Parengiamosios grupės užsiėmimų „Vaistažolės“ suvestinė. Ekologinio projekto „Vaistiniai augalai“ parengiamoji grupė mokyklai

Tikslas: papildyti ir praturtinti vaikų žinias apie leksinės temos: „Ruduo“, „Daržovės“, „Vaisiai“.
Užduotys:
išplėsti supratimą apie subrandintų vaisių ir daržovių įvairovę ir naudą rudens laikotarpis;
Formuoti įvairių vaizdų meninio atlikimo įgūdžius dainuojant, dramatizuojant, žaidimuose;
Skatinti atminties, suvokimo vystymąsi;
Ugdyti estetinius jausmus.

Projekto tipas: informacinis ir kūrybinis, kolektyvinis
Vaikų amžius: 4-7 metai
Projekto trukmė: vidutinė trukmė
Socialiniai partneriai: vaikai, tėvai, auklėtojai, grupės logopedas, muzikos vadovas.
Projekto įgyvendinimo formos:
Klasės;
didaktiniai, s \ r žaidimai;
pokalbiai;
iliustracijų, atvirukų tyrimas;
ekskursijos į rudeninį mišką ir maisto prekių parduotuvę;
daugialypės terpės pristatymų naudojimas;
dirbti su tėvais.
Numatytas rezultatas yra:
Išsiplės vaikų žinios apie rudenį, jo ženklus ir dovanas;
Pasipildys žodynas;
Bus formuojamas aktyvumas ir susidomėjimas ugdymo procesas vaikai iš tėvų.

Tikslai: įtvirtinti vaikų idėjas apie vaistinius laukinius augalus, jų vertybes sveikatai, naudojimo taisykles. Ugdykite žaidimo kūrybiškumą, išradingumą. Ugdyti pagarbą augalams. Lavinkite kalbą: praturtinkite žodyną, skatinkite užduoti klausimus, kurti istorijos – aprašymai, pasakos, mįslės.

Vaikams: rinkti nuotraukas, paveikslėlius, vaizduojančius vaistinius augalus, mįsles, eilėraščius, pasakojimus apie vaistiniai augalai.

Mokytojams: Pasirinkite reikiamą informaciją, mokykitės eilėraščių ir dainelių su vaikais. Organizuoti vaikų ir tėvų veiklą grupėse.

Tėvams: pasirinkite sveiki receptai su vaistinių augalų naudojimu, laikraščio „Babuškino receptai“ gamyba, pagalba atrenkant informaciją.

Projektas skirtas 6-7 metų vaikams ir jų tėveliams.
Projekto dalyviai: pedagogai, muzikos vadovas, vaikai, tėveliai.
Projekto trukmė 1 mėn.

Problema: Ribotos galimybės vaikai bendraujant su gamta.
Plėsti vaikų supratimą apie vaistinius augalus (ekskursijos, stebėjimai).

Laukiamas rezultatas: Įtvirtinti žinias apie žmogaus ir gamtos ryšį, apie vaistinių augalų naudą.

Parengiamasis etapas:

Seminaro ikimokyklinio ugdymo įstaigoje vedimas pedagogams, supažindinimas su projekto turiniu ir metodika, tikslais ir uždaviniais.
Aptarkite, ką pedagogai ir muzikos vadovas gali padaryti projekte. Rengimas ilgalaikis planas mėnesiui.

Pedagogai yra pagrindiniai personažai darbo organizavime.

Muzikinis vadovas - parenka dainas, muzikiniai žaidimai susijusi su projekto tema.

Bendradarbiavimas su tėvais – prieš pradėdami dirbti su projektu, pasakojame tėvams apie tikslus ir uždavinius, stengiamės juos įtikinti būtina pagalba rimtai žiūrėkite į vaikų tyrimus.

Medžiagos ir įrangos paruošimas.

Norėdami atlikti tyrimą, jums reikės:
Sąsiuviniai ir albumas stebėjimo rezultatams registruoti.
Pieštukai, žymekliai.
Nuotraukos, iliustracijos, vaizduojančios vaistinius augalus.
Džiovinti augalai ir jų vaisiai.
Salotų ir arbatos ruošimo įranga, patiekalai degustacijai.

Vaikai – prieš pradėdami dirbti su projektu vedame pokalbį apie vaistinius augalus.

Tikslas – išsiaiškinti vaikų idėją apie vaistinius augalus jų santykyje su jais, sudominti problema.

Projekto įsisavinimas

Suskirstykite 30 vaikų grupę į tris darbo pogrupius.

1 pogrupis

Fotografinės medžiagos rinkinys, iliustracijos su vaistinių augalų atvaizdu (su aprašymu).

2 pogrupis

Parodos „Mūsų žalieji draugai“ dekoravimas
Vaikiški piešiniai.

3 pogrupis

Mokytis dainų ir eilėraščių.

Užsiėmimai: skaitymas literatūros kūriniai, pokalbis, pamoka, ekskursija, stebėjimas, piešimas, didaktiniai žaidimai, pramogos.

1. Literatūros kūrinių skaitymas.
Skaitome ištraukas iš A. Striževo apsakymo „Sodas pakraštyje“.
Skaitant A. Onegovą „Lauko kelias“,
Yu. Dmitrieva "Kas gyvena miške ir kas auga miške"
N. Pavlova „Gėlių mįslės“,
A. Plešakova „Žalieji puslapiai“ ir kt.
Mįslių ir eilėraščių apie augalus mokymasis.

2. Pokalbiai.
2.1. Pokalbis „Žalioji vaistinė“
Papasakoti vaikams apie didelę vaistinių augalų naudą žmogui, plėsti vaikų idėjas apie augalų pasaulį, supažindinti vaikus su augalų pasaulio ir žmogaus santykiu. Supažindinti vaikus su vaistinių augalų rinkimo ir džiovinimo taisyklėmis. Ugdyti meilę gamtai ir pagarbą jai.
Medžiaga: Iliustracijos, kuriose vaizduojami vaistiniai augalai, džiovinti vaistiniai augalai.

2.2. "Draugas ar priešas."
Papasakokite vaikams apie augalų įvairovę, mokykite juos atskirti valgomieji augalai nuo nevalgomo., atskirti vieną vaistinį augalą nuo kito (pagal išvaizda, pagal struktūrą, pagal kvapą). Ugdyti meilę gamtai ir pagarbą jai.
Medžiaga: iliustracijos, kuriose vaizduojami vaistiniai augalai, taip pat vaizduojami žalingi žmogaus sveikatai augalai.

