvą įtvirtinimui (vaikiškų drabužių spalvų nagrinėjimui ir įvardijimui).

Daliai (pusei) vaikų apsirengus, mokytojas išeina į gatvę ir organizuoja gyvų ir negyvų objektų: gyvūnų, paukščių, medžių, gėlių, žolės, transporto, suaugusiųjų darbo ir kt. stebėjimus. Likusius vaikus, apsirengusius pagal orą, mokytojo padėjėjas nuveža į aikštelę.

Stebėjimas organizuojamas su besijungiančiais vaikais. Stebėjimo metu mokytojas užduoda vaikams klausimus, pakartoja vaikų atsakymus, siekdamas atkreipti jų dėmesį ir padidinti susidomėjimą stebimu objektu. Su visais vaikais galima organizuoti fizinius pratimus ir žaidimus lauke. Tokiu atveju stebėjimas su 2-ojo pogrupio vaikais atliekamas vėliau, kai visi vaikai žaidžia. Kad vaiko kūnas išlaikytų tolygų krūvį, reikia stebėti judesių kaitą: bėgimas-ėjimas, šokinėjimas-ėjimas; Vaikščiojant reikia derinti fizinius pratimus ir žaidimus lauke. Patartina naudoti žaidimus su skirtingais judesiais: bėgimas, šokinėjimas, žingsniavimas ir pan. (kuriuos suteikia programa). Fiziniai pratimai papildo vaikų galimybes praktikuoti įvairius judesius: pusiausvyros pratimus, metimą, gaudymą, ridenimąsi, laipiojimą, šliaužimą. Mokytojas turėtų įtraukti visus vaikus į žaidimus ir pratimus.

Ankstyvosiose amžiaus grupėse pasivaikščiojimų stebėjimai kaitaliojami su didaktiniais žaidimais. Pavyzdžiui, jei pirmoje dienos pusėje pasivaikščiojimo metu organizuojamas stebėjimas su vaikais, tai antroje dienos pusėje vietoj stebėjimo geriau organizuoti didaktinį žaidimą. Nors jei yra koks įdomus objektas (praėjo katė, atskrido šarka, privažiavo sunkvežimis ir pan.), antroje dienos pusėje nereikėtų praleisti progos stebėti objektus.

Čia yra stebėjimo plano pavyzdys.

Nikonorova Elvira Arkadjevna,

mokytojas,

NRMDOBU darželis kombinuotas tipas"Lašelis"

Neftejugansko rajonas, Poikovskio miestas

Didaktinis vadovas„Aprengkime lėlę“ vaikams formuoja idėją apie žmogų, kūno dalis ir žmogaus lyties skirtumus. Vadovo pagalba apibendrinamos vaikų žinios apie sezoninius drabužius ir jų apsivilkimo seką. Stiprina spalvas ir lavina smulkiąją motoriką. Naudojantis šiuo vadovu, ugdomi patriotiniai jausmai.

Instrukcija skirta individualus darbas su vaikais.

Vadovas yra svarbus mokant vaikus, kaip jaunesnio amžiaus, ir senesnis.

Rinkinyje yra spalvingi įvairiaspalviai žaidimo elementai.

Mokymo priemonės aprašymas:

Medžiaga – veltinis skirtinga spalva, smulkūs dekoratyviniai papuošalai.

Dvi lėlės iš storo veltinio: berniukas ir mergaitė.

  • Drabužių komplektas berniukui (žieminė striukė, demisezonas, megztinis, marškinėliai, marškinėliai, pėdkelnės, kelnės, kombinezonai, bridžai, šortai, žieminė kepurė, demisezonas, vasarinė kepurė, kumštinės pirštinės. Batai – veltiniai batai , batai, sportbačiai.)
  • Drabužių komplektas mergaitei (žieminis paltas, pussezoninė striukė, megztinis, suknelė, marškinėliai, tunika, sijonas, šortai, pėdkelnės, kelnės, kombinezonai, žieminė kepurė, demi sezono, Panamos kepurė, kumštinės pirštinės. Batai - veltiniai batai, batai, batai)
  • Drabužių rinkinys pagal spalvą (suknelė, apsiaustas, lankeliai, kepurė, aulinukai raudonos, žalios, mėlynos, geltonos spalvos)
  • Tautinių kostiumų rinkinys (rusų, baškirų, kalmukų, hantų

Žaidimo elementai tvirtinami Velcro pagalba

Šis vadovas gali būti naudojamas skirtingų variantųžaidimai, pavyzdžiui:

1 variantas. Žaidimas „Rinkis drabužius lėlėms“

2 variantas. Žaidimas „Rink pagal spalvą“

3 variantas Žaidimas „Aprenk lėlę pagal sezoną“

4 variantas. Žaidimas „Pasirenk lėlę tautiniu kostiumu“

5 variantas. Žaidimas "Mados šou"

1 variantas.