3.Pamoka „Vaistiniai augalai – priemonės žmogaus sveikatai gerinti“
Tikslai: ugdyti vaikų pažintinę veiklą formuojant idėjas apie vaistinius augalus, rinkimo ir laikymo taisykles. Ugdyti pagarbą gamtai.
Medžiaga: Vaistinių augalų iliustracijos, džiovinti augalai, vaistinių augalų herbariumas mūsų rajone, arbatinukas, stiklinės, maišeliai su vaistiniais augalais, karštas vanduo.
Praktinė veikla pamokoje: stebėjimas, apžiūra, vaistažolių vaistinių gėrimų ruošimas.

4.Ekskursija į kalvų papėdę.
Tikslai: supažindinti vaikus su mūsų rajono gamtine aplinka, papasakoti apie mūsų apylinkėse augančių vaistažolių įvairovę, supažindinti, kokie vaistiniai augalai auga šalia kalvų (dilgėlės, kiaulpienės, gysločiai, bitkrėslės ir kt.) Puoselėti meilė gamtai ir pagarba jai...

5. Stebėjimas "Mūsų ištikimas draugas yra gyslotis"
Tikslai: supažindinti vaikus su vaistiniu augalu gysločiu, su juo išorinė struktūra, papasakokite apie tai, kokią naudą žmogui duoda šis augalas; apsvarstyti gysločio lapus, stiebus, supažindinti vaikus su kuo išorinės sąlygos yra būtini gysločiui, kad jis augtų. Ugdyti meilę gamtai ir pagarbą jai.
Medžiaga: stebėjimas atliekamas vietoje darželis kur auga gyslotis.

6. Didaktiniai žaidimai.
6.1. Didaktinis žaidimas „Viršūnės – šaknys“ – žaidime supažindinti vaikus, kokios lauke augančių valgomųjų žolelių dalys naudojamos maistui.
Medžiaga: džiovinti vaistiniai augalai (ramunėlės, dilgėlės, gysločiai, raudonėliai).

6.2. Didaktinis žaidimas „Pažink augalą“ – lavinti gebėjimą atpažinti augalą pagal jo dalis, sandarą, kvapą.
Medžiaga: skirtingi tipai vaistiniai augalai (raudonėliai, bitkrėslės, gysločiai, ramunėlės, ugniažolės)., atskiros vaistinių augalų dalys (stiebas, šaknis, lapai).

6.3. Didaktinis pratimas„Atpažinkite pagal kvapą“ (mėtos, raudonėliai ir kt.) - mokyti vaikus atpažinti vaistinį augalą pagal kvapą, įtvirtinti žinias apie vaistinius augalus.
Medžiaga: džiovinti vaistiniai augalai, susiūti į drobinius maišelius.
Veiksmai: vaikai po vieną prie nosies neša skirtingus maišelius ir pagal kvapą nustato, kuris augalas yra maišelyje.

7. Vaikų piešinių „Mūsų žalieji pagalbininkai“ pristatymas.

8. Vaikų šventė„Jaunieji gamtininkai“
santrauka pridedama.
APLINKOSAUGINĖ ATOSTOG
„JAUNOJI GAMTININKAI“
PARUOŠIAMOJI GRUPĖ

Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie vaistinius augalus, apie tai, kokią naudą jie duoda žmogui.
Dalyviai: dvi vaikų komandos, sirgaliai – tėveliai, žiuri, vedėjas – auklėtoja.
Įranga: turistinės įrangos elementai; pirmosios pagalbos rinkinys; džiovinti augalai ir jų vaisiai; iliustracijos, kuriose vaizduojami valgomieji ir vaistiniai preparatai laukiniai augalai; įranga salotoms, arbatai, patiekalams degustuoti ruošti; Sporto įranga.
K: Nusprendėme, kad einame į žygį, bet žygio metu reikia atlikti keletą žolininkės močiutės užduočių.
Užduotis 1. Žaidimas „Surinkite kuprinę“.
Klausimas: Įsivaizduokite, kad einate į žygį. Iš siūlomos medžiagos turite pasirinkti daiktus, kuriuos pasiimsite su savimi. Kiekviena komanda renka daiktus vienai kuprinei.
Kapitonų ieškojimas. Komandų kapitonai kartu su vertinimo komisija patikrina rezultatą ir įvertina darbą.
2 užduotis. Probleminės situacijos sprendimas:
Klausimas: „Dėl paslaptingų aplinkybių dingo maistas ir pirmosios pagalbos vaistinėlė. Ar įmanoma apsieiti be maisto? Jei taip, kaip? (Užduotis vienai komandai.)
Klausimas: Ar galima apsieiti be pirmosios pagalbos vaistinėlės. Jei taip, kokį sprendimą siūlote?
(Priskyrimas antrajai komandai.)
3 užduotis. Žaidimas „Žodžių grandinė“.
Klausimas: Pavadinkite (paeiliui) valgomų laukinių augalų rūšių pavadinimus. Komanda, kuri užbaigia grandinę, laimi.
Klausimas: Užduotis 4. Iš siūlomos medžiagos (gyvų augalų) pasirinkite valgomų augalų rūšis ir pagal simbolių korteles išdėliokite: salotų dubuo - žolelės, iš kurių ruošiamos salotos, arbatinukas - žolelės, iš kurių verdama arbata.
5 užduotis. Didaktinis žaidimas „Atpažink iš kvapo“.
Kl.: Augalai ruošiami dėžėse su skylutėmis dangteliuose. Pasiūlykite atpažinti augalą iš kvapo ir pavadinti.
Sustabdyti. Estafetės: „Arbūzų gabenimas“.
6 užduotis. Žaidimas „Surinkite augalą“.
Klausimas: Kiekvienos komandos prašoma surinkti vieną ar du augalus iš atskirai nupieštų dalių.
7 užduotis. Probleminė situacija"Kaip suteikti pagalbą?"
Kl.: Žygio metu yra skirtingos situacijos: kažkas netyčia susižalojo, kažkam įgėlė bitė, kažkas gavo mėlynę. Mes neturime pirmosios pagalbos vaistinėlės. Pasirinkite žoleles, kurias galima naudoti pjaustymui (dilgėlių lapus ir ugniažolės).
Klausimas: Pasirinkite žoleles, kurios gali padėti nuo mėlynių ir vabzdžių įkandimų. (Susmulkinti gysločio lapai).
Kiekviena komanda atlieka savo užduotį.
8 užduotis. Kūrybinė užduotis„Nupiešk ženklą“.
Kl.: Kiekvienai komandai sugalvokite ir nupieškite ženklą vienam iš savo pažįstamų nuodingų augalų.
Galite pritraukti tėvus į pagalbą.
9 užduotis. Salotų iš rūgštynės, kiaulpienės lapų ruošimas.
Vertinimo komisija įvertina atliktus darbus, nugalėtojai apdovanojami diplomu „Yu

Programos užduotys:

    toliau aiškintis ir plėsti vaikų žinias apie Kubano vaistinių augalų įvairovę.

    įtvirtinti žinias apie jų struktūrą.

    susidaryti idėją apie vaistinių augalų panaudojimą medicinoje.

    mokyti vaikus ruošti užpilus iš augalų.

    ugdyti stebėjimą, dėmesį.

    ugdyti humanišką požiūrį į gamtą.

Metodai ir metodai:

    meninis žodis, klausimai, nuotraukų peržiūra, istorijų kūrimas, aprašymas, stebėjimas, patikslinimas, rodymo su paaiškinimu skatinimas.

Žodyno darbas:

Vaistiniai augalai, medetkos, ramunėlės, kiaulpienės, vaistinė, užpilas, skalavimas, tonzilitas, nudegimai, mėlynės, gėlynai, skaidrus, bespalvis vanduo.

Medžiaga pamokai:

- „Stebuklinga knyga“, vaistinių augalų iliustracijos, stiklinės, karštas vanduo, atributika žaidimui, maišeliai su džiovintomis vaistinėmis žolelėmis.

Preliminarus darbas:

    ekskursija po pievą, parką, vaistinių augalų apžiūra, poezijos skaitymas ir įsiminimas, mįslių užminimas, didaktinis žaidimas: „Viršūnės ir šaknys“.

Pamokos eiga:

Pasigirsta beldimas į duris, įeina paštininkas, štai parengiamoji kaimo grupė „Zernyshko“.

Vaikai: Taip, tai mūsų grupė.

Paštininkas: Gauk paketą iš miško iš Pelėdos - Pelėda - protingiausia galva.

Pedagogas: Ačiū už paketą. Atidarykime. Įdomu, kaip mes su vaikais, išsiima knygelę, paskaito „Stebuklingą knygą“. Pažiūrėk, kokia ji neįprasta

gražu (atveria muzika) Paklausykite, kokia švelni ir švelni melodija, tarsi kviečianti į kelionę. O kelionė bus į Kubos vaistinių) augalų šalį. Vaikinai, aš sakiau „Kubano augalas“, o kur yra šis Kubanas.

Vaikai: Kubanas vadinamas mūsų Krasnodaro teritorija, kurioje gyvename jūs ir aš.Pedagogas: O kodėl mūsų žemė taip vadinama?

Vaikai: Nes mūsų krašte teka plati pilna srauni Kubano upė.Pedagogas: Teisingai, bet kaip vadinasi mūsų kaimas, kuriame gyvename.

Vaikai: gyvenvietė Kubansky.

Pedagogas: Pavadinkite Krasnodaro teritorijos miestus.

Vaikai: Novorosijskas, Anapa, Kropotkinas, Krasnodaras, Tikhoreckas, Sočis, Jeiskas, Armaviras.

Pedagogas:Šiandien Pelėda mums siūlo „Stebuklingos knygos“ pagalbą nuvykti į vaistinių augalų šalį Kubane. Kodėl kai kurie augalai vadinami vaistiniais?

Vaikai:Nes jie gydo įvairias ligas.

Pedagogas:Teisingai, o kokius vaistinius augalus žinai. Kubane gausu vaistinių augalų, kurie padeda žmonėms. Jūs pasiruošę leistis į kelionę, bet turiu jus įspėti, kad kelionė bus sunki, jūsų laukia sunkios užduotys. Ar gali susitvarkyti? Tada atveriame pirmąjį puslapį: skamba muzika. Šis puslapis kviečia apsilankyti Žaliojoje vaistinėje. Ir kas tai yra?

Vaikai:Čia jie parduoda vaistai – tabletės, tepalai, mikstūra, tvarsčiai ir daug daugiau.

Pedagogas:Kaip manote, ką reiškia žalioji vaistinė?

Vaikai:Tikriausiai ten parduoda vaistinius augalus.

Pedagogas:Teisingai. Dabar mes ten eisime. Reikia eiti šiuo taku, peržengti šiuos akmenukus, lipti po šia šakele ir pereiti tiltą per upelį. Štai mūsų Žalioji vaistinė! įsitaisyk patogiai, o aš atsiverčiu kitą puslapį „muzika skamba“.

Kitas mįslių ir atsakymų puslapis. Pelėda jums paruošė įdomių mįslių.

1. Ant žalios apvalios kojos Kamuolys augo prie tako Vėjas staiga sušnibždėjo Ir išsklaidė šį kamuoliuką. (kiaulpienė)

Pedagogas:Vaikai, suraskite kiaulpienę. Tai labai reikalinga ir naudingas augalas... Jis auga ne tik Krasnodaro teritorija, bet ir visoje Rusijoje. Pievoje apžiūrėjome kiaulpienę. Kas nori apie jį papasakoti?

Vaikai:Pievoje auga kiaulpienė. Jis turi šaknį, stiebą, raižytus lapus ir geltona gėlė kuris atrodo kaip kamuolys.

Pedagogas:Žiūrėk, aš tau pasakysiu, kam tinka kiaulpienės. Kiaulpienių lapuose labai daug vitaminų, o įdėjus į salotas, padidėja apetitas. Bet lapai yra švieži ir labai kartūs dėl baltų sulčių. Prisiminkite, kaip šiek tiek nugnybėme lapą ir pamatėme baltą pieną, kuris ten vadinamas „pieniškomis sultimis“, kad pašalintų kartumą, tereikia lapus kelias minutes užpilti verdančiu vandeniu. Lapai ir šaknys padeda nuo kosulio. Kas žino kiaulpienių eilėraštį?

Kiaulpienė, kiaulpienė, auksinis sarafanas,

Jis auga visur, net vaikai tai žino.

Gerina apetitą ir padeda nuo kosulio.

Geriausias gydytojas nuo nudegimų, kiaulpienės kaip vaistinė.

Pedagogas:Gerai padaryta: sužinojome daug naudingų dalykų apie šį augalą. Ir štai dar viena mįslė:

    Lauke yra garbanoti plaukai - balti marškiniai,

Auksinė širdis, kas tai.

Vaikai:tai ramunėlė.

Pedagogas:Kas nori papasakoti apie šį grožį?

Vaikai:ramunėlės auga visur proskynoje, pievoje, prie upės, turi aukštą, tiesų stiebą, plonas ir šakotas. Lapai ploni, siauri, labai panašūs į krapus, žiedai smulkūs, balti, jų ramunėlės kartais turi geltoną centrą.

Pedagogas:Ramunėlės yra įprastas augalas, kurį galima rasti visoje Rusijoje. Turbūt esate girdėję tokius žodžius „Ramunėlių rusė“. „Mano margučių tėvynė“, šie žodžiai tinka mūsų kraštui ir mūsų kaimui. Ramunėlės yra geriausias krūtinės anginos gydytojas. Galima skalauti ramunėlių antpilu, skalauti gerklę, nosį, išskalauti plaukus.

Klausyk paskutinė mįslėšiame puslapyje.