Žaidimas „Rinkis drabužius lėlėms“

Tikslas: Išmokite įvardyti drabužių elementus, atskirti berniukų ir mergaičių drabužius ir nuosekliai rengti lėlę.

Žaidimo eiga.

Mokytojas. Vaikinai, lėlės Kolya ir Katya ketina aplankyti, bet jie negali apsirengti, nes susimaišė drabužius ir neranda savo daiktų. Padėkime jiems išsiaiškinti, kur yra kieno daiktai.

Mokytojas. Ką dėvi merginos ir ką berniukai?

Po to, kai vaikai pasirenka drabužius lėlėms, vienas vaikas pradeda rengti Kolya, o kitas - Katya.


2 variantas

Žaidimas „Rink pagal spalvą“

Tikslas.

Išmokykite vaikus atrinkti tos pačios spalvos daiktus ir paskirstyti pagal tą pačią spalvą.

Išmokite teisingai pavadinti spalvas naudodami žodžių frazes, daiktų pavadinimus ir spalvas.

Pamokos eiga.

Šiandien Katios atostogos, ir ji paprašė mūsų padėti jai išsirinkti lankelius suknelėms papuošti. Lankas turi būti tokios pat spalvos kaip ir suknelė. Ji taip pat norėtų, kad paltas ir batai būtų tokios pat spalvos kaip suknelė.

3 variantas.

Žaidimas „Aprenk lėlę pagal sezoną“

Tikslas.

Ugdykite nuoseklių apsirengimo pasivaikščiojimo veiksmų įgūdžius.

Toliau mokykite vaikus prisiminti ir pavadinti daiktus sezoniniai drabužiai, žinokite jo paskirtį.

Ugdykite tvarkingumą atsargus požiūris prie drabužių; noras rūpintis lėle.

Žaidimo eiga.

Mokytoja praneša vaikams, kad lėlė Katya jau papusryčiavo ir nori pasivaikščioti. Priveda vaikus prie išvados: „Turime aprengti lėlę pasivaikščioti“.

Auklėtojas. Lauke šalta. Lėlė Katya turi būti šiltai apsirengusi. Kokius drabužius turėtų dėvėti lėlė? (Šiltas.)

Rodo ir žiūri drabužius.

Mokytojas parodo vaikams aprangos elementus, įvardija, pasakoja apie spalvą, atkreipia dėmesį į aprangos detales (kišenes, rankoves, apykaklę, apdailą).

Nuosekliai aprengti lėlę pasivaikščioti.


4 variantas.

Žaidimas „Pasirenk lėlę tautiniu kostiumu“

Tikslas.

Supažindinti vaikus su žiniomis apie Rusijoje gyvenančių tautų tautinius kostiumus.

Įtvirtinti žinias apie tautinio kostiumo ypatybes ir jo elementus.

Išmokykite vaikus rasti kostiumo ir kitų tautinių drabužių panašumų ir skirtumų.

Žaidimo eiga. Vaikai kviečiami pasipuošti lėles įvairiais tautiniais kostiumais. Pasiūlykite rasti kostiumų panašumų ir skirtumų. Atkreipkite vaikų dėmesį į drabužių detales.


5 variantas.

Žaidimas "Mados šou"

Žaidimas skirtas nuo vaikystės ugdyti skonio pojūtį ir ugdyti pasitikėjimą savimi. Vaikas pagal savo norą ir galimybes aprengia lėlę, pasirinkdamas prie kostiumo tinkantį galvos apdangalą, batukus ir pan. ir kalba apie ją. Skatinamas sumanus drabužių ir aksesuarų pasirinkimas.

Didaktinis vadovas „Aprenk lėlę“

Vadovo aprašymas:

1. lėlių siluetai (mergaitė ir berniukas)

2. drabužių komplektai pagal sezoną:

Drabužių komplektas berniukui

Drabužių komplektas mergaitėms

Žaidimo elementai tvirtinami Velcro pagalba

Didaktinis vadovas „Aprengti lėlę“ skirtas užsiėmimams ir žaidimams su vaikais nuo 2 iki 7 metų.Su pašalpa gali žaisti skirtingas vaikų skaičius.