    Gėlių lovoje auga oranžinė gėlė,

Radai jį, mano drauge, jis yra labai reikalinga šviesa.

Vaikai:tai medetka.

Pedagogas:Kas nori papasakoti apie šį šviesų ir tinkamas augalas?

Vaikai:Medetkos auga gėlių lovoje. Jis turi šaknį, sultingą stiebą, sultingą pailgą žali lapai ir ryškiai oranžinės arba geltonos gėlės.

Auklėtojasteisingai: kaip liaudiškai vadinama medetka?

Vaikai:medetkų

Pedagogas:Kodėl jis taip vadinamas?

Vaikai:Nes mūsų renkamos sėklos labai panašios į susuktas, lenktas, medetkas.

Pedagogas:Medetkos gydomos žaizdoms, gerklės skausmui, peršalimui, slogai gydyti.

Pedagogas:Kas žino eilėraštį apie medetką?

Vaikai:Ar yra gėlių ekspertų?

Kas čia? medetkų

Nuplėškite nuo jų žiedlapius, tada skalaukite gerklę, peršalus geresnio gydytojo nebus.

Pedagogas:Šis puslapis užsidaro, atsidaro naujas, (skamba muzika) Šiandien kalbame apie 3 vaistinius augalus (ramunėles, kiaulpienes, medetkas). Tačiau žinote, kad yra daug daugiau vaistinių augalų. Ant stalo pakeliai džiovintų vaistinių augalų, su jais susipažinote., Ateik ir išsirink sau pakelį jau dabar, pažaiskime žaidimą „Ko nebėra“. O kitame puslapyje žaidimas skirtas vaistinio augalo rinkimui iš dalių (vaikai ant kilimo renka vaistinių augalų proskyną, juos vadina). Išgirsk gražią melodiją, ši pelėda kviečia mus į laboratoriją. Vaikai ateina į minilaboratoriją, ruošia vaistažolių antpilą. Dabar atidžiai stebėkite ir padėkite man. Iš kokių vaistinių žolelių ruošsime tinktūras?

Vaikai:medetkos, kiaulpienės, ramunėlės.

Pedagogas:teisingai. Dabar paruošime priešuždegiminį antpilą, kuriuo galėsite skalauti, skalauti ausis, nosį, išsiskalauti plaukus.

Vaikai:vaistinių augalų infuzija.

Pedagogas:tam paimame švarią stiklinę ir pilame į ją 1 valgomąjį šaukštą šaukšto l/r (padeda vaikai). Dabar žolę užpilsiu verdančiu vandeniu. Infuzija vadinama infuzija, nes lašinama ilgai. Pasakyk man, kokiu vandeniu užpyliau žoleles, o dabar kas?

Vaikai:vanduo buvo skaidrus, skaidrus, bespalvis.

Pedagogas:uždenkite antpilą dangteliu ir pažiūrėkite, kaip keičiasi vandens spalva.Vaikai:vanduo keičia spalvą.

Pedagogas:tiesa, augalai suteikia savo spalvą vandeniui ir jų gydomųjų savybių... Taigi gauname infuziją, kurią galima gydyti. O dabar atveriame paskutinį savo stebuklingos knygos puslapį. Čia pavaizduota pati pelėda. Ji kviečia išgerti arbatos iš l/r. Šiandien daug išmokome, apsvarstėme ir išmokome pasigaminti vaistažolių antpilą. O dabar gersime liepžiedžių arbatą su medumi. Labai skanu, kvapni, aromatinga, arbata gavosi. Būkite sveiki, visi.

Elena Tišina
GCD santrauka parengiamoji grupė"Vaistiniai augalai"

GCD santrauka parengiamojoje grupėje

« Vaistiniai augalai»

Švietimo integracija srityse: Kognityvinė raida. Bendravimas. Skaitymas grožinė literatūra. Fizinis vystymasis... Sveikata.

Tikslas: stiprinti vaikų žinias apie naudą ir pritaikymą vaistiniai augalai

Užduotys:

Idėjų plėtra apie mūsų krašto vaistiniai augalai, jų gyvenimo prasmė žmogus: sveikatingumo, estetikos;

Apie jų santykį su aplinka;

Pažintis su eilėraščiais, mįslėmis apie vaistiniai augalai;

išaiškinti ir įtvirtinti vaikų žinias apie jų rinkimo, laikymo ir naudojimo taisykles vaistinių žolelių;

Lavinti atmintį, loginį mąstymą, dėmesį, gebėjimą analizuoti, rišlią kalbą.

Ugdykite pagarbą augalai, aplinka.

Preliminarus darbas: pokalbis apie Raudonąją knygą; peržiūrėti nuotraukas apie augalai gresia pavojus, pokalbiai apie naudą vaistiniai augalai, apie teisingą jų surinkimą ir saugus elgesys su nuodingais augalai, žaidimai – atpažinkite pagal kvapą, viršūnes ir šaknis, sužinokite augalas; ekskursija į mišką, mįslių spėjimas, eilėraščių mintinai mokėjimas.

Įranga: nuotraukos ir paveikslėlių kortelė vaistinių žolelių(varnalėšos, kiaulpienės, dilgėlės, gysločiai, ramunėlės, kraujažolės.) Iliustracijos, kuriose vaizduojami nuodingi augalai, muzika "Gėlių valsas".

GCD judėjimas.

Vaizdas augalai

Matai ką matai?

Vaikinai, ko mums reikia augalai mūsų planetoje – Žemėje?

(Augalai padeda kvėpuoti, džiugina mus grožiu, gydo ligas. Be jų Žemėje nebūtų gyvybės.)

Seniai, vaikinai, žmonės pastebėjo, kad gyvūnai gydomi žolelėmis. Įvairūs augalai pagalba nuo įvairių ligų. Daugelį metų žmonės vieni kitiems perdavė savo žinias apie gydomąsias savybes. augalai... Dabar galite nusipirkti knygą ar žinyną apie vaistažoles, kur išsamiai parašyta, kaip galite naudoti vaistinis augalas... Bet tai svarbu žinoti: prieš naudodami turite pasitarti su gydytoju vaistinis augalas.

Dabar pats laikas žaisti didaktinis žaidimas „Rink ramunėlę“.

Mokytoja kviečia vaikus eiti į proskyną. Šalia yra pagalbinis skydelis su planšetėmis, paveikslėliais, gėlių schema.

Ramunėlės skirstomos į dalys: šaknis, stiebas, lapas, žiedlapiai. Vaikai turi rinkti gėlę – ramunėlę. Atvyksta bitė padėti vaikinams. Bitė kartu su vaikais dar kartą pakartoja žiedo dalis. Tada ji siūlo paimti vaikui:

Kas pirmiau? Šaknis. Teisingai.

Vaikai sudaro ramunėlę.

Bitė: „Sudėjome gėlę. Tai ramunėlė.

Ką tu žinai apie tai augalas? (Galite atspėti apie ramunę, yra dainų apie šį nuostabų augalas)

Ramunėlės yra labai naudingos vaistinis augalas.

Jo dedama į šampūną, kad plaukai būtų lengvai iššukuojami. Į arbatą nuo peršalimo dedama ramunėlių.

Skaito vaiko eilėraštį (išmoko iš anksto) M. Kiseleva "Jei staiga susirgsite..."

Jei staiga susirgote

Išgerkite tabletes, pakvieskite draugus

Su žaliomis šakomis.

Jie ir gražesni, ir vaistiniai,

Yra ir karčiųjų, bet labai naudingų.

Jūs taip pat negalite gerti daug jų,

Šie draugai yra pavojingi.

Apie kokius draugus kalbama eilėraštyje? (O vaistiniai augalai)

Taip jei sumaniai naudojant vaistinius augalus, tuomet galėsite išlaikyti savo sveikatą ilgus metus... Esame apsupti augalai: kiekviena laukymė ar miško kampelis yra visa žalia vaistinė.

Teigiama, kad gydymas žolelėmis žinomas jau seniai. Žmonės tai pastebėjo augalai kad jie valgo, taip pat gali būti gydomieji. Darželio teritorijoje tokių turime labai daug. augalai... Siūlau tuo įsitikinti ir kviečiu apsilankyti „Žalioji vaistinė“ darželio ekologiniame kelyje.

(pamoka tęsiasi darželio teritorijoje)

Pirmas vaistinis augalas, apie kurią aš noriu pasakyti, jūs esate pažįstami, klausykite mįslės.

(Vaikas užmeta mįslę. Kai vaikai atspėja mįslę, spėjantis vaikas parodo čiuožyklą su augalas)

Vaikas: Plonas stiebas šalia tako,

pabaigoje - auskarai,

ant žemės yra lapai -

mažos varnalėšos.

Jis mums kaip geras draugas,

Gydo kojų ir rankų žaizdas.

Kiekvienas mano lapas mėgsta takus

Šalia kelio.

Kažkada jis buvo malonus žmonėms

Jis padėjo išgydyti žaizdas. (gyslotis - atvirutė)

Kodėl jis taip vadinamas?

Vaikas pasakoja: Gyslotis auga palei kelius... Jo lapai elastingi, su stipriomis gyslomis, tankia šaknų keke, kuri patikimai sutvirtina stiebą su žiedynu dirvoje. Jis taip pat yra kietas ir elastingas. Taigi gyslotis nebijo trypimo, nuo kurio nukenčia kiti augalai... Gyslotis vadinamas "Žalias tvarstis"... Jei sulaužote kelį, nuplėškite gysločio lapą, nuvalykite jį nuo dulkių, tada subraižykite lapo paviršių, kad išsiskirtų sultys, ir užtepkite ant žaizdos.

Klausykite kito mįslė:

Vaikas: Į sodą neįleidžiama-

Dėl to ir dega. (dilgėlių kortelė)

Ak, neliesk manęs

Sudeginsiu be ugnies. (dilgėlė)

Kodėl dega dilgėlė?

Atsiranda ant lapų ir stiebų augalai yra specialūs plaukai. Plaukų viduje yra šarminio skysčio.

Vaikas pasakoja: Palietė – gaukite injekcijas. Dilgėlių lapuose gausu įvairių naudingos druskos ir vitaminai. Iš dilgėlių gaminama puiki kopūstų sriuba. Jame yra medžiagų, kurios naikina mikrobus. Jis gerai stabdo kraują, taip pat stiprina plaukus.

O dabar vaikinai užduos mįsles apie tokius vaistiniai augalai kurie mums padeda susirgus. Būkite atsargūs ir pabandykite juos atspėti.

Vaikas: Vasarą džiaugiuosi, kad esu žvali

Meškos uoga,

Ir džiovinti sandėlyje

Gydo mus nuo peršalimo ligų. (avietė - kortelė)

Vaikas pasakoja: Avietė yra nuostabi uoga augalas, o gydytojas nepakeičiamas. Gydymui naudojamas džiovintų vaisių ir uogienės nuoviras peršalimo... Priemonė nuo peršalimo yra ir "Aviečių arbata"- taip vadinamos aviečių ūglių viršūnėlės su lapais, žiedais, neprinokusiais vaisiais, užplikytos verdančiu vandeniu. Kvepiantys, saldūs, švelnūs prinokę vaisiai, tarsi sugeriantys visą šilumą ir saulės šviesa Liepos dienos ir ryškios šviesos, degančios lapų žalumoje, ir vilioja save. Aviečių vaisių spalva gali būti raudona arba geltona. Manoma, kad raudonosios avietės yra biologiškai turtingesnės veikliosios medžiagos ir todėl naudingesnis. Geltonavaisės avietės minkštesnės ir saldesnės.

Vaikas: Pavasarį auga,

Žydi vasarą

Krinta rudenį

Ir gėlė - medui,

Gydo gripą

Kosulys ir švokštimas. (liepų kortelė)

Eilėraštis "Liepas" vaikas skaito

Žiūrėk vaikai -

Tai yra liepų žiedas

Vasaros kvapai

Jis atnešė mums sveikinimus,

Jo arbata kvapni,

Myli senus ir jaunus,

Daugeliui žmonių

Jis davė sveikatos:

Numušė temperatūrą

Išsigydžiau gerklę

Kartus gėrimas

Pakeistas vaikams

Ir vaistai nuo kosulio

Tik geriau ne -

Štai koks burtininkas

Šis liepų žiedas!

Iš šio gražaus eilėraščio sužinojome apie liepų žiedų naudą.

Vaikas: Elegantiškos suknelės,

Geltonos sagės,

Nė taškelio

Ant gražių drabužių. (ramunėlių kortelė)

Vaikas: Dėvėjo šis berniukas

Geltonas sarafanas.

Užaugti – puoštis

Su maža balta suknele

Lengvas, erdvus,

Paklusnus vėjeliui. (Kiaulpienė – atvirutė)

Fizinis lavinimas "Kiaulpienė"

Kiaulpienė, kiaulpienė,

Stiebas plonas kaip pirštas (pavasaris)

Jei vėjas greitas, tai greitas (rankas aukštyn)

Nuskris į proskyną

Viskas aplinkui šurmuliuos (rankos aukštyn ir mojuoja)

Kiaulpienės kuokelias (bėga vietoje)

Išskris apvaliu šokiu (ištieskite, įkvėpkite ir nuleiskite rankas)

Ir jie susilies su dangaus skliautu.

Kiaulpienė naudojama medicinoje. Be to, naudojamos ir šaknys, ir lapai, ir sultys. augalai... Kiaulpienių pagrindu pagaminti preparatai padeda nuo daugelio savybių turinčių ligų.