Jis gali būti naudojamas įvairaus turinio užsiėmimuose – tinkamas darbui individualiuose ir grupiniuose užsiėmimuose bei prieinamas vaikams savarankiškai veiklai.

Darbas su vadovu padeda:

Vaikų idėjų apie žmogų formavimas (apie kūno dalis, žmogaus lyties atskyrimą)

Smulkiosios motorikos ugdymas

Rankos paruošimas rašymui

Savitarnos įgūdžių formavimas

Sensorinių gebėjimų ugdymas

Pažinimo aktyvumo didinimas

Psichikos procesų gerinimas (jutimas, dėmesys, vaizduotė, atmintis, mąstymas)

Praturtinti idėjas apie mus supantį pasaulį

Žinių apie metų laikus įtvirtinimas

Žinių apie sezonines aprangos detales ir apsivilkimo eiliškumą įtvirtinimas

Žinių apie berniukui ar mergaitei tinkančius drabužius įtvirtinimas

Praturtinti vaikų kalbą

Draugiškų santykių formavimas ir teigiama motyvacija organizuota veikla

Organizuojant žaidimų veikla būtina:

Emocinė pagalba paaiškinant ir demonstruojant veiksmus;

Naudojimas meninis žodis;

Specialiai organizuotos veiklos perkėlimas į laisvą žaidimą.

Mokymo priemonės „Lėlės aprengimas“ naudojimo galimybės

1. Žaidimas „Vardas“ (vaikams 3-4 vaikai)

Tikslas: išmokyti vaikus atpažinti ir pavadinti drabužius.

Darbo eiga: mokytojas parodo vaikams drabužį, o vaikai įvardija, kas tai yra, kokios spalvos ir kas turėtų dėvėti (berniukas ar mergaitė).

2. „Rinktis pagal spalvą“ (vaikams nuo 3-4 metų)

Tikslas: išmokyti vaikus grupuoti drabužius pagal spalvas.

Eiga: vaikai pasirenka tam tikros spalvos drabužius ir aprengia lėles.

3. Žaidimas „Piešimas“ (vaikams nuo 3-5 metų)

Tikslas: išmokyti vaikus atsekti siluetus biure ir lavinti rankų motoriką.

Pažanga: vaikams siūlomas drabužių siluetas, nubrėžti jo kontūrą, o vėliau nuspalvinti spalvotais pieštukais ir papuošti raštais.

4. "Kas greitesnis" (vaikams nuo 3-4 metų)

Tikslas: teisingai aprengti lėlę, pasirenkant elementus pagal spalvą.

Eiga: varžosi vienas berniukas ir viena mergina. Berniukas parenka drabužius berniuko lėlei, o mergaitė – mergaitei. Laimi tas, kuris apsirengs greičiausiai ir elegantiškiausiai.

5. „Rasti atitikmenį“ (vaikams nuo 3-5 metų)

Tikslas: rinkti batus poromis.

Judėjimas: įvairiaspalviai batai ir batai atsitiktinai paskirstomi žaidimo paviršiuje. Vaikai sugrupuoja batus į poras (pagal spalvą ir dizainą).

6. Žaidimas „Atpažinimas“ (vaikai 4-5 m.)

Tikslas: išmokyti vaikus liesti atpažinti drabužį ir teisingai jį pavadinti.

Pažanga: ant žaidimo paviršiaus pasiskirsto drabužių siluetai. Vienam žaidėjui užrištos akys. Jis atsitiktinai paima vieną siluetą ir liesdamas nustato, koks tai drabužis. Jei atsakymas teisingas. Žaidėjas išlaiko siluetą, jei jis neteisingas, grąžina jį atgal. Laimi tas, kuris surinko daugiausiai siluetų.

7. Žaidimas „Atmintis“ (vaikams nuo 3-5 metų)

Tikslas: lavinti atmintį, dėmesį, įtvirtinti gebėjimą įvardyti drabužių elementus.

Eiga: Kostiumai pristatomi ant pakabų vaikų akivaizdoje. Vaikai pažiūri, užsimerkia ir nusivelka vieną iš kostiumų. Vaikas turi atspėti, ko trūksta (kokio kostiumo).