Taip pat žinomos ir kosmetinės kiaulpienės savybės – kaukė iš jos -švieži lapai gerai drėkina odą. Kiaulpienių žiedų antpilas padeda kovoti su strazdanomis.

Vaikas: Jis išleidžia lapus

Plati platuma,

Laikykite už tvirtų stiebų

Šimtas šiurkščių, tvirtų vaisių.

Jei jų neapsaugosite,

Visus juos rasite ant savęs (varnalėšos kortelė)

Varnalėša (varnalėša)

Tai augalai keli pavadinimai – varnalėša, varnalėša arba varnalėša. Varnalėšos žydi vasarą. Jo violetinės-raudonos kuoduotos gėlės yra gana gražios. Jiems žydint vietoje jų atsiranda apvalūs krepšeliai su aštriais spygliukais-kabliukais. Šių spyglių pagalba jie prilimpa prie visko, kas yra šalia. Yra net tokių patarlė: „Prilipo kaip skraistė. Iš varnalėšų lapų paruošiama tinktūra, kuri vėliau apipurškiama daržu augalai... Toks augalai duos geras derlius, nes vikšrai ir kiti kenkėjai jų nebijos. Varnalėša labai dažnai naudojama medicinoje. Maisto gaminimui narkotikų dažniausiai naudojamos šaknys, rečiau lapai ir vaisiai. Su šio pagalba augalai gydo ligas, gydo žaizdas, stiprina plaukus. (Galite parodyti vaikams buteliuką varnalėšų aliejaus).

Netgi toks paprastas, piktas augalas kaip varnalėša, jis yra varnalėša, varnalėša, gali dovanoti, pamokyti, maitinti, gydyti. Rūpinkitės šiais žaliais turtais auga po mūsų kojomis!

Didaktinis žaidimas "Ketvirtas papildomas"

Fizinis lavinimas "Skaistina gėlė"

(vaikai atlieka judesius su garso įrašu)

Pasaulyje yra skaisčiai raudona gėlė,

Šviesus, ugningas, kaip aušra,

Saulėčiausia ir beprecedentė

Tai ne veltui vadinama svajone.

Gal ten už septinto pravažiavimo

Kvėpavimas gaiviai kaip vėjas,

Pats nuostabiausias ir precedento neturintis

Magiškiausia gėlė.

Pats nuostabiausias ir precedento neturintis

Magiškiausia gėlė.

Ką manote, kur ir kada jie renka vaistiniai augalai? Kaip tinkamai juos išdžiovinti?

ATMINKITE ATĖMIMO TAISYKLES Vaistinės žolelės,

Gėlės skinamos, kai augalų žydėjimas.

Šakniastiebiai - vėlyvą rudenį kai vaisiai jau sutrupėję.

Nuimamas sausu oru geriau ryte kai rasa išdžiūsta, džiovinkite po baldakimu.

Negalima rinkti šalia kelių. Jie pavojingi, nes juose yra daug kenksmingų medžiagų- sugeria automobilių išmetamąsias dujas.

Negalima vemti augalai, kurios yra įrašytos į Raudonąją knygą. Tokie reti augalai, jie apsaugoti nuo išnykimo.

Augalai kurių vaikai ir suaugusieji nepažįsta, surinkite medicininiais tikslais ne – tai gali būti labai pavojinga!

Bet nereikėtų ir jų draskyti ir trypti, nes kai kuriems gyvūnams jie gali būti naudingi.

Prisiminkite tvirtai - nuodingas ir nepažįstamas augalai neturi būti suplėšyti!

Atspindys.

Apie ką mes šiandien kalbėjome? (O vaistiniai augalai,

Galite gydytis ne tik tablečių pagalba, bet ir vaistinių žolelių... Tačiau tam reikia juos gerai suprasti ir tinkamai juos įsigyti.)

Atsisveikinimas Maja bitė kartoja su vaikais vaistiniai augalai ir su vaikais veda apvalų šokį "Vasaros spalvos", naudojant korteles vaistiniai augalai.

Vaikas: Miškas kaip pasakų karalystė,

Ten aplinkui narkotikų daugėja,

Kiekvienoje žolėje, kiekvienoje šakoje -

Ir vaistai, ir tabletės.

Na, ką ir kaip gydyti

Tėvai ir globėjai gali mus išmokyti.

Visas gydymas augalai.

Jie žino be išimties.

Tik reikia netingėti

Jums tereikia išmokti.

Rasti miške augalai,

Kas tinka gydymui!

Juk iš miško karalystės žolelių,

Žmonės daro vaistai.

Visi vaikinai, gerai padaryta, padarė viską, ką galėjo!

Sutvirtinome savo žinias apie vaistiniai augalai, savo įgūdžius.

Vaikas: Mums pažįstami augalai, rūpinamės ir saugome,

Jie yra Raudonojoje knygoje,

Jie buvo įtraukti ilgą laiką.

Žmonės juos drasko ne dėl malonumo,

Visi jie bus nuvežti į vaistinę.

Mūsų veiklos pabaigoje noriu perskaityti eilėraštį apie pagarbus požiūrisį gamtą.

Jei nuskinsiu gėlę

Jei nuskinsi gėlę

Aš krentu: ir aš, ir tu

Jei skinsime gėles

Visos laukymės bus tuščios

Ir grožio nebus.

Saugok gamtą, mano drauge!

Nieko neįžeisk!

Nenaikink medžių!

Išsaugokite gėles pievoje!

Padovanosiu atvirukus su nuotrauka vaistiniai augalai... Ačiū visiems už mokymas ir šios dienos renginį. Visi puikūs bičiuliai!

Integracija edukacinės sritys: Sauga (saugus poilsis lauke), žinios, grožinės literatūros skaitymas, muzika.

  • Išmokykite vaikus stiprinti savo sveikatą bendravimo su gamta procese.
  • Išplėskite ir paaiškinkite vaikų idėjas apie pievos medžius ir augalus.
  • Stiprinti gebėjimą teisingai elgtis gamtoje (nelaužyti krūmų ir medžių šakų, nepalikti šiukšlių, nenaikinti skruzdėlynų ir pan.).
  • Formuoti idėją, kad žmogus yra gamtos dalis ir kad jis turi rūpintis, saugoti ir saugoti.

(Pamoka prasideda grupėje, o tada vaikai pereina į salę.)

Pedagogas:

Kažkas sviedė mane į langą
Žiūrėk – laiškas.
Galbūt tai saulės spindulys
Kas kutena mano veidą?
Galbūt tai žvirblis
Nuskrido ir nukrito?
Galbūt katė yra raidė, kaip pelė,
Ar įviliojote jus į langą?

Iš ko atėjo šis laiškas, ar norite sužinoti?

Tada jums reikia atspėti mįslę?

Pušims, liepoms, valgyti
Neskaudėjo, pasidarė žalias,
Į naujus miškus
Pakilęs į dangų
Jų žiedavimas ir paukščių šurmulys,
Sargybiniai – kas?

(Miškininkas.)

Teisingai atspėjote, laiškas atėjo nuo girininko-senelio Luko. Tai jis rašo.

Mieli vaikinai, šiandien į rudens miškasšventė: „Miško gimtadienis“. Kviečiu jus į savo atostogas miške.

Na, vaikinai, eime?

(Vaikai eina ir randa voką su užduotimi, parašyta „Rink mišką“. Vaikai sujungia paveikslėlį.)

Vaikai, į kokį mišką eisime svamiu? (Mišrus.)

Kodėl jis taip vadinamas?

Kokius pažįstamus medžius matote mišriame miške?

Na, o dabar svamis eisime į mišrų mišką. (Vaikai įeina į salę.)

Kur mes patekome kaip svamis? O koks čia namas – pažiūrėsim.

Mažasis nykštukas sėdi prie lango,
Nykštukas, matyt, kiek pabodęs.
Jam nuobodu sėdėti vienam
Į Gnomą, vaikai, dabar aš eisiu.

(Beldžiasi į langą, iš namų išeina nykštukas ir nusišypso.)

Aš ilgai jūsų laukiau, vaikai,
Ir po truputį neužsnūdau.
Norėdami palydėti jus į proskyną,
Senelis – Lukas mane nubaudė.
Eikime taku
Garsiai dainuosime dainą.

Daina: „Labas, miškas“.

Sako, kad už upės
Ten tankus miškas.
Sako, jis vertas
Ant dangaus krašto.
Mes eisime į jį, mes eisime,
Ir mes rinksime riešutus
Ir grybų rasime.

Tarkime, chore
Sveikas miške!
Parodyk bent vieną
Iš jų stebuklų.
Parodyk man, kur miega kiškiai
Parodykite baltymus
Ir tada, tada, tada -
Papasakok man pasaką.

Padovanojote miškui gerą dainą, skambančią, linksmą, miškas mėgsta dainas, nes ji labai muzikali. Jis gali dainuoti, šnibždėti, šnibždėti. Miško muzika graži.

Pedagogas: Miškas – vaikai myli ir gerbia, žino apie tai patarlių.

  • Miškas yra turtas ir grožis,
    Rūpinkitės savo miškais.
  • Miškas mato ir laukas girdi.
  • Miškas ir vanduo – laukas nudažytas.
  • Gamtos priešas yra vienas
    Kas nesaugo miško.
  • Miško pusė maitina ne vieną vilką,
    Ir jis sočiai maitina valstietį.

Nykštukas. Įdomios ir geros patarlės, kurias žinote apie mišką.

Daug eilėraščių, dainų sukurta apie pagrindinį ir labiausiai gražus medis Rusija – beržas. Ji triukšmauja savo lapija, puošia mišką, mūsų žemę, bet kartais būna liūdna – lyg kažkam skundžiasi.

– Ką tu žinai apie beržą?

(Vaikai pasakoja, kad beržas – vaistinis medis, geria beržų sulą, renka lapų pumpurus, čagą ir verda arbatą, ruošia beržo vantas voniai, varo degutą - verda muilą, šampūną.) Skaito eilėraščius apie beržą, šoka apvalus šokis „Oi. taip beržas “.

(Vaikai eina, dainuoja pirmą dainos eilutę ir randa grybų.)

– Kokius grybus žinai?

Bet dabar aš patikrinsiu, kaip tu juos žinai.

Žaidimas – ir su grybais „Kas greičiau ir daugiau grybų rinks“.

Dabar esu įsitikinęs, kad jūs gerai pažįstate grybus.

– Kas dar auga miške? (gėlės, uogos).

Ar norite, kad įspėčiau jums mįsles, ir jūs sužinosite, apie ką kalbėsime toliau. Atsisėskite proskynoje ir klausykite.

Žemas – taip dygliuotas
Saldus – taip kvapnus.
Tu rinksi uogą -
Nuplėšsite visą ranką. (Erškėtrožė.)

Marinka vaikšto su žalia skarele,
Rudenį jautėsi šaltis, paraudo letenos.
Nuimsime letenėles – aštuonias kepures iš karto.
Borka bandė, suraukė antakius: kartėlį. (Šermukšnis.)

Kalbant apie siūles, dėl takelių,
Kabo raudoni auskarai.
Pasilenkiau vienam,
Ir aš surinkau dešimt.
Aš pasilenkiau - nebuvau tingus,
Aš surinkau visą puodelį! (Braškės.)

Kiek karoliukų yra išbarstyti miško pakraštyje,
Draugės merginos jas rinks į ratus.
Judrios merginos dirba, stengiasi
Nes šie karoliukai skanūs, juodi ... (Serbentai.)

Puiku, teisingai atspėjote mįsles. Už tai pavaišinsiu jus serbentais.

(Nykštukas vaišina vaikus serbentais.)

Ar atnaujinote? Mūsų kelias tęsiasi, einame toliau.

Oi, kaip čia skaniai kvepia. ( Purškite gėlių oro gaivikliu.)

- Kur mes atsidūrėme? (Į gėlių pievą.)

Kiek yra gėlių ir kokių gėlių yra? kažką pamiršau.

Ar gali man pasakyti? (Išeina ramunė.)

Daugelis žolelių išauga naudingos
Gimtosios šalies žemėje.
Gali susidoroti su liga -
Mėtų, bitkrėslių, jonažolių.

(Pasirodo miško ragana, laikanti ryšulį narkotinių medžiagų.)

Miško ragana.

Aš noriu tavęs draugo -
Padovanokite puokštei dar vieną gėlę.

(Išlaiko krūvą svaigalų.)

Aš išsprendžiau tavo apgaulę!
Žiūrėk, čia narkotikas.
Nuodinga žolė -
Mano galva sulaužys
Iš tavo dovanos
Atsiimk.

(Ragana pabėga.)

O, ši miško ragana! Taigi jis stengiasi daryti bjaurius dalykus. Arba išmes nuodingi milteliai, tada nuodinga žolė.

(Miško ragana Kraduchi grįžta.)

Miško ragana.

Aš persigalvojau, vaikinai,
Geriau eikime kartu į mišką.
Surinkite šalavijus ir mėtas
Švelnios slėnio lelijos mes rinksimės
Namuose įmesime juos į vandenį...

Supratau, broliai, iš karto
Jos gudrus planas. (Ramunėlė kalba su raganos vaikinais, o ragana papurto kumštį ir pabėga.)
Mes žinome šiuos augalus
Mes rūpinamės ir saugome.
Mes juos draskom ne dėl malonumo,
Nuvešime juos į vaistinę.
Iš miško karalystės dovanų -
Žmonės gamina vaistus.