8. Raskite skirtumų žaidimą (vaikams nuo 4-5 metų)

Tikslas: lavinti stebėjimą, atmintį, dėmesį.

Darbo eiga: vaiko prašoma palyginti du drabužius pagal spalvą ir raštą ir pasakyti, kokie yra skirtumai.

9. Žaidimas „Drabužių parduotuvė“ (vaikams nuo 4-5 metų)

Tikslas: lavinti pastabumą, išradingumą, vaizduotę.

Pažanga: pristatyta parduotuvėje skirtingi modeliai suknelės, marškiniai, kepurės, batai. Vaikas eina prie prekystalio su savo lėle ir nusiperka jai skirtą aprangą. Kartu jis įvardija, kokios spalvos drabužių jam reikia, pavyzdžiui, noriu nusipirkti žalią suknelę su auksine pyne.

10. Vaidmenų žaidimas"Mados ateljė" (vaikams nuo 4-5 metų)

Eiga: vaikai ateina į studiją ir užsisako rūbus. Siuvėja vaikiška mašina „siuva“ drabužius lėlėms pagal užsakymą.

11. „Lėlių teatras“

Pažanga: lėlės dalyvauja spektaklyje, inscenizacijoje atskiri fragmentai iš totorių pasakų. Jaunesniajame teatrą rodo mokytojas ir tėvai ikimokyklinio amžiaus, o vyresniame amžiuje – kaip vaikai.

12. Vaidmenų žaidimas „Koncertas“

Procedūra: užkulisiuose lėlės persirengia įvairiais drabužiais, tada vaikai vaidina (dainuoja, šoka, deklamuoja eilėraščius) lėlių vardu.

13. „Mados šou“

Žaidimas bus skirtas skonio pojūčio ugdymui ir pasitikėjimo savimi ugdymui. Vaikas pagal savo norą ir galimybes aprengia lėlę, pasirinkdamas prie kostiumo tinkantį galvos apdangalą, batukus ir pan. ir kalba apie ją. Skatinamas sumanus drabužių ir aksesuarų pasirinkimas.

14. „Išsirinkime drabužius lėlėms“

Tikslas: Išmokite įvardyti drabužių elementus, atskirti berniukų ir mergaičių drabužius ir nuosekliai rengti lėlę.

Mokytojas. Vaikinai, lėlės Kolya ir Katya ketina aplankyti, bet jie negali apsirengti, nes susimaišė drabužius ir neranda savo daiktų. Padėkime jiems išsiaiškinti, kur ir kieno daiktai yra.

Mokytojas. Ką dėvi merginos ir ką berniukai?

Po to, kai vaikai pasirenka drabužius lėlėms, vienas vaikas pradeda rengti Kolya, o kitas - Katya.

15. Žaidimas „Rink pagal spalvą“

Tikslas: Išmokykite vaikus atrinkti tos pačios spalvos daiktus ir paskirstyti pagal tą pačią spalvą. Išmokite teisingai pavadinti spalvas naudodami žodžių frazes, daiktų pavadinimus ir spalvas.

Šiandien Katios atostogos, ir ji paprašė mūsų padėti jai išsirinkti lankelius suknelėms papuošti. Lankas turi būti tokios pat spalvos kaip ir suknelė. Ji taip pat norėtų, kad paltas ir batai būtų tokios pat spalvos kaip suknelė.

16. Žaidimas „Aprenk lėlę pagal sezoną“

Tikslas: Ugdykite nuoseklių apsirengimo pasivaikščiojimo veiksmų įgūdžius. Toliau mokykite vaikus prisiminti ir įvardyti sezoninius drabužius, žinoti jų paskirtį. Ugdykite tvarkingumą ir pagarbą drabužiams; noras rūpintis lėle.

Mokytoja praneša vaikams, kad lėlė Katya jau papusryčiavo ir nori pasivaikščioti. Priveda vaikus prie išvados: „Turime aprengti lėlę pasivaikščioti“.

Auklėtojas. Lauke šalta. Lėlė Katya turi būti šiltai apsirengusi. Kokius drabužius turėtų dėvėti lėlė? (Šiltas.)

17. Drabužių rodymas ir žiūrėjimas.

Mokytojas parodo vaikams aprangos elementus, įvardija, pasakoja apie spalvą, atkreipia dėmesį į aprangos detales (kišenes, rankoves, apykaklę, apdailą).