Nykštukas. O iš kokių vaistažolių žmonės gamina vaistus, žinote?

Taigi džiovinau žoleles, bet nežinau ar tai vaistinė ar ne, ir iš ko galima paimti. (Vaikai randa pažįstamas žoleles ir kalbasi.)

Kraujažolė- sustabdo kraują nuo įpjovimų. Sultys iš lapų arba uždenkite žaizdas sausais lapais. Vaistažolių antpilas naikinamas amarų, voratinklinių erkių soduose.

jonažolės- naudokite antpilą kūno nudegimo žaizdoms gydyti. Jie geria ir nuo kosulio.

Kiaulpienė- uogienė verdama iš kiaulpienių žiedų, taip pat naudojamos šio augalo šaknys, kurios skinamos rudenį arba ankstyvą pavasarį kol žydės gėlės. Jie džiovinami, verdami ir geriami kaip kava, taip pat vartojami sergant kepenų ligomis, vidurius laisvinanti, nuo skrandžio ligų. Ir apetitui pagerinti. Salotos gaminamos iš kiaulpienių lapų.

Tansy- rinkti gėles ir naudoti sergant kepenų ir tulžies pūslės ligomis. Buityje jie naudojami nuo kandžių ir musių.

ramunėlių– Verdu ramunėlių žiedus nuo kosulio ir gerklės skausmo. Jie plauna plaukus ramunėlių nuoviru.

Ir dar vaikai, girdėjau, kad yra augalų barometrai. Pasakyk man, tarp šių vaistinių augalų yra barometrų. (Kiaulpienė.) Kaip iš kiaulpienės sužinoti orą?

Auklėtojas. Matote, apie mišką žinome viską – kokie medžiai, vaistažolės, grybai, uogos auga miške ir kokią naudą jie duoda.

Taigi sveikinkime mišką, su gimtadieniu. Ir šaukime – „Miškas

Su gimtadieniu". ( Vaikai pakelia rankas aukštyn ir ploja rankomis, o atsakydami išgirsite lapų ošimą.)

Girdi, miškas mums dėkoja. ( Fonograma yra miško triukšmas.)

Vaikinai, kažkas mūsų girininkas senelis Luka vėluoja, jo nėra kažkur namuose. Kur jis?

Miške nuo ryto iki vakaro
Dedas Luka budėjo.
Miško tankumas pasitikėdamas
Susitinka miškininkas.
Miško koridoriai
Ant takų, ant žolės,
Ateina maloniomis akimis -
Atostogoms vaikams.

(Įeina senelis Luka.)

Lanko senelis. Sveiki bičiuliai!

Sveikinu jus su miško švente!

Miškas - didelis draugas ne tik žmonės, bet ir paukščiai bei gyvūnai.

Kiek iš jūsų nori būti mano padėjėja. Dabar patikrinsiu, kurie iš jūsų bus miškininkai. Aš žaisiu su tavimi žaidimą „Atspėk taisyklę“.

(Rodomas ženklas, o vaikai paaiškina, ką jis reiškia.)

  • „Pasirūpinkite skruzdėlynais. Atminkite: skruzdėlės yra miško tvarkdariai.
  • „Nekirpkite voratinklių miške ir nežudykite vorų“.
  • „Nešaudykite grybų, net nevalgomų. Atminkite, kad gamtai reikia grybų.
  • „Nelūžti, nekapoti medžių ir krūmų šakų“.
  • „Nekurkite ugnies. Daugelis augalų, vabzdžių ir gyvūnų dūsta ir žūva nuo ugnies“.
  • „Neskink gėlių miške, pievoje. Leisti būti gražios gėlės likti gamtoje“.
  • „Negadink paukščių lizdų! Nelieskite jų, kitaip paukščiai - tėvai paliks savo lizdą amžiams “.

O taisykles visi žinote, bet ar atėję į mišką jų laikotės?

Vaikinai, aš taip pat noriu žaisti svamio žaidimą „Kas greičiau susirinks prie savo medžio“.

Pedagogas: Na, atostogos miške baigiasi, laikas atsisveikinti su mumis su Nykštuku, su seneliu Luka ir visais miško gyventojais. Padėkokime jiems už tai, sakykime didelį ačiū.

Senelis Lukas. Atsisveikindamas su svamiu pavaišinsiu jus miško dovanomis.

Auklėtojas. Kas yra vaistiniai augalai?

Vaikai. Tokių, kurių pagalba žmogus išgydomas nuo įvairių ligų.

Auklėtojas. Daržovių pasaulis suteikė žmogui didelius turtus – vaistinius augalus, kurie jam tapo gyvybės, maisto, sveikatos šaltiniu. Jau seniai žmonės pastebėjo kai kurių augalų gydomąsias savybes. Informacija apie juos buvo perduodama iš kartos į kartą.

Tolimoje praeityje vaistiniai augalai buvo bene vienintelis vaistas nuo ligų. Ir dabar?

Vaikai... Šiuo metu naudojami įvairūs vaistai.

Auklėtojas... Tačiau vaistiniai augalai vis dar vaidina svarbų vaidmenį gydant įvairios ligos... Gydomoji galia slypi unikaliame natūralių gyvų sulčių mišinyje.

Taigi vaistiniams augalams priskiriami tie, kurie teigiamai veikia žmogaus organizmą, gydo jį nuo įvairių negalavimų. Pavadink juos?

Vaikai vadina augalus. Teisingai. Rugiagėlė, pievinė pelargonija, raudonėlis, laukinė braškė, jonažolė, medetka, oksalis, pievų dobilas, katinuko letenėlė, varnalėša, šaltalankė, vaistinė plaušžolė, kvapioji žibuoklė, lauko asiūklis, šalavijas.

Apsvarstykite vaistinius augalus kvepiančių žibuoklių pavyzdžiu. Violetinė randama miškuose. Žydi balandžio – gegužės mėn. Gėlės mėlynai violetinė, turi penkis žiedlapius, iš kurių du nukreipti į viršų, du į šonus, vienas žemyn. Drėgnu oru žiedkotelis (stiebas) linksta, o gėlė yra po lapu. Lapai suapvalinti.

Sėklas neša skruzdėlės. Gėlės skleidžia malonų aromatą.

Augalas naudojamas nuo peršalimo.

Ant saulėto krašto

Violetinė pražydo

Alyvinės ausys

Ji tyliai jį pakėlė.

Ji palaidota žolėje

Nemėgsta eiti į priekį.

Bet kažkas jai nusilenks

Ir jis tai priims atsargiai.

E. Serova

Didaktinis žaidimas „Mokykis pagal aprašymą“

Mokytojas aprašo bet kurį vaistinį augalą, gerai žinomą ikimokyklinukams, vaikai jį vadina.